Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Arkham Manor/Gotham Academy (DCnU 2011)

Zaczęty przez LelekPL, 13 Listopad 2014, 21:23:50

LelekPL

Dwie nowe serie, które tematu jeszcze nie mają. Z Gotham Academy odpadłem po pierwszym numerze... raczej mnie nastoletnii komiks osadzony w świecie Batmana nie interesuje.

Natomiast co do Arkham Manor mam pytanie, do osób, które czytały pierwszy numer:
Spoiler
Jest tam powiedziane, że zamieniają posiadłość w Azyl, bo Bruce STRACIŁ PIENIĄDZE RODZICÓW I NIKT JUŻ TAM NIE MIESZKA!!! Ja się pytam kiedy to się stało!? Czytam praktycznie wszystkie główne tytuły z Gackiem i na nic takiego nie trafiłem, a wręcz przeciwnie - w Justice League jest powiedziane, że Wayne Ent ma się znacznie lepiej niż LexCorp. Ktoś coś wie na ten temat, czy to tylko błąd edytorski?
[Zamknij]

Rado

Być może już to wiesz, ale na Twoje pytanie, patrząc po zapowiedziach, będzie odpowiedź w #34 Eternala.

kelen

W trzecim zeszycie "Gotham Academy" w końcu wszytko jakoś zaczęło mocniej iść do przodu i jestem na tak. Zobaczymy, co będzie dalej. Na początku nie byłem do końca przekonany fabułą, ale seria nadal trzymała mnie przy sobie postaciami i na prawdę niesamowitą kreską. No i kolory są cudowne. Jestem ciekaw, czy wydadzą to w TPB (pewnie tak), czy HC.

Od kiedy zapowiedzieli, że "Arkham Manor" skończy się na 6 zeszycie, to pewnie skuszę się na wydanie zbiorcze. Szczególnie, że występuję tam Eric.

Kalamir

Na samym początku obok tytułu masz napisane, że Arkham Manor rozpoczyna się po wydarzeniach  przedstawionych w BATMAN ETERNAL #30.

Jestem po lekturze pierwszych dwóch zeszytów, trzeci przeczytam później. Jak na razie nie prezentuje się to źle, chociaż jestem w szoku, nie wyobrażam sobie by Bruce miał odpuścić swoją rezydencję. Podejrzewam, mam nadzieję, że pod koniec eternala wszystko wróci do normy.

Sam komiks prezentuje się dobrze. Mocno w stylu Detective Comics zarówno jeśli chodzi o Arty jak i o budowanie historii. Zobaczymy jak pójdzie dalej.

Deuce

#4
Arkham Manor: Endgame

Prawd? mówi?c, mia?em pewien problem z tym komiksem. Chodzi mi o umiejscowienie go w czasie. W Batman vs Bane Zguba zamkni?ty zostaje w Arkham. W Eternal zak?ad zapada si? pod ziemi?. Bane ucieka i w serii g?ównej oraz Eternal jest na wolno?ci. Dopiero pod koniec tygodnika zostaje pojmany. Tak naprawd?, to nigdzie nie pokazano, kiedy i jak trafi? do rezydencji. Mo?e kto? jest w stanie to rozstrzygn?? ? A mo?e w ogóle nie powinienem si? nad tym zastanawia? i przyj?? to wprost, jako ?e jest to oddzielna seria ? Z tego co si? orientuj?, to by? debiut postaci w Arkham Manor.
Co do zeszytu, to nie bardzo podoba? mi si? motyw, ?e
Spoiler
Bane potrzebowa? klawisza, aby ten wyprowadzi? wszystkich z rezydencji. Sam powinien przej?? kontrol?, odebra? klucze i opu?ci? dom osobno b?d? z kompanami. Zna przecie? teren doskonale.
[Zamknij]
Zauwa?y?em te?, ?e we wszystkich seriach Zguba trzyma si? z Freezem, Poison Ivy, Scarecrowem i Clayface'em. Czasami te? do??cza do nich Pingwin, ale nie zawsze. Podoba mi si? taka konsekwencja.
Nie podoba mi si? za to co innego. Kiedy Bane jest na wolno?ci, prawie zawsze ma pod??czony Venom. W zamkni?ciu ju? nie. To jest du?y b??d. Przecie? nie s? to jakie? witaminy tylko silny narkotyk, który mocno uzale?nia. Nie da si? go tak odstawia? i wraca? bez konsekwencji. W starym DC Zguba pozby? si? Jadu po pierwszej pora?ce z Valleyem, a ci??kie skutki uboczne odczuwa? jeszcze w Secret Six po wielu latach.
Co do rysunków, to kiedy je zobaczy?em, to od razu przypomnia? mi si? komiks Machiny - najgorszy numer, jaki kiedykolwiek czyta?em o Batmanie. W Arkham Manor pasuj? one idealnie. S? straszne dos?ownie, jak i w przeno?ni.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman