Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

First Wave

Zaczęty przez Leon Kennedy, 06 Listopad 2009, 22:36:41

Leon Kennedy

Witamy w nowej alternatywnej wersji świata DCU... Pulpowe DCU ;). Pojawia się w niej oczywiście Batman: młody, niedoświadczony i z gnatem za pazuchą. Za przedsięwzięcie odpowiedzialni są Brian Azzarell i Rags Morales, a zacznie się od one-shotu Batman/Doc Savage Special  ( Brian Azzarello i Phil Noto ). Osobiście martwi mnie trochę Gacek z bronią... To będzie chyba jego debiut, bo wiem, że w pierwszych numerach Batek zabijał, ale żeby biegał ze spluwą... A co Wy o tym sądzicie??

http://dcu.blog.dccomics.com/tag/first-wave/

(A)nonim

Spluw? te? mu si? zdarzy?o trzyma?. I mnie to nie martwi bo to prawie elseworld, gorsze przegi?cia przechodzi?y. Zwiastun Batmana/Doca Savage'a jest zach?caj?cy.
Leon powtórzy?e? si? z "s? odpowiedzialni". ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Ale żeby na codzień używać i ogólnie panoszyć się z tym co zabrało mu rodzinę... Jednak faktycznie jest to prawie elseworld :). Więc sporo można wybaczyć.


CytatLeon powtórzyłeś się z "są odpowiedzialni".

A faktycznie. Już poprawiam ;) .
Posted on: 07 Listopad  2009, 02:06:55

 Rzaaadko możemy ujrzeć Gacka walącego do przestępców z pistoletów... I chodź trochę mnie to martwi to i równocześnie zaczęło mnie to przyciągać do tego komiksu... Ale co tam popatrzcie sami:

http://dcu.blog.dccomics.com/2009/11/10/its-here-take-a-look-at-a-few-more-pages-from-batmandoc-savage/
Posted on: 12 Listopad  2009, 12:05:00

 No i juz po takiej malej zapowiedzi... Komiks musze przynac wypada dobrze, calkiem niezle rysunki, dosc ciekawa historia, swietny BATEK, mlody narwany, popelniajacy mase bledow i taki powinien byc, a jego 45 nawet zaczyna mi sie podobac, oby tak dalej!! Jeszcze jedno... Doc ciekawa i fajna postac :). Bylem bardzo mile zaskoczony jego ukazania: zwykly czlowiek z krwi i kosci, niby nic wielkiego, a jednak. No i milo bylo zerknac znow na Vicky ;)

kelen

Ten Oneshot z Batmanem i Doc Savagem byl bardzo ciekawy i udany, szczegolnie polubilem go po rysunkach. Czekam na kolejne komiksy z tego uniwersum.
Tutaj jest moja recenzja z BC, jakby co

Leon Kennedy

Pierwszy numer za nami. Nie wiem jak inni, ale mnie dość mocno rozczarował. Batmana całlkowiecie pominięto i na początku postawiono na Doca i Spirita, co prawda ten pierwszy jeszcze mnie intryguje, ale już ten drugi całkowicie mi lata. Jedyne co mogę pochwalić z czystym sumieniem to niezłe rysunki. Oby dalej było lepiej.

Roy_v_beck

Hmmm ja tam się wkurzyłem, że akcja w dżungli się dzieje, jakieś dzikusy są, wielkie roboty, a ja tu na dobry kryminał liczyłem. Kolejny biały szaleniec się szykuje.
Ale oprócz tego jest całkiem fajnie. Doc ma mocne powody, żeby się osobiście zaangażować, przy tym jest całkiem fajną postacią, co widać chociażby przy pytaniach prasy.
Spirit będzie odpowiadał, żeby nie było za mało akcji i żeby było wesoło, więc też fajnie, rozmowa z komisarzem całkiem cięta, w ogóle dialogi sprawnie napisane i z polotem.
Nie zmienia to jednak faktu, że najmocniejszą stroną jak na razie są rysunki. Bardzo fajnie, zarówno w zbliżeniu jak i z daleka wyglądają postacie. W dodatku zupełnie kolorystyka zastosowana dla Doca i Spirita. Teraz nic, tylko czekać jak Batman wypadnie.
Ode mnie 4/6

Leon Kennedy

Drugiego numeru jakoś nie przeczytałem i nie żałuje, bo #3 to słabizna i nuda. Niby coś tam idzie do przodu, ale wlecze się to jak żółw... Nastąpił tylko jeden mały postęp dla fanów Gacka, bo w końcu detektyw zawitał na dłużej niż tylko okładkę i jakąś tam stronkę, ale jest to zdecydowanie za mało... Może #4 przyniesie ze sobą jakiś mały przełom...
Posted on: 16 Sierpień  2010, 14:49:29

 FW #4 No wreszcie można powiedzieć, że akcja została odpowiednio podkręcona i w końcu przeniesiona do Ameryki Południowej.

PS: Dobrze, że wreszcie doszło do spotkania Batmana z Dociem :)