18 maj 2021, 12:16:03

Aktualności:

Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!

Ostatnie wiadomości

Strony1 2 3 ... 10
1
Uniwersum Batmana / DC Rebirth
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 17 maj 2021, 16:27:06
Ja jestem właśnie na 6 i ogólnie da się to czytać, a momentami jest nawet bardzo dobrze, szkoda tylko, że momentami. Mimo wszystko jest to dość luźny i nawet zabawny run. Więc jeśli ktoś czyta zaraz po Snyderze powinien się miło zdziwić jak lekko podeszli tutaj do tematu.
2
Justice League / Zack Snyder's Justice League
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 17 maj 2021, 16:17:47
Grafiki ujdą, nic wielkiego co prawda, ale da się patrzeć. Chyba wezmę zaraz po wyjściu, a jeśli nie to wstrzymam się pewnie z miesiąc czy góra dwa. Korci, aby ogl jeszcze raz w zajebistej jakości.
3
Ostatnia wiadomość przez Juby - 17 maj 2021, 12:40:58
Steele też mi się nie podobają (zwłaszcza te rączki na pustym tle, zbyt minimalistyczne), ale ja ogólnie nie jestem fanem tego typu opakowań, w życiu kupiłem całe dwa, ostatni ponad 8 lat temu. Przepłacałbym za grubsze, łatwiejsze do porysowania opakowania tylko jeśli taki steel byłby naprawdę imponujący pod względem doboru grafik, a niestety od dawna nikt się do tego nie przykłada.
4
Ostatnia wiadomość przez Q - 17 maj 2021, 12:07:20
Ceny w przedsprzedaży wydania BR wydaje się żartem, ale Galapagos od dawna ma najwyższe ceny nowości, więc nie ma tu zaskoczenia i trzeba będzie czekać na jakieś promocje (czyli obniżka ze strony wydawcy plus specjalna oferta od sklepu).

Okładki jak były brzydkie wcześniej tak cały czas. Steele jeszcze ujdą, ale ogólnie to kompletnie się nie wykazali.
5
Ostatnia wiadomość przez Juby - 17 maj 2021, 10:59:00
Te grafiki? <ok> ::) Wolałbym okładkę z Supermanem w kostiumie z filmu (czarny + srebrny symbol, a nie po prostu odbarwiony jego klasyczny strój) i ze Steppenwolfem w tle, a nie gościem, który pojawia się w trzech scenach na 5 minut. :P

Liga jest już w przedsprzedaży w kilku sklepach. Wydanie, które planuje kupić (UHD w slipcase) jest nawet w fajnej cenie, zwłaszcza jak się ma Empik Premium. Niemniej, poczekam na jakąś grubszą promocję, bo film widziałem niedawno i nie podobał mi się na tyle, żeby wydawać na niego 130 zł.

Z kolei cena standardowego wydania Blu-ray to moim zdaniem kolejne po Dunkierce i Tenet szaleństwo ze strony Galapagos. Jakby celowo zawyżali ceny, żeby ludzie wybierali DVD, lub od razu UHD.
6
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
Ostatnia wiadomość przez Juby - 17 maj 2021, 10:48:36
No okej, z tym że Joker rzuca wyzwania Batmanowi, bo po prostu jest szalony, robi to dla zgrywy. The Riddler również jest szalony, ale rzuca wyzwania, aby pokazać że jest inteligentniejszy od Batmana, z tym że za każdym razem przegrywa udowadniając coś zupełnie odwrotnego. Więc co z niego za przeciwnik? :)

Podczas oglądania kilku ostatnich odcinków TASu zacząłem odnosić wrażenie, że serial traci parę. Wczoraj wieczorem obejrzałem trzy kolejne (dwóch wcześniej nigdy nie widziałem) and oh boy, ależ się myliłem... :D

I Am the Night
Wow. Po prostu wow! Zdecydowanie jeden z najlepszych odcinków do tej pory. Poważniejsza, głębsza historia o wątpliwościach Mrocznego Rycerza względem sensu jego krucjaty przeciw przestępczości w Gotham. Do tego sporo dobrych scen akcji, porządna animacja (jeśli się nie mylę, to tutaj znalazło się pierwsze zastosowanie kolażu dwóch scen toczących się w tym samym czasie, a także pierwsze "slow-motion"), powrót więzienia Stonegate z pierwszego odcinka z Ivy, powrót Leslie Thompkins, powrót sędziny z odcinka z Hugo Strangem, powrót Barbary, a także jej pierwsze w serialu sceny z Greysonem, no i skrzyżowanie ulic "O'Neil i Adams" (kapitalny easter egg). Czegóż chcieć więcej? :) Dodam jeszcze, że w zwiastunie filmu Batman & Mr. Freeze: SubZero, którego miałem na kasecie przed Batman i Superman, wykorzystano kilka ujęć z Batmanem właśnie z tego odcinka.

Off Balance
Drugi z rzędu epizod, względem którego nie mam uwag w kwestii animacji, wręcz przeciwnie, efekty zaburzenia równowagi powodowane przez Vertigo robiły robotę. Klimatyczne scenerie, dobre sceny akcji, plus świetny debiut Talii i cliffhanger z przedstawieniem Ra'sa. Czekam na oczywistą kontynuację.

The Man Who Killed Batman
W czasach, w których na kasety VHS nagrywało się wszelkie różności z telewizji, miałem cały jeden epizod TASu - tylko jeden, do którego mogłem wracać przez lata, aż do zakupu pierwszej płyty serialu na DVD (pewnie gdzieś w 2007 roku). To był właśnie ten odcinek, więc czuję do niego szczególny sentyment i uwielbiam go bezgranicznie. Nie potrafię go ocenić na sucho, więc napiszę tylko że formuła retrospekcji nie wydaje mi się tutaj wtórna, humor do mnie trafia, animacja znowu jest tip top, a Joker i Harley zaliczają tu jedne ze swoich najlepszych obecności w serialu.
7
Ostatnia wiadomość przez newtime - 14 maj 2021, 15:36:17
Wydaje mi sie ze Nygma działą na tej same zasadzie co joker w tej serii. Czyli musi pokazać ze jest inteligentniejszy od batmana wiec bawi sie z nim te wszystkie gierki ;D
8
Ostatnia wiadomość przez Juby - 14 maj 2021, 08:49:42

Moon of the Wolf
Batman walczy z Wilkołakiem. Czy tylko mnie rozwaliło, że jedna osoba na letniej olimpiadzie brała udział w tylu konkurencjach? ;D

Day of the Samurai
Kontynuacja Night of the Ninja. Animacja czasami niedomaga, ale klimacik to wynagradza, a finałowe starcie niemal jak pojedynek na Mustafar w Zemście Sithów.

Terror in the Sky
I jeszcze jedna kontynuacja, tym razem pilota serialu. Nie wytrzymuje porównania z pierwszym starciem z Man-Batem, zwłaszcza twist wydał mi się mocno przewidywalny, ale oceniając go na sucho, to całkiem dobry epizod.

Almost Got 'Im
Jeden z najbardziej kultowych odcinków, z całą galerią złoczyńców, ciekawą formułą i bezbłędnym humorem. Motyw "przebrania się" Batmana kiepski jak zawsze i szkoda, że akurat na ten epizod przypadł grafik, która tak dziwnie rysuje maskę Batmana - poza tym, nie mam uwag. Zasłużona reputacja.

Birds of a Feather
Drugi solowy odcinek z Pingwinem, przedstawiony z perspektywy kryminalisty, trochę głębiej starający się wejść w jego szalony umysł. Bardzo mi się podobał, zwłaszcza oczywiste nawiązania do drugiego filmu Tima Burtona.

What Is Reality?
Dodaję do listy powodów, ze względu na które nie przepadam za Edwardem Nygmą. Początek dobry, ale dalsze cuda na kiju w wirtualnym świecie i brak uzasadnienia, po co właściwie Nygma wpuszcza do tej gry Batmana, odebrały mi przyjemność z oglądania. Przynajmniej animacja była tu o wiele lepsza od tej z pierwszego odcinka z Zagadką.
9
Uniwersum Batmana / DC Rebirth
Ostatnia wiadomość przez HUDY - 13 maj 2021, 20:48:49
No ja na kingu odpadłem po 2gim tomie. Mam zamiar kupić w przyszłości całość i wciągnąć ciągiem. Jeśli nie będę powalany absurdami to komiksy zostaną w końcu to Batman  ;)
Flasha właśnie ukończyłem tom 10 i jestem usatysfakcjonowany choć to nie jakiś super wybitna seria. Dobrze się czyta i schodzi tom za tomem, trochę szkoda ze prędzej już przeczytałem Przypinkę i Kryzys bohaterów. Teraz musze dokupić kolejne tomy szkarłatnego sprintera.
Z Rebirth ciekawie w mojej opinii wypadł Superman. Fajna seria z naciskiem na relacje rodzinne z małymi potknięciami po drodze ale dalej bdb. Serial CW zaczerpnął rodzinny motyw i dzięki temu dobrze się go ogląda.
10
Ostatnia wiadomość przez HUDY - 13 maj 2021, 20:38:51
Wreszcie, podobają mi się te grafiki. Juz dawno nie kupiłem żadnej filmowej nowości, a tu taki okaz  8)
Strony1 2 3 ... 10