Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najlepszy rysownik

Zaczęty przez Spider-Fan, 25 Maj 2008, 09:41:04

Mel

Można powiedzieć, że Bollandowy Joker jest po prostu PERFEKCYJNY! A Ross przez te swoją fotorealistykę nieco popada w tandetę, ale ma parę na prawdę świetnych artów.

Mathes

#61
Moimi ulubionymi rysownikami są Jim Lee i Mark Bagley. Tego pierwszego, lubię za "Batman Hush", bo komiks jest narysowany po prostu pięknie. Choć czasami widać podobieństwa wśród postaci rysowanych przez Lee, to i tak jest on jednym z moich ulubionych rysowników. A rysunki Marka Bagley'a pokochałem po "Ultimate Spider-Man". Cieszę się że teraz ten rysownik obecnie pracuje w wydawnictwie "DC", i jest rysownikiem komiksów o Batmanie. Mam też pewien sentyment do Boba Kane'a, twórcy postaci Batmana, rysownika i scenarzystę pierwszych komiksów o Batmanie (Detective Comics). Czasy kiedy Batman miał odstające uszy i fioletowe rękawiczki :] http://batcave.stopklatka.pl/grafa/komiks/dc39/27.jpg

DCman

Lubie Rossa za jego realistyczne, wrecz z fotograficzna dokladnoscia wykonywane obrazy, jednak wkurza mnie jego wyobrazenie supermana czy batmana w podtatusialych, "otylych" i swiecacych od potu wersjach. Boland jest dobry,Miller tez, Mazzucchelli mroczny ale zbyt dziecinny. No i zrobie DC konkurencje z Marvela to Humberto Ramos i Joe Quesada :P
Wanna know why I use a knife?

Mathes

Huberto Ramos, mimo dość "odmiennego" stylu, jest jednym z moich ulubionych rysowników. Zawsze podobał mi się jego styl, i sam nie wiem dlaczego prawdę mówiąc. Pierwszy raz jego rysunki przyszło mi podziwiać w "The Spectacular Spider-Man" (2003, początek Vol.2).

DCman

Ja tez pierwszy raz spotkalem sie z nim w Spectacular Spider Man i nie darowalem, musialem miec wszystkie 5 czesci. Bardzo czesto mozna tez spotkac rysunki John'a Romity Jr, ktory ilustrowal wydawany zaraz po Spectacular, Amazing Spider Man wyd. DK. Ma bardzo charakterystyczna kreske. Nie podoba mi sie jednak Todd Mc'Farlane i jego komiksy o Spidermanie,sa czesto szczegolowe i w dodatku rysowane cienka kreska a przy tandetnym druku to wszystko wychodzi koszmarnie. O wiele bardziej wole Jego wersja Spawna widac, ze tam sie chlopak przylozyl.
Wanna know why I use a knife?

DCman

Widzisz ale to sie tobie podoba. Zgodze sie z toba co do Bagley'a-Dobry jest
Wanna know why I use a knife?

Anonimowy

Moim ulubionym rysownikiem jest zdecydowanie Brian Bolland. Joker w jego wykonaniu to poezja. Poza tym ma wręcz fotograficzną dokładność. Gdy on jest rysownikiem, to komiks się wręcz lepiej czyta.

Ralf

Bolland bardzo dobrze przedstawił Jokera w Killing Joke. Podobają mi się rysunki Batmana w stylu Rossa.

Corso

Powinien powstać mix rysunkowy, postacie Alexa Rossa natomiast otoczenie w wykonaniu Dave Mckeana. Wiele dałbym za taki komiks. :)
Posted on: 10 Październik  2009, 14:14:44

 Przeglądałem sobie ostatnio, jedne z ostatnich komiksów narysowanych przez Jima Aparo. Widać jak wiek i choroba zmienia ludzi. Kreska już zdecydowanie gorsza niż z przełomu lat 80/90tych.
Dość niestabilna np. numer Batmana #558 (3str.)


wygląda dość kiepsko, by z kolei w numerze #561 (15str.)


zobaczyć prawie starego, dobrego Aparo. Mimo wszystko cieszę się, że rysował do końca. :)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Leon Kennedy

#69
Jim Aparo rysowal jednak na dosc przyzwoitym poziomie. Tima Sale i jego dosc groteskowa kreska zawsze do mnie przemawiala ;). A jezeli idzie o perfekcjonistow pelna geba... Alex Ross :), jego fantastyczna dokladnosc kiedys mnie zabije... ;D
Posted on: 03 Listopad  2009, 17:21:16

 Ostatnio odswierzylem sobie wydarzenia z Upadku, Wyzwania i Pojedynku Rycerza. I jesli idzie o Aparo to najwiekszy zarzut mialbym do postaci Stracha na Wroble... Zalosny i smieszny , a ta postac powinna przerazac (!) i juz Brett Blevins pokazal jak to powinno sie robic + swietne ruchy. Dobry jest rowniez Giarriano: świetne rysunki, troche groteskowe, a to bardzo lubie, no i Grant Nolan jako takie swoiste uzupelnienie do rysunkow Aparo ;). A i jeszcze Sal Velutto :) Szkoda, ze bylo go ciut malo...

Beginning1990

#70
Najbardziej lubi? Norma Breyfogle'a.  

Witaj.. Ma?a rada na przysz?o?? rozwijaj swoje wypowiedzi, dlaczego akurat ten artysta...

Roy_v_beck

A mnie a? strzeli?o jak jaki? kretyn, recenzuj?c drug? cz??? historii Last Arkham, wystawi? ocen? 0/5 i jeszcze napisa?, ?e rysunki kiepskie. Ja wal?, mo?e i kolory s? ju? kiczowate i nie fajne, ale kreska Breyfogle'a to do dzisiaj robi wra?enie, zw?aszcza ?e pierwsze 2 numery Shadow of Bat to jedne z jego najlepszych prac.

Beginning1990

Może Norm Breyfogle nie rysuje szczególnie ładnie, ale umie "opowiadać". Jego rysunkom towarzyszył też zawsze wciągający scenariusz. Był gwarancją, że komiks będzie ciekawy. Na przykład to:   



Te dymy, śnieg na dachach i nieodłączna para z ust. Tajemniczość, liryzm - wszystko, co odróżnia Batmana od innych komiksów.  Gdzie tam do tego Jimowi Lee:



Wszystko wymuskane, eleganckie. Te budynki narysowane z najmniejszymi detalami. Jednocześnie nic z ducha opowieści, zero nastroju, głębi. Tak to można rysować Supermena, a nie Batmana!


Podobnie dużo bardziej podobają mi się niechlujnie wydawane TM-Semicowskie miesięczniki, niż wydania specjalnie, typu Batman vs. Predator  :)

Mel

Fakt, komiksy wydawane na papierze toaletowym mia?o w sobie to co?! Podobnie jak rysownicy, którzy cieszyli niezwyk?ym klimatem i ?wietn? interpretacj? historii. Zreszt? zawsze wola?am retro-kresk? (70,80 i pocz?tek lat 90) od wszelkich poczyna? nowych rysowników, którzy wydaj? si? zrzyna? od siebie nawzajem...Szczególnie sobie upodobali styl a'la Lee, który ustanowi? pewien kanon - te same rysy twarzy i figura.

Leon Kennedy

#74
No cóz, taka to juz róznica między tamtymi, a tymi czasami. Ja uwielbiałem Lee mimo, że jego rysunki wydają się czasem takie strerylne, bez tego magicznego klimatu Breyfogle"a, ale za to są pełne akcji, pięknyh kobiet, fantastycznie wyglądającego Gacka, "ES" i całkiem niezłego Gotham. A tak po prawdzie, to obaj są świetni i z chęcią wracam do ich komiksów z pod szyldu Nietoperza, zwłaszcza ;)