Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Powrót Wayne'a.

Zaczęty przez Voorhees, 16 Październik 2009, 19:03:52

LelekPL

Streszczenie #1 jak najbardziej styka. Jak dla mnie zdecydowanie najsłabszy numer z i tak niezbyt mocnej konkurencji, choć z numeru na numer jest coraz lepiej.

kelen

#76
Widzieliście już preview do piątki? http://dcu.blog.dccomics.com/2010/10/11/and-now-return-of-bruce-wayne-5/
Nie wiem na co Morrison wpadł, ale zapowiada się na coś popieprzonego.

Leon Kennedy

#77
O prosz? kostiumik samego Thomasa Wayne'a na pierwszym planie :D

PS: Wszystko wskazuje na to, ?e pierwszy numer Batman Inc. wyjdzie tydzie? przed ostatnim numerem Return ;D

(A)nonim

Rety, ale to si? s?abo zapowiada. To niby s? lata 20-30, a mamy do czynienia z zabójstwem Wayne'ów (chronologia kompletnie idzie si? jeba?), Bruce z jakiego? naci?ganego powodu za?o?y kostium nietoperza dla prostackiej symboliki. No i jeszcze niepotrzebnie wci?ni?ty cytat z Casablanci, ot tak ?eby pachnia?o tamtymi czasami.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

LelekPL

Cytat: (A)nonim w 12 Październik  2010, 11:11:22
Rety, ale to si? s?abo zapowiada. To niby s? lata 20-30, a mamy do czynienia z zabójstwem Wayne'ów (chronologia kompletnie idzie si? jeb**), Bruce z jakiego? naci?ganego powodu za?o?y kostium nietoperza dla prostackiej symboliki. No i jeszcze niepotrzebnie wci?ni?ty cytat z Casablanci, ot tak ?eby pachnia?o tamtymi czasami.

Nic doda?, nic uj??.

Leon Kennedy

Morrison pewnie postara si? to jako? zmy?lnie pouk?ada?, chod? nie mam poj?cia jak tam wci?nie w?tek zabójstwa rodziców Gacka... Jeszcze wyjdzie, ?e to by?o zaplanowane przynajmniej wiek temu przez ostateczn? si?? z?a, która szuka?a odpowiedniego przeciwnika i znalaz?a Bruce'a :P

PS: Symbolika, to jedna z najwa?niejszych cech u Granta i to mu idzie na plus :)

LelekPL

Jeszcze moje przemyślenia a propos całej serii (jak do tej pory): Morrison mnie tym w ogóle nie kupił, niby się rozkręca z numeru na numer, ale jak dla mnie jest to tak niepotrzebna historia i całkowicie nic nie wnosząca, że głowa mała... niestety dawno nie czytałem niczego świeżego, co by wnosiło cokolwiek do uniwersum Batmana, czy to z ręki Morrisona czy innych autorów. Albo kończę im się pomysły, albo nikomu nie chce się włożyć wysiłku, stawiam na to drugie

(A)nonim

CytatPS: Symbolika, to jedna z najważniejszych cech u Granta i to mu idzie na plus
Nie zgodzę się, akurat jeżeli chodzi o cały motyw nietoperza i to kim jest Bruce, ta symbolika jest wykorzystywana prostacko. I chyba głównie dlatego ta mini jest tak słaba.

Air do połowy się z tobą zgadzam, cały wątek podróżowania w czasie jest zupełnie niepotrzebny. Jednak nie do końca się zgodzę z tym brakiem świeżości Grant wprowadził taki horrorshow-camp Silver Age do świata Batmana, nie boi się bawić postaciami i zdarzeniami. Inna sprawa że nie każdemu ten klimat i te zmiany mogą odpowiadać, a niektóre wątki wydają się być zupełnie niepotrzebne właśnie.

A sorry za przekleństwo w poprzednim poście, ale inaczej się tego nie dało określić.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

http://gothamspoilers.tumblr.com/
Spoilery do piątki.
Znowu czytając opinie do któregoś "Return..." na samym początku widzę "Holy fuck shit" :P
Posted on: 13 Październik  2010, 22:38:08

 Em...
O cholera.
Co za numer. *czeka na analize rikdada*

Leon Kennedy

Już stwierdził, że akcja ma miejsce coś koło 1980 roku. Morrison nie jest taki głupi ;)

(A)nonim

"Nie zgodzę się, akurat jeżeli chodzi o cały motyw nietoperza i to kim jest Bruce, ta symbolika jest wykorzystywana prostacko. I chyba głównie dlatego ta mini jest tak słaba."
Podtrzymuję to co napisałem. Morrison mógłby już zostawić przeszłość Nietoperza w spokoju, bo robi tylko niepotrzebny burdel.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Jednak z drugiej strony wszystko co robi Morrison nabiera wi?kszego znaczenia z czasem i mam nadziej?, ?e tak b?dzie dalej.

#5 Ca?kiem udany numer z ca?? mas? smaczków zwi?zanych z poprzednimi bat - tytu?ami Morrisona :). Poruszono równie? kwestie wielkiego zagro?enia przez Bruce'a w momencie powrotu do tera?niejszo?ci ( energia Omega ). Najgorszy w tej mini-serii jest Bruce taki wyprany ze wszystkiego, a w tym numerze wkurzy?o mnie brak pewno?ci w których latach si? to dzieje 30 - 40 czy faktycznie 80 ::).

(A)nonim

No Omega to największy plus komiksu.

Roady to podobno dno, spodziewałem się tego swoją drogą.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Jeszcze nie czytałem, ale wkrótce... :)

kelen

Hm. Więc tak. Po previewie ostatniego numeru Return można stwierdzić, że: to, co pojawiło się na końcu 1 i początku 2 numeru to ta broń, która miała zabić Batmana? A dziurą w całej sprawie to zaginione urządzenie doktora Nicholsa?