Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Amazing Spider-Man i sequele

Zaczęty przez Altair, 09 Październik 2008, 22:53:14

Maryjusz.

Będą 3 etapy przemiany, pierwszy to gdzieniegdzie łuski i odrośnięta ręka. Drugi to właśnie ten humanoidalny jaszczur i końcowy czyli jaszczur.

A ten z konceptów, wzorowany na słynnym wyglądzie od Ditko.

Guyver87pl

Nie wiem, jak Lizard będzie wyglądał w samym filmie, ale jeden z oficjalnych filmowych gadżetów potwierdził design zaprezentowany wcześniej:

http://blog.newsarama.com/wp-content/uploads/2011/11/allaboutpez_2185_19768257.jpg

Muszę też zgodzić się z przedmówcami. Ten Lizard wygląda zbyt ludzko, więc pojawiło się sporo komentarzy nazywających go "Zielonym Voldemortem". Z drugiej strony, może faktycznie to tylko jedna faza transformacji...

Rado


franek

Wszystko po po kolei Marvel niszczy u swoich.


Show Must Go On!!!

Charism

Filmowy Spider Man nie jest w rękach Marvela. I dobrze, bo oczekuję czegoś sensowniejszego niż efektownej rozwałki jak w Thorze, czy Capie.

Ale dlaczego uwazasz, ze niszczy?

franek

YYYYYY... Chyba najbardziej oczywisty jest fakt że Parker umiera i zastępuje go jakiś amator. Filmowo postacie Marvela też nie prezentują żadnego poziomu, podobnie z grami.


Show Must Go On!!!

Rado

Cytat: franek w 05 Styczeń  2012, 18:05:47
YYYYYY... Chyba najbardziej oczywisty jest fakt że Parker umiera i zastępuje go jakiś amator. Filmowo postacie Marvela też nie prezentują żadnego poziomu, podobnie z grami.

To jest temat o filmie "The Amazing Spider-Man", a nie o komiksie, więc nie pisz tu, w taki sposób swoich wywodów, bo niektórzy mogli pomyśleć żeś zaspoilerował teraz śmiercią Parkera, która będzie miała miejsce w filmie. Zresztą, chyba większość najpopularniejszych bohaterów komiskowych "przeżyła" swoją śmierć, i nie jest to takie "oczywiste niszczenie" jak napisałeś. A do tego stwierdzenia, że filmowe postacie Marvela nie prezentują żadnego poziomu, to mi się nie chce odnosić nawet...

franek

Każdy ma inny gust ale jak zobaczyłem Fantastyczną4 (1 i 2), Punishera z 2004, Ghost Ridera  i Spidera 2,3  to ja podziękowałem.


Show Must Go On!!!

Charism

Wymienileś filmy, które nie sa w rękach Marvela, tlyko innych wytwórni.

franek

Ale chodzi mi o postacie marvela.


Show Must Go On!!!

Guyver87pl

Nie chcę się spierać, ani nic takiego, ale Marvel traktował filmy, jako osobną część swojego multiversum, a każdy film to inna, osobna rzeczywistość np. świat filmów z Fantastyczną Czwórką to Ziemia-121698, a ze Spidermanem Ziemia-96283, które nie są ze sobą w żaden sposób związane. Dopiero w ostatnich latach powstał pomysł aby stworzyć spójne wewnętrznie uniwersum, wcześniej chodziło głównie o opchnięcie filmów konkretnej widowni i skoszenie forsy za bilety... Czyli "kanoniczność" miała tu miejsce najwyżej trzeciorzędne. No i jakby nie patrzeć, to prawa do postaci należą do Marvela, więc jego pracownicy mogą z nimi zrobić co zechcą, nawet pomimo protestów twórców samych bohaterów (Np. Stworzona przez Gartha Ennisa seria "Fury MAX" spotkała się z ostrymi protestami samego Stana Lee. Nikt z ówczesnego szefostwa wydawnictwa się tym nie przejął). Ba, na swój sposób kanoniczne są takie kwiatki jak japońska wersja Spidermana również uznawana, za część multiversum:

http://youtu.be/2u4kNEvp7xA

Zainteresowanych zapraszam na stronę Marvela, gdzie można obejrzeć wszystkie odcinki, odświeżone i zremasterowane:

http://marvel.com/news/story/7114/watch_the_japanese_spiderman_tv_series_on_marvelcom

Natomiast sama praktyka olewania komiksów na podstawie których powstały dane filmy też nie jest nowa, bo to samo zrobiono na przykład z kultowym serialem " The Incredible  Hulk" z lat 1977-1982:

http://youtu.be/CYa72cQpCOY

A co do poziomu samych filmów... Cóż, ja na przykład uważam "Ghost Ridera" za gniota, bo psuje wizerunek jednej z moich ulubionych postaci Marvela, ale na przykład "Fantastyczna Czwórka" spełnia rolę, jaką miała spełniać tj. naładowanego efektami filmu familijnego. Ale cóż, kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje.

PS. No i po raz kolejny wyszła mi odpowiedź nie związana z tematem wątku... Ech...




Rado

Jest już nowy trailer od jakiegoś czasu, moim zdaniem świetny. Widać w końcu Lizarda, chociaż trochę. Podoba mi się, że Parker będzie miał w tym filmie "sieciosploty" własnej roboty, no i na tym zwiastunie widać chyba jeszcze, jak robi tę pajęczą pluskwę.

http://www.youtube.com/watch?v=-tnxzJ0SSOw&feature=youtu.be

Leon Kennedy

Myślę, że ten film bez problemu pobije poprzednie Spidery :).

Juby

Tak jak w przypadku ostatniego spotu Avengers, nareszcie pojawiło się coś co pozytywnie nastawiło mnie do nowego pająka. Do kina i tak się raczej nie wybiorę (byłem tylko na jednej części - trzeciej i nie mam zamiaru znowu czegoś takiego przeżyć :P)), ale na film czekam i mam nadzieję, że przebije poprzedników (co takie łatwe nie jest, bo jedynka była na prawdę fajna).

PS: Czy tylko ja uważam, że po ostatnich reklamach filmów Marvela, powinniśmy dostać coś nowego w sprawie TDKR (międzynarodowe postery, czy coś)? :-\

LelekPL

Wygląda bardzo nieimponująco póki co. Nie wiem po co się tak chwalili tym, ze starali się jak najwięcej ujęć robić na żywo, przy użyciu praktycznych efektów i kaskaderów, skoro główna scena w zwiastunie wygląda chyba jeszcze bardziej rysunkowo niż filmy Raimiego (mowa tu oczywiście o scenie z anteną na dachu i tą walką, ale nie tylko). Myślę też, że film będzie miał duży problem z odnalezieniem własnego tonu, raz chce być mroczny, bo tak jest teraz modnie, a potem jest humorystyczny. Poza tym nie widzę jakiegokolwiek zagrożenia dla miasta, jedynie dla Spidera, a to jest olbrzymi błąd którego twórcy nie chcieli by pewnie powtórzyć po np takiej Fantastycznej Czwórce.

Może to być jedna wielka katastrofa ... ale z drugiej strony tak samo myślałem o X-Men: Pierwsza Klasa