Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Dying is Easy

Zaczęty przez Juby, 31 Grudzień 2020, 08:21:12

Juby



Zakładam nowy temat, żeby więcej nie robić offtopu w wątku o filmie Matta Reevesa.

CytatEkipa "Bat in the Sun", odpowiadająca za fan-filmy o Batmanie oraz serię Super Power Beat Down pracuje nad nową produkcją pt. Batman: Dying is Easy. W rolach głównych wystąpią Kevin Porter (Batman), Aaron Schoenke (Joker) oraz Vera Bambi (Poison Ivy) i Michael Madsen jako Harvey Bullock.

Podczas zbierania funduszy, twórcy tak opisywali swój nowy projekt.

,,Chcemy stworzyć krótkometrażówką z udziałem Mrocznego Rycerza i Jokera, uwikłanych w potyczkę słowną która pozwoli dogłębnie spojrzeć na ich złożone postacie. To jest coś, czego jeszcze nie widzieliśmy w akcji na żywo! Chcemy dać fanom coś, czego zawsze pragnęli zobaczyć z tymi postaciami. Psychologiczna, mroczna historia detektywistyczna z niemal odczuwalnymi elementami horroru. Ten film jest tworzony przez fanów dla fanów. Ten film będzie zawierał wszystkie oryginalne kostiumy, dekoracje i muzykę!"





Jeśli ktoś śledzi losy tej produkcji (sam dowiedziałem się o niej wczoraj od Hudego), dajcie znać, gdy znana będzie data premiery. Z chęcią obejrzę.

Leon Kennedy

Już dawno fajnego fan-filmu nie było... Ostatnie co w sumie pamiętam, że bankowo ogl, to było gdzieś koło dekadę temu "City of Scars" 🙃.

Shadow of the Bat

Kostium Batmana wygląda rewelacyjnie. Maska wyraźnie "inspirowana" Batflekiem, ale lepsza, bardziej proporcjonalna. Batman wygląda fenomenalnie. Chyba w żadnej wysokobudżetowej produkcji nie wyglądał tak dobrze, jak na tych fotach. BitS czuje klimat. Świetny pomysł z obsadzeniem Madsena w roli Bulloca.

Mr.G

Fakt, wykonanie rewelacyjne. Chyba najbardziej w BitS lubię przedstawienie Jokera - nie robią mu żadnych blizn czy przedłużonych uśmiechów, a po prostu ciemna szminka na przerażającej gębie.

Cytat: Shadow of the Bat w 01 Styczeń  2021, 20:59:24Chyba w żadnej wysokobudżetowej produkcji nie wyglądał tak dobrze
Nie wiem jak Wy, ale ja byłbym mimo wszystko rozczarowany gdyby Pattinson pokazał się w czymś takim. Jakkolwiek po fan-filmach oczekuje się dbałości o szczegóły - takimi, jakie je znamy - tak w oficjalnych produkcjach ja przynajmniej zawsze oczekuję jakiejś nowatorskości i kolejny odtwórca roli Batmana to kolejne oczekiwanie, jak tym razem będzie wyglądał jego kostium i czym tym razem zaskoczą.

Juby

Ja też bym nie chciał, aby taki kostium nosił Pattinson. Wszystko zależy od konwencji, poza tym oczekuję czegoś nowego, zmian, a to wygląda po prostu jak przeróbka pierwszego kostiumu Batflecka. Dobrze się stało, że przy The Batman kombinowali w zupełnie świeżym kierunku... po prostu nie wyszło.

LelekPL

Z racji, że ja komiksowego kostiumu nie lubię to też wolę, jak w filmie stworzą coś swojego. Dzięki temu dla mnie Keaton, Bale i już Pattinson są bardziej... wyraziści? niż taki batflek.

Juby

Czy ja wiem czy byli bardziej wyraziści. Batfleck mocniej czerpał z komiksów, ale w temacie filmów miał bardzo świeży kostium, czegoś takiego jeszcze nie było. Szkoda tylko, że w JL zmieniono go na jego brzydszą, gorszą pod każdym względem wersję.

A w kwestii powyższego stroju, prezentuje się super, zwłaszcza jak na fan-film, ale ja jestem fanem takiego Batmana.



Długie "uszy" i logo w żółtej elipsie zawsze <3

LelekPL

Niebieska kolorystyka i gacie na wierzchu to olbrzymie nie jak dla mnie jeśli by chodziło o ten przykład w filmie. Czarny kostium, elipsa, długość uszu bez różnicy... reszte można modyfikować do woli.

Taki kostium jedynie by się sprawdzał w LEGO lub Adamie Weście czyli konwencji dla młodszych odbiorców.

Juby

Oczywiście nie chodziło mi o kolory. Też nie chciałbym w filmie niebiesko-szarego Batmana, czarny jest najlepszy. Chodzi mi o posturę, logo w żółtej elipsie i długość uszu na masce. Od jakiego czasu wszyscy od tego odchodzą, pożegnano żółtą elipsę, wszystkie kostiumy stawiają na bardziej praktyczne krótkie uszy (w tym twórcy Dying is Easy) i kolory / logo rodem z TDKR Franka Millera.

HUDY

Można dołożyć info ze film będzie trwał 20minut :) Trochę krótko ale jak na fanowska produkcję dość sporo do ogarnięcia dla całej ekipy. Jako ciekawostkę Jokera gra dyrektor BitS, wcielalał się też w Nightwing'a  ;D
U nich każda produkcja to ukłon w stronę fanów i dbają by kostiumy wyglądały jak najlepiej.

Rado

A propos niebieskiej kolorystyki. Źle?


Juby

Cóż... ;D

Sam niebieski by mi nie przeszkadzał, wszak oświetlenie i scenografia na planie Batman Returns oraz Batman & Robin sprawiły, że kostiumy Keatona i Clooneya też w wielu scenach wyglądały na niebieskie. Gorzej gdy tych kolorów jest tak dużo, jak powyżej (w takiej konwencji by się to nie sprawdziło).

Fun fact: Burton chciał, aby jego Batman był cały czarny! Tylko ze względu na znak towarowy postanowiono, aby logo było w żółtej elipsie. Jednak gdy fani się o tym dowiedzieli, słali listy do WB z niezadowoleniem "Jak to, utility belt Batmana nie będzie żółty?!" i wtedy Burton został poproszony, aby pas również zrobić żółty, bo już wystarczająco mieli hejtu po angażu Keatona, chcieli trochę udobruchać fanów.

Cytat: HUDY w 09 Styczeń  2021, 14:57:54Można dołożyć info ze film będzie trwał 20minut :) Trochę krótko

Jak na fan-film powiedziałbym, że to sporo (czyt. odpowiednio). Jak typowy odcinek TASu. ;) Daj znać jeśli będzie ustalona jakaś data premiery.

LelekPL

Cytat: Rado w 09 Styczeń  2021, 22:48:55A propos niebieskiej kolorystyki. Źle?


No źle. Zdecydowanie gorzej niż oryginał i nie pasowałby do estetyki Gotham.

HUDY

Mamy datę premiery: 03.10.21. Czyli już za kilka dni  ;D

HUDY