Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Knight

Zaczęty przez kelen, 04 Marzec 2014, 16:41:49

Bless

Pff to że Ty nie chcesz pomocników to Twój problem :D Ja tam jestem zachwycony :D

camel

#166
Oby nie był to żaden co-op przez internet, chociaż co-op lokalny np. na mapach wyzwaniowych to byłby super pomysł. Co do trailera- mimo ,że Arkham Knight to mój numer 1 z oczekiwanych, zwłaszcza że taką GTA V przewałkowałem już 3 razy (jedyne co mnie czeka przed AK to Wiedźmin 3), to coraz bardziej, podobnie jak Lelek, boje się rozmycia Batmana. Wierzę w hasło marketingowe "Be the Batman", i mam nadzieje że nie będziemy grać innymi postaciami dłużej niż Kocicą w Arkham City. Opcjonalnie, w ramach free roamu- nie ma problemu. Jeśli chodzi o Bat-rodzinę jako NPC pomagające w trakcie walki-  pewnie, ale oby nie było za łatwo. W Arkham City, po jakimś czasie ,byłem w stanie walczyć z dowolną ilością wrogów. Gdybym miał tam lepsze ataki (vide"Officer Down", Fear Takedown), Batmobil i sidekicka do pomocy chyba nie musiałbym walczyć- liczę na DUŻO mądrzejszych, mocniejszych i trudniejszych przeciwników niż chociażby w Origins, gdzie było chyba najtrudniej (mówię o opcji bez rękawic). To samo się tyczy trybu predatora, do którego również zagoszczą pomocnicy. Opcja z przęłączaniem się między postaciami CHYBA jest dla mnie nie do przyjęcia, ale to samo mówiłem o GTA V :D

edit:
Przepustka sezonowa do Arkham Knight (skiny Batmana i Batmobilu, złoczyńcy najeżdzający Gotham itd).....33 funty :D Także tego.....

camel

LelekPL zadałeś chyba najlepsze pytanie w ramach Arkham Insider i dostaliśmy bardzo satysfakcjonujaca od
powiedź.

LelekPL

Dzięki. No, niektóre z pozostałych były niepotrzebne, bo już to wiedzieliśmy, tak jak używanie gadżetów w locie czy brak ładowania. Ale te ze skinami też było ciekawym pytaniem

Bless

Wszystko fajnie wszystko spoko ale dopiero dzis do mnie dotarlo jakie te gra ma wymagania sprzetowe.... Jestem zalamany zdeczka..... Zeby to ruszylo i dzialalo spoko to nie wystarczy komp za 3 klocki ....

camel

Cytat: Bless w 02 Czerwiec  2015, 14:37:52
Wszystko fajnie wszystko spoko ale dopiero dzis do mnie dotarlo jakie te gra ma wymagania sprzetowe.... Jestem zalamany zdeczka..... Zeby to ruszylo i dzialalo spoko to nie wystarczy komp za 3 klocki ....
To było raczej wiadome od długiego czasu. Dlatego ja się wyposażyłem w konsole, gdyż mój komp by tego nie pociągnął, a nie stać mnie na wydawanie jednorazowo kilku k na kompa.

Bardziej martwi mnie fakt, że gra jeszcze nie trafiła do tłoczni, a w Arkham Insiderze mówią że prace wciąż trwają. Obawiam się ,by gra nie podzieliła losu Unity i nie była niegrywalna na premierę. A preorder już zamówiłem, dla Harley, i nawet kilka egzaminów w zerówkach zaliczyłem by od 20 wolne było...

Mój hype powoli osiąga poziom maksymalny, dobrze że jutro w swoje ręce dostaje Wiedzmina 3 i mam kawałek sesji, bo bym oszalał przez te 19 dni. :)

camel

Nie ma już embargo, są pierwsze recenzje- spora różnica bo od 7/10 do 10/10. Jednak Batmobil czasami wydaje się być forsowany na siłe- takie opinie się pojawiają. Niektórzy szczęśliwcy już grają, gry są w sklepach i ja już pluje sobie w brodę że zamówiłem z internetowego sklepu kurierem, a nie próbowałem szczęścia w Saturnie czy innym Media Markcie.

kelen

Ja si? ciesz?, ?e nadal nie naci??em si? na ?aden spoiler. Pami?tam, jak dobrych kilka dni przed premier? ju? ca?a gra trafi?a na YouTube'a, nie mówi?c ju? o informacji ze ?mierci? Jokera w AC.

Bless

Ehh nawet mnie nie dobijajcie :/ zanim załatwię nowy sprzęt to obawiam się, że minie na tyle dużo czasu że spoilery mnie dorwą :(

LelekPL

Recenzje są zaskakująco dobre... póki co. Ale rzeczy, które krytykują są jak dla mnie bardzo poważnymi problemami, a to co chwalą jest głównie tym co było w poprzednich grach i piękną grafiką, której i tak w pełni nie osiągnę na swoim sprzęcie :P

Poza tym, recenzja Game Informera była niechcący spoilerowa... Do tych co się jednak martwią o spoilery - nie musicie.

Gothamite

#175
Cytat: LelekPL w 20 Czerwiec  2015, 08:33:47
Recenzje są zaskakująco dobre... póki co. Ale rzeczy, które krytykują są jak dla mnie bardzo poważnymi problemami, a to co chwalą jest głównie tym co było w poprzednich grach i piękną grafiką, której i tak w pełni nie osiągnę na swoim sprzęcie :P

Poza tym, recenzja Game Informera była niechcący spoilerowa... Do tych co się jednak martwią o spoilery - nie musicie.

Z tego co zauważyłem to najwięcej narzekań było na starcia batmobilu z czołgami - że jest ich za dużo i zbyt często się pojawiają ale mam nadzieję że to nie wpłynie negatywnie na moją ocenę końcową :)
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

LelekPL

Kolejnym minusem jest zbyt duża przewidywalność fabuły - dzięki niektórym recenzjom, które nie powiedziały niczego wprost, ja już wiem kto jest Arkham Knightem, no i rzeczywiście nie jest to szokujące w żadnym wypadku.

Kolejnym minusem jest zbyt częsta konieczność używania batmobilu. W drugiej połowie gry, podobno co chwila trzeba go użyć do otworzenia drzwi, podniesienia czegoś i tak dalej. Jest zwyczajnie namolny.

To są punkty, które są dość krytykowane w tej grze.

Dodatkowo wspominają o tym, że trzeba używać pomagierów i nie można ich pomocy anulować w żaden sposób, są ważni dla fabuły. W prawdzie nikt tego specjalnie nie krytykuje, nie jest to minus według recenzentów, ale osobiście, dla mnie znacząca obecność robinów to wielki minus :P

Gothamite

Mnie najbardziej fascynuje nie pojazd ani też przełączanie między postaciami tylko duży, otwarty świat i właśnie dlatego już na samą myśl że można dowolnie przemieszczać się po tak ogromnej mapie jaram się tym batkiem :D
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

kubala102

Ja jestem bardzo szczęśliwy z obecności Robinów natomiast martwią mnie ten batmoboil 

LelekPL

#179
Grałem parę godzin i jest... FATALNIE!

Od razu zaznaczę, że sporą winę ponosi mój sprzęt, który nie potrafi pociągnąć tej gry na bardziej niż minimum bez zacinania. Mogę zrobić 720p i wszystko na minimum lub 800:600 i dać sobie większe parametry wtedy... ani jeden sposób nie jest dobry i nie sprawia przyjemności. Raz wina mojego sprzętu, dwa wina producenta za fatalną optymalizację na PC, skoro wszystkie inne gry ciągnę spokojnie na maxie lub inne najnowsze na medium, a tutaj jest taki klops. Żeby pograć tym na PCcie trzeba niesamowitego potwora!

Jeśli chodzi o samą grę to też nie skusi mnie na nowy sprzęt póki co - jest bardzo chaotyczna, wątki się zaczynają i kończą bez ich budowania lub jakiejś konkluzji; batmobil w żadnym wypadku nie jest opcjonalny - trzeba go używać na każdym kroku. A prowadzi się go źle... sama misja na początku jak zjechałem z dachu po 5 razy i musiałem zaczynać od nowa była okropna. Najgorsze jest to, że używany jest jako gadżet... ale podczas gdy Batman wszystkie gadżety miał zawsze przy sobie, tak teraz, tak jak się obawiałem, CIĄGLE trzeba się cofać po Batmobil i pokonywać przeszkody, które Batman powinien z łatwością pokonać na pieszo znacznie szybciej... No i te walki czołgów... byłyby jeszcze ok, gdyby były opcjonalne i gdyby nie było ich ĄŻ tyle. Grałem tylko parę godzin i już mam ich dość.

O fabule jeszcze nic specjalnie nie powiem, mam dopiero 15%, ale jest dość krótka jeśli grałem tak niewiele, a większość z czasu grania zajmowało mi testowanie najlepszych ustawień graficznych. Są podobne bugi jak w przypadku Origins - czyli Batman dostający spazmów w locie. Póki co, parę wątków mi się podoba, parę jest wręcz śmiesznych z dość komicznie rozpisanymi dialogami. Zobaczymy co dalej.

Walki fajnie rozbudowali i to mi się chyba podoba jako jedyne - są nowe ruchy, nowe umiejętności. To i lepsze szybowanie również.

Na pewno, jeśli ktoś ma niesamowity sprzęt to i grafika i miasto jest ładne, ale się za zwiedzanie nawet nie zabierałem - po pierwsze grafika wypada u mnie słabo, jak z gry z 10 lat temu; po drugie sytuacja w mieście od razu jest tak chaotyczna, że nawet nie ma czasu aby coś pozwiedzać. W poprzednich grach ta sytuacja stopniowo się rozwijała, tutaj od samego początku jest armia, czołgi i bóg wie co.

Także moje doświadczenie póki co jest złe! Natomiast to nie znaczy, że tak będzie dla każdego... Na konsolach i super PC powinna być lepsza zabawa, ale problemy z batmobilem i fabułą nadal będą

Post Merge: 23 Czerwiec  2015, 14:03:15

Aha, i misje detektywa są świetne. Mało ich jest, ale wypadają naprawdę dobrze. Jedna jest żywcem wyjęta z Origins, tylko bez czerwonych znaczników