Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nowy początek uniwersum DC

Zaczęty przez Q, 02 Czerwiec 2011, 17:35:40

kelen

Sklepy internetowe, która prowadzą sprowadzanie zeszytów. Jedyny mi znany to multiversum.abc24.pl, bo komiksy.com chyba już wypadły.

Q

Batmanem będzie tylko  Bruce Wayne: a nowi twórcy głównych tytułów to:

    Batman: scen. Scott Snyder, rys. Greg Capullo
    Detective Comics: scen. i rys.  Tony Daniel
    Batman and Robin: scen. Peter Tomasi rys. Patrick Gleason
    Batman: The Dark Knight: scen. i rys. David Finch

Trochę szkoda, że nwoa numeracja, ale Bruce Batmanem - tak powinno być zawsze.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Roy_v_beck

Aż 4 serie będzie miał Bruce, to trochę dużo. W obecnej sytuacji można skasować "Batman and Robin". Damian się w Nightwingu i ew. Batmanie będzie udzielał. Też dobrych twórców trzeba przyznać dobrali. Zwłaszcza od strony graficznej. Capullo, Daniel, Finch - mistrzostwo świata po prostu. Tylko ta wspomniana przeze mnie seria, którą powinni anulować ma przeciętnych twórców, chociaż jak będą tworzyć na tym samym poziomie co ostatnio, to może być nieźle.

LelekPL

No i posprzątali cały ten bałagan Morrisona... Ja uważam, że dobrze bo Inc. nie dało się już czytać, TDK wychodził jak krew z nosa, a jedyne dobre serie to te z Dickiem, który idealnym Batmanem nie jest. Jeśli Bruce dostanie teraz odpowiednich twórców to dobrze się stanie dla całego wydawnictwa. Szkoda trochę, że wygląda to wszystko na kosmetyczne zmiany w postaci i jej wyglądzie, po cichu liczyłem na coś świeższego, ale z narzekaniem wolę poczekać aż owe numery się pokażą, bo kto wie, może historia przedstawiona w pierwszych numerach będzie fascynująca: mroczna, nieco brutalna i bardzo klimatyczna. Jestem natomiast ciekaw co z Timem i Jasonem? Czy wymazujemy ich istnienie całkowicie z kart komiksów? Czy też Red Robin pozostanie na rynku, a Jason będzie się okazyjnie udzielał?...

kelen

Czy INC kompletnie zostanie wymazane to si? jeszcze oka?e, Morrison co prawda ma by? w Supermanie, ale zobaczymy jeszcze, co nam szalony szkot powie. Pono? opó?nienia INC wynika?y z tego, ?e Morrison musia? szybko skróci? swoj? 'epick?' histori? do sierpnia ze wzgl?du na od?wie?enie uniwersum. Dlatego te? INC zamiast 24 - b?dzie mie? ich 10. Jako? w?tpi?, ?e zgodzi? si? pracowa? na szybko tylko po to, ?eby potem ca?a historia zosta?a wymazana.

Red Robin dostanie pewnie swoj? serie (chyba, ?e to on jest nowym Nightwingiem?!), a Jason? Zobaczymy. W?tpi?, ?e go wyma??, my?l?, ?e zostanie jako ten neutralny w rodzinie Wayne'a i sobie b?dzie siedzie? w pace, ?eby okazjonalnie naprzykrzy? Batmanowi.

Roy_v_beck

Dick Grayson powróci do Nightwingowania. Te? lubi? Tima, ale ciesz? si?, ?e nie b?dzie serii "Red Robin". W stron? legalno?ci mogliby popchn?? Tima, ?e co? z policj? by wspó?pracowa? i w ogóle.

Aczkolwiek nie o tym chcia?em pisa?. Przeczyta?em pierwszy numer "Flashpoint" i wiecie co? To jest fajne. Znaczy sama posta? Barry'ego Allena - nie wiem ogólnie, o co w nim chodzi, nie znam jej, ale w tym komiksie si? po?apa?em bardzo, pocz?tek t?umaczy ?adnie. W dodatku Batmana jest du?o w tym numerze, pokazany faktycznie jako niez?y odmieniec, no i pewnie odegra wa?n? rol? w historii. Ciekawa ta uwaga odno?nie Jokera by?a. Podoba te? mi si? ?wiat, gdzie niby jest du?o zb?dnych przebiera?ców, aczkolwiek rola jak? odgrywa Wonder Woman i Aquaman jak najbardziej mi odpowiada. Szykuje si? wielka walka. Shazam wida? te? w ko?cu zosta? przedstawiony z charakterem, nie jest ju? nieskazitelny, wi?c mo?e by? ciekawie. Prócz tego oczywi?cie naprawd? ?adne rysunki Kuberta sprawiaj?, ?e a? chce si? czyta? dalej.

No i to nie jest taki zonk jak przy "Knight of Venegance", gdzie nie wiadomo, co si? sta?o, tylko mamy Allena, który wie tyle samo, co czytelnik i dzi?ki temu ?atwo jest si? po?apa? w fabule.
Przejrza?em te? "World of Flashpoint" - straszny badziew, pe?en magii i marnych metaludzi, aczkolwiek to nie zmienia faktu, ?e g?ówna seria i seria "Knight of Venegance" maj? potencja? i mog? by? po prostu ciekawe!

Q

Kolejne informacje o zresetowanych seriach:

"Batwoman": J.H. Williams III, Haden Blackman i Amy Reeder
"Batgirl": Gail Simone, Ardian Syaf i Vicente Cifuentes
"Catwoman": Judd Winick i Guillem March
"Birds of Prey": Duane Swierczynski i Jesus Saiz
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

kelen


Roy_v_beck

Znowu masa serii. Ten "Red Hood i inni odszczepieńcy" to substytut "Secret Six". Ciekawe, co Simone zrobi z Batgirl, bo pokazała, że jest zdolną scenarzystką. No i trzymamy kciuki za "Batwoman" :) Przy Williamsie III Finch nie ma żadnych kompleksów z opóźnieniami (no i obaj nie mają kompleksów jak spojrzą na Lee).

A i przeczytałem drugi numer "Flashpoint" - super jest historia! Bardzo polecam. Ciekawie pokazany świat z nową wersją Paryża i Londynu oraz fakt, że Thomas Wayne jest Batmanem uwiarygodnia motywy, dla których współpracuje on z Allenem. Aczkolwiek i tak najlepsze jest zakończenie, w którym sensownie rozwiązano motyw krzesła. Liczę, że będzie miał on poważne konsekwencje w kolejnym numerze.
A tak ogólnie, naprawdę polecam ten event. Nie lubię wielkich zdarzeń, ale tu nie ma jak u Morrisona innego wątku na każdej stronie, zero logiki i ciągłości. Tutaj wszystko dokładnie jest pokazane i wyjaśnione. Nawet logicznie wyjaśniono kim jest Eobard Thawne, więc taki czytelnik jak ja, który nie znał wcześniej tej postaci, od razu się odnajdzie.

kelen

Flashpoint, w przeciwieństwie do Blackest Night i Final Crisis, faktycznie da się dobrze czytać przez odbiorcę takiego jak ja, to jest nie ogarniającego totalnie wszystkiego co się dzieje w DCU. I tu jest zdecydowany plus.

Q

Kto? liczy? na koniec INC? - “Batman Incorporated” powróci wraz z nowym 1. numerem w 2012 roku.

http://www.batcave.stopklatka.pl/index.php/2011/06/batman-incorporated-powroci-w-2012/

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

ohhh fuck. A już miałem nadzieję, że to porzucili na dobre

(A)nonim

No i wychodzi na to że kompletnie nic się nie zmieni, oprócz numeracji i dodania jeszcze większej ilości niepotrzebnych serii. ::)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Roy_v_beck

Ale to jest "Batman: Leviathan" a nie Inc. Stąd może wyjść coś fajnego, bo ta organizacja to konkretna się wydaje z tym całym swoim zmienianiem dzieciaków. Na pewno będzie brutalnie. Batman pewnie będzie z nią walczył po całym świecie, ale taki to już po prostu jest przeciwnik. Nie bójmy się, to może być coś naprawdę dobrego. No i to zakończenie działalności Granta przy Batmanie, a ten koleś miał pomysł na organizację świata.
Walić to, że DC zwaliło mu wszystko, bo przecież jeszcze w lutym mówił, że ze 2 lata będzie Inc trwać conajmniej i zapowiadał naprawdę epickie historie, ale to wydawnictwo jakieś porąbane jest. Restartujmy wszystko, serie które od kilkudziesięciu lat szły jak szły i nic złego się nie działo.

P.S. Flashpoint jest ekstra!

P.S. 2 - wiele się zmieni. Dick się zmieni. Ze 3 niepotrzebne serie są, ale tak to całkiem dobrze wygląda ta organizacja.

Leon Kennedy

Sporo już wiemy i to wszystko zaczyna mi sie bardzo podobać!! Już nie moge się doczekac rozwinięcia watku syn i ojciec, ponownego ujżenia Barbary jako Batgirl i świetnie, że Jason pozostaje.

CytatNo i wychodzi na to że kompletnie nic się nie zmieni, oprócz numeracji i dodania jeszcze większej ilości niepotrzebnych serii.

No trochę tego jest, ale kto każe wszystko czytać ;). Co do Inc. to mimo, że komiks dośc słaby z czasem sie zrobił, to nie chiałbym aby od tak wyparował. A takie serie jak Batman, Detective Comics, Batman i Robin, Nightwing i Batgirl mogą ( muszą ! ) im wyjść, bo pozabijam.

PS: To co obowiazywała Barbarę idzie w niepamięć??