Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najśmieszniejsze i najmroczniejsze komiksy!?

Zaczęty przez Vahki530, 19 Sierpień 2008, 20:05:19

Vahki530

No wiec uwazam, ze najśmieszniejszym komiksem jest...
HARLEY & IVY part 1,2,3

Z jednego komiksu wyszly 3 :P
Mad Love tez ma śmieszne fragmenty :D
A najmroczniejszy...No jeszcze takowego nie czytalem.

A jakie są wg. was najśmieszniejsze komiksy, a które najmroczniejsze?

Maxie Zeus

#1
A ja wrecz odwrotnie..
zadnych ''śmiesznych komiksów'' nie mialem okazji jeszcze czytac..
Za to z tych mrocznych, zdecydowanie polecam elseworld ''ManBat''





To nie jest zwykly komiks.. to jest horror. Akcja dzieje sie w niedalekiej przyszlości, gdzie Ziemia powoli umiera (poprzez ludzką glupote i mordercze dzialanie Slo?ca).. Komiks opowiada o parze aktywistów praw zwierząt, którzy pewnej nocy wlamują sie do laboratorium genetycznego, po to aby zrobic kilka zdjec... Para zostaje zaatakowana przez zmutowanego psa, w akcie czego chlopak ginie.. dziewczyna zaś, zdąza uciec... Gdy Batman bada miejsce zbrodni, odkrywa, ze dziewczyna ukradla z laboratorium serum... Poszukiwana tymczasem wpada do jaskini / kryjówki ManBata i z czasem zaprzyja?nia sie z jego synem.. Batman wyrusza jej na ratunek.

Fabula komiksu ma charakter apokaliptyczny i jest niewyobrazalnie mroczna.. Dr. Langstrom jest tu inaczej przedstawiany, niz w klasycznych opowiadaniach o Batmanie. Tu - jest on niemalze calkowicie opanowany przez swoje mordercze alterego.. i zamierza pozabijac wszystkich ludzi, po to aby Ziemie mogla opanowac nowa, lepsza rasa - manbaty, czyli  antropomorficzne nietoperze.

Choc nie jestem fanem elseworld'ów, polecam wszystkim ten komiks, bo jest naprawde ciekawy i wciągający.. Opowiada o ''bestialności'' natury ludzkiej ;)

Leon Kennedy

Mroczny Rycerz Mrocznego Miasta... Moja ulubiona historia z Zagadką. Wspaniale mroczny komiks. Nie bede opisywal o czym jest ta historia ( wiekszośc i tak pewnie go czytala), aby nikomu nie psuc zabawy :). To jest jeden z tych komiksów, który wywarl na mnie kolosalne wrazenie!! Zatem jeśli lubicie mroczne historie, to ten komiks jest dla Was. W Polsce zostal wydawy przez TM-SEMIC.

Hydro

Równiez nie czytalem śmiesznego komiksu z Gackiem. Jednak z takich mroczniejszych, to zdecydowanie The Dark Knight Returns, Year One, Zabójczy zart i (moze nie jak poprzedni) Batman: Halloween.
It's a funny world we live in.

a

Śmieszny w zalozeniu mial byc komiks "Batsman" zamieszczony w Batman Black & White II i rzeczywiście mial zabawną pointe. A mroczne dobry komiks o Batmanie musi byc mroczny  ;)

kelen

Smieszny - wspomniany Batsman. Imo swietna parodia :D

Mel

Moze nie za najmroczniejszy, ale za najodwazniejszy i najokrutniejszy uwazam "Killing Joke"(wiem,malo oryginalne). Psychodeliczny i jednocześnie duszny klimat komiksu do ostatniej strony nie pozwala wyzbyc sie przygnebiających myśli. Sceny takie jak zastrzelenie Barbary i katowanie Gordona drastycznymi zdjeciami powodują, ze ściska mnie w klatce piersiowej. Ten komiks to instrukcja obslugiwania sie czystym okrucie?stwem... Ból, ponizenie i królestwo szale?stwa - cyrk prowadzony przez psychopate-morderce.

Nie wiem jak wy, ale taka wizja kompletnie mnie przeraza.

Leon Kennedy

Nie jest to, co prawda najmroczniejszy komiks o Gacku, ale ta historia ma coś w sobie... "Twarze". Jedna z wcześniejszych historii o Gacku i Dwóch - Twarzach.

Mel

O tak. Tu sie z tobą zgodze, Leon. To historia na poziomie i co najwazniejsze po tylu latach nadal klimatyczna.

Silent Dark

BATMAN: ZABÓJCZY zART.A najśmieszniejszej NIE czytalem,bo Batman to Mroczny Rycerz,a nie clown.Nie siegalem po tego typu historie.

(A)nonim

Najśmieszniejsze to chyba wspomniane parodia z Black and White II i Harley & Ivy, to drugie mimo ze miejscami mi sie kojarzy z komiksem Gigant calkiem fajny komiks, na temat tych dwóch ślicznotek.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

bad_wolf

#11
Z najśmieśniejszych stawiam na Batman - Mitefall.

 

Może nie najmroczniejszym, ale mocno pokręconym nazwałbym Batman/Judge Dredd z rysunkami Bisleya.

Edit: poprawiono link do okładki.

Leon Kennedy


naz_

#13
DK Returns był najlepszy, jak go przeczytałem to aż mi się szczęka opadła ;] Kojarzy ktoś może "Batman - Gothic" ? To tez bylo mocne.



I chcialbym wszystkich fanow nietoperza pozdrowic, bo to moj pierwszy post :)

"-To, co mogę uczynić ze sobą, zależy tylko ode mnie. Nie mogę być pewny tego, co zależy od wroga." - sun tzu

Hydro

It's a funny world we live in.