Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nightwing

Zaczęty przez Anarky, 19 Czerwiec 2010, 15:19:39

Drawski

Ale Batman nie został zrestartowany, i Dick normalnie będzie miał w swoim "sibi" bycie Batmanem. Także doświadczenie zostaje. Tym bardziej czytam hurtowo numery jego serii (zaraz będzie fabuła z Jasonem Toddem) żeby się wyrobić do września. Dick zajmie się Gotham, a to może świadczyć o spotkaniu kilku przeciwników Gacka. Niemniej oczekuję także zupełnie nowych czarnych charakterów, lub chociaż zastosowanie tych nowszych (ewentualnie odgrzebanie starszych).

LelekPL

Batman został zrestartowany, tylko lekko. Teraz np. Dick, Jason i Tim będą bardziej w okolicy tego samego wieku, skoro Bruce działa jako Batman od 5ciu lat, a miał już 3 Robinów, którzy są już dorośli.

Drawski

Nie, na pewno nie. Z tej trójki Dick i Jason mają prawo być w okolicach tego samego wieku, bo Grayson od Todda jest tylko o kilka lat starszy. Tim z nich jest najmłodszy. Jeżeli miałbym strzelać, to Dick ma coś w okolicach 25 lat, Jason 20, a Tim 18. Zresztą wiek Todda jest jak guma. Trochę leżał w grobie. Mniej więcej po tym jak Talia wrzuciła jego ciało do Jamy Łazarza, zaczął się dopiero starzeć. Kiedy zginął był w okolicach 15-16 lat.

Zaraz, zgubiłem się. Niech nam ktoś pomorze :D

LelekPL

Ale zrozum, że po reboocie się trochę pozmieniało. Ostatnie wywiady z twórcami, którzy mówią o tytule Robina jako o stażyście, tylko to potwierdzają.

Drawski

Ech. W przypadku (i nie tylko) Batmana tylko namieszali, a nic nie odświeżyli.  Wolałbym stary status quo, czyli Batman ze swoim Incorporated, Red Robin, Batgirl (Stephanie), i Damian. Tylko Dickowi zabrałbym pelerynę (jeden Gacek wystarczy) i przywrócił do roli Nightwinga.

LelekPL

No to jak chcesz, żeby był jeden Gacek to chyba bez Incorporated, bo to sobie nieco przeczy. Mi tam się podoba jak jest teraz. Powrót do tego co działało wcześniej, tylko te Inc ciągle mnie niepokoi.

Drawski

Daj spokój, dla mnie bohaterzy pokroju Knighta czy Batwinga to nie są Batmani. Dla mnie to tacy adepci Batmana. Mogą sobie być, taka równowaga między mrocznym Batmanem a Batmanem działającym globalnie.

nighty

sorki za odkopanie tematu, ale właśnie skończyłam "freefall" i zakochałam się w tej historii, aż mnie naszła ochota na kolejne z nightwingiem w roli głównej, ale prawdę mówiąc jakoś nigdy nie interesowałam się wydaniami zbiorczymi tego komiksu, jest mi ktoś w stanie coś konkretnego polecić? :( mam jeszcze "renegade" czekające, aż się za nie wezmę (kupione głównie dlatego, że zawsze mnie interesował wątek dick vs slade), ale już myślę o następnych XD jeśli ktoś siedzi głębiej w tym temacie będę wdzięczna za sugestie :)

kelen

To co ogółem pisał Tomasi jest godne polecenia, ja mam ostatni vol "The Great Leap" i też jest wart polecenia

nighty

dzięki, w sumie po moich doświadczeniach z twórczością tego pana mogłam się domyślić, że jego nightwingowe tytuły też będą warte uwagi :D