Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Grayson

Zaczęty przez WezuM, 21 Sierpień 2015, 19:31:29

WezuM

Nigdzie na forum nie znalazłem wątku o tymże komiksie więc postanowiłem go założyć. Ktoś z forumowiczów czyta? Planuje zakupić "Grayson:Agents of Spyral" i chciałem posłuchać trochę opinii.
It's just so hard to go through life without being told you're DUMBASS every several minutes,  y'know?

Rado

W sumie też bym chciał poczytać o tym tytule, czy jest tak źle, jak wydaje mi się, że jest?

A autor tematu, to czytał "Graysona"?

WezuM

Jeszcze nie czytałem ale vol 1 już zamówiony :). Szczerze mówiąc zależy mi na tym, żeby komiks trzymał wysoki poziom bo, jak sugeruje mój avatar, Dick jest moją ulubioną postacią. Podobno jest nieźle. W każdym bądź razie jak już przeczytam to napiszę na forum moją opinię na temat.
It's just so hard to go through life without being told you're DUMBASS every several minutes,  y'know?

Doctus

Polecam Ci też starsze komiksy z Nightwingiem, oraz serię Batman and Robin ze starego uniwersum DC, w którym Batmanem jest Dick Grayson. W Polsce wydano również komiks Batman: Black Mirror, w którym też znajdziesz Graysona pod peleryną nietoperza. Nie czytałem Nightwinga z Nowego 52, jest na mojej liście zaległości do nadrobienia obok innych bat-tytułów. Słyszałem jednak że nic szczególnego, a historia stara się w oklepany sposób namieszać w genezie i historii Graysona. Przekonam się po lekturze.

WezuM

#4
Black Mirror tak samo jak wszystkie Nightwingi z New52 mam przeczytane. Szczerze mówi?c daj? rad?, nie pami?tam ich tak dobrze ale s? fajne momenty jak w?tek z Death of the Family, jego relacje z Damianem czy walka z Talonem. Chocia? najlepiej zapami?ta?em Nightwing Annual 3 :P.

Dobra, w?a?nie sko?czy?em czyta? "Grayson volume 1: Agents Of Spyral". Zesz?o troch? d?u?ej ni? oczekiwa?em ale to przez komplikacje z dostaw? komiksu.
Grayson vol. 1 to kompilacja sze?ciu zeszytów: Secret Origins 8, Grayson 1-4 i Grayson: Futures End. I tutaj pojawia si? problem bo w momencie wydania tego tomu ukaza?y si? ju? numery 5,6,7,8 Graysona jednak ta kompilacja ich nie zawiera co powoduje, ?e jest to do?? cienki tom.
No ale to o komiksach tu zawartych mia?em pisa? to zaczn? od Secret Origins. Szczerze mówi?c jest to po prostu streszczenie "Nightwing #0" i zosta?o dorzucone na zasadzie "potencjalni nowi czytelnicy mog? nie zna? tej postaci". Jedynymi nowo?ciami tu zawartymi wzgl?dem "Nightwing #0" s? informacje o tym, ?e
Spoiler
Dick by? kiedy? liderem grupy w sk?ad, której wchodzili Arsenal oraz Starfire (ciekawe czy wtedy te? nazywali si? Outlaws)
[Zamknij]
, pokazanie Nightwinga w Disco-stroju (jej!) i wydarzenia z Forever Evil.
Za? je?li chodzi o same Graysony to... jakkolwiek nie pragn??bym powrotu Nightwinga to tak samo nie mog? si? doczeka? a? przeczytam kolejne numery. G?ówna fabu?a toczy si? wokó?
Spoiler
zbierania organów Paragona dla Spyral i cho? mo?e wydawa? si? banalna to prowadzi do ciekawych star? z znanymi nam postaciami (np. Midnighterem) a tak?e z nowo powsta?ymi (np. zabójca zwany Old Gun).
[Zamknij]
To na pewno nie jest ?adne dzie?o na miar? Powrotu Mrocznego Rycerza, Zabójczego ?artu czy chocia?by Trybuna?u Sów ale czyta si? to po prostu dobrze. Tim Seeley i Tom King wiedz? jaki powinien by? Dick Grayson i w rezultacie ten Grayson jest o wiele bardziej zabawniejszy, kompetentny i jest, po prostu, bardziej sob? ni? Nightwing Kyle'a Higginsa. Twórcy wiedz?, ?e Dick musi odci?? si? od swojej przesz?o?ci i nie wspominaj? o niej w co drugim zdaniu ale od czasu do czasu nasz bohater powspomina sobie czy to stare akcj? z Batmanem czy to konkretnych cz?onków bat-rodziny. Momentami pojawiaj? si? nieco tandetne chwyty ale to chyba charakterystyczne dla takich "Bondowych" klimatów. Rysunki Mikela Janina s? naprawd? dobre a kolory wydaj? si? równie dobrze dopasowane. Jest ciekawie, jest zabawnie i nie ma czasu na nud? ;).
"Grayson: Futures End" akurat niezbyt mi si? spodoba?. Pomys? jest do?? ciekawy, narracja poprowadzona wspaniale ale niezbyt spodoba?y mi si? rysunki i jako? nie mog? si? przekona? do tej
Spoiler
romantycznej relacji Dicka i Heleny. Po prostu mi do siebie nie pasuj?.
[Zamknij]
Podsumowuj?c: je?li szukasz ciekawego komiksu z ?adnymi rysunkami i jeste? zm?czony konwencj? superhero-kupuj Graysona. Je?li jednak niezbyt interesuj? Ci? Futures End, Secret Origins 8, szkice i alternatywne ok?adki to nie kupuj tej kompilacji. Kupuj?c zeszyty osobno wyjdzie taniej.
It's just so hard to go through life without being told you're DUMBASS every several minutes,  y'know?