Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Amazing Spider-Man i sequele

Zaczęty przez Altair, 09 Październik 2008, 22:53:14

Kwiatek

Troche humoru czyli - Hi, I'm a Marvel...and I'm a DC: Spider-Man and...? Part 1
http://www.youtube.com/watch?v=GScbkP5VKz8

Altair

Pytanie do ludzi bardziej zorientowanych...
Spoiler
Peter rozprzestrzenił w powietrzu antidotum, które leczyło wszystkie "cross-spieces", racja? Dlaczego, więc nie zadziałało to na niego?
[Zamknij]

lady_ozzy

#542
Może dlatego, że
Spoiler
pająk go ugryzł... Dr CC wstrzyknął sobie ten środek, a policjanci go wdychali... Nie wiem, nie wiem... ale może coś tym tropem
[Zamknij]

A film... 4,5/5
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Juby


Charism

Dawno mi się zaden komiks ze stopklatki nie podobałtak jak ten : D Za 3 godziny seans. : )

Mr.G

Co jest najwspanialsze w Niesamowitym Spider-Manie?
Ogl?daj?c go, czu?em si? jak dziecko. Podczas seansu obudzi?y si? we mnie jakie? pi?kne, b?ogie nastroje. Chcia?em si? ?mia?, chcia?em si? wzrusza?, chcia?em krzycze? "le? Spidey, le?!".
Nie mog? oprze? si? wra?eniu, ?e film ten ma w sobie co? z ba?ni - przy tej cudownej muzyce, przy tej niesamowitej lekko?ci tych wszystkich niby nieznacz?cych w fabule scenek. ?wietny okaza? si? Peter-luzak, wspania?a jest Gwen Stacy b?d?ca ju? chyba nie tylko w moich przekonaniach idea?em dziewczyny, z któr? chce si? by?. A chemia mi?dzy nimi? Cudo. Scena poca?unku to zdecydowanie jedna z najlepszych, najurokliwszych scen tego typu, jakie widzia?em.
Doskona?e poczucie humoru i - raz jeszcze - lekko??!
Peter Parker nie jest w ko?cu wiecznie zap?akan? niezdar?, ale naprawd? ?wietn? postaci? idealnie ukazan? przez Garfielda (te wszystkie pl?taniny przy rozmowie z Gwen, gesty Parkera, jego wyrazisto??). Kto? w swojej recenzji na stopklatce napisa?, ?e zabrak?o mu przemiany w charakterze Parkera przed i po ugryzieniu paj?ka, a moim zdaniem to jest w?a?nie plus, bo oto widzimy, ?e Peter ju? od pocz?tku ma w sobie warto?ci, jest dobrym cz?owiekiem, a nabyte moce jedynie pozwalaj? mu realizowa? jego misj?. Ma poza tym swoje s?abostki, ale i zalety, co czyni go przekonuj?c? postaci?. I przede wszystkim to typ kolesia, którego si? lubi.
No i po ka?dej akcji wraca poobijany, jak nale?y.
Ponadto ?wietne sceny walki, doskona?e efekty...

Co z tego, ?e s? jakie? tam luki w fabule? Co z tego, ?e urywaj? si? w?tki? Wszystko jest kwesti? podej?cia - ja na szcz??cie jeszcze nie jestem malkontentem, który wci?? szuka wad. Ja po prostu niesamowicie si? bawi?em na tym filmie, odczucia podobne do ogl?dania najlepszych bajek Disney'a za m?odu.
Ba??, po prostu ba??.
Moje prywatne arcydzie?o, bo przecie? o to chodzi w tego typu kinie, by najnormalniej w ?wiecie, wspaniale si? bawi?.

franek

Peter w tym filmie nie jest taki cipowaty, ale w komiksie był cipowaty i zapłakany, po drugie Garfield ma tak prowokującą twarz że mi się pięści same zaciskają. Na filmie nie byłem więc nie oceniam, ale jak go oglądnę to dam znać, i tak nienawidzę Marvela.


Show Must Go On!!!

Nietoperz

Panowie, myślę, że moglibyście spasować Wasze chamskie wycieczki osobiste, wyzywanie się nawzajem i niemiłe oraz wulgarne inne zwroty (np. "c..owaty", "Nolan - kretyn", itp.). Tu moja prośba do adminów o moderację i usuwanie/wykropkowywanie takich słów, itp.
Juby, franek, rocklee - wyluzujcie trochę.
franek - nie należy życzyć innym ludziom jak najgorzej, zwłaszcza gdy chodzi o tak (sorry, taka prawda) błahą sprawę jak filmy o Batmanie. W ogóle, nie należy życzyć jak najgorzej komukolwiek.

OK, dość offtopa, bo znalazłem ciekawy artykulik o scence z napisów i dzielę się niniejszym. :) Dla ciekawych, kogóż można się spodziewać w kontynuacji TASM, polecam: http://www.examiner.com/article/rhys-ifans-reveals-who-was-not-the-amazing-spider-man-mid-credits-scene - ciekawa interpretacja i ma sens, biorąc pod uwagę choćby
Spoiler
błyskawice w trakcie pojawienia się i zniknięcia "odwiedzającego".
[Zamknij]
PS. Czyżby
Spoiler
Green Goblin nie pojawi się w TASM2
[Zamknij]
?

Altair

Cytat: franek w 09 Lipiec  2012, 07:02:29
Peter w tym filmie nie jest taki cipowaty, ale w komiksie był cipowaty i zapłakany, po drugie Garfield ma tak prowokującą twarz że mi się pięści same zaciskają. Na filmie nie byłem więc nie oceniam, ale jak go oglądnę to dam znać, i tak nienawidzę Marvela.
Pierwsze słyszę, a przeczytałem trochę komiksów z Pająkiem. O ile w kilku pierwszych numerach tak jest, o tyle w całej serii Ultimate i wszystkich innych jest przede wszystkim troszkę wyalienowany i cholernie ironiczny. Taki jak Garfield.
Oglądnij film, ochłoń, bo tu nikt nie daje dodatkowych punktów za hejtowanie Marvela. Ja lubię oba wydawnictwa (ze wskazaniem na Marvela), ale to nie oznacza, że powinienem wchodzić do wątków dot. innych i tam wypisywać tego typu rzeczy. Przede wszystkim jednak najpierw należy oglądnąć film, bo ja też sceptycznie podchodziłem do niektórych faktów związanych z nowym Petem. Całkowicie niesłusznie.

franek

Jeżeli chcesz wiedzieć jaki był Peter w umyśle Stana Lee polecam Essential Tom pierwszy z pająkiem ;)


Show Must Go On!!!

Altair

Nie mówimy tu o Stanu Lee. Mówimy o ogólnym obrazie Spideya w Marvelu. Przede wszystkim wujek Stan tworząc Pająka nie miał pojęcia jak wielką ikoną się stanie i jak wyewoluuje.

darkside

W ko?cu obejrza?em, i jestem pod wielkim wra?eniem. Ze wszystkich filmów o Spider-Manie, najlepiej bawi?em si? w?a?nie na 'TASM'. Po pierwsze, ?wietnie dobrana obsada - Emma Stone jako Gwen Stacy, nie tylko pi?kna ale i zaradna. Garfield bije Maguire na g?ow? swoim Peterem i Spider-Manem. Wreszcie ta posta? ma charakter, g??bie, i na swój sposób charyzm?. Sama historia by?a ciekawsza, bo nie przypadkowa jak w poprzednich filmach. Mamy tu wiele tajemnic, w?tków, które zaprowadzaj? Petera do Oscorp i wypadku z radioaktywnym paj?kiem. To mi si? bardzo podoba - ten film jest po prostu bardziej realistyczny. Lepiej zagrany, lepiej nakr?cony, lepiej si? go s?ucha i podziwia efekty wizualne. Jaszczur by? pierwszym przeciwnikiem którego mo?na by?o si? w jaki? sposób ba?, by? wielki, straszny, i niebezpieczny. Równa? si? z nim mo?e tylko Green Goblin z jedynki, który jednak mia? mniej interesuj?ce motywacje.
No i 3D - ?wietnie si? prezentowa?o. Czekam z niecierpliwo?ci? na sequel (zw?aszcza po scenie po napisach) i wystawiam 5/6. Da?bym szóstk?, ale zabrak?o mi kilku rzeczy. 'Niesamowity Spider-Man' bije na g?ow? star? trylogie i spokojnie mo?na go porównywa? z BB.
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

Juby

Cytat: darkside w 13 Lipiec  2012, 22:39:54
[...]'Niesamowity Spider-Man' bije na g?ow? star? trylogie i spokojnie mo?na go porównywa? z BB.

http://www.youtube.com/watch?v=NIgfiSzCy1o

darkside

Brak argumentów zawsze usprawiedliwia się śmiesznym filmikiem z YT Juby, nie ma sprawy ;)
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

Juby