Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najśmieszniejsze i najmroczniejsze komiksy!?

Zaczęty przez Vahki530, 19 Sierpień 2008, 20:05:19

Arkham

Maxie Zeus - Ja również czytałem Man-Bat'y. Faktycznie bardzo mroczne komiksy, wywarły na mnie nie małe wrażenie, juz po pierwszym numerze. Co by bylo gdyby zrobili filmową adaptację pewnie byłby to pierwszy komiksowy horror.

Killing Joke może nie był jakoś specjalnie bardzo mroczny ale i tak miał w sobie to coś co mi się spodobało. Z takich nawet śmiesznych komiksów to mógłbym wymienić komiks "Batsman".

isild87

Wedlug mnie zdecydowanie the Killing Joke i Arkham Asylum,innych jakos sobie nie przypominam

Mel

No jeszcze do tych ekstremalnie pokręconych i nawet zabawnych zaliczyłabym Bizzaro World.

Leon Kennedy

Najśmieszniejsza historyjke o Gacku przeczytalem w Black&White 2 tylko nie pamietam czy byla to pierwsza czy druga czesc, ale Gacek byl tam dosc w krzywym zwierciadle ukazany i baardzo chcial przeczytac...

kelen

Chodiz Ci zapewnie o Batsmana z Black&White II

Leon Kennedy

Dokladnie ;). Innych zabawnych historii nie moge sobie przypomniec... Byc moze to byla jedyna jaka przeczytalem, a z reszta i tak pewnie za duzo ich nie bylo. No, przynajmniej tych zamierzonych :P

Diablo

#21
Najmroczniejszym komiksem jaki przeczytałem jest zdecydowanie "The Dark Knight Returns". 10 lat z Gotham nie ma Batmana, a miasto stało sie "wrakiem". Poza tym cały komiks utrzymuje mroczny i dramatyczny klimat. Do najśmieszniejszych napewno moge zaliczyć Batman Mitefall [każda historia z Bat-Mite jest śmieszna, i świetnie poprawia humor] i Harley & Ivy, Batsman z Black and White, doprawdy świetna parodia.

The Man Who Laughs

#22
najmroczniejszym komiksem jaki wpadł mi w ręce był Batman: Azyl Arkham dosłownie powalił mnie. Joker jego wyłupiaste oczy, krwiste powieki i szalony uśmiech, Killer Croc i ten jego gadzi ryjek aż mnie ciarki przeszły na ich widok ale i tak najbardziej przerażała mnie historia założyciela Azylu Amadeusza Arkhama to co się stało było strasznme.
Mieszka z chorą psychicznie matką który zjada odrażające robale. Gdy zostaje psychiatrą pracuje w szpitalu w Metropolis poznaje niejakiego Mad Doga po powrocie z Europy wraca do domu i nagle znajduje się w pokoju pełnym krwi widzi żonę z odciętą głową i znajduje również córkę której głowa rzucona była wśród lalek oprawcą okazuje się być własnie Mad Dog tego chyba nic nie przebije ! potem to jak Amadeusz cierpiał w samotności zjadając grzyby halucynogenne ten dramat rozgrywający się w jego umyśle mógłby poruszyć nie tylko czytelnika ale też każdego innego człowieka


A najzabawniejszy komiks z Batmanem to Sąd nad Gotham moim zdaniem zupełne nieporozumienie Batman i Dredd zupełnie nie pasują do siebie naweet jako nemezis.

RafBat

 Dziwię się nieco, że (chyba) nikt do tej pory nie podał jako "najśmieszniejszy komiks" z Gackiem takiego komiksu jak "Legenda Mrocznego Rycerzyka". OK, mój gust się nieco zmienił od czasu kiedy po raz pierwszy przeczytałem tą historię, ale mimo wszystko do tej pory potrafi ona, w paru swoich momentach, doprowadzić do pojawienia się uśmiechu na mojej twarzy. Komiks jest iście narkotyczny (psychodeliczny nieco). Posiada wspaniałą fabułę i świetnie naszkicowane postacie. To co przyczynia się do wyjątkowości tego komiksu to także jego forma ("śmiechowe rysunki" sprawdzają się tu wspaniale). Serio, kto nie czytał niech żałuje... polecam. :)

Mel

Że jaki komiks? Może podasz oryginalny tytuł (anglojęzyczny), bo na serio nic takiego nie kojarzę.

RafBat

"Legends of the Dark Mite" z "Legends of Dark Knight"#38
Ok, daje okładkę od tego numeru:

Mel

Szukam, pobieram, czytam.
Dzięki za informację.

RafBat

Koniecznie napisz o swoich wrażeniach po tej lekturce... :)

Johnny Napalm

Może nie najśmieszniejszy ale jeden z najbardziej pokręconych komiksów to bez wątpienia Batman/Judge Dredd: Judgment on Gotham. Ale pewnie to już wiecie. ;) Ja odkryłem to niedawno, bo w końcu mogę się nim rozkoszować od kilku dni... hi hi... ;D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

dybuk

Odkopię stary temat ;)
Nikt nie czytał Through the Looking Glass? Można go uznać za zabawny. Może niezbyt udany, ale odważny i dość zabawny. Szczególnie scena z drzwiami z napisem "Private" ;)

Witam wszystkich w moim pierwszym poście ;)