Aktualności:

"Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2" w sprzedaży od 27 lipca.

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Juby

#16
Bat-Filmy / DC Extended Universe - wątek ogólny
18 Czerwiec 2022, 13:32:10
O pedofilię jeszcze nie, ale wątek z dzieckiem też już się pojawił.
https://www.thedailybeast.com/12-year-old-granted-order-of-protection-against-ezra-miller

Ogólnie to strasznie mi szkoda, nie aktora - skoro mu odwaliło kuku na muniu i nie sięga po pomoc... - ale postaci Flasha i całego kinowego uniwersum DC. Szkarłatny sprinter w końcu(!) po tylu latach powstawania w bólach (tak, jak Black Adam) dostanie swój kinowy film, a DC w końcu miało mieć spore wydarzenie, które trochę naprostuje i określi cel ich kinowej serii, a tymczasem Flash może wystąpić w tych filmach po raz ostatni (przynajmniej na kilka lat, potem pewnie re-cast), Warner ma problem jak ten film w ogóle reklamować przez kolejne nagłówki o wybrykach ich gwiazdy, a pożegnanie Bena Afflecka z i powrót Michaela Keatona do roli Batmana póki co zostaje przyćmiony przez wybryki jednego aktora. Sytuacja bardzo trudna i poczekamy jeszcze rok zanim dowiemy się, jak ją rozwiążą.

Cytat: Leon Kennedy w 18 Czerwiec  2022, 13:25:03Zaś sam film  zarobi z jednego czy drugiego powodu, ale zarobi.
Tak, jak zarobiły Justice League (2017)? Birds of Prey? WW84? The Suicide Squad Gunna? DC ostatnio raz trafia, raz zalicza finansową klapę, nie wiemy jak będzie tym razem.

#17
Bat-Filmy / DC Extended Universe - wątek ogólny
18 Czerwiec 2022, 09:14:07
Z takim budżetem (podobno $200 milionów) i potencjałem kasowym, odesłanie tego na streaming wydaje się nierealne. Po prostu dalej będą milczeć, a jeśli będą kolejne zrzuty względem Ezry Millera, zostanie on wykluczony z kampanii promocyjnej tak, jak przy ostatnich filmach Bryana Singera pomijano Bryana Singera. A że nie będą go więcej zatrudniać wcale mnie nie dziwi, to samo spotkało RDJ po jego ekscesach po alkoholu w latach 90-tych.
#18
Bat-Filmy / DC Extended Universe - wątek ogólny
18 Czerwiec 2022, 08:45:50
Ezra Miller prawdopodobnie po raz ostatni zagrał Barry'ego Allena w filmach DC. Kolejne dwa incydenty w ciągu miesiąca przekonały Warner Bros., aby nie kontynuować z nim współpracy.

Cytat: DiscussingFilmEzra Miller will not be a part of any future DC projects after 'THE FLASH' "regardless if there are more allegations or not."

There has currently been no decision made on how to deal with their involvement in 'THE FLASH'.
https://deadline.com/2022/06/ezra-miller-the-flash-fate-warner-bros-discovery-david-zaslav-1235048001/
#19
Uniwersum Batmana / Najlepszy rysownik
18 Czerwiec 2022, 08:42:44
Zależy kogo uważasz za "wielkiego rysownika".

W tym roku odeszli i Neal Adams, i Tim Sale. 2022 sucks. :-\
#20
Uniwersum Batmana / Najlepszy rysownik
17 Czerwiec 2022, 08:25:42
Przy pierwszym kontakcie z jego pracami (The Long Halloween) miałem mieszane odczucia. Przy kolejnych pokochałem jego jakże bardzo charakterystyczny styl, wizjonerską zabawę światłem i cieniem, niezwykle pomysłowe kadrowanie i sprawdzanie się zarówno z pracach malowanych, jak i kolorowanych ograniczoną ilością barw (64 kolory). W ostatnim czasie spokojnie wymieniałem go jako mojego drugiego ulubionego, a z obecnie żyjących i wciąż aktywnych zawodowo, ulubionego artystę komiksowego. Dzisiejsze wejście na BatCave i news na stronie głównej nie mogły bardziej mnie zasmucić.

Zmarł legendarny rysownik Tim Sale

 

Zaledwie 66 lata i chyba żadnych sygnałów, że coś takiego może nastąpić. Tim, twoje prace inspirowały mnie do sięgania po ołówek i nie pozwalały oderwać wzroku. Dziękuję ci za wszystko, odszedłeś za wcześnie... :(

#21
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
15 Czerwiec 2022, 08:24:20
Ceny rosną z wiadomych powodów - nie dziwi mnie to. Bardziej brak polityki Egmont, aby te podwyżki jakoś zwalczać. Oglądam co tydzień podcast red. naczelnego, p. Tomasza Kołodziejczaka + na fb widziałem wywiad z nim z ostatniego festiwalu w Warszawie i z tego co mówi planują dalej podnosić ceny, inni wydawcy też na pewno będą je podnosić, i to w sumie tyle. Jak komuś zależy na komiksie to kupi, jak go nie stać to nie kupi. Trochę niefajne jest takie podejście, bo - choć nie jestem redaktorem wielkiego wydawnictwa, więc może się mądrze a gucio wiem - sam miałbym ze dwa pomysły w jaki sposób walczyć z podwyżkami.

Z premier maj-sierpień biorę tylko Knightfall. Z kolei na wrzesień zapowiada się suszenie portfela (nowy Batman Black & White oraz JL z DC Limited pewnie będą razem kosztować z 400-500 zł nawet z dobrym rabatem). Dobrze, że udało się zamrozić ratę kredytu przed kolejną podwyżką.

#22
Joker / Joker (Todd Phillips)
14 Czerwiec 2022, 13:42:32
O ile dobrze pamiętam, w Birds of Prey też była scena musicalowa z Harley. Jaki problem, aby w drugim Jokerze też takowa wystąpiła, albo żeby byłoby ich 4-5, jak w La La Land? Również nie jestem fanem gatunku, ale to akurat: 1) odważna decyzja; 2) duża zmiana względem części pierwszy; 3) bardzo oryginalny pomysł na tle całego gatunku. Prędzej dam mu szansę niż kolejnemu takiemu samemu filmowi z The Rockiem. :P
#23
Joker / Joker (Todd Phillips)
14 Czerwiec 2022, 08:29:56
Cytat: Juby w 08 Czerwiec  2022, 13:33:07A co do występu Dr. Quinzel - w lutym pojawiły się plotki jakoby Lady Gaga miała dostać tę rolę w planowym sequelu Jokera. Ciekawe na ile w tym prawdy.
No i okazuje się, że dużo w tym prawdy. Lady Gaga prawdopodobnie nową Harley!
https://deadline.com/2022/06/lady-gaga-in-early-talks-to-star-opposite-joaquin-phoenix-in-joker-sequel-1235044777/

Czemu sięgają po piosenkarkę. Ponieważ - tutaj druga bomba - sequel może być musicalem!
https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/joker-2-lady-gaga-joaquin-phoenix-todd-phillips-in-musical-1235154135/

Bardzo odważna zmiana gatunkowa, która sprawia, że sequel Jokera może nie być zwykłym sequelem, tylko kolejnym intrygującym projektem w kinie komiksowym. Jestem (pozytywnie) zaskoczony.
#24
Joker / Joker (Todd Phillips)
13 Czerwiec 2022, 14:33:21
Cytat: MJ w 10 Czerwiec  2022, 22:55:13Jednak największym zwycięstwem tego filmu jest wkręcenie widza na tyle że kibicujemy mordercy by zabił osobę ,która właściwie na to nie zasługuje.
Gdzieś to już słyszałem ;)

#25
Joker / Joker (Todd Phillips)
09 Czerwiec 2022, 12:05:47
Cytat: MJ w 09 Czerwiec  2022, 11:56:46Nie obchodzi mnie ile Jokerów jednocześnie Warner ma zamiar wypuścić, wolę każdego (no może oprócz Leto) niż kolejnego potwora z CGI bez wyrazu twarzy i osobowości
Batman ma tak ze 2 tuziny innych przeciwników, którzy również nie wymagają CGI bez wyrazu twarzy i osobowości.

Ciekawe kiedy możemy spodziewać się premiery. Jeśli scenariusz jest już skończony to może uda się go przygotować na jesień przyszłego roku? Taki film raczej nie powstaje długo, bez scen akcji zdjęcia nie powinny zająć dłużej niż 3-4 miesiące, a post-produkcja bez masy efektów wizualnych też nie powinna się ciągnąć przez rok.
#26
Bat-Filmy / DC Extended Universe - wątek ogólny
09 Czerwiec 2022, 12:01:27
Cytat: Leon Kennedy w 09 Czerwiec  2022, 09:53:58Etam, kocham Rocka i na każdy jego film czekam, bardzo bardzo, bardzo mocno. Do tego gościu dołączył do DC  :)
Okej, ale ty kochasz/lubisz WSZYSTKO co zapowiedzą z DC. Ostatnia twoja krytyczna wypowiedź w ich kierunku padła jakieś nigdy temu. A The Rock dołączył do DC gdzieś tak w 2007-2008 roku. Tego Black Adama męczyli w bólach prawie 15 lat.

Też kiedyś byłem fanem Dwayne'a, ale odkąd poszedł w ilość, a nie jakość, i zaczął grać ciągle to samo (porównajcie jakim Hobbsem był w Fast Five, a jakim w ostatnich dwóch filmach) zupełnie straciłem do niego sympatię. A powstający "z przymusu" aby nie stracić gwiazdy projekt o kolejnym antybohaterze (Lol, czemu nie mogli z niego zrobić normalnego złola, jakiego znamy z komiksów?), który po pokazach testowych bardzo się nie spodobał, przez co wylądował na dokrętkach, a jego premiera została po raz kolejny przełożona z lipca na październik, pachnie następnym szrotem DCEU. Sorry, ale nie dokładam się do tych paździerzy. W 2017 (po BvS, SS i przereklamowanej WW) postanowiłem sobie, że idę do kina jeszcze tylko na JL (dla Cavilla) i dopóki nie obejrzę naprawdę dobrego filmu tego uniwersum, dopóty nie wydam nawet 1 zł za bilet do kina. 5 lat i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Shazam! od biedy ujdzie, SnyderCut było lepsze od wersji kinowej, a The Suicide Squad całkiem fajne - reszta to dla mnie ciężkostrawne gnioty. Tyle lat i ani razu nawet nie było blisko, abym miał złamać swoje postanowienie. Najbliższą okazją ku temu będzie The Flash - dla Keatona ofkors. Całą resztę mogę obejrzeć za friko w sieci 45 dni po premierze, gdy już trafi na HBO.
#27
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
09 Czerwiec 2022, 11:44:28
Pokaźne zapowiedzi na sierpień.


#28
Bat-Filmy / DC Extended Universe - wątek ogólny
08 Czerwiec 2022, 16:12:43
Pierwszy zwiastun i kinowy plakat Black Adam (najwyraźniej tytuł zostaje u nas taki sam, jak w oryginale).
Sporo ujęć to kopiuj/wklej kadry z filmów Marvel Cinematic Universe, ton też podobny. Nie wygląda to na tyle interesująco, abym złamałem swoje postanowienie. Poczekam 45 dni na dobrą wersję w sieci.

#29
Offtopic / Sprzedam komiksy
08 Czerwiec 2022, 16:02:09
Czy ktoś byłby chętny na Batmana 5/1992 od TM-Semic w stanie bdb?
#30
Joker / Joker (Todd Phillips)
08 Czerwiec 2022, 13:33:07
Joker sprawdza się jako samodzielna produkcja, więc też nie widzę potrzeby żadnego sequela. Ale kiedy zarabia się miliard $$$ to wiadomo skąd decyzja o kontynuacji. Akurat w przypadku tej, producenci nic nie zaczną mieszać, bo producentem jest reżyser i scenarzysta filmu Todd Phillips, który dostał wolną rękę i podobno nawet ofertę fuchy głównego dowodzącego całego wydziału DC w Warnerze. Także tutaj można być spokojnym.

A co do rzygania Jokerem w kinie - jeśli idą w kontynuację/e Jokera, tym bardziej wznoszę wysoko dwa środkowe palce Mattowi Reeves'owi i WB za wciśnięcie go do Pattinsonverse. Na cholerę dwie równoległe serie z clownem? A jest tylu wspaniałych i niewykorzystanych antagonistów w świecie Batmana? FU

Oczywiście Folie à deux obejrzę i liczę na lepszy film od pierwszego. Oby posunęli fabułę kilka lat do przodu, oby mocno zmienili wygląd Jokera i oby było go więcej niż w jedynce. A co do występu Dr. Quinzel - w lutym pojawiły się plotki jakoby Lady Gaga miała dostać tę rolę w planowym sequelu Jokera. Ciekawe na ile w tym prawdy.