Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Zdjęcia i filmiki z "Suicide Squad"

Zaczęty przez Q, 25 Kwiecień 2015, 11:18:55

newtime

LelekPL czego ty właściwe oczekujesz? Że wyrzuca wszystkie najważniejsze postacie komiksowe oraz że całe uniwersum będzie miało mroczny i realistyczny ton tylko dlatego że ty sam masz w swoje głowie jakaś własna wizję batmana? Spójrz na kreskówka batman tas gdzie twórcy korzystali ze wszystkiego co najlepsze w komisach i jednoczenie nie traktowali widza jako idioty

LelekPL

Cytat: Rarian w 23 Styczeń  2016, 09:16:32
Ale moment - nie chcesz oglądać robinów w kinie czy ogólnie nie lubisz ich też w komiksach? Bo przecież Batmanów bez Robinów jest tam garstka, albo jakieś bardzo stare tytuły, albo elseworldy, jakieś Ziemie Jeden itp. No nie możesz chyba powiedzieć, że Robin nie jest sprzężony z mitologią Batmana na równi z Alfiem czy Jokerem, przecież to absolutnie esencjonalna postać historii Batmana (pomimo bycia legacy hero) i jedyna, która trochę odziera herosa z napompowanego tonu. W ogóle nie odniosłeś się Lelku do meritum - jak Ty czytasz komiksy DC; te wszystkie JL, JLA, JLD, TT, SS, Harley Quinn, Robin Warsy, Graysony itp. jak nie lubisz lekkich i luźniejszych tonów? Przecież DC w wielu tytułach niewiele różni się od tego Marvela, na którego narzekasz, a Suicide Squad jest dokładnie takim tytułem.
Boże uchowaj przed kolejnymi męczącymi filmami z ambicjami bycia mrocznymi dramatami. Raz wyszło Nolanowi i oby nikt więcej tego nie próbował. Wróćmy trochę do groteski Burtona tylko w odświeżonym wydaniu, droga Nolana to najgorszy kierunek jaki może obrać DC (zwłaszcza jak robi film o drużynie z krokodylem, czarodziejką i żywym miotaczem ognia w składzie).

Już pińćset razy pisałem o przydupasach. Nienawidzę ich w KAŻDYM wydaniu, a tych komiksów bez nich jest cała masa i są to najlepsze komiksy w uniwersum Batmana. Long Halloween, Year One czy Killing Joke, lub mają w innych niewielką rolę. Siła Batmana to jego wrogowie, a nie przydupasy, którzy jak już się pojawiają na krótko w jakiejś dobrej serii, to przymykam na nich oko. A Graysonów, Batgirl, Teen Titans czy innych śmiesznych komiksów dla młodzieży nie czytam :P Więc ja specjalnie tych lekkich tonów nie lubię. Jakaś parodia raz na jakiś czas jest dobra, ale to by było tyle.

Dla mnie najlepsze jest poważne podejście, które jest wiarygodne. Nolan wskazał drogę, która przykleja do ekranu i pokazuje prawdziwe skutki i zachowania. Fanom się podobało, nie-fanom również, i jest to zdecydowanie najambitniejsze podejście do tematu i, jeszcze raz, coś co WYRÓŻNIA filmy związane z Batmanem od innych. Mi się po prostu nie chce chodzić na kolejny film Marvela. Widziałem już 11... Ileż można? W tej chwili oglądam już je tylko z domu, i właściwie z przymusu. Jak serial, który trzeba skończyć, bo się już zaczęło i zabrnęło za daleko. To samo z Batmanem byłoby po prostu męczące.

A co zrobią z Wonder Woman, Aquamanem czy innym Cyborgiem mnie akurat nie obchodzi. Inni bohaterowie DC mnie kompletnie nie obchodzą. Niech robią same komedie i kopie Marvela, jeśli wszyscy tak bardzo chcą oglądać w kółko to samo. Ale Batman i tytuły z nim związane, chciałbym, żeby zachowały poważny ton.

newtime

year one , long Halloween itp to moim zdaniem najbardziej przereklamowane komisy z batmanem  jakie powstały i minęło 20 lat od i powstania do tego czasu powstało mnóstwo świetnych historii których ty zapewnie nie docenasz. Nie lubisz postaci robins ok ale pamiętaj ze tym razem twórcy buduja wielkie uniwersum i pominie cie tak ważnych postaci to dla wielu strzał w stopę 

LelekPL

#63
Dla mnie i dla wielu innych to strzał w dziesiątkę. Krążymy w kółko. Inne gusta. Może po prostu przeżyjesz to, że ja lubię poważne podejście, a ty młodzieżowe.

newtime

Wole komiksowe podejście , lubię gdy film nie wstydzi się tego na czym się bazuje. Zdecydowana większość fanów chce zobaczyć film który czerpie jak najwięcej się da z komiksów rozumiem ze ty po raz kolejny chcesz dostać dramatyczny , głęboki film o człowieku przebranego za nietoperza .



LelekPL

Nie wiem czego zdecydowana większość fanów chce, nikt takich badań nie robił... poza tym fani nigdy nie wiedzą czego chcą dopóki tego nie zobaczą (dlatego właśnie są fanami, a nie twórcami)... ale z jednym masz rację, ja wolę poważny, dramatyczny film.

kubala102

Najnowszy zwiastun Batman Vs Superman pokazał że film będzie balansował pomiędzy mrokiem i powaga a komiksową rzeczywistością co stanowi dla mnie idealne rozwiązanie. Co do Robinów to wiemy że było ich przynajmniej dwóch w tym uniwersum co również mnie bardzo cieszy , krotko mówiąc chce mroku oraz trochę dramatyzmu  ale pod żadnym pozorem realistycznego podejścia do filmów     

LelekPL

Nic nie pisałem o "realistycznym" podejściu. Nawet u Nolana takiego nie było, był po prostu rozpoznawalny świat w którego wprowadzono jedną fantastyczną postać.

Tym razem tych postaci może być więcej, bardziej rozbudować ten element fantastyczny. Mimo, że jestem wielkim fanem trylogii, to sam też chcę, żeby ten Batman czymś się od Nolanowego różnił. Jednocześnie niech zachowa mrok, powagę i dramaturgię. Dlatego nie mam problemu z istnieniem Killer Croca... pytanie jak z niego skorzystają.

kubala102

Dokładnie tego samego oczekuje,  ponieważ najbardziej "komiczne" postacie takie jak Killer Croc czy według ciebie Robin może bez problemu odnaleźć się w tej rzeczywistości nikt nie mówi że maja to być dokładnie te same postacie co w komiksie , już w ostatnim filmie Nolana dostaliśmy Robina  który pełnił prawie tą samą role co w komiksie wystarczyło by mu dać kostium i mamy postać która jest w miarę wierna oryginałowi i nie budzi żadnego zażenowania itp 

LelekPL

Jeśli daliby Robina tylko z nazwy to może być, chociaż nadal nie widzę potrzeby. Ale jeśli będzie to dzieciak to ABSOLUTNIE nie podoba mi się ten pomysł.

kubala102

W batman TAS  , grach Arkham oraz filmach Schumachera byli to ludzie po dwudziestce , to chyba oczywiste ze nie dostaniemy stuprocentowego dzieciaka? Nie o takiego Robina nam wszystkim chodzi, mamy na myśli dorosłego człowieka który zaczyna swoja karierę u boku batmana. Potrzeba jest taka że to bardzo ważna psotać dla mitologi i nie należy jej pominąć

Funky

Zwiastun z dubbingiem to niestety porażka, i tutaj moje pytanie. Od czego zależy że są podkładane polskie głosy do filmu?. Od popularności? (Nolany były popularne a miały napisy) czy też od tego że dany film jest przeznaczony dla młodszej widowni?. Dubbing to jednak czyste zło i wcielenie Szatana.

kelen

Dubbing zależy od dystrybutora i jego decyzjach. Trylogia Nolana nie miała dubbingu, bo nie było jeszcze popularnym, by filmów superhero dubbingować. Dubbing filmów Marvela zaowocował najwyraźniej dużym wzrostem widzów na seansach w polskich kinach (co zresztą zwykle działa), dlatego Warner Bros. podjęło w ty wypadu słuszną decyzję i zrobił to samo, aby zarobić więcej.

Dubbing nie sugeruje, że coś jest dla dzieci.

LelekPL

W Polsce trochę sugeruje. Filmy nastawiane na dorosłych nigdy nie są dubbingowane. Dubbing jest po to, aby zachęcić rodziców, żeby przyjść na niego ze swoimi pociechami. Oczywiście jest też drugi powód - film jest grany w większej ilości sal i dzięki temu więcej zarobi (zazwyczaj są 4 różne seanse - dubbing 2D i 3D oraz napisy 2D i 3D). No, ale mimo wszystko na dubbing zazwyczaj chodzą rodziny.

Oznacza to, że dystrybutor chce zachęcić dzieci na przyjście na ten film. To jeszcze nie znaczy jeszcze, że film jest bardziej dziecinny od The Dark Knight. Obecnie TDK być może też byłby dubbingowany (choć w 2012 Avengers już byli dubbingowani, a TDKR nie, więc tutaj pewności nie mam), bo dystrybutor również mógłby chcieć zachęcać na przyjście z dziećmi.

Czyli krótko - to jeszcze nie oznacza, że film jest dziecinny, ale oznacza, że dystrybutor chce zachęcić młodszą widownię i więcej zarobić. Filmy superhero cieszą się w końcu wielką popularnością u nastolatków i najmłodszych i normalnym jest, że pod nich również te filmy są reklamowane i oddane do dystrybucji.

Dezerter

Przed niektórymi dubbingowanymi seansami filmu "X-Men: Apocalypse" jest wyświetlany najnowszy 3. zwiastun filmu "Legion Samobójców" w wersji z polskim dubbingiem. Więcej tutaj:
http://www.polski-dubbing.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4871