Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Uwagi na temat strony i forum

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:24:40

Woland

Tak, chociaż niekompletny. Z czasem będą dodawane kolejne elementy.

You're in for a show tonight, son.

Juby


Juby

Wszedłem dziś w nowo otwarty dział BvS i po zajrzeniu w galerię wnioskuje, że nie robi go Woland?

Na siedem fotek w galerii fotek z filmu powinny być najwyżej dwie! Logo filmu (wzorem Wolanda, który umieszczał logo na otwarcie takiej galerii w działach o Batmanach Nolana) i ta...

...bo jest tak wykadrowana, że trudno stwierdzić czy nie jest fotką z filmu.

To są fotki z planu cyknięte przez Snydera



A to fotki promocyjne przefiltrowane Photoshopem (^ Batmana powyżej też można pod nie podpiąć)





Poza tym pod galerią TDKR jest dopisek @ 2008 All images copyright of Warner Bros. Studios a chyba powinno być tam 2012.

LelekPL

A tak w ogóle, to jak tam Twoja strona o Terminatorze, Juby? Kiedyś miałeś linka w podpisie, a teraz widnieje tam tylko "jakiś półnagi koleś".

Juby

Strona nie istnieje (tylko na moim dysku). Pan Axel, który był właścicielem forum i domeny okazał się nienormalny (ten sam Axel, który zaatakował Grzegorza Miecugowa na ubiegłorocznym Woodstocku) i powodował mnóstwo konfliktów. Zrezygnowałem z współpracy, on zdjął stronę, a z jego forum razem ze mną znikli wszyscy użytkownicy i od tego czasu chyba nikt nie napisał nawet jednego posta na forum (ono chyba już w ogóle nie istnieje).

Jeden z użytkowników forum - darth_konio - deklarował współpracę na stworzenie nowej strony. W maju przesłałem mu swoje pliki ale kolega więcej się nie odezwał, a na filmwebie (gdzie miałem z nim kontakt) nie loguje się od półtora miesiąca. Chyba jest zadowolony z posiadania większości strony na dysku, z którego mogę ją sobie odpalać i czytać co napisałem/przeglądać co znalazłem i nic w tym kierunku robić nie zamierza.

Sam po cichu zbieram dane (mam mnóstwo nowych zdjęć, rzadkich plakatów) ale nie wiem, czy będę ponownie budował stronę.

LelekPL

Superman na głównej wygląda jak złoczyńca. Sam nowy baner? Hmmm... przydałoby się aby jego kolorystyka nie była tak różna od tła.

Q

"He has the power to wipe out the entire human race. If we believe there is even a one percent chance that he is our enemy, we have to take it as an absolute certainty." - skoro Batman tak na początku postrzega Supermana, to zdjęcie wydaje się całkiem odpowiednie.

Co do kolorystyki to masz jakąś konkretne propozycje, jakie kolory zastosować? 

Zawsze jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje i uwagi. Więc jeśli uważacie, że coś można jeszcze ewentualnie poprawić, to dajcie znać.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Cześć wszystkim. ;)

Po ponad roku przerwy zajrzałem na forum w pewnej sprawie do Wolanda i Q, więc, skoro już wróciłem na tę chwilę, uznałem że się tu wypowiem.

1. Podobnie jak Lekowi, layout na głównej niezbyt mi się podoba. Co w nim nie gra? Przede wszystkim materiały, którymi posłużył się autor. Superman na tym plakacie wygląda okropnie (jak złoczyńca i nie przypomina Cavilla), a Batman jak (spotkałem się z takim komentarzem!) człowiek-żuk w tej zbroi. ;D Tło, zarówno starsze jak i nowe (ciemniejsze) jest słabe, bo jest puste. Natomiast logo BatCave jest pokolorowane zbyt mocną czerwienią (lepsza byłaby taka jak na oficjalnych plakatach) i przydałoby się aby w środku miało wycięte logo Man of Steel.

Jeśli podeślecie mi na PW albo maila logo BatCave bez tła i oddzielnie tytuł, sam mogę spróbować zrobić coś innego (może wyjdzie coś lepszego). Poza tym, z chęcią mogę wykonać nowy pasek działowy dla podstrony BvS, który został stworzony gdy jeszcze brakowało materiałów do jego właściwego wykonania (też puste tło, a Superman pochodzi z banneru nie tego filmu). Mam wolną sobotę, więc prosiłbym uprzejmie o odpowiedź i przesłanie loga i tytułu do jutra.

2. To nie uwaga, ale luźna propozycja. Batman będzie od teraz częścią DCEU, więc co wy na to, żeby pod TDKR zrobić napis "DC Extended Universe...", a po najechaniu na niego dokładnie tak jak po najechaniu na "Animowane..." z prawej strony rozwijałby się pasek menu z filmami należącymi do DCEU. Bo nie wiadomo w jakich wystąpi Batman(!) i jak dużą rolę będzie odgrywać, ale na pewno nie będą to jego samodzielne filmy na miarę tych z lat 1989-2012. Dla filmów takich jak MoS wystarczyłaby tylko strona główna (darowałbym sobie zakładki tj. plakaty, galerie, artykuły. itd. za dużo z nimi roboty) i znalezione w filmie nawiązania do Batmana i jego świata. Tak samo byłoby z Wonder Woman i innymi filmami uniwersum bez Batmana. Obszerniejsze działy (takie jak teraz) miałyby tylko BvS, SS, JLA Part 1 i 2, oraz możliwy solowy film z Affleckiem. Myślę, że to dobry pomysł.

3. We wrześniu 2014 (na górze tej strony) zwróciłem uwagę na złe umieszczenie fotek w galerii BvS. Po półtora roku galeria się nie tylko nie poprawiła, ale jest jeszcze gorzej. :( Do galerii fotek Z FILMU trafia wszystko - fotki z planu, fotki promocyjne, ostatnio nawet plakat-arty, a niektóre fotki powtarzają się czterokrotnie! W galeriach pozostałych filmów też można było odnieść takie wrażenie, ale było mylne, bo Woland znajdywał fotki bardzo podobne, których cyknięcie dzieliło prawdopodobnie kilka sekund (albo mniej), ale można było dostrzec między nimi różnicę w szczegółach. Tutaj nie, widzę przynajmniej 2 fotki, które występują po 4 razy w różnych rozdzielczościach. Na szybko licząc w tej galerii powinny się znajdować obecnie jakieś 44 fotki z filmu. 44 na 92, czyli mniej niż połowa!!

Wiem, że wtedy we wrześniu odmówiłem zajęcia się tym działem (i słusznie, nie miałbym czasu, teraz też nie mam), ale nie fajnie się tam dzieję. Przydałoby się żeby ktoś zrobił porządek, plakat-arty wysłał do działu z plakatami, fotki promocyjne do fotek promocyjnych, a z planu do fotek z planu. No i żeby wybrał najlepszą wersję zdjęć i zostawi jedną, a nie cztery.

O dziwo, przy Suicide Squad nie ma żadnych problemów, bo nie kontynuowano podziału galerii jaki stworzył Woland, tylko wymyślono nowy. Jest zakładka OFICJALNE ZDJĘCIA i tam trafiają wszystkie fotki, które powinny.

To tyle ode mnie. Pozdrawiam.

Q

O ewentualnym wyodrębnieniu "DC Extended Universe" można pomyśleć gdy dojdą kolejne filmy. Problem w tym, że przy tak rosnącej liczbie filmów, co widać w przypadku animowanych produkcji, menu może być nieczytelne. Nie wiadomo także czy dla osób nie znających określenia "DC Extended Universe" będzie ono zrozumiałe.  Ale niewątpliwie jest to rzecz, którą będziemy mieć na uwadze.

Co do galerii "BvS", to z tymi zdjęciami jest taki problem, że nie zawsze wiadomo do jakiej kategorii dane zdjęcie wrzucić. Zdjęcia z planu łatwo rozpoznać, ale oficjalne zdjęcia z planu, to jednak co innego niż masa fotek zrobiona przez fanów. Arty z plakatów, też nie do końca pasują do działu plakaty, bo tam jednak zamieszczone są konkretne plakaty.  Dlatego, przynajmniej na razie, by nie wprowadzać zamieszania zastosowany zostanie podział jak w przypadku "Suicide Squad".

Jeśli zaś chodzi o fotki, które się powtarzają, to mógłbyś podać konkretne przykłady, bo w niektórych przypadkach różnica dotyczy kolorystyki, lub też jest minimalna różnica w kadrowaniu.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Cytat: Q w 25 Luty  2016, 17:53:47
O ewentualnym wyodr?bnieniu "DC Extended Universe" mo?na pomy?le? gdy dojd? kolejne filmy. Problem w tym, ?e przy tak rosn?cej liczbie filmów, co wida? w przypadku animowanych produkcji, menu mo?e by? nieczytelne. Nie wiadomo tak?e czy dla osób nie znaj?cych okre?lenia "DC Extended Universe" b?dzie ono zrozumia?e.  Ale niew?tpliwie jest to rzecz, któr? b?dziemy mie? na uwadze.
No tak, chodzi?o mi o to z my?l? na przysz?o??, gdy pokre?lenie DCEU b?dzie równie znane co MCU i gdy np. oka?e si? w przysz?ym roku, ?e Batman zaliczy? cameo w filmie Wonder Woman. W razie czego, o ile znajd? troch? wolnego czasu, mog? spróbowa? stworzy? dzia? o Man of Steel.

Cytat: Q w 25 Luty  2016, 17:53:47
Co do galerii "BvS", to z tymi zdj?ciami jest taki problem, ?e nie zawsze wiadomo do jakiej kategorii dane zdj?cie wrzuci?. Zdj?cia z planu ?atwo rozpozna?, ale oficjalne zdj?cia z planu, to jednak co innego ni? masa fotek zrobiona przez fanów. Arty z plakatów, te? nie do ko?ca pasuj? do dzia?u plakaty, bo tam jednak zamieszczone s? konkretne plakaty.  Dlatego, przynajmniej na razie, by nie wprowadza? zamieszania zastosowany zostanie podzia? jak w przypadku "Suicide Squad".

Je?li za? chodzi o fotki, które si? powtarzaj?, to móg?by? poda? konkretne przyk?ady, bo w niektórych przypadkach ró?nica dotyczy kolorystyki, lub te? jest minimalna ró?nica w kadrowaniu.
Oczywi?cie, ?e niektóre fotki trudno sklasyfikowa?, ale chyba wiadomo, ?e zdj?cie, na którym np. Zack Snyder t?umaczy/pokazuje co? Benowi, lub Henry'emu, to nie fotka z filmu, tylko z planu. Oficjalne fotki z planu od tych cykni?tych przez paparazzi wystarczy oddzieli? kresk?, a pozna? je mo?na po tym, ?e jest w nich kto? z ekipy lub jaki? sprz?t z planu. Plakat-arty tak jak w dzia?ach B89, BB, TDK i TDKR mo?na by waln?? z podpisem "PLAKAT ARTY" na dole dzia?u z plakatami. Fotki promocyjne (czyli pierwsze zdj?cie Supermana, Wonder Woman, Aquamana, ?ysego Luthora, profil Luthora ze strony LexCorp i Luthor na l?dowisku helikoptera) przerzuci? do fotek promocyjnych.

A co do powtarzaj?cych si? fotek, to najlepszy przyk?ad, bo wczoraj dosz?a pi?ta wersja.
Spoiler




[Zamknij]
^To wszystko jedna i ta sama fotka, tylko ró?nie przyci?ta i z lekkimi ró?nicami w nasyceniu kolorów, ale to wci?? ta sama fotka. Gdyby która? z kwadratowych wersji by?aby wykadrowana tak, ?e pokazywa?aby inny kadr ni? wersja bardzo pozioma, np. nad g?ow? Supermana, to powinny zosta? dwie wersje. Ale po co a? pi??, skoro wersja, któr? wrzuci?em jako drug? (obecnie 4 od góry w galerii) jest najlepsza ze wszystkich, pokazuje najwi?cej i jest w najwy?szej rozdzielczo?ci? Reszta jest zb?dna.

I tak jest kilka razy. Wypuszczono fotki w EW, np t?:

Pó?niej wysz?a wersja high-rise bez tytu?u gazety i zamiast zast?pi? j? to dodano kolejn?... a potem jeszcze dwie! Tej samej fotki. To nie wygl?da dobrze.


Zapomnia?bym jeszcze o kilku sprawach. O FILMIE w dziale o BvS. Przyda?oby si? zaktualizowa? gatunek (Akcja/ Fantastyka), bud?et (z tym mo?na jeszcze poczeka?, ale wg Turkish Airlines to $350 mln), czas trwania filmu (od jakiego? czasu wiadomo, ?e film oficjalnie trwa 151 minut), a plakat podmieni?bym na ten (i doda? go do reszty plakatów) z pe?nym tytu?em i otagowaniem.



Wiem, ?e sporo si? czepiam, ale wszystko to robi? w dobrej wierze, ?eby strona wygl?da?a jak najlepiej i ofiarowuje swoj? pomoc, wi?c mam nadziej?, ?e si? nie gniewacie. ;)

Q

Cytat: Juby w 26 Luty  2016, 11:34:45


Ten plakat, to przeróbka fana. W stopce nawet jest podpisany.

Co do samej galerii, to pewne porządki zostaną wcześniej czy później wprowadzone, ale zdjęcia o różnym natężeniu kolorów to jednak pewna różnica.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#551
Damn. Nawet nie zauważyłem, że to fan art. A miałem go wrzucić na filmweba. :P W takim razie cofam.

Natężenie koloru to IMO żadna różnica zdjęć. Jeden portal wrzuci fotkę, którą sobie bardziej nasyciło i zwiększyło kontrast, inny nie. Ale to nie ważne, bo widzę, że zrobiłeś już tam porządek i galeria od razu wygląda dużo lepiej. :)

Juby

Proponuję ponowne wyłączenie możliwości komentowania newsów na stronie na kolejny tydzień-dwa. Serio. Bo to co się dzieje pod newsami o box office przypomina sytuację kiedy w 2012 roku na rottentomatoes pojawiały się negatywne recenzje dla TDKR (RT od razu zablokowało możliwość komentowania).

Sprawa wygląda tak. Albo przedstawia się suche fakty, albo chwali wyniki BvS. Jakiekolwiek słowo sugerujące, że wyniki finansowe filmu nie są najlepsze (nawet kiedy nie są) skutkują armageddonem fanbojów na moją osobę. Do tej pory widziałem komentarze, w których proszono Q (tego samego Q, który w newsach pisze swoje subiektywne opinie, np. "świetny nowy spot..." lub "odstraszająca próbka dubbingu" i nikt nie ma z tym problemu) o to by odsunął mnie od możliwości dodawania newsów, a nawet komentarze obraźliwe. Cytat:
CytatJuby weź już zamknij mordę i idź się leczyć
:P

Coś jest zdecydowanie nie tak. Staram się pisać newsy o BO najrzetelniej jak tylko potrafię i nawet Woland, który zajmował się tym przez lata, nie stronił od wstawek z własną czy też szerszą opinią, kiedy Batman Begins zaliczył rozczarowujący weekend otwarcia, lub tragedia w Denver sprawiła, że weekend TDKR okazał się niższy niż wszyscy zakładali. Do tej pory może raz-dwa wspomniałem coś o "rozczarowujących wynikach", ale zazwyczaj zostawiam swoje zdanie na komentarze pod newsem. Tam piszę co o nich myślę, ale wg niektórych fanów nawet dodanie, że spadek BvS w drugi weekend był "druzgocący" (a był) już pokazuję swoje negatywne nastawienie do filmu Snydera.

LelekPL

Wyłączenie możliwości komentowania jest niepotrzebne. Ale ktoś powinien usuwać, i chyba to robi, osobiste, obraźliwe komentarze.

Ja jednak takiej możliwości nie mam.

Alfred

Cytat: Juby w 05 Kwiecień  2016, 09:43:00
Coś jest zdecydowanie nie tak. Staram się pisać newsy o BO najrzetelniej jak tylko potrafię i nawet Woland, który zajmował się tym przez lata, nie stronił od wstawek z własną czy też szerszą opinią, kiedy Batman Begins zaliczył rozczarowujący weekend otwarcia, lub tragedia w Denver sprawiła, że weekend TDKR okazał się niższy niż wszyscy zakładali. Do tej pory może raz-dwa wspomniałem coś o "rozczarowujących wynikach", ale zazwyczaj zostawiam swoje zdanie na komentarze pod newsem. Tam piszę co o nich myślę, ale wg niektórych fanów nawet dodanie, że spadek BvS w drugi weekend był "druzgocący" (a był) już pokazuję swoje negatywne nastawienie do filmu Snydera.
Już takie czasy, że ludzie dziczeją z byle błahych powodów, drobnostek, szczegółów, itp., itd., ale naprawdę niech ktoś to kontroluje bo jeszcze rozumiem, że brak kontroli może panować na FB (i tamtejszych wpisach, newsach) ale żeby po forach szła taka degrengolada no to coś jest nie tak.  ???

I tak poza tym wątkiem, no to czy ktoś wie, dlaczego nie mogę dawać +1-ek (do Google+) i polubień (z FB) przy każdym newsie? Mam FF jako przeglądarkę i nie wiem czemu nie mogę tego robić teraz, skoro wcześniej to mogłem. I czy komentarze pod newsami mi się jakoś zaliczają do podsumowania w profilu, bo musiałem wpisywać ksywę + mail, mimo iż jestem zalogowany? ;//