Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman/Detective Comics

Zaczęty przez (A)nonim, 12 Listopad 2009, 13:41:19

Roy_v_beck

Kurde faja, właśnie przeczytałem najnowszego "Batmana", no i mam tylko jedno pytanie. Czemu wydano go dopiero teraz? Przecież to kontynuacja R.I.P., całkowicie bezpośrednia, no i na długo przed wydarzeniami z Final Crisis się dzieje, ale nie... R.I.P. nie mógł być R.I.P. gdyby okazywało się, że na końcu Bruce jedynie wpada sobie do wody...

Mel

Sama sobie zadałam te pytanie... Z jakim poślizgiem postanowili wydać ten komiks? Rocznym? Dwuletnim? Już nie pamiętam, ale chyba jednak wrócę do tych wcześniejszych numerów R.I.P.
Ugh, znowu trzeba przekopywać się przez stos komiksów...Damn it.

Leon Kennedy

Ciekawi mnie taki zabieg... Komiks, który powinien już dawno ujrzeć światło dzienne, robi z dobry roczny poślizg i po co tak długo było czekać skoro teraz to takie emocjonalnie puste było :-\

Mel

Albo mi się wydaje albo w nowym Detective Comics mamy odgrzewanego kotleta z wydarzenia "Last Laugh". W sumie spodziewałam się trochę czegoś innego (grupę przebiernców czy coś), a tu znowu mamy działanie Jokerowych toksyn (owszem, to tylko imitacja) i motyw niepoprawnej zemsty...  Jednak pomysł z wojną impostorów wydaje się być trafny.

Roy_v_beck

Nawet graficznie do Last Laugh jest podobnie, co niestety największym minusem komiksu jest. Ale mimo wszystko w Last Laugh to w więzieniu się działo, tu zwykli ludzie się nawdychali, akcja na całe miasto, więcej walki z policją, trupy, w sumie całkiem nieźle jest, zobaczy się, co z tego wyjdzie.

Anarky

Detective Comics 867  fabularnie jest w miarę ok ale graficznie zastanawiam się czy tego komiksu nie tworzył bez obrazy jakiś kaleka. Zastanawiam się dla kogo przeznaczony jest ów komiks i owa historia, bo nie znajduje w tu nic interesującego poza tym że Batman toczy bój z hordą Jokero podobnych zbirów.
Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

Historia dość intrygująca. Nic tylko patrzeć i czekać, aż całe Gotham popadnie w całkowite szaleństwo. Ciekawe czy te imitacje Gacka coś narobią ;).

(A)nonim

Odczucia podobne do Anarky'ego. Co to jest, wojna gangów w stylu Batman Beyond meets The Dark Knight Returns? Mo?e nawet nie jest ?le, ale pomys? z trucizn? zamieniaj?c? kgo? w cz?onka gangu i natychmiastow? odpowiedzi? gangu nietoperzy jest co najmniej dziwny i naci?gany.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Mel

Mnie przede wszystkim już odrzucają te rysunki. Jakoś nie potrafię się przyzwyczaić do Scotta McDanielsa, pracującego przy Detective Comics. Jego styl bardziej pasuje mi do Superman/Batman, do jakiś średnich historyjek JLA lub JSA, Batman: Confidential, ale nie do typowo "detektywistycznych" serii...Chociaż ostatnio trudno jest jednoznacznie określić, czy dana seria ma coś wspólnego z wpisanym w nią stylem.

kelen

E no. Nikt jeszcze nie czytał nowego Batmana?

Leon Kennedy

Ja czytałem i muszę przyznać, że Morrison znów jest nie jest do końca jasny w tym co pisze. Z takich suchych faktów dowiadujemy się, że pocisk wystrzelony przez Gacka, to tak naprawdę magiczny czy tam boski pocisk, który może być wielokrotnie wystrzeliwany i jest tak jakby wszystkimi powstałymi nabojami we wszechświecie, czy jakoś tak :P Cała akcja z czasem, utratą pamięci, to sprawka Darkseida, albo sprytnego planu Hurta, który ciągle nie dał za wygraną... A zaciekawiła mnie jedna rzecz, Gacek celuje do Drakseida i trafia go w ramię ;D z jego okiem to trochę dziwne... Skoro podjął decyzję załatwienia go, to trochę dziwne, że trafia w ramię... Miało być głośno i ze spektakularną śmiercią Gacka i chyba przy okazji Darkseida, a wyszło, że oboje żyją, chodź do tego drugiego nie mam pewności...


kelen

Wiesz, ja wciąż tego do końca nie rozumiem, ale tak jak pytałem kilka osób mi mówiło, to Batman nie zabił Darkseida tylko go mocno zranił. Scena, w której Batman robi wyjątek z bronią to takie nawiązanie do pierwszych historii z Nietoperzem.

Leon Kennedy

Morrisonowe uwielbienie zamierzchłych czasów nie zna granic.

Anarky

Batman#702 ?mia?o musz? stwierdzi? ?e to ?wietny sam w sobie punkt odniesienia do The Return of Bruce Wayne, ca?kiem niez?e wypad? w?tek broni i w?tek Radion Bullet. Batman obiecywa? sobie nigdy nie u?ywa? broni palnej, dla Darkseida zrobi wyj?tek. Wyj?tek który jednak przysporzy mu wi?cej k?opotów, uwi?ziony w przesz?o?ci z k?opotami z pami?ci? musi teraz po prostu przetrwa?.

Cytat: Leon Kennedy w 27 Sierpień  2010, 16:32:18
A zaciekawi?a mnie jedna rzecz, Gacek celuje do Drakseida i trafia go w rami? ;D z jego okiem to troch? dziwne... Skoro podj?? decyzj? za?atwienia go, to troch? dziwne, ?e trafia w rami?...

We?my jednak pod uwag? ?e Batman po uwolnieniu si? z komory jest os?abiony i ma luki w pami?ci spowodowane eksperymentami na jego umy?le. S?dz? ?e mia?o to wi?c du?y wp?yw na jego celno??, poza tym nie wierze w to ?e twórcy mieli by a? takie ''jaja'' i by u?mierci? Darkseida
Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

Osłabienie faktycznie mogło wpłynąć na jego celność, no i polityka DC miała w tym duży udział... Więc jest jednak ok.