Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Knight

Zaczęty przez kelen, 04 Marzec 2014, 16:41:49

Bless

What can i say ? Kazdy ma swoje odczucia co do tej gry, ja mam pozytywne i bardzo sie nie moge doczekac jej pojawienia w koncu na rynku. Sa gusta i gusciki, tak jak w przypadku AA, AC i AO. All narzeka na AO a dla mnie byla to swietna gra, ktora dala mi sporo godzin wysmienitej zabawy bo fabula i zwroty akcji byly na bardzo wysokim poziomie. Plus jakby tego bylo malo to kazdy mial bugi a ciekawe za ja nie mialem ani jednego (poza oczywiscie tym wysmienitym z wieza radia do ktorej sie nie dalo normalnie wejsc :P). Czuje ze tworcy mnie nie zawioda i AK okaze sie jedna z najlepszych o ile nie najlepsza gra tego roku :)

Ps : narzekamy ze tworcy nam nie pokazuja nowosci i ze nie szokuja itp. itd.. AA i AC tez wszystkiego przed premiera nie pokazywali a potem to wyszlo tylko i wylacznie na lepsze :)

LelekPL

Cytat: Juby w 26 Luty  2015, 18:29:08
Nic z tob? nie jest nie tak Lelek. Mam podobne odczucia.

Nie wiem czy to przez rozczarowanie jakim by?o dla mnie Arkham Origins, czy mo?e przez przesuni?cie premiery gry o 7 miesi?cy, a mo?e przez fakt, ?e uwa?am ?e Arkham Asylum i Arkham City wycisn??y z Batmana maksimum, ale od bodaj?e lipca ubieg?ego roku ca?kowicie zapomnia?em o tym, ?e premiera tu? tu?. Totalnie si? nie jaram. :-\

Grafika fajna. Ponownie polata? Batmanem po mie?cie b?dzie super. Po?cigi Batmobilem zapowiadaj? si? dobrze. Ale mimo to moj? reakcj? na ka?d? now? informacj? o tej grze komentuje


No có?. Prawdopodobnie w marcu b?d? mia? sk?adanego nowego kompa (takiego, który ud?wignie AK na maksymalnych wymaganiach). Obieca?em sobie, ?e dam Origins drug? szans?, mo?e powtórka sprawi, ?e nabior? apetytu na kolejn? cz???.

Dobrze wiedzie?, ?e nie jestem sam...

Ja trac? zainteresowanie z miesi?ca na miesi?c. W tej chwili darowa?em sobie kupno, a? do przeczytania recenzji. Gra jest strasznie s?abo reklamowana do tej pory. Tak, pokazano nam, ?e grafika jest niesamowita. ?wietnie, ale co dalej?

Je?li chodzi o zawarto?? gry wiemy bardzo ma?o i widzieli?my strasznie ma?o dodatków do znanych wcze?niej trybów. Wszystkie zwiastuny wydaj? si? powtarza? w kó?ko te same informacje. To jest jeden z powodów, dla których wci?? nie zamówi?em gry, chocia?, poprzednie gry, zamówi?em dos?ownie tak szybko jak wychodzi?y pierwsze informacje o nich. Wszystko na papierze i w zwiastunach wygl?da?o niesamowicie.

Ta cz??? ... nie brzmi dla mnie interesuj?co, póki co. Koncept wydaje si? banalnie prosty i odgrzewany; AK to po prostu anty-Batman, co dla mnie jest cholernie nie interesuj?ce; zwi?kszenie roli pomocników czyni mnie bardzo nerwowym bo mog? zabra? czas gry Batmanem (Bruce'm); i nadal nie widzia?em ?adnych nowych dodatków, które przekona?yby mnie do kupna.

Nie mówi?, ?e gra b?dzie z?a. Mo?e przewy?szy? moje oczekiwania. Mo?e by? najlepsz? z ca?ej serii. Ale w oparciu o marketing, nie mog? powiedzie?, ?e jest wystarczaj?co informacji, aby by? optymist? w tej chwili. Wi?c musz? jeszcze poczeka?. Albo na jakie? szokuj?ce rewelacje marketingowe w najbli?szych miesi?cach, albo na recenzje, albo jeszcze d?u?ej, do nast?pnego roku na Steam Summer sale, je?li recki b?d? przeci?tne (s?abe nie b?d? bo Rocksteady ma za du?o fanboyów, którzy zawy?? ocen?).

EDIT: zajefajny gif :D Przypomnia?a mi si? moja krótka recenzja fabu?y Birdmana po wyj?ciu z kina - "Bird-meh"

kubala102

Akurat zwiększenie roli pomocników batmana to dla mnie duży plus  w poprzednich częściach i rola była bardzo mała 

LelekPL

Dla mnie to OLBRZYMI minus. Chyba, że będzie to tylko DLC. Wtedy nie ma problemu, może nawet ściągnę sobie Red Hooda, bo jako jedyny wydaje mi się ciekawy do grania i jako jedyny ma ciekawą przeszłość. Byłoby to jakieś urozmaicenie, jak skończę całą grę, z którego mogę skorzystać, ale nie muszę i mogę wyłączyć w każdym momencie. Wtedy byłoby to przełknięcia.

Ale jeśli mają odebrać mi czas w fabule głównej od grania Batmanem... to nie. Ja chcę się najeść stekiem (Batmanem), a nie tracić czas na biszkopty.

kubala102

Osobiście nie mam nic przeciwko gdyby każdy z nich odegrał jakiś minimalny epizod w historii tak jak np Catwoman w Arkham City

LelekPL

Catwoman była słabym rozwiązaniem w AC. Była ok w walce w trybie kampanii (choć przesadnie silna... powinna wykonać dwa razy więcej uderzeń od Batmana aby powalić zbirów, aby było to w miarę wiarygodne), ale we wszystkim innym grało się nią bardzo słabo. Zbieranie nią zagadek było męczarnią, tak samo jak chodzenie po mieście czy wykonywanie trybu łowcy. To przez nią, Robina i Nightwinga nigdy nie skończyłem AC na 100% bo nie chciało mi się nimi grać w trybie łowcy.

Bless

  Hmm praktycznie ze wszystkim sie moge zgodzic co piszesz Lelek ale nie rozumiem jednej rzeczy za cholere. Twierdzisz ze Twoje zainteresowanie jest male bo nie ma zapowiedzianych zadnych nowosci hmm no ale kiedy podejmujemy temat znacznie zwiekszonej roli bohaterow pobocznych np : Nightwing, Red Robin, Red Hood, Catwoman hmm nie wiem moze nawet gra jakims Villianem albo kilkoma to wtedy wypowiadasz sie na ten temat mega negatywnie ?

  Troche tego nie rozumiem bo jakby tak bylo to nie oszukujmy sie byla by to calkowita nowosc w tej serii bo nie dajmy sie zwiesc role Catwoman z AC czy Jokera z AO nie byly ciekawymi bo mozna bylo je znaczniej rozszerzyc. Ja osobiscie niemialbym nic przeciwko temu aby podczas wykonywania misji glownych a i nawet pobocznych w trakcie gry pojawial sie motyw zmiany automatycznej badz wlasnej na inna postac, ktora by wspierala misje pod innym katem.

  Takie rozwiazanie byloby wedlug mnie nowe, ciekawe i swieze ALE tylko i wylacznie w przypadku jesli zrobia to porzadnie a nie na odwal sie po lepkach ze 5 min gry taka postacia :/

LelekPL

Wszystko oczywi?cie trzyma si? kupy. Nie lubi? pomocników. Uwa?am, ze koncept nastoletniego pomocnika jest absolutnie idiotyczny i nie ma w tym nic dobrego. Taka jest moja opinia i mój pogl?d na ten temat, niezmienny od lat. KONIEC I KROPKA.

Je?li chodzi o u?ywanie Catwoman, Jokera, Deathstroke'a, Bane'a czy innych wrogów to jestem absolutnie ZA. Mo?e nie w misji g?ównej (chyba ?e przez chwil?, tak jak Joker w AO, dla chwilowej zmiany tempa), ale w dodatkowych historiach i do u?ycia na g?ównej mapie jak najbardziej, je?li maj? co? doda? do rozrywki i nie odejmowa? czasu z grania Batmanem. Dlatego te? mog? strawi? jeszcze Red Hooda bo on jest niekiedy te? wrogiem Batmana, a wcze?niej by? Robinem który zgin?? - czyli spotka? go dok?adanie taki sam los jaki powinien spotka? ka?dego robina w pierwszym dniu w "pracy". Tak?e wrogowie dla urozmaicenia rozrywki - TAK. Pomocnicy - NIGDY.

Natomiast powinni oczywi?cie te? dostosowa? system walki tych postaci do ich umiej?tno?ci i si?y - Catwoman nie powinna powali? zbirów w tylu samych ciosach co Batman, powinno to by? dla niej znacznie trudniejsze. Joker to samo. Bane natomiast powinien radzi? sobie z przeciwnikami w pierwszym uderzeniu, itp, itd. Chcia?bym aby poza animacj? wprowadzili wi?ksze zmiany w systemie walki... no i oczywi?cie ka?dy z nich powinien mie? lepszy system transportu ni? Catwoman w AC. Ona wypad?a im fatalnie i nie chcia?o mi si? ni? nigdzie chodzi? ani robi? pokojów ?owcy. Powinni to jako? zmieni?, aby mogli szybciej porusza? si? po mapie.

Co do zmian, które chce natomiast w g?ównej kampanii to chc? zmian w gameplayu Batmana. Mo?e nie zmian, ale wi?cej nowo?ci - wi?cej mo?liwo?ci w systemie ?owcy, CA?KOWICIE nowe i ekscytuj?ce animacje walki, nowe gad?ety, ABSOLUTNIE nowy w?tek detektywistyczny, bez wciskania spacji i chodzenia po ?ladach. Jest tyle rzeczy, które mog? ulepszy? w samym Batmanie, ?e naprawd? nie potrzeba dok?ada? przydupasów do gry, którzy tak jak mówi?em wcze?niej odbieraliby czas grania Batmanem i wymuszali granie kim? dla kogo tej gry kompletnie nie kupi?em. Jakbym kupi? gr? "Robin Arkham co?tam" to bym pewnie chcia? gra? Robinem, ale nie chc? i nie kupi?.

Bless

Co do mechniki walki to sie zgodze z Toba, ze np Catwoman powinna byc zajeb** szybka i zwinna ale jej walka powinna byc znacznie bardziej wymagajaca, Bane zeby doslownie wgniatal i lamal przeciwnikow, Red Hood, Deathstroke, Deadshot powinni moc w trakcie walki wspierac sie bronia palna. Ehh rozmarzylem sie bo to jest zbyt piekne zeby moglo byc prawdziwe :P

Wracajac do pomocnikow pamietaj o tym ze to jest seriia z spod szyldu Arkham a jak kazdy zdazyl zauwazyc marka ta slynie z bycia mroczna i dosc powazna a co za tym idzie ? Ano fakt iz jesli dali by takiego Nightwinga, Red Robina czy innego pomocnika to mysle ze nie bedzie on cukierkowy i rozowy, tylko raczej dosc konkretny i pasujacy w klimat gry. Uwazam ze poprzednie gry mialy zajebisty klimat, takze czuje ze i Robin bylby tutaj super.

Ps :
Spoiler
Tak na marginesie to wogole mysle ze Jason a.k.a Red Hood to Arkham Knight :P po pierwsze dlatego ze wiadomo ze wystapi bo jest to juz potwierdzone a po drugie w AC bylo wspomnienie o Jasonie podczas kampanii walk :P
[Zamknij]

LelekPL

Mogą być i mroczni w grze, ale jeśli zostali przygarnięci przez Batmana jako nastolatkowie to jest to nadal idiotyczny koncept.

Natomiast wątpię, aby Bruce adoptował 20-paro latków :P

kubala102

Dlaczego niby idiotyczny koncept? Mówimy przecież o świecie komiksowym gdzie dorosły facet przebiera się za nietoperza i walczy z zmutowanymi jaszczurkami  oraz gdzie występuje Superman i cała zgraja komiksowych bohaterów i w tym wszystkim nie widzę żeby nastoletni pomocnik wyróżniał się w tym całym absurdzie . 

LelekPL

Zupełnie inne sprawy. Wyszkolonego dorosłego mężczyznę jestem w stanie zrozumieć. Obcych z innej planety o magicznych mocach również (wszechświat jest tak wielki, że tutaj zostawiam artystom pełne pole do popisu). Magię również - to jest elementem fantasy. Ale nastolatka nie przełknę.

Idiotyczny też bo między innymi kompletnie nielegalny, nieetyczny i przez to pozbawiający jakiejkolwiek dramaturgii. Jak ja mogę przeżywać śmierć jakiegoś robina, albo dramat Batmana tym spowodowany, skoro jedyne o czym ja myślę w tym momencie to - "a czego się spodziewałeś zabierając dziecko na akcję!? Że sobie poradzi!?" Nie, nie przełknę tego. Jestem może kandydatem na najbardziej nadopiekuńczego przyszłego ojca na świecie, ale przynajmniej wiem, że takie coś jest całkowicie absurdalne, nie powinno mieć miejsca i całkowicie wyciąga mnie z iluzji jaką jest świat Batmana. Także wątki fantastyczne są ok, spowodowane jakąś magiczną sprawą albo niewyjaśnionymi zjawiskami. Nastolatek jest totalnie absurdalny a koncept równie "przekonywujący" i "ekscytujący" jak to: https://www.youtube.com/watch?v=QXje7frPBMA

kubala102

Jak dla mnie Robin to uzupełnienie, i ostatni element który pozwala Batmanowi zachować człowieczeństwo. Po śmierci Jasona Batman stał się naprawdę pozbawiony uczuć i chciał nawet zabić jokera , gdyby nie Tim który przywrócił w Batmanie resztki sumienia... no właśnie - tu znowu wychodzi jak symbol Robina jest potrzebny , batman potrzebuje Robina w ten sposób jak Sherlock potrzebuje Watsona, poza tym batman potrzebuje następcy chłopaka który tak jak on trenował by już od wczesnego dzieciństwa.

LelekPL

Nie mam problemu, aby adoptował syna, niech ich nawet nauczy walczyć... ale na litość boską, niech nie zabiera ich na misje zwalczające przestępczość, anie nie ubiera w kolorowe stroje. Jakie on zachowuje człowieczeństwo jak stawia życie dzieci w niebezpieczeństwie? Jakie człowieczeństwo? To jest totalny absurd i dlatego ten koncept jest totalnie bez sensu. Tak jak mówiłem - nie mogę współczuć Batmanowi w momencie tragedii ani dramaturgii. skoro śmierć takiego nastolatka to jedyny logiczny koniec takiej "przygody" i całkowita wina Batmana.

Bless

Z tego co sie orientuje hmm chyba ze jestem w bledzie to mnie poprawcie ale wydaje mi sie ze w serii Arkham nigdzie nie bylo nic powiedziane ze Batman adoptowal jakies dzieciaki zeby zrobic z nich robinow ? Wiec i tutaj moze byc tak ze Robin to po prostu calkowicie odrebna jednostka ktora w razie wiekszego zagrozenia jest wsparciem dla Batmana a jedyne co ich laczy to np wspolne jakies tam treningi a nie ze ojcostwo, adopcja i inne bzdety :P Ja osobiscie uwazam ze Nightwing i Red Robin prezentowali sie w AC zajebiscie i nie pogardzilbym gdyby jeden i drugi mieli wkoncu jakies rozwiniete historie i watki do misji glownych i pobocznych :)