Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pingwin

Zaczęty przez pingoo42, 16 Sierpień 2012, 21:36:21

pingoo42

Pingwin to jeden z najstarszych wrogow Batmana.To ekscentryczny geniusz zbrodni znany ze swojego zamilowania do ptakow i parasoli,a takze niezwyklych umiejetnosci organizacyjnych.Slynny klub Iceberg Lounge to przykrywka dla jego ciemnych interesow,dzieki ktorym finansuje wiele akcji przestepczych w calym Gotham.Pomimo niskego wzrostu to niebezpieczny przeciwnik,chetnie korzystajacy ze smiertelnie groznych,ukrytych broni i gadzetow.

Serdecznie zapraszam do dyskusji na temat tej postaci   :)
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

Rado

Jakie są ciekawe historie z Pingwinem? Nie lubię za bardzo tego łotra, ale chętnie bym sobie poczytał jakiś dobry komiks z nim. Pisze tu bez żadnej ironii. Jak ktoś zna coś wartościowego, niech poda.

Rozumiem, że Oswald aspiruje to bycia takim Kingpinem z Marvela, ale szczerze, dla mnie jest on raczej żenujący i nie stanowi żadnego większego zagrożenia dla Batmana i Gotham, niż jakiś "zwykły" przestępca, który pod przykrywką filantropa zajmuje się brudnymi interesami. Takich pełno.

bart-allen

No mans land i Broken city=Najlepsze komiksowe pingwiny.
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

Leon Kennedy

#3
Uwielbiam go!! Mały wredny pingwinek, który każdemu potrafi zajść za skórę :). Do tego bardzo bystry, tak bardzo, że był wstanie otworzyć własny interes gdy wszyscy wiedzieli, że jego miejsce jest w pierdlu :D, po tym co wyczyniał w mieście. Iceberg świetne miejsce.

pingoo42

Polecam jeszcze komiks "Śnieg i Lód"
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

pingoo42

witam,chcialbym sie spytac na forum jakie znacie polskie tytuly komiksow z pingwinem
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

Leon Kennedy

Z polskich czytałem chyba tylko jeden... Tytuł sam podałeś ;). Aha był chyba również w Broken City, ale tutaj mogę się mylić. Teraz ja mam pytanie: W jakich komiksach od TM-Semic mieliśmy Pingwina?

Altair

No i w pierwszych numerach serii "Batman: Mroczny Rycerz". Też całkiem fajnie pokazana postać.

Leon Kennedy

Był jeszcze w "Batman Halloween" z TM - Semic. Egmont bodajże dubluje teraz tą historię w "Batman Nawiedzony Rycerz".

CytatNo i w pierwszych numerach serii "Batman: Mroczny Rycerz". Też całkiem fajnie pokazana postać.

Ale chyba tutaj nie ma mowy o polskim wydaniu??

Kujaw

W innych tytułach to już chyba pojawiał się tylko epizodycznie. Był Pingwin-Stonoga w "Batman / Lobo". Trochę chore :) W innych tytułach to już chyba tylko przesmykiwał się rzez pojedyncze kadry. Z historii niewydanych u nas polecam "City of Crime", dość krótki ale naprawdę ciekawy występ Pingwina, sama historia porywająca, i jak na ironię, jest w nim sytuacja podobna do niedawnej afery z Sosnowca :D

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Rado

CytatNo mans land i Broken city=Najlepsze komiksowe pingwiny

NML to nie wiem, bo nie czyta?em, ale Broken City? Ledwie dwie sceny z Oswaldem aspiruj? ju? do bycia najlepszymi komiksowymi Pingwinami? W pierwszej scenie Batman wpad?, o co? go spyta?, da? mu ciosa w ?o??d i tyle. Fascynuj?ce. Ju? w drugiej scenie mo?e i lepiej, ale te? nie specjalnie. W ogóle, Broken City to dla mnie akurat marny przyk?ad do czegokolwiek, bo w moim odczuciu ten komiks jest beznadziejny. NML ci??ko skompletowa?, a nie chce czyta? tego po skanach, ale je?li podajesz mi przyk?ad takiego kalibru jak Broken City, to podzi?kuje.

CytatPolecam jeszcze komiks "?nieg i Lód"

Wiedzia?em, ?e ten przyk?ad padnie. Jedyny komiks z Pingwinem od Semica (albo jeden z dos?ownie kilku) i od razu najlepszy. No, ale dobra, przyznaje. Tam w miar? by? dobrze pokazany. Upozorowa? swoj? ?mier?, Batman mówi o nim, ?e Oswald jest w wysokiej formie fizycznej. O to mi chodzi w?a?nie. Tak rozpisanego Pingwina bym sobie poczyta?.

Cytatw pierwszych numerach serii "Batman: Mroczny Rycerz". Te? ca?kiem fajnie pokazana posta?.

Osobi?cie niespecjalnie odczu?em, ?eby by?a fajnie pokazana. Batman po?ama? mu bodaj?e wszystkie ko?czyny. Ta scena by?a fajna, ale raczej nie z perspektywy poczytania fajnego Pingwina.

G?owy nie dam, ale Oswald chyba nie odgrywa? nigdzie znacz?cej roli. Np. w Knightfallu. Chyba w ogóle go tam zabrak?o.

?wietnie by? rozpisany w TAS-ie, w odcinku "Almost got 'im". Jego wiedza o ptakach, te zasadzki na Batmana - to by?o to, co chcia?em ogl?da?.

Altair

Wybaczcie, źle zrozumiałem. Myślałem, że mówimy też o anglojęzycznych komiksach.

pingoo42

Mi osobiscie nie podoba mi sie wersja Pingwina z Batman:Mroczny Rycerz.Wyglada w niej jak potwor.Bez swojego cylindra.Zamiast parasola zwyczjna drewniana laska.Ten Pingwin kojarzy mi sie z wersja Pingwina Burtona.
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

Johnny Napalm

Cytat: Rado w 04 Wrzesień  2012, 21:44:38
Wiedziałem, że ten przykład padnie. Jedyny komiks z Pingwinem od Semica (albo jeden z dosłownie kilku) i od razu najlepszy. No, ale dobra, przyznaje. Tam w miarę był dobrze pokazany. Upozorował swoją śmierć, Batman mówi o nim, że Oswald jest w wysokiej formie fizycznej. O to mi chodzi właśnie. Tak rozpisanego Pingwina bym sobie poczytał.
Całkiem niezłe to było, ale faktycznie sto lat temu. Oswald pojawił sie jeszcze w Tm-semicu w #8/92, co prawda na chwilę, ale miał swój wkład w ten numer. Pamiętam ten numer, ponieważ Cobblepot... prosił w nim Batmana o znalezienie i ukaranie drania, który zabił na początku tego odcinka kilkaset ptaków.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

pingoo42

Tylko,ze w komiksie ,,Śnieg i Lód" ,Pingwin byl glownym czarnym charakterem w tym komiksie
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."