Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Akcja "Batman w Polsce"

Zaczęty przez Gregman, 03 Lipiec 2012, 10:57:13

Gregman

Chyba każdy wie, że w Polsce można iść do kiosku i poprosić o komiksy Marvela. Ja sam mam sporą kolekcję "Spidermana", są niczego sobie ale DC jest po prostu lepsze. Jakiś użytkownik BatCave ma w sygnaturce napisane "MARVEL comics is very borring". A to dzięki interwencji fanów puszczono w Polsce, trzeci sezon Galactik Football. Oraz to dzięki interwencji fanów BTASU z tej strony, ZigZap zaczął emitować ten serial. Więc może zainterweniować w Polskie Nietoperzaste Serie.
M.in:
Batman - Jak się obejść bez klasyki!
Batman i Robin -  J.W.
Nightwing - Znany i lubiany Dick!
Batgirl - DC ma też swoje fanki
Catwoman - J.W
Chętnie odbiorę krytykę, ale zanim zmieszacie pomysł z błotem wyobraźcie sobie jak by to było czytać po polsku, aktualne serie...

franek

Fajnie by było... ale Egmont woli dusić kasę na zdesperowanych fanach którzy nie znają angola i muszą kupować te zdiercze z kasy albumy kolekcjonerskie. W Polsce już chyba zeszytówki nie powrócą. I jak ty w kiosku kupujesz komiksy Marvela? One też nie są wydawane.


Show Must Go On!!!

Gregman


Dzięki za brak krytyki :D

Cytat: franek w 03 Lipiec  2012, 12:04:38
Fajnie by było... ale Egmont woli dusić kasę na zdesperowanych fanach którzy nie znają angola i muszą kupować te zdiercze z kasy albumy kolekcjonerskie. W Polsce już chyba zeszytówki nie powrócą. I jak ty w kiosku kupujesz komiksy Marvela? One też nie są wydawane.
A Spider-Man magazyn? A Marvel Magazyn?

kelen

Sytuacja rynkowa nie pozwala żadnemu wydawnictwu na wydawanie takich komiksów w takiej formule. Dopóki istnieje Empik, który nie płaci wydawcą i jest u nich zadłużony na dwucyfrowe, milionowe kwoty, to nie ma co nawet myśleć o takich rozwiązaniach. Rzeczy typu Spider-Man Magazyn czy Batman: Odważni i bezwzględni mogły pojawić się na rynku, bo to pozycje dla dużo młodszych, które zawsze się sprzedają, jak Kaczor Donald. Ale nawet ostatnio sam Kaczor Donald musiał zmienić tryb na dwutygodniowy, co jest po prostu smutne.

Na tą chwilę to nie ma prawa istnieć. Chyba, że Egmont coś szykuje i będzie próbowało zaryzykować. Ale niestety, eksperyment z Fantasy Komiks nie do końca się udał, jak się spodziewano, Komiksowe Hity były porażką, a jedyne, co trzyma się w miarę, to Star Wars Komiks. Ale to Star Wars. Akcje, petycje i innego typu sprawy nie pomogą - bo przez lata nie pomogły.

Gregman

Ale dlaczego z powodu Empika, inna firma np. TM-Semik Nie może zrobić polskiej zeszytówki?

kelen

Widzę, że próbujesz z czymś zadziałać nie znając zupełnie jak wygląda i działa polski rynek. TM-Semic już nie istnieje od ponad 10 lat.

Gregman

To może Magazyn Batman. Tylko bez żadnych doróbek typu Odważni i Bezwzględni. I żeby tam dawano komiks, jakiś Leksykon m.in w każdym numerze komiksowa historia jakiejś postaci m.in w pierwszym Batmana w drugim Robina itp. Albo zrobić coś takiego jak kolekcja Spiderman Bohaterowie i Złoćzyńcy, Ben 10 Kosmiczne Pojedynki, Harry Potter Szachy. To też by się sprzedawało.

kelen

#7
W Wielkiej Brytanii istnieje takie coś jak "Batman Legends", a w innych krajach (jak np we Włoszech) także, co polega na przedruku dwóch zeszytów z różnych serii tak, aby iść do przodu z wydarzeniami z komiksami z Batmanem. Jednakże, tak jak mówiłem, na tą chwile to nie zadziała. Nie ma jak.

Gregman

A ten pomysł z tą samą kolekcją co Spiderman, Ben10 i HP?

kelen

W USA wydają magazyn z figurkami postaci DC, tak jak te, które u nas wydają z Marvela. Ponoć wyszło kilka numerów dla próby w kilku regionach Polski, ale... jest zupełna cisza na ten temat. Niestaty, najwyraźniej nawet coś takiego się nie opłaca u nas.

Altair

To przykre, ale niestety, aktualne serie nie dla nas. Czasami aż mnie ściska jak widzę na jakiś filmach made in USA wielkie sklepy obładowane komiksami, gdzie spotykają się ich fanatycy. Gdyby u mnie w Szczecinie był choć jeden taki punkt to odwiedzałbym go codziennie...
Jeżeli chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje to musisz liczyć na naprawdę świetnie działające grupy polskich tłumaczy - cfc, okami reunion np.  Starają się na bieżąco, ale nie wiem czy są aktywni w kwestii aktualnych serii. Ja sam nadganiam wiele dzięki ich staraniom.

Gregman

Na pewnej stronie poświęconej pewnemu serialowi był link do chomika tejże strony. W Ameryce wydawano komiksy oparte na tej animacji i ta strona wrzuca na chomika translacje poszczególnych serii. Czy Batcave dało by radę tak zrobić?

kelen


Gregman

To może żeby wydawano Batman Magazyn, co miesiąc jak jakaś seria inna. Np. żeby był tam przedruk najnowszego komiksu. Jakiś Plakat, leksykon i kolejny komiks. Np. Pierwszy komiks = najnowszy komiks "Batman", Drugi = Najnowszy serii "Batman and Robin".

kelen

Mówiłem, na chwilę obecną nie da rady na coś takiego. Najlepiej będzie jak podeślesz maila do samego Egmontu, zapewne oni odpowiedzą na Twoje wszelkie wątpliwości co wydadzą, a czego nie ...