20 czerwiec 2021, 18:49:11

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Batman Black & White

Zaczęty przez Juby, 23 wrzesień 2020, 08:54:19

Juby

Batman w czerni i bieli to kultowa antologia krótkich historii z Człowiekiem-Nietoperzem w klimacie Noir, które jak sama nazwa wskazuje zostały wykończone wyłącznie czarnym tuszem. Pierwsze historie cyklu BLACK & WHITE zostały opublikowane w 1996 roku, kolejne publikowane w różnych seriach w latach 2000-2004 i ostatnie w latach 2013-2014. 9 września DC Comics ogłosiło powrót do Batman: Black & White, o czym możecie poczytać tutaj.

Z zeszytami serii Batman: Black & White polscy czytelnicy po raz pierwszy mieli okazję się zetknąć już w 1997 roku dzięki wydawnictwu TM-Semic. Ich dwa Wydania Specjalne (1/97 i 2/97) zawierały wszystkie 20 opowieści wydanych w USA w 1996 roku (każdy tom po dziesięć historii, oba liczyły równo 100 stron i kosztowały 5,50 zł).

Po tym, jak w sierpniu 2002 roku w Stanach Zjednoczonych opublikowano zbiorcze wydanie kolejnych historii Black & White (pierwotnie wydawanych w serii Batman: Gotham Knights, marczec 2000 - czerwiec 2001), na przypomnienie polskim fanom przygód Mrocznego Rycerza w tej formie pokusiło się wydawnictwo Egmont. We wrześniu i listopadzie 2003 roku na półki polskich sklepów trafiły kolejne dwa wydania zawierające 21 nowych czarno-białych opowieści (oba w cenie 9,90 zł).

Poniżej prezentacja dotychczasowych zeszytów w miękkiej oprawie (zdjęcie znalezione w sieci).Czemu zakładam taki wątek na forum akurat teraz? Powodem jest oczywiście dzisiejsza premiera Batman Black & White w limitowanej serii Batman Noir od Egmont. Dwa tomy w ponadprzeciętnym formacie zawierają wszystkie dotychczasowe historie wydane w USA, czyli aż 104 opowieści + ponad 50 stron materiałów dodatkowych (galerie plakatów i szkiców oraz okładek i statuetek) rozłożonych na oba tomy. Na swoje egzemplarze wciąż czekam, więc jeszcze nie mogę pochwalić się wrażeniami, ale wczoraj wieczorem pojawiła się =prezentacja na Filmożercach i cóż mogę do niej dodać - obie cegły robią wrażenie!"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Hmm. Przeczytałem tylko te drugie wydanie, które wrzuciłeś. Same historie były całkiem fajne. Może kiedyś zakupie to nowe Egmont owe wydanie.

Juby

Moje przyszły dwie godziny temu! ;D

Nie potrafię nagrać tak fajnych video jak Rado, muszą wam wystarczyć fotki cyknięte smartfonem.Porównanie z wydaniami TM-Semic:


Porównanie gabarytów z moim dotychczas największym formatem oraz najgrubszym komiksem na półce:


Porównanie przykładowych stron z historii My dwoje:


W weekend biorę się za czytanie. :)


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

jakura

To w tych tomach są te same opowiadania, co w staruszkach od TM-S'a?
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Leon Kennedy

O kurcze to one są WIELKIE przez duże W 🙃 A myślałem, że "przeklęty" ma konkretny rozmiar 😂

Juby

24 wrzesień 2020, 08:31:30 #5 Ostatnia edycja: 24 wrzesień 2020, 08:38:28 by Juby
Cytat: jakura w 23 wrzesień  2020, 19:44:16To w tych tomach są te same opowiadania, co w staruszkach od TM-S'a?

Tak, pierwszy tom (Wieczna żałoba) zawiera wszystkie 20 historii z obu tomów TM-Semic, a także wszystkie 21 opowiadań z dwóch tomów Egmontu z 2003 oraz 10 opowieści, których dotąd nigdy nie wydano w Polsce. Drugi tom (Nigdy po trupie) to już w całości nowe historie.

Cytat: Leon Kennedy w 23 wrzesień  2020, 21:13:01O kurcze to one są WIELKIE przez duże W 🙃 A myślałem, że "przeklęty" ma konkretny rozmiar 😂

Są tak wielkie, że nie wiem jak się do nich zabrać. ;D Paczka, w których przyszły ważyła 6,2 kg! Zazwyczaj czytam siedząc, lub leżąc wygodnie na sofie, z komiksem w rękach / na kolanach, ale w tym wypadku, chyba będzie trzeba czytać przy stole. :D


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Jak widać wielkość idzie w parze z wagą, do tego trzeba było wiadomo opakować konkretnie 😂 I chyba jedyne sensowne czytanie, to jednak te przy stole.

HUDY

Sprawiedliwość MC przy tych nowych B&W wygląda dość mizernie a to przecież kawał kloca. Na dzień dzisiejszy odpadam z takim zakupem, odpadłem też przy poprzednich z Noir. Ale często zerkam po różnych sklepach a nóż widelec gdzieś taniej będzie. Oczywiście gdy są promocje to już się wypstrykam z komiksowej kasy na dany miech. Może nie dziś ale te dwa tomy muszę i chce mieć, wyglądają obłędnie!

Juby

Cytat: HUDY w 25 wrzesień  2020, 21:00:24Na dzień dzisiejszy odpadam z takim zakupem

Być może też bym odpadł, gdyby nie to, że oba dostałem za darmo do recenzji. ;D Tym bardziej muszę się spiąć i je szybko przeczytać, bo pisać bez zaznajomienia się od deski do deski nie zamierzam. ;)


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Rado

Batman Black & White już od lat jest w mojej topce komiksów z Batmanem. Na pewno biorę pierwszy tom egmontowskiego noir, żeby zamienić sobie stare wydania z Semica, a jak mi dodatki podejdą i wygram w totka, to może wezmę też i drugi.

Generalnie zawsze się cieszę jak wychodzi jakaś taka antologia. Tylu autorów to poziom jest nierówny - wiadomo - ale zawsze się trafią perełki, a jak danych autorów nie wiąże aktualne status quo Batmana, to tych perełek jest zawsze sporo, bo mogą z postacią robić niemal co chcą.
Rado

Cytat: Juby w 25 wrzesień  2020, 22:41:24Być może też bym odpadł, gdyby nie to, że oba dostałem za darmo do recenzji

A kto to taki hojny jest, że daje za darmo takie rzeczy? I dlaczego my wszyscy z forum tez nie dostaliśmy?

Juby

Trzeba mieć znajomości. ;) Napiszę więcej, jak recenzja będzie już gotowa i ogólnie dostępna.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Juby

Wczoraj po południu w końcu udało mi się skończyć tom drugi, a dziś rano przysiadłem do obiecanej recenzji.

https://filmozercy.com/wpis/batman-noir-batman-black-and-white-recenzja-komiksow-wieczna-zaloba-i-nigdy-po-trupie

:)


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman