Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nowy strój Batmana

Zaczęty przez Manigoldo, 22 Maj 2011, 17:55:09

Manigoldo

A czy ktoś mówi o typowym materiałowym stroju?  tak pisząc to ci nie przedstawię o co mi chodzi, ale ogólnie chodzi mi o strój lekko powlekany kewlarem, który nie ma jakichś masywnych łączeń, jest cienki. Mocna szarość kostiumu, czarna maska, buty, peleryna, rękawice, trochę pomysłu i byłbym szczęśliwy.

jakura

A mi się podobał strój z Beginsa:) Nawet bardzo:)
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Manigoldo

Strój z beginsa wyglądał trochę karykaturalnie, chodzi o pewne szczegóły w masce, a ten z tdk znowu zbyt cool.
Batman musi mieć strój w którym będzie wyglądał potężnie, będzie wzbudzał strach, bez "łuuuuu whe łuu is he łuuu" tylko sam wygląd. No i musi być praktyczny. W tdk strój zbyt przedobrzyli, szczególnie buty i nogi.

Gieferg

Strój z Beginsa wyglądał dobrze w akcji i z daleka. Z bliska widac było że to tylko pianka, a nie żaden pancerz. Pod tym względem strój z TDK jest o wiele lepiej dopracowany, choć maska podobała mi się bardziej w Beginsie. Osobiście wolałbym żeby za duzo ze strojem nie mieszali, ale nie miałbym nic przeciwko gdyby Batman do walki z Bane wykorzystał pancerz zbliżony do tego jakiego użył w pierwszym komiksie Batman Vs Predator:



Minus żółto-czarny emblemat oczywiście.
Szczególnie maska mi się podoba.

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Manigoldo

hahahahano chyba ci? d*** boli za przeproszeniem xD
do walki z bane'm bacio potrzebuje szybko?ci.
Ja bym chcia? takie puszczone oko w stron? fanów.'
Otó? Bane, b?d? policja gotham niszcz? strój batka z tdk, wtedy Fox robi nowy strój, a Bruce... tymczasowo zak?ada strój materia?owy, w którym jest szybszy, tylko nie gnójcie mnie od razu, bo z g?ow? to da si? wszystko zrobi?, i gdyby dali taki strój na jedn? akcj? to by ?le nie zrobili.

Juby

Manigoldo > Czy ty zdajesz sobie sprawę jak głupio wyglądałby na ekranie, w konwencji Nolana strój materiałowy? ::) Czy podobny do tego z Arkham Asylum, czy do komiksowego pierwowzoru - to po prostu nie pasuje i na 100% się nie pojawi (to nie film typu Watchmen, czy Sin City). Zrozum to wreszcie i przestać powtarzać w każdym temacie jak nie podobają ci się kostiumy, które nosi Bale, bo zapewne w nowym filmie będzie nowy jeszcze bardziej "taki" kostium...


Cytat: Manigoldo w 23 Maj  2011, 07:04:17
Otóż Bane, bądź policja gotham niszczą strój batka z tdk, wtedy Fox robi nowy strój, a Bruce... tymczasowo zakłada strój materiałowy, w którym jest szybszy, tylko nie gnójcie mnie od razu, bo z głową to da się wszystko zrobić, i gdyby dali taki strój na jedną akcję to by źle nie zrobili.

Jeżeli takie coś na prawdę da się zrobić, to i tak jest to kompletnie niepotrzebne i ja tego nie chcę (bo w stroju materiałowym zapewne wyglądałby śmiesznie). :P

Manigoldo

No właśnie w tym problem. Nie chodzi mi o czysty z materiału strój. To da się zrobić, tylko z pomysłem, chodzi mi o strój materiałowy, ale nie jakiś trykot z lajkry.

Tak apropo, to śmiesznie wyglądał już w tdk, w stroju z szyjką kanarka i ozdobnymi częściami kewlaru.
Nie bierzcie wszystkiego tak do siebie, chodzi o strój materiałowy, a wy zaraz bierzecie do siebie że pewnie cienka świecąca się lajkra... ehh.

Vaherem

Znaczy jaki materiał? Bawełna? A może Alfred wydziergoli go na drutach?

W BB strój był świetny i przerażał wyglądem. W TDK głowa wyglądała jakoś tak śmiesznie (ehh zachciało mu się kręcić głową) - a reszta stroju - używając słów Jokera z under the red hood jak "fetysz motocyklisty". Mam nadzieje, że nic nie zrobią z peleryną, która była w obydwu częściach i wygląda świetnie.

Zresztą jak Bane albo policja miałyby zniszczyć strój batmana bez batmana w środku?

m2reily

 Dobrze zrobiony materiałowy kostium wcale by nie wyglądał głupio na ekranie, sam byłbym za tym żeby w filmach Batman nosił taki uniform, w którym mógłby poruszać się i walczyć jak w komiksach (łamanie praw fizyki itp). Jednak jestem wstanie zrozumieć, że czego innego wymaga konwencja, którą przyjął Nolan. Choć chciałbym jednak, żeby strój coraz mniej przypominał pancerz i w TDK widać, że są pod tym względem na dobrej drodze. Gdyby zrobili jedynie parę usprawnień w okolicach maski i umożliwi Batmanowi większą mobilność to byłbym zadowolony.             
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Manigoldo

Z bawełny? pewnie w jakimś procencie także. Chodzi o połączenie różnych materiałów, w których wyglądałby ok i nie był śmieszny, to że wy sobie tego nie wyobrażacie nie oznacza że coś takiego nie jest do zrobienia.
I dałbym na przekór wszystkim logo z żółtym tłem, na przekór wszystkim jako hołd dla tego starego znaku bacia.

Co do stroju... myślałem że macie trochę więcej wyobraźni... strój materiałowy, buty, pas, maska z peleryną i logo



Kostium szary, zły? naprawdę?

I BŁAGAM, WIĘCEJ BATARANGÓW... chociaż jednego :(

m2reily

Akurat ten krój nie należy do moich ulubionych strojów,  za dużo szarzyzny, brak czarnego przełamania w okolicach pasa. Jeśli mówimy o kostiumie z materiału to dlaczego nie mielibyśmy iść klasycznym torem, ale podkreślam nie w filmie Nolana. Np w produkcji o Lidze Batman mógłby mieć zwykły kostium podszyty tytanowym włóknem z elementami kevlaru. Jak dla mnie taki kostium by podziałał.
http://media.comicvine.com/uploads/7/71161/1704820-batman_super.jpg           
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Gieferg

Cytat: Manigoldohahahahano chyba cię d*** boli za przeproszeniem xD

O, jakiś przedszkolak się tu zabłąkał, dobrze wiedzieć kogo ignorować.


Co do stroju "materiałowego"... dream on  ::)
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Manigoldo

Przedszkolak? jaki argument za, dla? kostiumu ala robocop?

Vaherem

Manigoldo gdyby?my nie mieli wyobra?ni, nie czytaliby?my komiksów. Materia?owy strój jest ok w komiksach i serialach animowanych, ale nie w normalnym filmie - poniewa? wygl?da?by nierealnie i po prostu s?abo. Batman ma wielkie mi?sniory i w ogóle, fajnie to wygl?da na rysunkach (Long Halloween, Hush) ale na Bale'u ju? nie. Poza tym w materia?owym strój mo?na przestrzeli? do?? ?atwo...aha! Materia?owy strój mo?na podszy? kewlarem. To po co materia?, skoro ju? ma strój z kewlarem?

Z innej beczki
Przypomnia?o mi si?, czego jeszcze brakowa?o mi w TDK - karwaszy od ligi cieni. W BB to by? ?wietny element stroju, u?yteczny w walce z Rasem,po prostu cool.  WTDK zast?pili je tym ohydnym czym?, ?eby mog?o Jokerowi wystrzeli? w twarz...feee...

Gieferg

Jak dla mnie to do walki z Bane'm podobnie jak do walki z Predatorem przyda si? strój lepiej chroni?cy, oraz wspomagaj?cy (w komiksach Jean Paul Valley nakopa? Bane'owi nosz?c jak?s cyber-zbroj?). Ju? obecny strój z TDK by? zrobiony pod k?tem wi?kszej szybko?ci wi?c bezsensem by?oby jakby teraz Bruce nagle wyskoczy? w kalesonach dla "jeszcze wi?kszej szybko?ci", dla nowego stroju potrzebne jest jakie? sensowne uzasadnienie i nie mo?e by? to takie samo uzasadnienie jakie podano do poprzedniego stroju, wi?c jeszcze l?ejszy po prostu odpada, na pewno b?dzie chodzi?o o co? inngo, poza tym mam nadziej?, ?e nowy strój b?dzie tylko w ko?cówce filmu (je?li w ogóle b?dzie - zosta?o to w ogóle przez kogo? potwierdzone?)

CytatPrzedszkolak? jaki argument za, dla?

Twój poziom wypowiedzi (zacytowany fragment) mówi sam za siebie. Zanim zaczniesz dyskutowa? z lud?mi - grow the F*** up.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.