Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Talon

Zaczęty przez Bless, 17 Wrzesień 2012, 22:26:46

Bless

Jak w temacie, interesuje mnie ta seria i chciałem zapytać czy zaczyna się ją Talon #0 czy można od Talon #1 ?

Kwiatek

W większośći numerów 0 jest origin postaći wieć tak samo będzie z Talonem.
Redakcja DC porównała Talona do Azraela.

Bless

Hmm no ok dzięki za odp :). Z tym Azraelem średnio mi się to podoba :/

Kwiatek


Bless

O dzięki dzięki Kwiatek :D a pytanie jeszcze jedno posiadam i może ktoś mi pomoże. W jaki łatwy sposób mógłbym nabyć ten komiks ? Bo coś mi się wydaje że fakt jego pojawienia się na allegro byłby raczej cudem :(

kelen

Sklep www.multiversum.pl sprowadza zeszyty z USA

Kwiatek


Bless

Superrr dzięki !

Ps : Atom ma "Odbiór osobisty na terenie Krakowa" !!!! Potęga !!! :D mieszkam w Krk lol :D
Podwójnie dziękuje ! w szczególności Kwiatkowi :D

kelen

Zerówka była bardzo dobrym wprowadzeniem i ogółem pod względem scanriuszu dawało rade. Jestem ciekaw tej serii, ale nie iwem, czy stać mnie będzie na jej kupowanie, więc będę na razie przyglądać się recenzjom i wydaniem TPB.

Bless

Będę was na bieżąco informować co się dzieje z Talonem :D a dokładnie Calvinem :D dlatego że już zamówiłem wszystkie które są już na pre orderku :D i co do #0 to przyznam że wszystko zapowiada się ciekawie ale jak to na #0 przystało to czegoś ciekawszego na pewno dowiemy się dopiero w #1.
Ps : bardzo trzymam kciuki za tą serie :)

Deuce

Talon #7

Zacznę od ogólnych spostrzeżeń na temat serii. Z początku sądziłem, że będzie to seria niezbyt ciekawa, taka trochę na siłę w stylu Batwinga obecnie czy Azraela sprzed New 52. Bardzo miło się rozczarowałem. Talon jest całkiem interesującą postacią i komiks czyta się bardzo szybko. Uważam, że jeszcze lepszym wątkiem jest przedstawianie poszczególnych osób z Court Of Owls. Mamy tam ludzi w garniturach, ale również i fizycznych w strojach Talonów. Calvin jest buntownikiem, który zwalcza działalność swoich, byłych "współpracowników".

Spoiler
Z samego numeru siódmego dowiedziałem się, że Talon potrafi świetnie uciekać z, wszelkiego rodzaju, pułapek czy blokad. Jest w tym nawet lepszy od Batmana. Wiadomo też, że Nietoperz nie przepada za Calvinem choćby za sam strój, którego Talon używa. W komiksie pojawia się też Bane ( główny powód zakupienia przeze mnie tego numeru ), który staje po stronie Sów. Jest to rozbieżne z jego planami z Detective Comics, ale Zguba dostał tylko kilka kadrów, a dalsze losy i powody jego decyzji przedstawione będą, najprawdopodobniej, w dalszych numerach. Na koniec Bane niszczy fizycznie Talona i mamy sugestię Talon R.I.P. Wiadomo już, że i tak Rose będzie żył.
[Zamknij]

Na pewno będę kupował Talona tak długo, jak będzie tam Bane. Jeśli wciągnę się w tę serię, to może będę ją kontynuował. Wszystko zależy od tego, jak ciekawe będą następne numery.

Moja ocena: Talon #7 - 8/10.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

LelekPL

To odzywaj si? co tam z Bane'm robi? bo te? jestem ciekaw, ale nie na tyle, ?eby zacz?? si?ga? po Talona póki co.

Deuce

Talon #8

Kolejny ciekawy numer. Nast?pi?a tu zmiana rysownika i znów zmodyfikowa? wygl?d Bane'a. Nie jest to jaka? drastyczna zmiana, ale zawsze. Dodano drug? ba?k? z Venomem, które to Zguba nosi, przypi?te na szelkach, na plecach. Zamiast zwyk?ej koszulki jest bojowa kamizelka, bardzo podobna do tej z filmu Nolana. Swoj? drog? to mo?na zaliczy? na plus. Kto powiedzia?, ?e dana posta? musi zawsze chodzi? w tym samym i trzyma? si? sztywno swojego stroju ?
Interesuj?cy mo?e by? te? fakt, ?e do tej pory nie pokazano ca?ej twarzy Bane'a. Widzieli?my tylko kawa?ek przy rozerwanej masce. W tym numerze Zguba by? bez maski, ale twarz skrz?tnie zas?oni?to dymkiem z tekstem. Czy?by szykowano co? zaskakuj?cego ?

Spoiler
Bane rzeczywi?cie skr?ci? kark Talonowi, który przez pewien czas nie ?y?. Oczywi?cie lekarze Trybuna?u bardzo szybko go o?ywili i jest on czym? w rodzaju ?ywego trupa, nie czuje bólu. Porwali te? jego przyjació?k? i jej córk?. Pod gro?b? skrzywdzenia kobiet, Calvin znów jest na us?ugach Sów. Ponadto Rose nie jest jedyny, który si? odwróci? od Trybuna?u. Takich osób jest wi?cej. Jedn? z nich jest Sebastian Clark. Z tego co wiem, to w?a?nie Sebastian zwerbowa? pierwotnie Rose'a do Trybuna?u z cyrku Haleya  To on prawdopodobnie namówi? te? Bane'a do zniszczenia Trybuna?u w Detective Comics #19. Ponadto ukrad? jak??, z?ot? mask? Wielkiego Mistrza Trybuna?u. Zguba zgromadzi? ju? ogromn? armi? na Santa Prisca i wraz z pomoc? Clarka chc? zniszczy? Trybuna? Sów, Batmana, a nast?pnie opanowa? Gotham City.
[Zamknij]

Moja ocena: 7,5/10. Stanowczo za ma?o Bane'a  :P .
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Deuce

Talon #9

Ten numer jest kontynuacj? z Birds Of Prey, ale Bane nie pojawia? si? u Ptaków, wi?c w jego w?tku mo?na zachowa? ci?g?o?? bez wychodzenia poza seri? Talon.

Spoiler
W samym numerze nie dzieje si? zbyt wiele. Sam Calvin zostaje wys?any na Santa Prisca, gdzie ma zabi? Zgub? i jego armi? oraz zdrajc? Sebastiana Clarka. Sam uzna?, ?e to nie mo?liwe, do czego i ja si? przy??czam. Z rzeczy wartych odnotowania: dawne wi?zienie Pena Duro/a zosta?o przerobione na baz? stra?nicz? wyspy, sk?d Bane dowodzi. Sam Zguba nie ma tu wi?kszej roli. Zabija tylko jednego ze swoich ?o?nierzy za niewykonanie zadania.
Za akcj? numeru uznaj? moment, gdy Casey, wi?ziona przyjació?ka Rose'a, robi nadajnik z... z?ba (prawdopodobnie sztucznego) i dwóch blaszek. Przypomina si? od razu MacGyver  :D .
[Zamknij]

Moja ocena: 5,5/10.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Deuce

Talon #10

Ok?adka, któr? stanowi Bane z mask? Sów w r?ku, sugeruje, ?e numer ten b?dzie po?wi?cony tej postaci. Nic bardziej mylnego. Zguba znów jest tylko t?em do ca?o?ci, dostaje 2-3 strony i nie pokazuje nic, co by przybli?y?o jego histori?. Praktycznie ca?y czas mamy to samo, o czym dowiedzieli?my si? w Detective Comics #19. Bane chce zniszczy? Trybuna?, Batmana oraz przej?? Gotham. Bardzo si? to ci?gnie w czasie. Wi?cej ju? miejsca dostaj? te jego wybryki natury, nap?dzane Venomen.
Z ciekawostek mo?na doda?, ?e wspó?rysownikiem tego numeru jest ten Polak Szymon Kudranski. Jest to moje pierwsze spotkanie z jego twórczo?ci? i musz? przyzna?, ?e ca?kiem dobrze radzi sobie z rysowaniem ludzi. Niestety z t?ami idzie mu s?abo. S? one zlane i ma?o czytelne. Wygl?daj?, jak kibice na meczu z pierwszych ods?on serii gier FIFA. Uwa?am te?, ?e regularny artysta Talona, czyli Miguel Sepulveda, rysuje ?adniej ni? Kudranski.

Spoiler
Wreszcie co? drgn??o, je?li idzie o realizacj? planów Bane'a. Zapakowali ogrom sprz?tu na ?odzie, tysi?ce ludzi wesz?o na pok?ad, wi?c mam nadziej?, ?e nast?pny numer da ju? troch? akcji, bo ci?g?e gadanie zacz??o ju? by? nudne. Trzeba w ko?cu przej?? do czynów. Ponadto wszyscy wiedz? ju?, ?e Talon jest na Santa Prisca i co? z nim musz? zrobi?. Odk?d Rose powróci? do ?ywych, sta? si? silniejszy ni? zwyk?y cz?owiek, wi?c mo?e sprawia? k?opoty. Dodatkowo, jego przyjació?ka Casey, wezwa?a mu na pomoc jak?? dziwn? ekip?, która posiada du?? si?? ra?enia, co jeszcze podnosi szanse Calvina. Oczekuj? teraz na porz?dn? nawalank? za miesi?c !
[Zamknij]

Moja ocena: 4,5/10.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman