Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Suicide Squad

Zaczęty przez Bless, 16 Październik 2014, 04:17:27

Funky

Suicide Squad has received generally mixed reviews, with praise going to the majority of the cast (particularly Smith, Leto and Robbie) but criticism of Leto's lack of screen time and the film's structure. On Rotten Tomatoes the film has a rating of 37%, based on 30 reviews, with an average rating of 5.2/10. On Metacritic the film has a score of 48 out of 100, based on 21 critics, indicating "mixed or average reviews".In an early review, Chris Nashawaty of Entertainment Weekly gave the film B- saying, "Suicide Squad kicks off with fizzy, punk-rock ferocity before turning flat and spiraling into familiar formulas," and called Jared Leto's as Joker a "wasted" who "stranded in the periphery." He concluded by saying, "For DC, Suicide Squad is a small step forward. But it could have been a giant leap.

In a less enthusiastic review of Rolling Stone, Peter Travers wrote, "DC Comics tries something different with Suicide Squad, an all-star collection of crime fighting villains — and the result is anything but super," h further said, "the Joker's on fans as this all-star epic about crime fighting villains blows itself to smithereens. David Ehrlich of IndieWire also reviewed the film negatively and quipped, "Suicide Squad never has the courage of its convictions — it doesn't own anything. At best, Ayer rents some pre-existing pop iconography and charges us $15 to watch him take it around the block for a spin. Forget the "Worst. Heroes. Ever." These guys don't even know how to be bad.

Tym co nie chce si? wchodzi? na Wikipedi? ;)

Rarian

Tak czy siak mamy ewidentnie do czynienia z filmem lepszym niż BvS, po prostu nie tak dobrym jak mogłoby być. Optymizmem napawa mnie fakt, że mój ulubiony youtuber Jeremy Jahns, którego gust bardzooo często pokrywa się z moim dał filmowi drugą z kolei najwyższą notę. Jak kogoś ciekawi jego recenzja to niech łapie:

https://www.youtube.com/watch?v=FKaLy54AbWs

Juby

#107
Cytat: Rarian w 03 Sierpień  2016, 00:14:26
Tak czy siak mamy ewidentnie do czynienia z filmem lepszym niż BvS, po prostu nie tak dobrym jak mogłoby być.

BZDURY!

Po pierwsze, od kiedy to zdania zagranicznych krytyków są wyznacznikiem jakości filmu?
Po drugie, film ma zaledwie 2 pkt. więcej na MTC i zaledwie 0,4 lepszą średnią ocen na RT od BvS. Przewaga SS jest minimalna, ale w ciągu najbliższego tygodnia napłynie jeszcze drugie tyle recenzji i wszystko może się wyrównać.

A teraz od siebie. Po cichu liczyłem na świeżego pomidora (pierwszego dla DCEU), ale liczyłem się też z kolejnym "mieszanie odebranym filmem DC" (w końcu to Ayer), jednak tego zupełnie się nie spodziewałem. Gdy wszedłem przed godziną na RT i MTC szczena mi opadła. :(

Jednak piątek mam wolny. 18:20 seans.

Rarian

#108
CytatBZDURY!
No pewnie, że bzdury, przecież widziałeś ten film i wiesz, że jest tak samo zły :D. Czytałeś te recenzje, czy tylko patrzyłeś na procenciki i przecinki? Ja czytałem już przynajmniej ze 25 recenzji agregowanych na RT i w każdej podkreślali, że to lepszy film niż BvS, ale przecież Ty wszedłeś tam godzinę temu, sprawdziłeś procenty i już wiesz wszystko xD.

Ani ja, ani Ty filmu nie widzieliśmy, ale to, że ma lepsze recenzje niż BvS to fakt, który można łatwo udowodnić, wystarczy poczytać recenzje, a nie tylko sprawdzać procenty...

Post Merge: 03 Sierpień  2016, 10:53:08

Dodam jeszcze, że zarzuty kierowane względem SS są zupełnie inne. Bohaterowie i ich relacje (czyli to co kulało w BvS) grają, a największą bolączką jest wtórność i powtarzalność fabuły. Tak samo klimat i muzyka są raczej uniwersalnie chwalone.

Na szczęście nawet negatywne recenzje podkreślają, że Harley jest świetna, a to na jej postaci zależało mi najbardziej. Oby była na tyle dobra by móc dostać swój solowy film.

Funky

ok co? lajtowego



Jared Leto na premierze filmu i je?eli macie w?tpliwo?ci co do swojego ubioru to ju? nie powinni?cie ich mie? :P (mimo ?e jest to robota ''Gucziego'' to straszny kicz :P)

Juby

Cytat: Rarian w 03 Sierpień  2016, 10:47:01
No pewnie, że bzdury, przecież widziałeś ten film i wiesz, że jest tak samo zły :D.

Nigdy niczego takiego nie napisałem.

Cytat: Rarian w 03 Sierpień  2016, 10:47:01
Czytałeś te recenzje, czy tylko patrzyłeś na procenciki i przecinki? Ja czytałem już przynajmniej ze 25 recenzji agregowanych na RT i w każdej podkreślali, że to lepszy film niż BvS

Nie muszę otwierać żadnej z tych recenzji żeby wiedzieć, że na pewno nie każdy recenzent podkreśla w swojej recenzji, że film X jest lepszy od filmu Y. Sorry, ale nie wierzę.

Cytat: Rarian w 03 Sierpień  2016, 10:47:01
Ani ja, ani Ty filmu nie widzieliśmy, ale to, że ma lepsze recenzje niż BvS to fakt, który można łatwo udowodnić, wystarczy poczytać recenzje, a nie tylko sprawdzać procenty...

Ale film dostanie jeszcze 2 razy tyle recenzji!! Na razie pojawiło się ich tylko trochę przez te 18 godzin. BvS też miał lepsze niż ostatecznie na dzień przed premierą.

kelen

Do plotek zawsze podchodziłem z rezerwą, dlatego nakręcanie przez ludzi doniesień odnośnie dokrętek SS jako odbierani wolności Ayerowi, robieniem z filmu więcej heheszków i itd. mocno odbijałem i ganiłem ze względu na brak wiarygodnych źródłem i odnosiłem się do oficjalnych stanowisk.

Od dziś najwyraźniej będę musiał za to przeprosić: http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/suicide-squads-secret-drama-rushed-916693

Funky

Lelek mógłbyś szybciej iść do kina bo chciałbym przeczytać twoją recenzję na stronie :P

LelekPL

#113
Dzięki, ale Q na pewno napisze recenzje na stronie. Ja się swoją podzielę tutaj jak tylko obejrzę, co prędzej czy później zrobię. Ale biec do kina nie będę mimo wszystko. Tak naprawdę to w ogóle nie powinienem na niego iść do kina, nie dać im zarobić i dać do zrozumienia, że takich filmów nie chcemy. Bo to jest jedyny język, który oni rozumieją - pieniądz. Jak ten film na siebie zarobi, to będą brnęli w to dalej. I tak z DCEU zostanie nam seria tak jak Transformers. Czyli znienawidzone filmy, które jakimś cudem na siebie zarabiają, przez stado owiec, które na nie chodzi. Zawsze narzekałem, że DC nie ma jaj i nie rusza ze swoimi filmami z grubej rury... a teraz żałuję. Bo mają już dwa filmy w produkcji i reboot jest praktycznie niemożliwy na chwilę obecną... a jest im bardzo potrzebny :P

No, ale kurczę na ten maraton bym się przeszedł ;) #owca ;)

Cytat: kelen w 03 Sierpień  2016, 19:02:18
Do plotek zawsze podchodziłem z rezerwą, dlatego nakręcanie przez ludzi doniesień odnośnie dokrętek SS jako odbierani wolności Ayerowi, robieniem z filmu więcej heheszków i itd. mocno odbijałem i ganiłem ze względu na brak wiarygodnych źródłem i odnosiłem się do oficjalnych stanowisk.

Od dziś najwyraźniej będę musiał za to przeprosić: http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/suicide-squads-secret-drama-rushed-916693

Wydaje się, że studio, które reklamowało swoje uniwersum jako "autorskie" wizje reżyserów daje im tyle samo swobody, albo i mniej co Marvel :P

I nie byłoby z tym problemów, gdyby mieli dobre uwagi dla swoich reżyserów, a nie tylko reakcje na bełkot fanów.

A tak, nie dość, że od samego początku wybrali niekompetentnych ludzi (Snyder), to jeszcze jak wprowadzają poprawki, robią to błędnie.

Ja już wiele razy powtarzałem, że problemem BvS nie był ton tylko:
tempo, montaż, fatalne rozwinięcie wszystkich postaci, tandetne efekty. Ton to najmniejszy problem. To w ogóle nie był problem. Można zrobić ekscytujący film, który jest mroczny i poważny. Można stworzyć rozrywkę poprzez ciekawe postacie, zwroty akcji, zadowalające sceny akcji, no i ok, z jeden czy dwa żarty, żeby film nie wydawał się nadęty.

Ale jeśli jedyną reakcją studia na krytykę jest zmienienie tonu i dodanie paru żartów, no to dostali dokładnie to na co sobie zasłużyli! Zamiast ponurego bałaganu, mają teraz nieco zabawniejszy bałagan :P

Leon Kennedy

W piątek się zacznie i mimo recenzj, którymi się aż tak nie przejmuję, to jednak chwilo wprowadzili pewien niepokój... Seans mam o 17.20, nie mogę się doczekać!

LelekPL

Spokojnie, Tobie się spodoba :P

Leon Kennedy

W sumie nie wiem czy to wziąść za komplement, ale dzięki  ;D

LelekPL

Ani komplement, ani zniewaga. Po prostu jestem przekonany, że Tobie się spodoba.

Leon Kennedy

Oceny lecą jednak tylko w dół... Mimo wszystko BvS nauczył mnie żeby im tak do końca nie ufać, aletu mam na myśli wersję ultimate. Tak czy siak wiele filmów dość słabych ma mocno zawyżone oceny... Gwuezdne Wojny i Jurassic World tego świetnym przykładem.

Cytatani zniewaga

No mam taką nadzieję  :D

Juby

Cytat: Juby w 03 Sierpień  2016, 12:10:00
Ale film dostanie jeszcze 2 razy tyle recenzji!! Na razie pojawiło się ich tylko trochę przez te 18 godzin. BvS też miał lepsze niż ostatecznie na dzień przed premierą.

A nie mówiłem?! ;)

Na metacritic.com Suicide Squad ma 42/100 przy 44 recenzjach (BvS ma 44/100 przy 51 recenzjach) i już 13 negatywnych ocen, podczas gdy BvS miał takich o trzy mniej.

Na RottenTomatoes. com 31% z oceną 4,9 (u TopCritics 22% z oceną 4,8). BvS ma 27% i 23% z takimi samymi średnimi ocenami, ale noty SS wciąż spadają.

Kilku moich znajomych już film widziało (w tym Crane z tego forum). Najwyższa ocena to 5+/10. :P


To tak jakby ktoś jeszcze chciał pisać na dwa dni przed premierą, że "mamy ewidentnie do czynienia z filmem lepszym niż BvS". Jeden dzień przed premierą, recenzje sugerują już najgorszy film DCEU. Mam nadzieję, że mi się spodoba, bo jakoś nie wierzę w to aby był słabszy od BvS.