Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Komiks po Burtońsku.

Zaczęty przez Voorhees, 17 Październik 2009, 13:50:49

Voorhees

Zawsze marzyłem żeby powstała seria osadzona w Bat-Uniwersum Tima Burtona. Taka kontynuacja wydarzeń z Batman Returns. Za wszystkim oczywiście stał by Tim Burton, z własną wizją. Jeszcze żeby rysunkami zajął się Jerry Ordway to było by po prostu idealnie! Ale nie założyłem tego tematu, żeby pisać o tym "jakbym chciał taki komiks".

Liczę na waszą kreatywność, i wpasowanie się w klimaty Burtona. Ciekawy jestem waszych wizji i pomysłów co do takiego komiksu. Osobiście myślałem żeby dać na początek trochę rekonstrukcji, jak to tamtejszy Bruce został tym kim jest. Później dramatyczne wejście Two Face (zastanawiam się jakby wyglądała część oszpecona, stawiałbym raczej na biel ;)). Następnie część kluczowa, czyli powrót Jokera.

A wy jak byście widzieli taką serię? zapraszam do dyskusji!

kelen

O tym samym pisalem w recenzji komiksu na podstawie "Batmana". Taki komiks z pewnoscia bylby czyms bardzo ciekawym.
Powrotu Jokera raczejbym sie nie spodziewal, po prostu zmienilbym fakt, ze ginie.

Leon Kennedy

 Wizja Butrona jest warta kontynuacji... Może DC kiedyś o tym pomyśli :-\

kelen

Coz, jesli biora sie za batman beyond, to kto wie.
Ponoc jeden z 52 swiatow jest ten, w ktorym dzieje sie akcja Batmanow Burtona i Supermanow Donnera.

Leon Kennedy

Szkoda tylko, że jest to raczej próżne czekanie... Ale kto wie ;)

Ralf

Chętnie bym przeczytał wersję komiskowa co działo się po Batman Returns oraz gdzie ćwiczył Bruce przed filmem Batman 89. :)

Leon Kennedy

#6
To co moglo wydarzyc sie po BR jest nurtujace, ale to co bylo przed tym wszystkim juz nie bardzo... Ten dosc basniowy styl nie bardzo mi tam odpowiada :P

kelen

Mial powsac film, ktory mial pokazac co sie dzialo przed akcja w Batmanie '89, ale z teog co ostatnio czytalem, to proejkt umarl. Wyszedl chyba trailer do tego.

Mihcim

Sorka za offtop to ile Batman ma swiatow?

kelen

Raczej z ilu ziemi sklada sie uniwersum DC. 52

Leon Kennedy

CytatMial powsac film, ktory mial pokazac co sie dzialo przed akcja w Batmanie '89, ale z teog co ostatnio czytalem, to proejkt umarl. Wyszedl chyba trailer do tego.

Ale to chyba i tak nie mia?o nam ukazywa?, a? tak odleg?ych aspektów ?ycia Bruce"a jakie chcia?by zobaczy? Ralf ;)

Ralf

Chodziło mi żeby pokazali przed Batmanem 89 jak młody Bruce po śmierci rodziców zaczął pobierać nauki oraz skąd zdobywał sprzęt itp. Ale sam Burton chciał pokazać Batmana jako tajemniczą postać bez pokazywania co robił Bruce po śmierci rodziców. :)
Posted on: 20 Październik  2009, 23:14:28

 Takie zdanie mi troche wyszło namieszane. ;)

Leon Kennedy

Czyli dokladnie tak jak myslalem ;)

Anarky

Cytat: Voorhees w 17 Październik  2009, 13:50:49Osobiście myślałem żeby dać na początek trochę rekonstrukcji, jak to tamtejszy Bruce został tym kim jest.

Czyli taki Batman Begins w klimacie Tima Burtona przelany na papier ?, brzmi interesująco. Właściwie taki komiks patrząc na niektóre plakaty filmu Batman, mógł by zostać utrzymany w koncepcji black and white. Kto wie może DC skusi się jeszcze na współprace z Burtonem i taki projekt ujrzy światło dzienne.
Ja wam pokażę!

Napier

W klimatach Tima Burtona pocz?tek Batmana raczej nie powinien mie? miejsca. Ta wizja specjalizuje si? tajemniczo?ci?, "niedopowiedzeniem". O wiele bardziej wola?bym czyta? komiks kontynuuj?cy ostatni film Tima, czyli "Batman Returns". Jest wiele w?tków które mo?na kontynuowa? i wiele w?tków które powinno si? pokaza?. Na przyk?ad - Co dalej z Catwoman? powrót Jokera, oszpecenie Harvey'a Denta, pojawienie si? anarchistycznego Riddlera, przygarni?cie przez Bruce'a czarnoskórego Robina. Skoro Burton Universe ma miejsce w jednej z 52 ziem to a? si? prosi o przelanie na komiks. Seria mog?aby chocia?by zast?pi? "Batman Confidential" która jest s?aba, kiepsko narysowana, i przepe?niona ameryka?skim patosem.
I'm the joke. I'm the killing joke.