Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

W jakiej formie komiksy w Polsce?

Zaczęty przez BD96, 17 Sierpień 2010, 16:28:30

BD96

Założyłem ten temat ponieważ jestem ciekaw w jaki sposób chcielibyście kupować, i chcielibyście aby wydawane były komiksy z Batmanem. Osobiście to jestem za dwoma opcjami. Pierwsza to oczywiście wydania zbiorcze, które są wydawane co jakiś czas tak jak to robi Egmont. Cóż można się na takie coś pokusić, chociaż zwykle cena jest wysoka, i już lepiej zamówić sobie wersję angielską (Batman i Robin: Cudowny Chłopiec). Druga i chyba najlepsza opcja to zeszytówki. Jednak po pierwsze - mimo że zdarzają się perełki typu Knightfall i tym podobne to bez większych sag. TM-Semic właśnie upadło przez stosowanie takiej polityki wydawniczej. Więc ograniczyłbym się do historii które zamykają się w maksymalnie 3 numerach. Jaki czas wydawania? no nie wiem, myślę że miesiąc lub dwa. Osobiście to trudno mi się określić, bo w jednym miesiącu mogę mieć dużo pieniędzy, a w innym nie mieć złamanego grosza przy dupie :-\. Tak czy inaczej mniej więcej określiłem moje wymagania. Chciałbym jeszcze dodać że nie trzeba całkowicie rezygnować z tak zwanych "tasiemców", ale ostatecznie ażeby wydawane były w wydaniach zbiorczych. Pozdrawiam.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Riko

Obawiam sie, ze nawet wydawnictwo Egmont na to nie stac. Nie raz probowalem nawet i w Empiku poszukac czegokolwiek o Batmanie. Niestety na prozno. Moze po prostu napisac petycje? Ktos moze wtedy sie zainteresuje :)

BD96

Już była petycja, "Tęsknie za tobą zeszytówko!", jednakowoż żadnego wydawnictwa to nawet nie obeszło. To znaczy tak mi się wydaję, nie jestem pewien kolego, acz żadnych zeszytówek nie widzimy więc wątpię aby ta akcja przyniosła jakieś skutki.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Riko

Wiele zalezy od sily przebicia i ilosci zebranych podpisow. Warto probowac nawet kilka razy. Inaczej o Batmanie bedzie mozna tutaj tylko pomarzyc.

BD96

Też kiedyś podchodziłem tak do tego, ale dałem sobie spokój bo pojąłem że nie wygram z wydawcami, a więc za wygrane dałem, zacząłem ściągać więcej skanów, i kupowałem komiksy na Allegro, zresztą dalej to robię. I tak offtopując to nawet postanowiłem zabezpieczyć swoje komiksy foliami, czego zdjęcie wkrótce zamieszczę :).
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Riko

Ja ostatnio zamowilem kilka. Co prawda marna mam wiedze z komiksow bo dopiero co zaczalem na powaznie sie tym interesowac. Ale wierze, ze w niedlugim czasie wszystko nadrobie. Proponuje walczyc do konca. Mialem taki sam przypadek z rodzimym wydawca DVD. I udalo sie bo warto bylo dzwonic i ich gnebic machajac przed ich nosami petycjami z podpisami.

BD96

#6
Jeśli chodzi o mój zasób wiedzy to aż tak koszmarnie nie jest, na szczęście są skany, i strony tłumaczące komiksy (zresztą na ArkhamInfo ci je pokazywałem) i dzięki niemu można dużo czytać i być zorientowanym, a co do posiadania to widomym jest że dużo pieniędzy idzie na to.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Riko

No tak ale na tych stronach liczna komiksow jest ograniczona. Zreszta te strony chyba nie sa aktualizowane. Ja mam obecnie 5 komiksow z Batmanem bo dostalem od brata. Ale niedlugo przyjda poczta kolejne.

Roy_v_beck

wstyd, żeby ze skanów i nielegalnych tłumaczeń korzystać!!! na allegro wszystko jest.

Nie mówiąc o tym, że obecna oferta wydawców jest bardzo fajna.

(A)nonim

CytatWiele zalezy od sily przebicia i ilosci zebranych podpisow. Warto probowac nawet kilka razy. Inaczej o Batmanie bedzie mozna tutaj tylko pomarzyc.
Nie zależy. Zeszytówki się w tym kraju nie opłacają.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Riko

Prawda jest taka, że oplacaja sie jezeli Wydawnictwo umie sie dobrze zareklamować bo naklad chociaz by 100000 egzemplarzy powinien rozejsc sie jak cieple buleczki. Wystarczy tylko reklama,reklama i jeszcze raz reklama. Nic w tym kraju nie bedzie sie dobrze sprzedawac jezeli wydawcy nie wezma sobie do serca podbijanie serc czytelnikow.

(A)nonim

Mog? si? zgodzi? ?e z reklam? komiksów jest ?le, ale nie wierz? ?eby zeszytówki si? dobrze sprzeda?y nawet rozreklamowane, ten rynek jest po prostu zbyt ma?y, a wygodniej jest kupowa? trade'y.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Riko

Racja. Wiec jeżeli nie zeszytówki to potrzeba reklamy samych komiksów. Najlepiej skupić się na takich stronach jak merlin itd.(to internet jest dzis pierwszym zrodlem informacji) Bądźmy szczerzy na 39 milionów ludzi w kraju musi znaleźć się chociaż około 100000 fanów (jak nie wiecej)rysunkowych przygód Batmana ale i nie tylko jego. Mysle, ze wystarcza checi i dobra wola. Bo mozna wiele zmienic tylko trzeba chciec. Patrzac na dzisiejsze czasy wydaje mi sie, ze jednak komiksy mialy swoje prawdziwe chwile w latach XX wieku w Polsce. Kiedy to na Polskim rynku byl nie tylko Batman i bohaterowie uniwersum DC ale rowniez rodzime komiksy.

(A)nonim

CytatWiec jeżeli nie zeszytówki to potrzeba reklamy samych komiksów. Najlepiej skupić się na takich stronach jak merlin itd.(to internet jest dzis pierwszym zrodlem informacji)
Nie wiem na czym skupia się Egmont, ale na sukcesie TDK z odpowiednią reklamą można było chociaż chwilowo zarobić na Batmanie, a wydano jedynie marne "Batman & Syn".
CytatBądźmy szczerzy na 39 milionów ludzi w kraju musi znaleźć się chociaż około 100000 fanów (jak nie wiecej)rysunkowych przygód Batmana ale i nie tylko jego.
Uwierz może być ich znacznie mniej. ;)
Ma ktoś może konkretne dane Egmontu ile sprzedano egzemplarzy ostatnich komiksów o Batmanie, bo z tego co pamiętam były to niskie liczby.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Riko

Cytat: (A)nonim w 20 Sierpień  2010, 15:08:01
Nie wiem na czym skupia się Egmont, ale na sukcesie TDK z odpowiednią reklamą można było chociaż chwilowo zarobić na Batmanie, a wydano jedynie marne "Batman & Syn".
W tym sie zgodze. Jednak chyba Egmont stara sie skupic na wszystkim. Szkoda, ze jest taka sytuacja na rynku ale jest na to sposob. Pisac petycje o okreslone numery ktore beda warte tego aby wydac je w Polsce.
Cytat: (A)nonim w 20 Sierpień  2010, 15:08:01
Uwierz może być ich znacznie mniej. ;)
Ma ktoś może konkretne dane Egmontu ile sprzedano egzemplarzy ostatnich komiksów o Batmanie, bo z tego co pamiętam były to niskie liczby.
Ja jednak jestem dobrej mysli, ponieważ jest wiele osob ktore interesuja sie Batmanem a ktore zapewne jeszcze nie trafily na to forum.