Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman and Robin

Zaczęty przez Max, 29 Czerwiec 2009, 19:17:35

Max

Dziwie się że na forum fanów postaci Batmana, jeszcze nikt nie poruszył tematu nowej serii "Batman and Robin". Komiks przedstawia pierwsze przygody nowego Batmana i Robina. Z pewnością wszyscy już wiecie że rolę Batmana przejął Dick Grayson a Robina Damian Wayne. (Tutaj z innej beczki - Tim odszedł i przyjął tożsamość Red Robina). Scenariuszem zajmuje się Grant Morrison, a rysunkami Frank Quitley. Choć sam nie jestem zwolennikiem nowego Batmana to sam w sobie komiks nie jest zły i zapowiada całkiem ciekawą serię. Interesująca jest też postać Doktora Pyg'a.
Why so Happy, Members?

Leon Kennedy

Dość kontrowersyjna seria. Już sama próba uśmiercenia Gacka wywowała niezłą falę... Sam pomysł zastąpienia go przez Dicka wielkim zaskoczeniem nie jest ( stawiałem na niego już przy seriii... wiadomo jakiej ;)) , i uważam to za dość dobre posunięcie. Dick od dziecka był na to w pewien sposób przygotowywany i uważam, że peleryna się mu w pełni należy... przynajmniej do jego wielkiego powrotu. Ciekaw jestem co dalej będzie z Damianiem, co twórcy dla niego szykują...

CytatDoktora Pig'a.

??

(A)nonim

Wypowiem się na temat numeru 3 bo rzeczywiście ten dział ostatnio podupadł.

Wstyd mi się przyznać, bo jako osoba szczerze nieznosząca ostatnich dokonań Morrisona, muszę powiedzieć że mi się ten numer bardzo podobał i boję się że kolejne też mi się będą podobać, a jest to strach gorszy niż ten El-Kala przed jogurtami.
Co więc mi się tak podobało? Chory klimat, a Pyg mimo przesadzonego i chwytliwego bełkotu przyciąga swoją okropnością i totalnym brakiem sensu w tym co mówi (miałem przyjemne skojarzenia z loebowskimi odmieńcami), jego makabryczny plan też mu nie zaszkodził. Do tego w pełni kupuję tragizm Sashy (i dawno nie było tak oryginalnej postaci pomimo ogranego motywu), a ostatnia scena tylko zachęca do kupienia kolejnego numeru, nawet wiedząc kto niestety kryje się pod czerwonym kapturem.
Więc jak Morrison będzie trzymał nadal taki poziom to chociaż trochę zrehabilituje się po R.I.P. i Final Crisis (z czym się i tak nie mogę pogodzić!).

A wasze zdanie?
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anonimowy

A ja myślę, że to wcale nie musi być Jason Todd. Nawet Morrison nie jest tak głupi żeby znowu wałkować to samo. Ten facet jeszcze nie jednym może nas zaskoczyć, o czym wszyscy się już raczej przekonaliśmy.

kelen

Powrót Red Hooda faktycznie jest bardzo interesujacy. Jesli okaze sie nim ktos inny niz Jason, to bede mile zaskoczony. Moze dostaniemy tez zupelnie nowa postac? Albo ponowne powiazanie z Black Glove.
CytatWięc jak Morrison będzie trzymał nadal taki poziom to chociaż trochę zrehabilituje się po R.I.P. i Final Crisis (z czym się i tak nie mogę pogodzić!).
Szczeze Ci powiem, ze ostatnio dokladnie zapoznalem sie z RIP oraz kilkoma innymi historiami Morissona, w ktorej wystepuje Black Glove i stwierdzilem, ze cala ta historia wypada calkiem niezle. Moglbym nawet powiedziec, ze caly jego run byl swietny, ale rozczarowala mnie ostatnia czesc RIP, a juz na pewno to, co dzialo sie w Final Crisis.

(A)nonim

Ja wręcz pragnę być zaskoczony. Bo Jason się już zbłaźnił do reszty w BotC i nie wiem co musi zrobić abym chociaż trochę go polubił.
A jeżeli nie Jason to kto? Macie jakieś typy?
CytatSzczeze Ci powiem, ze ostatnio dokladnie zapoznalem sie z RIP oraz kilkoma innymi historiami Morissona, w ktorej wystepuje Black Glove i stwierdzilem, ze cala ta historia wypada calkiem niezle. Moglbym nawet powiedziec, ze caly jego run byl swietny, ale rozczarowala mnie ostatnia czesc RIP, a juz na pewno to, co dzialo sie w Final Crisis.
No ja po dłuższym czasie mam jeszcze większą niechęć do RIP, o FC nawet nie mówię. Chociaż przyznam się że nic innego z Black Glove nie czytałem.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

CytatA jeżeli nie Jason to kto? Macie jakieś typy?
Tak jak mowilem, albo ktos powiazany z Black Glove (bo seria miala wk oncu nawiazywac tez do tego), albo ktos nowy (majacy ew jakies powiazania z gangiem Red Hooda). Pomyslalem o Hushu, ale on robi swoje gdzie indziej. Jest jeszcze Joker, ale to raczej malo mozliwe :D
CytatChociaż przyznam się że nic innego z Black Glove nie czytałem.
Goraco polecam trzy czesciowa historie o wyspie Mayhewa i Batmen of all nations.
||
Batman #667 - 669

Anonimowy

Cholera, ja też myślałem o Hushu.

kelen

Hush by pasowal, gdyby wlasnie nie fakt, ze dziala on teraz jako Bruce Wayne w "Streets of Gotham" i na dodatek jest pilnowany przez grupe superbohaterow.

(A)nonim

Hush zupełnie odpada, najpierw dostał baty od Catwoman, a teraz jest "ubezwłasnowolniony", jak kelen napisał. Skompromitował się podobnie jak Jason. Też myślałem o Jokerze, ale muskulatura się nie zgadza, a ja bym i tak wolał jeszcze większe zaskoczenie.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anonimowy

Pamięta ktoś Black Mask? z tego co pamiętam to zabija go Selina, może wrócił, i to jako Reh Hood? ah co ja gadam. Naprawdę nie wiem. ZARAZ STOP! przeszła mi pewna myśl... a może Anarky?!

(A)nonim

Anarky prawie na pewno nie, on nie gra tak ostro.
Swoją drogą ciekawe kim w końcu jest nowy Black Mask?
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Kurcze same nowe postacie sie pojawiaja w swiecie Gacka ;)

Mel

No strasznie mi Jason podchodzi pod tego nowego Red Hooda. Styl, symbol...

Ale ta jego "pomocniczka"...Urocza.

Leon Kennedy

Co on ja z rynsztoka wyciagnal? he ;)