Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Spider-Man

Zaczęty przez Super Robin, 12 Marzec 2008, 15:43:58

Anarky

Oczywiście Noir, 2099, What if, jeśli zaś chodzi o serie to oprócz Amazing Spider-Man wyróżnił bym jeszcze Spectacular Spider-Man, Web of Spider-Man, Spectacular Scarlet Spider, Amazing Scarlet Spider, Scarlet Spider, Web of Scarlet Spider, Venom: Lethal Protector chociażby.
Ja wam pokażę!

Altair

Wiem, że to ujma, ale do tej pory nie udało mi się przeczytać "What if"...

Anarky

Tak naprawd? ca?a seria skupia si? na alternatywnych w?tkach czy te? rozwi?zaniach fabularnych, czyli najogólniej mówi?c ''co by by?o gdyby... '' Ogólnie nie ma tu nic naprawd? porywaj?cego, od taka czytelnicza ciekawostka od Marvela.
Ja wam pokażę!

Cowboy

#63
Jednak jeśli ciekawi cię co by bylo gdyby: Zamiasy Bena umarla May, Carnage sie polączył ze Srebrnym Surverem, symbiot opętał pająka, Bruce Banner byłby Spider-Manem itd. to polecam. A Spider-Girl pierwszy raz pojawiła sie w What if, w numerze ktory pokazywal co by bylo gdyby Parkerowie zachowali dziecko.
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

Altair

No to jednak muszę to przeczytać, tak z ciekawości. ;) póki co powtarzam sobie Spider 2099 i jak zwykle jestem wniebowzięty... Och, gdyby tak zrobili ekranizację tego komiksu ;D

Anarky

Seria ''What if'' tak wi?c to po prostu ciekawostka, sam Spider-Man ma o wiele lepsze serie czy te? historie. A co do ewentualnej ekranizacji Spider Man 2099, to tak jak w przypadku Batman Beyond nie ma si? raczej co takowej spodziewa?. A co do serii komiksowej w pierwotnej wersji g?ównym bohaterem mia? by? syn Petera Parkera i Mary Jane, postanowiono jednak wykreowa? kogo? nowego i tak pojawi? si? Miguel O'Hara.
Ja wam pokażę!

Altair

I bardzo dobrze w gruncie rzeczy, bo tak przynajmniej mamy bardziej alternatywną wersję pająka ;)

Anarky

I tak i nie, mamy co prawda właśnie całkiem niezłą bardziej alternatywną wersję głównego bohatera. Jednak brakuje mi tu wręcz czegoś związanego z dziedzictwem Parkera, wydaje mi się że lepiej by to wyglądało gdyby syn przejął role bohatera po ojcu. Miało by to lepszy wpływ nie tylko na odbiór postaci ale i serii, niemniej Marvel dzięki 2099 Spider-Man Spider-Man Meets troszeczkę poszedł w tym kierunku o którym mówię.

Ja wam pokażę!

Destruktor

#68
Ostatnio właśnie w księgarni uzupełniłem swoją kolekcję polskich komiksów kilkoma numerami "The Spectacular Spider-Man", i "The Amazing Spider-Man" z Dobrego Komiksu. Powiem że mi się bardzo podobały. Huberto Ramos to jeden z moich moich ulubionych rysowników. Mimo że jego styl jest nieco "karykaturalny" to naprawdę mi się podoba, i cieszę się że HR trochę sobie porysuje w najnowszych amerykańskich tytułach Marvela. W sumie jeśli chodzi o TSSM to dostaliśmy trzy historie, z Venomem, Dr. Octopusem, i Lizardem. Do gustu najbardziej mi przypadła historia z Venomem, "Głód". Oprócz dramatycznego oświadczenia Eddiego Brocka iż ma raka, pokazanie że symbiot dalej pragnie Petera, dostaliśmy też trochę akcji i wszystkiego co "spider-manowe". Ośmiornica miał niezły wygląd. Zamiast kiczowatego zielonego materiału czy zbroi w kolorach żółci i zieleni mamy czarny płaszcz, i nowe zmodernizowane macki. Jako plus zaznaczam również to iż Dr. Octopus zabił ochroniarza "własnymi rękami" czyli Octavius pokazał że nie tylko macki umieją coś zrobić w tym "małżeństwie". Części z Lizardem nie było dane mi niestety przeczytać. TASM może nie była w moim odczuciu lepsza, ale z pewnością bardziej epicka, i więcej namieszała w życiu Spider-Mana. Morlun jest silnym i interesującym przeciwnikiem, no i wreszcie jakiś doradca duchowy pajączka się pojawił [Ezekiel]. Za to historia z Shadem była znacznie gorsza, chwilami przywiewała nudą. Ale lubię narkotykowe i ćpuńskie klimaty więc jakoś uszła. Chciałbym jeszcze dodać że Peter jako nauczyciel to dla mnie coś pięknego.

Anarky



Ostatnio sięgnąłem po mini serie Spider-Man: Funeral for an Octopus, czyli trzy częściowy  ostatni powiewów Clone Sagi. Historia skupia tu głównie wokół śmierci Doctora Octopusa, jednego z największych wrogów Spider-Mana. Ponad to pojawia się jeszcze Scarlet Spider, Mysterio, Hobgoblin, Electro, Vulture i epizodycznie Kaine (który jak zawsze jest groźny). Dziedzictwo Octopusa czas zacząć, co za sobą niesie przekonacie się sami.
Ja wam pokażę!

BD96

Ultimate Comics Spider-Man #1

W końcu się przełamałem i sięgnąłem po pierwszy numer kontynuacji Ultimate Spider-Man. Po kretyńskim Ultimatum całkowicie się odciąłem od tego uniwersum, nawet nie zaglądałem do streszczeń tejże serii na Spider-Man Online. Myślałem na początku że uśmiercili Petera Parkera i ktoś go zastąpi, na szczęście tak się nie stało. Dlaczego tak uważam? bo tutaj PP jest młody i każdy następca byłby głupim pomysłem. Jeśli ktoś kiedykolwiek miałby go zastąpić to tylko jego dziecko, jak to ma miejsce w serii Spidergirl. Ale do rzeczy - rysunki beznadziejne. Wszyscy wyglądają jak duże bobasy, a oni sami wyglądają jak swoiste karykatury. Mysterio właściwie wygląda ciekawie, z pewnością to pewna odmiana. Mimo wszystko wolę klasyczną wersję. Powrócił też Kignpin, i pojawiła się postać której nie było w orygnale, do bulu przypominając pewną postać ze Star Wars. Słabo, słabo, cieniutko.

Ocena: 3-/10
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Anarky

Dla jednych zupe?nie niepotrzebna kontynuacja jednej z najlepszych historii z paj?kiem "Kraven's Last Hunt", dla drugich swoista ''kropka nad i" zamykaj?ca ca?o??. Amazing Spider-Man: Soul of the Hunter, trzeba przyzna? brakuje jednak g??bokiego pokazania charakteru postaci. Jednak akurat Spider-Man nadal dobrze ukazywany jest tu w ludzki sposób, wida? ?e wydarzenia ostatnich ?ówów trwa?e odbi? si? na psychice Petera Parkera. Jego najwi?kszy koszmar znów staje si? si? rzeczywisto?ci?, cho? brakuje tu klimatu tajemniczo?ci i grozy która by?a w "Kraven's Last Hunt''. Czas wi?c uwolni? dusz? Kraven i pozwoli? jej na znalezienie ostatecznego spoczynku...







Ja wam pokażę!

BD96

The Amazing Spider-Man #630

Eh, to po prostu przekreślenie wizerunku Spider-Mana. Gdzie się podział ten nie ufny uczuciowy chłopak? od zawsze widzieliśmy jego życie uczuciowe, i zawsze było głębokie. Szkoda że teraz jego jedyna kobieta to Black Cat która traktuje go jak śmiecia, i ciągle przypomina iż potrzebny jest jej tylko do sexu. Co do Lizarda to właściwie cieszy mnie jego powrót, zwłaszcza w tak brutalny sposób.

Ocena: 6+/10

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Altair

Czytał ktoś z Was Spider-Man i Batman, gdzie ta dwójka walczy z duetem Carnage-Joker? Naprawdę polecam! :)

(A)nonim

CytatSzkoda że teraz jego jedyna kobieta to Black Cat która traktuje go jak śmiecia, i ciągle przypomina iż potrzebny jest jej tylko do sexu.
Chyba to przeczytam.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.