22 październik 2021, 02:35:01

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Alfred

1
Suicide Squad / Odp: Suicide Squad
23 listopad 2016, 00:58:56
Cytat: Rarian w 14 październik  2016, 18:16:03
co prawda koszty kręcenia i promocji filmu były horrendalne, więc sam film nie zarobił aż tak dużo na czysto, ale myślę, że skoro Warner już wie jak się za to zabierać to teraz możemy się spodziewać filmów kręconych niższym kosztem o równie wysokich wpływach. Mocno liczę na solowy film z Harley, Margot w tej roli może być dla Warnera kurą znoszącą złote jaja,
Ile zarobili dotąd, tyle zarobili ale jak dla mnie to nic nie zrekompensuje ani nie zwróci się, wtedy kiedy jakiś film jest poprawiany n-aście razy. Ten był akurat poprawiany te 7-8 razy ale mimo, nie chcę ponownie widzieć tego, jak WB ,,się za to zabiera", tak jak ty powiedziałeś o ich zarabianiu pieniędzy z filmów. Może w tym są dobrzy ale na razie to jednak dla mnie, niech oni naprawdę solidnie przemyślą to. jak się powinno podchodzić do robienia tego *rodzaju adaptacji/wersji aktorskich (*niepotrzebne wykreślić), czegoś co już było. Obecnie, to w DCCU, jest jakiś chory wyścig zbrojeń z Marvelem i odnoszę wrażenie, że nawet jeśli chcieli nadać temu filmowi, takiej luźniejszej i humorystycznej tonacji, to się pomylili, bo ciągle bazują na humorze marvelowskim, zamiast sięgnąć do łepetyny i spojrzeć, choćby w komiksy DC i tam znaleźć jakiś humor albo żart. Wiem, to jest trudne bo to DC, bo tutaj sążnie ciężkie klimaty wiszą w powietrzu ale... jakby nie robili tego wyścigu, to zupełnie inaczej by to nie tyle wyglądało, co nawet robione byłoby inaczej, z innym podejście i nastawieniem, A jeśli Robbie zgodzi się na spin-offa z Quinn, to będę smutny, jeśli to dzięki niej, WB będzie chciało pobić Disneya i Marvela w tym komiksowym wyścigu zbrojeń w każdym kinowym zakątku tego świata.


BTW - Wiedzieliście, że strój Harley, był inspirowany kimś? Oto dowód:
http://blog.legionsofgotham.org/2016/07/check-out-suicide-squad-harley-quinns.html

A wy gadacie, że toto wszystko wygląda jak cosplay. xDD
2
Suicide Squad / Odp: Suicide Squad
16 sierpień 2016, 05:31:41
Przepraszam, że ja tak recenzuję ten film w odpowiedziach od innych ale w większości, są to bardzo podobne zdania do moich (czy też bardzo trafne komentarze dot. tego czy tamtego w filmie). ;)

Cytat: LelekPL w 08 sierpień  2016, 00:28:33
Film jest strasznie nierówny,
Z tym się zgodzę. To wręcz BARDZO nierówny film. Nie rozumiem dlaczego robiono mu dokrętki warte kupę szmalu i zmieniano koncepcje i pomysły (2 wersje scenariusza) po to aby dać film, gdzie ostatecznie brak tego zbalansowania o którym wspominam później. No i jak dla mnie, to powinien on być po prostu dłuższy. 

Cytat: LelekPL w 08 sierpień  2016, 00:28:33
Druga zaleta to ElDiablo? Boomerang? Szczerze mówiąc, potem jest już przepaść. ElDiablo ma dobre momenty i był naprawdę ciekawą postacią, ale końcówka jest spieprzona, a samo przedstawienie postaci też mi nic o nim nie mówi.
Dla mnie, to lepiej wypadł Diablo niż Boomerang, który po scenach w barze
Spoiler
ucieka bo ma gdzieś całe to wszystko ale później magicznie wraca . Fajnie, nie było sceny żadnej że mu ktoś może wysadzić łeb - przecież jeszcze Waller miała smartfona z tymi czipami oprócz Flagga. Po prostu miałem jedno w głowie: ,,ale co jest?" Szkoda mi tylko było że się poświecił - to akurat było nie teges
[Zamknij]
ale reszta była okej.

Cytat: LelekPL w 08 sierpień  2016, 00:28:33
Croc był meh. No i wygląd był fatalny. Widziałem lepsze cosplaye.
Ciesz się że nie zrobili go w CGI jak pelerynę twego niebatmana. :D Ja się tam ucieszyłem z jego wyglądu. Bynajmniej nie było tutaj jakoś dużo tego CGI. Ja nie przepadam za zbytnim nadużywaniem tej technologii ale też nie twierdzę że wkład charakteryzatorów, wygląda jak cosplay. To już wygląd Katany czy tego świetnego El Diablo można tak nazwać a nie Croca.

Cytat: LelekPL w 08 sierpień  2016, 00:28:33
Reszta postaci była kompletnie zbędna (Katana), albo bez polotu (Flagg - jak ja się cieszę, że Tom Hardy nie musiał w tym grać). Jedynie Slipknot był fantastyczny ;)
Zgodzę się z tym zdaniem powyżej ale nie do końca. Dla mnie Slipknot to jakieś nieporozumienie - po co go dali?
Spoiler
Aby zrobić łacha z meksykańców i latynosów, próbujących przeskakiwać przez mur do Stanów Zjednoczonych?  Nic innego mnie się nie skojarzyło z tą postacią jak popis poprawności politycznej. To samo Flagg - debil robiący sobie selfie z obezwładnioną Harley jak jakiś pojeb z więzienia w Guantanamo czy coś.
[Zamknij]
I w ogóle to Flagg serio nie miał jaj do prowadzenia tej ekipy pod kluczem od Waller. Nawet jako aktor.

Cytat: LelekPL w 08 sierpień  2016, 00:28:33
Także część postaci wypadła ok. Jako grupa jednak dostali za mało momentów, żebym uwierzył w ich więź. Kiedy Deadshot nie chce zabić Harley, albo ElDiablo ma swoją końcówkę, to naprawdę czułem jakby to wyszło znikąd.
To przykład tego, jak WB źle montuje filmy albo robi jakieś dziwne przeskoki czy to w dialogach postaci (najpierw by było śmieszkowo a później bach! powaga... później normalnie - i bach! znowu powaga czy inne coś...). Brak użycia stonowania między - czasami - ważnymi momentami. I później zdziwienie że widz się nieco ,,pogubił".
Cytat: LelekPL w 08 sierpień  2016, 00:28:33
Sama fabuła też woła o pomstę do nieba - Waller tworzy ekipę, która potem zwalcza członka tej ekipy. W końcówce mamy Gozera z Pogromców Duchów i walki potworów CGI. .
Sam wspominasz na upychanie Harley
Spoiler
jako postaci która sabotuje działania ekipy, bo przecież kocha Jokera i tak naprawdę to po niej samej widać że ma w dupie Flagga i chyba całą misję a nawet świat (choć w swoim stylu każdego roluje - co było nawet całkiem dobre, imho) ale na Enchantress to już nic. Ona też się sprzeciwiła i zaczęła sabotować grupę (tak jak Harley) i wszystko dookoła (czyli po swojemu, bo Harley to jeszcze jakoś zależało a tej to w ogóle).
[Zamknij]
===================================

Sęk w tym że scenariusz
Spoiler
dosłownie FIGĘ nam mówi o CELU w jakim została stworzona grupa panny Waller.
[Zamknij]
Co z tego, że zwiastuny tak dumnie zapowiadają - wręcz słowami samego Flagga - że ci jako (Suicide Squad): ,,zostaną wysłani by wdepnąć w niezłe g**no i zrobić coś bardzo bardzo złego (przy okazji)", jak i tak wszystko się sprowadza do...
Spoiler
e, mówieni bajeczki o terrorystach? O "wstawieniu dennej bajeczki" i to politycznej nawet.
[Zamknij]
I dlatego ta fabuła w większej mierze po prostu jest do kitu jak dla mnie.

Jak ja nienawidzę wkładania czegoś takiego do filmów! Ja rozumiem, że zrobili ten film, po ty aby upchnąć tam jakieś gagi czy "krzywe zwierciadła" co to mają odbijać naszą rzeczywistość ale nie w ten sposób, Nie w tym stylu. Używanie poprawności jest, tu tak samo mocno - niezbalansowane, niewyważone wręcz -  niczym prowadzenia dialogów i fabuły samego filmu.
W ogóle to też nie lubię tej mody na poprawności polityczne (prawdziwe i w przenośni) w filmach, w kinematografii obecnie i sądziłem, że ,,Suicide Squad"... zrobi z tego bekę, obróci żart czy wyśmieje do granic możliwości. Natomiast odnoszę wrażenie że jest zupełnie inaczej albo nie tak jakby to było w początkowym założeniu tego rodzaju filmów w DC (Czyli takich które mają nieco narobić humoru i rozrywkowości w stylu Deadpoola dla komiksowego światka). Nie musi to być identycznie bo to byłoby małpowanie jakieś a nie swój styl czy coś ale żeby to chociaż miało ręce i nogi. Przy tym filmie, sprawdza się to na takie 4+ dla mnie, dopóki nie zasięgnę po komiksy. Fakt, uśmiałem się ale spodziewałem się, że będzie to nieco bardziej napakowane  w całym filmie. (Za sceny w barze to Ayerowi powinna Margot w stylu Harley, po prostu walnąć między krocze tym bejsbolem jak dla mnie ale to może był zabieg podobny do tego jak w BvS z Supermanem zrobili (o którym to nie chcę pisać, bo to nie temat na BvS tylko na SS)).

W ogóle to też nie podobało mnie się używanie tych, kurka siwa, smartfonów, tabletów i innego badziewia technologicznego, Co to jest, bondowski "Spectre" i robienie reklamy znanych marek (w tym przypadku - technologii - że tego świat używa)? Ok, może i fajnie pokazać niezacofany świat ale doprawdy... ktoś musiał tutaj grubą kapuchę wyrzucić na stół WB aby się ,,pokazać"
Spoiler
(Taaak... bo akurat nam takie VR potrzebne w życiu jak papier do tyłka albo że tablety to muszą być jak stoły już i nie można pokazać zwykłego zdjęcia że się kogoś porwało i chce pogrozić, tylko trzeba stół do tego wyciągać... ja nie mogę. xDD Dobra, serio to nie jest śmieszne).
[Zamknij]
Do minusów mogę na pewno też zaliczyć sposób w jaki ukazano całą grupę.
Spoiler
Kto włączył szybsze przewijanie kasety w pewnych momentach w filmie? Nie jestem jeszcze na tyle ślepym, choć noszę okulary ale nawet z bliższego rzędu (8,9) średnio nadążałem za pokazywanie skrótowych informacji o nich. Ttak jakby Ayerowi zależało bardziej na tym, że taka Waller zrobi nam za narratorkę w stylu Czubównej i opisze po kolei, każdego członka owego Legionu. Minus,
[Zamknij]
.
Na pewno swoją rolą kupił mnie taki El Diablo czy Deadshot. Wiem, że obecnie w kinach to albo są czarnoskóre główne role męskie albo drugoplanowe role damskie o białej karnacji skórnej (lub na odwrót? ;D) a reszta się nie liczy ale sądzę że on w duecie z Harley na pewno wypadli najlepiej. Wiem, pewnie chciałoby się więcej, bo przecież to zespół i powinni zostać skłonieni jakoś (czymś?) do wspólnego działania no ale kurka... to nie Disney i takie GW, gdzie mamy totalnie 2 różne postacie z 2 różnych światów i wrzucamy ich w wir akcji, robiąc z nich świetnych kompanów do (prawie) końca filmu. Gdyby ten film miał więcej czasu dla nich jako ekipy, to może coś takiego by się zrodziło a tak? Nie ma na to miejsca, tak jak na Jokera, który chyba tez zaliczył cameo niczym Batman tak naprawdę. Ale zanim o nim, to może o Diablo. On mnie ujął jakoś. Fakt, jest tym złym itd., (i naprawdę wielce nie wygląda jak w pierwszych komiksach o działaniu tej grupy)
Spoiler
i "cichą wodą" ale disneyowoską miał otoczkę i podobnie skończył - nie widzimy nawet jego szczątek tylko dziurę głęboką aż do tunelu, z której to wyłazi potem Croc - choć spodziewałem się że wyjdzie lub wyskoczy Diablo  ;D a nie on  ale szkoda że tak zakończyli jego wątek, który miał potencjał do rozwinięcia.
[Zamknij]
. Co do Jokera.  Fakt, love story to zrobili mu niezłe ale dla mnie nie był jakimś złym Jokerem. Leto wypadł dobrze jako aktor a sam wygląd mnie się naprawdę podobał (choć te tatuaże to mogli mu zdjąć w większości, skoro tak dużo rzeczy użyli do promocji i zachęty a tak mało do filmów (albo użyli w niewłaściwy sposób, rzeczy do promocji, zamiast do filmu...). Po prostu nie mam większego porównania do innych Jokerów pokroju tego z TDK czy pierwszego Batmana. Dlaczego/? Nie chodzi mi o poziom aktorstwa ale o czas, który mu dano w filmie.
Spoiler
Może powinien być albo dłuższy albo krótszy a tutaj jest go chyba tyle co samego Batmana - takie większe cameo od Gacka ma, bo musi na koniec wbić i zabrać Harley do domu. Czy to ma być za sygnał do kontynuacji i robieniu np. II części? Nie wiem czemu to miało służyć, bo wyszło tak jakby, niepotrzebne "babranie się" Waller z łapaniem każdego z osobna, skoro i tak Mr. J wparował i "pomógł" tym samym reszcie zwiać, wraz z Harley (tak przypuszczam no bo przecież czemu mieliby nie korzystać z okazji, no nie?).
[Zamknij]
Reszta z ekipy spisała się dość poprawnie - mówię tu o Katanie czy Crocu. Ot zrobili swoje i już. Boomerang się wybił ponad tą przeciętność i Jai Courtney dobrze go odegrał (tak jak Will Smith Deadshota czy Lego Jokera) ale nie był jakiś super czy coś. Na pewno był postacią w stylu tych złych z bajek i animacji Pixar/Disney że jest na ekranie, jest złym, że można się z niego pośmiać bo jest tym złym robiącym tak czy tak. I że na pewno chce mu się dupę skopać bo jest złym. xDD Nie wyobrażam sobie jakby miała wyglądać ekranizacja tychże komiksów w stylu animacji lub bajki kreskówkowej przez Disneya (lub w tandemie z Pixarem) ale na pewno chciałbym tam głos Jaia jako jednego z tych złoczyńców.  ;D

PLUSIAKI:
Cytat: Juby w 05 sierpień  2016, 23:22:04
+ Deadshot był spoko. Ma fajną historię, Will Smith jak zwykle okej, jest najbardziej likeable postacią z tej gromady
+ Diablo - też ma ciekawa historię i jego obecność w takiej ekipie jest uzasadniona.
+ Gościnny występ Batmana. W obu scenach był bardzo spoko.
+ Viola Davis jako Amanda Weller.
Cytat: Jolly_Roger w 06 sierpień  2016, 01:04:26
Scena z tańczeniem Harley w knajpie wzięta z genialnego "Jokera" Azarello/Bermejo.
+ Ogólnie to Margot Robbie jako Harley Quinn. Całościowo była naprawdę super, tylko
Spoiler
miała jakiś taki pierwiastek dobra w sobie  - nawet po przemianie dla swojego ukochanego Jokera. Nie wiem czemu.
[Zamknij]
+ Za nawiązania: to powyżej oraz to drugie. http://bit.ly/2aVDguA (plus było pewnie jeszcze kilka innych ale ich nie wyłapałem)
+ Boomerang lepszą postacią niż Katana
+ Jeszcze raz Davis jako Waller. Naprawdę to był wspaniały wybór.
+ Humor który często trzyma poziom...
+ Scena po napisach...
+ Joker który dał radę. Nie jest to poziom Davis ale nie jest źle.

ŚREDNIAKI:
/ ...ale dość średnią postacią niczym Killer Croc jednocześnie
/ ...a humor który często go gubi (odniosłem też wrażenie w kinie że nie zawsze to co śmieszy innych, śmieszyć może też mnie)
/...a humor który próbuje dogonić ten marvelowski
/ Aktorka która grała June/Enchantress
/ Przeskoki między dialogami postaci, które albo irytowały albo zaskakiwały
/ Montaż filmu dziwi, pomimo jego wcześniejszych jakichś podwójnych poprawek
/  ... której nie spodziewali się ludzie w kinie (Niech sobie WB da spokój święty z robieniem scen po napisach...)

MUNISIAKI:
- Joeal Kinnaman jako Rick Flagg
- Slipktnot
- Wymuszona poprawność polityczna czy inna
- Zawiłości fabularne
- Niewyjaśnione rzeczy
- ...która to scena mało co wniosła do samego filmu (chyba, nie wiem, gdyby nie to że przeczytałem o tym na stronie kina w komentarzu to pewnie też bym wyszedł a tak nie wiedziałem czy drzeć się w kinie czy czekać i mieć łacha z tych co w połowie drodze do wyjścia, stanęli jak po ukąszeniu od trucizny Poison Ivy *facepalm) xDD)
3
Cytat: Q w 12 sierpień  2016, 21:41:46
Jeśli jest to jakaś informacja, która wymaga jak najszybszej uwagi, to możesz o tym wspomnieć w tym temacie. W innym wypadku wystarczy wiadomość na PW.
Najszybszej to nie więc chyba napiszę do ciebie jakieś PW. ;)

Cytat: Q w 12 sierpień  2016, 21:41:46
Jeśli zaś chodzi o usunięte sceny z "Suicide Squad", to już  o tym informowaliśmy - http://www.batcave.com.pl/2016/08/plotki-lista-usunietych-scen-z-suicide-squad/
Wiem, czytałem ale nie zauważyłem tego na głównej stronie więc moja gafa. Sorki.  8)
4
Jak się znalazło jakąś wieść (lub ich większą ilość), info, ciekawostki, itd., itp., to do kogo z tym pisać? Jakieś PW do @Q czy gdzie? Na razie wpisałem ze 2 jako część postu w temat o (akurat w tym przypadku) ,,Suicide Squad" ale jakoś nie widzę innego miejsca, by zgromadzać to co fani znaleźli (nawet tacy niedzielni). Nawet mam problem z zapytaniem  :-\ o taki rodzaj miejsca w temacie o ,,Propozycjach..." więc daje je tutaj, bo bardziej chodzi o to gdzie zgłaszać takie wieści a nie czy ktoś może zrobić taki temat/poddział.  ::)
5
Suicide Squad / Odp: Suicide Squad
12 sierpień 2016, 05:01:06
Cytat: Leon Kennedy w 12 sierpień  2016, 03:15:59
Spoiler
I co z tego, że je miała? Przecież nawet spróbowała ją zabić, alej brat Akubu podzielił się z nią mocą. I June nie mogła nad nią panować, bo to.Enchartnes panowała nad nia z każdą chwilą co raz mocniej. I jako ten główny zły była calkiem fajna. Nawet jej motywacja jak.się zastanowić miała więcej sensu. Kiedyś będąca czcona przez ludzi zostaje przez jedną z nich zniewolona i potem probowano ją zabić... Gdy zostaję uwolniona postanawia wytępić ludzi, którzy się od nich odwrócili. Najbardziej podoba mi się to.zniewolenie przez zwykłego człowieka...
[Zamknij]
Spoiler
Tylko że jakoś jej brat był słabszy i ona tak naprawdę sprytem się wymknęła spod kontroli i June i Waller. Dopiero po uwolnieniu brata, tamci się skapnęli że coś jest nie tak i że to Enchantress staje się nagle tą złą, będąc przeciwko innym złoczyńcom z grupy pani burmistrz Waller. Nie mówię że jej wątek jest do końca taki sztampowy ale na pewno są jakieś zawiłości w fabule, ponieważ... skoro Deadshot się na tyle pokapował, że widząc - pierwszy raz - wytwory Enchantress i nawet nie wiedząc czym i czyje są, skomentował je Flagowi, to... gdzie do cholery była logika w filmie i kto kazał tutaj Ayerowi wchrzanić terrorystów(!). Później nawet w helikopterze, Deadshot rozgryza Flaga więc nie jest takim debilem jak na cyngla przystało (nawet na murzyna, skoro mamy już tutaj wrzucanie do filmu całego cyrku poprawności). To mnie najbardziej zabolało. Te lekkie ale istotne przeskoki, które według mnie, sprawiły że to sztampowa postać. Fakt, motywacje może i miała ciekawą ale dla mnie po prostu mega gorzej z wykonaniem... bo co z tego że Flag nawet miał pilnować June ale tak bardzo dwojako się tłumaczy z tego Waller, jakby jemu samemu g**no zależało na całej akcji, misji.
[Zamknij]

Dla ciekawskich (nie wiem czy to dać w spoiler czy nie więc wrzucam tak o):
http://www.kawerna.pl/aktualnosci/filmy/item/13889-wykaz-usunietych-scen-z-suicide-squad.html
Widać że zrobią z tego to samo co zrobili z ,,BvS" (o którym nie chce mi się tutaj pisać bo to nie jest temat do przerzucania się zdaniami i argumentami w stylu ,,Batman v Suicide Superman v Wonder Woman Squad").

Plus mamy też swoje od Margot: http://www.businessinsider.com/joker-scenes-cut-in-suicide-squad-2016-8?IR=T

I dla tych
Spoiler
co zagadką pozostaje moc El Diablo, to spójrzcie na Enchantress i jej brata. Teraz wiecie skąd on ma w sobie tą moc :D.
[Zamknij]
6
Cytat: LelekPL w 26 kwiecień  2015, 11:49:08
Mi tatuaże nie przeszkadzają. Może jedynie "damaged" na czole... takie to nastoletnie, coś co napisałby sobie na czole wokalista 30 Seconds to Mars :P
Dobry żart. A teraz ić stond. I nie pisz proszę więcej o BvS w tematach o nie-BvS.

Cytuj
Cytat: Leon Kennedy w 05 maj  2015, 13:58:44
No tutaj...

http://www.batcave.com.pl/2015/05/will-smith-jako-deadshot-w-pelnym-kostiumie/#more-13735
Cytat: Johnny Napalm w 06 maj  2015, 09:31:11
Jak dla mnie to tylko kwestia oświetlenia, dlatego palce Smitha wyglądają na dużo jaśniejsze niż np jego skóra wokół oka, bo po prostu tutaj maska rzuca większy cień. Zresztą czarni ludzie z reguły mają jaśniejsze dłonie od reszty ciała.
Tak, mają jaśniejsze dłonie... ale od spodu a nie całe. :D (Więcej o nich w tej kwestii za bardzo nie wiem). ,,Wybielili" mu je tak jak skórę WW na promo plakatach i fotkach do BvS. Kurdesz, jak ja tego nienawidzę... (tego czyli tej poprawności w kinie).

Cytat: Rarian w 19 czerwiec  2016, 22:18:27
Funky, czytałeś kiedykolwiek komiks Suicide Squad? Przecież to szalona kanonada kiczu i campowości, nie wiem skąd pogląd, że to ma być mroczne niczym Batman. Ten mrok tam aż tak nie pasuje. Poza tym jak film ma nie być quasi-komedią, jak centralną postacią jest Harley Quinn, która de facto jest Deadpoolem DC?
Najwidoczniej niektórym za bardzo siadł na głowę, ten cały mrok i cienie, które są esencją postaci jaką jest Batman.

Cytat: Funky w 20 czerwiec  2016, 12:20:55
A co mnie obchodzi komiks? :P nie chcę drugiego Marvela z heheszkami i żarcikami. Kicz i camp powinien leżeć pochowany wraz z filmami Schumachera. A co do Harley Quinn to nie cierpię  tej postaci (tak jak Robinów :P) i żałuje jest w tym filmie. Ewentualnie mogłaby to być postać odbiegająca od tego co było w filmach animowanych/grach/komiksach, a niestety to wciąż irytująca idiotka.
Irytująca idiotka, która... ostrzega resztę ekipy że jest irytująca. :P Okej, rozumiem że nie podoba ci się ona jako postać w DC ale chyba akurat taka autoironia czy autokarykatura według mnie nie była marvelowymi heheszkami. A Leto jako Joker posiada dość sztampowe i kiczowate wdzianko + wygląd, ponieważ ten film będzie adaptacją komiksów (tylko nie wiem czy tych pierwszych zeszytów z 1987 czy tych New 52.) Nawet @Juby i @Rarian o tym wspomnieli:
Cytuj
Cytat: Juby w 21 czerwiec  2016, 09:14:28
Kolorystyka i stylistyka miały przypominać komiks, bo film jest adaptacją komiksów. Tyle. Wystarczy spojrzeć na którykolwiek zwiastun żeby się przekonać że poster nie ma dużo wspólnego z tym jak wygląda film.
Cytat: Rarian w 21 styczeń  2016, 23:35:09
Ja się cholernie cieszę, że był ten humor i jasne barwy, bo rzygam już tym mhrokiem, który nam się serwuje od czasów trylogii Nolana. Mrok obv pasuje do Gacka, ale reszta DC bywa i barwna i luzacka niczym marvel. Widać, że twórcy podeszli z szacunkiem do materiału źródłowego, bo SS w NEW52 to czysty pastisz i kawalkada one-linerów i akcji i taki powinien być ten film. Trailer kupił mnie w stu procentach.

No i nie kombinują. Enchantress to czarodziejka, Croc to krokodyl, Goyer i Snyder powinni wziąć przykład i ubrać Aquamana w jaskrawy pomarańczowy strój i blond czuprynę, bo w tej wersji mrocznej wygląda niemal tak fatalnie jak jego komiksowy pierwowzór z lat 90-tych.

Jako fan DC w całości cieszę się, że zerwano z realistycznym bajdurzeniem,
@Funky - Ale nie. Ty oczywiście wolisz użycie kolorów w mroku DC, zrzucić jak zawsze na nienawiść do takich postaci jak Quinn czy Robin. (I widzę, że Rarian wyjaśnił mój obecny brak wiedzy o DCEU. Tak czy siak ja i tak na wieść o tym, że nakręcą właśnie te komiksy, chciałem nabyć choćby #1 zeszyt z tej serii ale tego nie zrobiłem. Wiem teraz, że popełniłem wtedy błąd bo ja pomimo tego że cenię sobie to wszystko co ma Batman, to jednak również chcę pozostać otwarty na resztę i dlatego zapowiedzi ,,Legionu Samobójców" są dla mnie czymś co naprawdę chciałbym poznać z DC, oprócz takiego Batmana chociażby.)

Cytat: LelekPL w 23 styczeń  2016, 13:54:33
Więc ja specjalnie tych lekkich tonów nie lubię. Jakaś parodia raz na jakiś czas jest dobra, ale to by było tyle.
I właśnie ,,Suicide Squad" ma być taką parodią w lekkim tonie, raz na jakiś czas (kiedy ostatnio widziałeś coś w lekkim tonie od DC, no kiedy?), co ukazały niektóre zwiastuny i zapowiedzi czy plakaty kinowe (zwłaszcza ten IMAXowy).

Cytat: LelekPL w 23 styczeń  2016, 13:54:33
Inni bohaterowie DC mnie kompletnie nie obchodzą. Niech robią same komedie i kopie Marvela, jeśli wszyscy tak bardzo chcą oglądać w kółko to samo. Ale Batman i tytuły z nim związane, chciałbym, żeby zachowały poważny ton.
Myślę że jeśli dobrze wyreżyserują filmy o nich, to pewna doza poważnego tonu, zostanie zachowana. Ale to że gdzieś w nich pojawi się Gacek (na dłużej lub krócej), to wcale nie oznacza a nawet nie zwiastuje, że cały solowy film jest do bani. Rozumiem też, że jesteś za tym aby na Bactavie, nie było tematów, o filmach w których Batman pojawił się jako cameo/druga lub trzecioplanowa rola, ponieważ to zaburza tak wiele w jego samej postaci? Czy wolisz jednak abyśmy jako fani Gacka, mogli tutaj swobodnie dyskutować o innych rzeczach, w których jego postać się objawiła? (określenie "objawiła" to chyba dość trafne stwierdzenie jak na człowieka-nietoperza zrodzonego z mroku...)
7
Suicide Squad / Odp: Suicide Squad
12 sierpień 2016, 01:52:51
Cytat: Rarian w 08 sierpień  2016, 23:12:33
Ale wracając do meritum, bo właśnie wróciłem z filmu... rozpisywać się nie będę, ale tak - fabuła; dno i sztampa, nie wiem co to za pomysł by takim ulicznym bohaterom jacy wchodzą w skład SS dawać za wrogów (może delikatny spoiler, ale chyba nie) antycznych bogów, no kurde, to nie miało prawa zagrać i nie zagrało. Wszystko co związane z villainami w tym filmie po prostu kompletnie ssie.
Dla mnie ssie po prostu to, że
Spoiler
panna Waller najpierw "zatrudniła" Enchantress do swojej grupki i miała ją za służkę a później kazała ją zniszczyć bo ta jej... uciekła spod kontroli? Kurna, jakim prawem? Miała jej serce to nie rozumiem dlaczego nagle ona się wyrwała jej spod kontroli. Dziewczyna Flaga się nie mogła opanować czy co? Wyglądało to dość... sztampowo i przewidywalnie.
[Zamknij]
Nawet jak dla mnie czyli kogoś, kto dopiero schodzi w kanały i odmęty DC i DCEU. 

Cytat: Rarian w 08 sierpień  2016, 23:12:33
Waller jest dokładnie taką zimną suczą jaką znamy z komiksów (dziwne, że nikt jeszcze o niej nie napisał, bo jest absolutnym highlightem),
Ja będę więc pierwszą osobą.  ;D Dla mnie Waller po prostu była super (oprócz tej jednej rzeczy którą zawarłem w spoilerze). Davis naprawdę świetnie odegrała jej postać. Szkoda, że nie znam komiksowej strony SS bo bym mógł napisać coś więcej od tego co powyżej i że po prostu był to strzelony w dyszkę wybór przez Ayera.
8
Suicide Squad / Odp: Suicide Squad
11 sierpień 2016, 18:47:22
Cytat: LelekPL w 03 sierpień  2016, 20:53:21
Tak naprawd? to w ogóle nie powinienem na niego i?? do kina, nie da? im zarobi? i da? do zrozumienia, ?e takich filmów nie chcemy. Bo to jest jedyny j?zyk, który oni rozumiej? - pieni?dz. Jak ten film na siebie zarobi, to b?d? brn?li w to dalej. I tak z DCEU zostanie nam seria tak jak Transformers. Czyli znienawidzone filmy, które jakim? cudem na siebie zarabiaj?, przez stado owiec, które na nie chodzi. Zawsze narzeka?em, ?e DC nie ma jaj i nie rusza ze swoimi filmami z grubej rury... a teraz ?a?uj?. Bo maj? ju? dwa filmy w produkcji i reboot jest praktycznie niemo?liwy na chwil? obecn?... a jest im bardzo potrzebny :P
Ja by?em na nim dwukrotnie (z czego raz jeden ze zni?k? - nie da?em im a? tyle zarobi? co na premierze xD) i... czuj? si? po nim okej. Ale na pewno nie jak owca, która ?lepo idzie bo to DC, bo to trzeba bi? Marvela na g?ow?. Patrz?c na to, co ty piszesz, to dochodz? do wniosku takiego, ?e WB chce z nas doi? fors? jak Disney z fanów GW, tylko nie maj? jeszcze smyka?ki do zrobienia - dobrego warsztatowo - filmu i dlatego brodz? w tym. O jaki reboot ci chodzi? Której? konkretnej postaci?

Cytat: LelekPL w 03 sierpień  2016, 20:53:21
No, ale kurcz? na ten maraton bym si? przeszed? ;) #owca ;)
Nie id?. xD Jutro leci w telewizji ,,Batman: Pocz?tek", wi?c jak sobie do tego dodasz tego Burton'owskiego online przed tym w tv i przypomnisz co pisa?e? w tym temacie o tym filmie po obejrzeniu obu Gacków, to ju? owc? nie b?dziesz.  ::) Albo nie powiniene? by?.  ;D

Cytat: LelekPL w 03 sierpień  2016, 20:53:21
Wydaje si?, ?e studio, które reklamowa?o swoje uniwersum jako "autorskie" wizje re?yserów daje im tyle samo swobody, albo i mniej co Marvel :P
Ju? teraz rozumiem, dlaczego w edycji Ultimate BvS na p?yty BR, s? 2 wersje tego filmu: ,,Ultimate" oraz ,,Theatrical". :P

Post Merge: 11 sierpień  2016, 19:01:54

Cytat: LelekPL w 11 sierpień  2016, 10:25:18
Móg?by? sparafrazowa? na czym polega problem?
Juby chyba twierdzi, ?e BvS jest wyznacznikiem oceny nowych filmów DC, takich jak np.; ,,Suicide Squad". Ja tylko próbowa?em rozgry?? jego logik?, dlaczego tak uwa?a. (Zedytowa?em post i mog? to zrobi? jeszcze raz, je?li w nim jest zbyt wiele zawi?o?ci i popl?tania).
9
Suicide Squad / Odp: Suicide Squad
11 sierpień 2016, 05:01:48
Cytat: Juby w 03 sierpień  2016, 12:10:00
Cytat: Rarian w 03 sierpień  2016, 10:47:01
Cytat: Juby w 03 sierpień  2016, 09:56:10
Cytat: Rarian w 03 sierpień  2016, 00:14:26
Tak czy siak mamy ewidentnie do czynienia z filmem lepszym niż BvS, po prostu nie tak dobrym jak mogłoby być.
BZDURY!
No pewnie, że bzdury, przecież widziałeś ten film i wiesz, że jest tak samo zły :D.
Nigdy niczego takiego nie napisałem.

To napisz. Proszę. Teraz masz okazję by udowodnić że to nie są bzdury.  :P
Cytat: Juby w 03 sierpień  2016, 09:56:10
Po pierwsze, od kiedy to zdania zagranicznych krytyków są wyznacznikiem jakości filmu?

E, odkąd mamy w kinematografii określenie "krytycy filmowi"? Nie wiem skąd to pytanie. Przecież nie od dziś wiadomym faktem jest to, że to nie muszą być akurat jacyś zagraniczni tylko po prostu jacyś i już.
No chyba, że masz na myśli:


 • A. "krytyków" z RT/MetaKrytola
  B. ludzi analizujących każdą zapowiedź, zwiastun i każdy spot i inne takie na YT
  C. jutuberów
  D. niewyżyte dzieci YT/niewyżytą grupą fanów na YT
  E. ci co muszą pisać na portalach popkulturowych każdy "hot niułs" (nawet jeśli to bzdety są dot. danego filmu)
  F. ludzi którzy zapomnieli, że recenzję filmu piszę się PO obejrzeniu go  a nie PRZED
to wtedy co innego ale jak dla mnie to tylko recenzje i wrażenia innych fanów oraz ludzi są wyznacznikami oceny filmów. Mógłbym jeszcze rzec że tzw. kinowi maniacy mogą nimi być ale to się wiążę z posiadaniem jakiejś wiedzy na temat wybranego uniwersum - w tym przypadku DC - oprócz tej filmowej, kinowej. Zwiastun też jest ważny ale zalicza się do tego co jest przed filmem a nie po nim. Nie czy warto nad nimi zawsze tyle dywagować po premierze filmu i po recenzjach. Wiadomo że bierze się te elementy, które były przed, do ogólnej oceny ale czy są one tak bardzo znaczące, skoro już się widziało cały film? Dla mnie - raczej nie.

Cytat: Juby w 03 sierpień  2016, 12:10:00
Cytat: Rarian w 03 sierpień  2016, 10:47:01
Czytałeś te recenzje, czy tylko patrzyłeś na procenciki i przecinki? Ja czytałem już przynajmniej ze 25 recenzji agregowanych na RT i w każdej podkreślali, że to lepszy film niż BvS, ale przecież Ty wszedłeś tam godzinę temu, sprawdziłeś procenty i już wiesz wszystko xD.
Nie muszę otwierać żadnej z tych recenzji żeby wiedzieć, że na pewno nie każdy recenzent podkreśla w swojej recenzji, że film X jest lepszy od filmu Y.

No tak ale wiesz to pewnie od swoich dobrych ziomków, co nie?  ;D Że aż ciebie samego zacytuję:
CytujKilku moich znajomych już film widziało (w tym Crane z tego forum). Najwyższa ocena to 5+/10. :P

--------------------------------------------------------------------------------------
Cytat: Juby w 03 sierpień  2016, 12:10:00Sorry, ale nie wierzę.

Ale że w co nie wierzysz? Aha, już widzę (i kolejny cytat z ciebie):
CytujMam nadzieję, że mi się spodoba, bo jakoś nie wierzę w to aby był słabszy od BvS.
Ale jak to tak? Jakim "cudem", inny film, może być wyznacznikiem oceny zupełnie innego i nowego filmu
Spoiler
(Bo była w ,,Suicide Suad", 1 scena i kilka zdań Waller, które są tylko kładką między tym filmem a ,,BvS")
[Zamknij]
?
10
Cytat: Juby w 05 kwiecień  2016, 09:43:00
Coś jest zdecydowanie nie tak. Staram się pisać newsy o BO najrzetelniej jak tylko potrafię i nawet Woland, który zajmował się tym przez lata, nie stronił od wstawek z własną czy też szerszą opinią, kiedy Batman Begins zaliczył rozczarowujący weekend otwarcia, lub tragedia w Denver sprawiła, że weekend TDKR okazał się niższy niż wszyscy zakładali. Do tej pory może raz-dwa wspomniałem coś o "rozczarowujących wynikach", ale zazwyczaj zostawiam swoje zdanie na komentarze pod newsem. Tam piszę co o nich myślę, ale wg niektórych fanów nawet dodanie, że spadek BvS w drugi weekend był "druzgocący" (a był) już pokazuję swoje negatywne nastawienie do filmu Snydera.
Już takie czasy, że ludzie dziczeją z byle błahych powodów, drobnostek, szczegółów, itp., itd., ale naprawdę niech ktoś to kontroluje bo jeszcze rozumiem, że brak kontroli może panować na FB (i tamtejszych wpisach, newsach) ale żeby po forach szła taka degrengolada no to coś jest nie tak.  ???

I tak poza tym wątkiem, no to czy ktoś wie, dlaczego nie mogę dawać +1-ek (do Google+) i polubień (z FB) przy każdym newsie? Mam FF jako przeglądarkę i nie wiem czemu nie mogę tego robić teraz, skoro wcześniej to mogłem. I czy komentarze pod newsami mi się jakoś zaliczają do podsumowania w profilu, bo musiałem wpisywać ksywę + mail, mimo iż jestem zalogowany? ;//
11
Offtopic / Odp: Przywitaj się!
06 kwiecień 2016, 14:10:15
Cytat: LelekPL w 02 kwiecień  2016, 20:52:55
Jeśli masz pytania, możesz sobie poczytać ten temat:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1046.0
Na pewno to zrobię.  ;) I w ogóle to mi się przypomniało, że jeszcze lubię postaci Batgirl i Harley Quinn ale zapomniałem zedytować to w poprzednim poście.  ;D
12
Offtopic / Odp: Przywitaj się!
02 kwiecień 2016, 18:51:11
Cze??,
Mam na imi? Dawid i chcia?bym pozna? Batmana na nowo, poniewa? kiedy? w dzieci?stwie tylko ogl?da?em jeynie TAS (na Polsacie bodaj?e lecia?..) i przeczyta?em "Przysi?g? zza grobu" (która jako komiks ju? nie do?y?a do dzisiejszych czasów). Bardzo chcia?bym pozna? serialowe DC (nie tylko Batmana zatem), zw?aszcza to kreskówskowo-animowane, interesuje mnie te? Justice League sama w sobie od strony komiksowej ni? tej drugiej.  ;) Ale wracaj?c do postaci Batmana to jak najbardziej chc? nadrobi? ka?d? rzecz jaka z nim jest ale nie chc? przesadza? (zaczn? pewnie od animowanej strony przygód  o nim) i komiksowo chc? po prostu zdoby? "Rok Pierwszy,,, na dobry pocz?tek do przeczytania.  ;D

Po za sam? postaci? Batmana/Bruce'a Wayne'a lubi? te? Jokera i s?dz? ?e kto? z Justice League równie? stanie si? moj? ulubion? postaci?.