Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

"Arrow"

Zaczęty przez Leon Kennedy, 04 Czerwiec 2012, 15:11:53

8azyliszek

Co mo?na powiedzie? o odcinku 2x15 The Promise? Mocny jest, naprawd? mocny i pe?en napi?cia.

Powtórzono myk z 1 sezonu w postaci odcinka g?ównie o wyspie, ale IMHO zrobiono to jeszcze lepiej. Wreszcie sko?czy?o si? czekanie i przeprowadzono atak na frachtowiec. Mimo pewnych uproszcze? akcja mi si? podoba?a. Najbardziej chyba gdy pod koniec Slade chwyci? Oliego za nog? i robi?c pe?ne 180' rzuci? nim na pok?ad.

Ale wobec zrozumia?ego braku humoru w tym odcinku, to w?a?nie akcja w Luthor Mansion najbardziej mi si? podoba?a. Nerwow? atmosfer? mo?na by?o kroi? no?em, a gdy Oli chcia? d?gn?? Slade'a to si? a? wzdrygn??em. Niestety kolejny raz wida? jaki Arrow s?aby jest wobec Deathstroke'a na Mirrculu. Dobrze, ?e na pomoc przyszed? mu Team Arrow. :) Ju? nie mog? si? doczeka? gdy ca?a czwórka b?dzie walczy? ze Sladem. Niestety on te? ma kolegów w postaci Ko?cio?a Krwi :) i Diggle znowu dostaje po ty?ku. Fajnym akcentem by?o te? czarne Lambo na koniec :).

To ?e a? 2 tygodnie trzeba czeka? na ci?g dalszy jest dla mnie skandalem. :)

raven1233

Ok odcinek 16 "Suicide Squad"

Na początek powiem jedno. Suicide Squad zasługuje na własny serial. Serio, wystarczył jeden odcinek, który pokazuje współpracę Deadshota i bandy, żebym bardziej przejmował się losem "morderców" niż super-tajnych, wyszkolonych do granic ludzkich możliwości agentów T.A.R.C.Z.Y. (serio kto myślał, że to dobre tłumaczenie).

Ale do sedna. Dostajemy odcinek, który skupia się na Digglu. Poznajemy trochę z jego przeszłości, poznajemy trochę głębiej jego relacje z byłą żoną. Fabuła odcinka jest poprowadzona wręcz genialnie. Sceny z całym S-Squadem ociekają "Zaje****ścią". Cały odcinek sprawia, że siedzisz przez 40 min jak na igłach i czekasz co się stanie. Oliver co prawda schodzi na drugi plan, ale jego arc również trzyma wysoki poziom. I patrzcie ludzie, Laurel przestaje być irytująca! Jupi, itd!

Szkoda, że w easter eggu wykorzystano voice over bo to przekreśla pojawienie się postaci w najbliższej przyszłości.

Widząc jak rozwija się serial naprawdę mam nadzieję na połączenie go z uniwersum Snydera (A co do samego uniwersum mam nadzieje, że Affleck jako reżyser z zawodu, trochę je poprawi pod względem technicznym / przejmie opiekę nad nim)

Leon Kennedy

15 epizod był po prostu fantastyczny! Wciągnął mnie niczym sokowirówka i każe czekać na następny epizod jak na szpilkach, ale widzę, że długo mi nie przyjdzie czekać :)

Bless

Odc. 16 jak sama nazwa "Suicide Squad" mowi sam za siebie :D Zgadzam sie w 100% z Ravenem, ze ten team jest mega ciekawy ! Ja akurat jestem fanem suicide squadu (tego starego bo ten z NEW 52 .... szkoda komentowac poziom tych komiskow) i uwazam, ze wszystko zostalo wykonane swietnie ! Relacja Diggle vs Deadshot jest zrobiona normalnie w hollywodzkim stylu :D czyli naprawde na wysokim poziomie. Na ten moment moge powiedziec, ze byl to jeden z najlepszych odcinkow wedlug mnie.

Spoiler
Ps : Cala historia Deadshota w tym odcinku jest prawda, chodzi mi o ten motyw z jego celi i to co go ostatecznie ratuje, faktycznie on ma corke na ktora daje ALL MONEY ze zlecen itp...
[Zamknij]

Darkoff

CytatSzkoda, ?e w easter eggu wykorzystano voice over bo to przekre?la pojawienie si? postaci w najbli?szej przysz?o?ci.


To nie przekre?la niczego. Nie zapominaj ?e w pierwszym odcinku w posta? Sary si? wcieli?a inna aktorka :P Chocia? ja Harley na razie nie chce. Nie uwierz? w to. Nie chce od razu ?eby Batman si? pojawi? na dowód, no ale sam Nightwing z tekstem ,,Znam j?. NASZA by?a przeciwniczka''( co? w ten teges, nie musz? t?umaczy? co si? kryj? pod drug? cz??ci? napisu ,,nasza'' ;e ) by mi wystarczy? ?eby móc uwierzy? w pojawienie si? tej postaci.

Doctus

#260
CytatSzkoda, ?e w easter eggu wykorzystano voice over bo to przekre?la pojawienie si? postaci w najbli?szej przysz?o?ci.

Pewnie, Harley Quinn gdyby znowu mia?a si? pojawi? jako g?os z celi to mo?e to by? nawet g?os innej aktorki. Tylko po co? serial i tak du?o postaci popo?ycza? ju? z Batmana. Rozumiem takie postaci jak Deadshot czy Clock King, którzy obaj mieli styczno?? zarówno z Batmanem i Green Arrowem, ale umieszczanie takiej postaci jak Harley jest niesmaczn? przesad? i zmierzeniem kierunku serialu w stron? delikatnego plagiatu. Arrow i tak bardzo mocno ocieka Batmanem - Ollie jest ponurym twardzielem ze skaz? na duchu i mask? playboy'a, spotyka si? ze swoim sojusznikiem-policjantem na dachu komisariatu, ma swoj? 'jaskini?', romansowa? z kobiet? o w?tpliwej moralno?ci (vide Huntress która zdaje si? pe?ni? w serialu rol? kogo? w stylu Catwoman). Nie przeszkadza mi ?e w Arrow wykorzystuj? mniej znanych przeciwników Batmana takich jak Firefly, ale Harley otwiera list? tych bardziej znanych i jednoznacznie kojarzonych z nietoperzem.

Zarzut jeszcze mam taki, ?e podobnie jak w Smallville robili z Metropolis tak w Arrowie ze Starling zrobili centrum przest?pczego ?wiatka USA, nie wspominaj?c nic o innych miastach. Troch? mi to zalatuje Gotham Nolana, gdzie Batman by? jedynym superbohaterem na ziemi a Gotham jedynym miastem w którym nie radzi sobie policja. Co zreszt? mia?aby robi? Harley w siedzibie A.R.G.U.S w Starling City? taka organizacja ma filie na ca?ym ?wiecie, z pewno?ci? równie? w Gotham, wi?c tam powinna by? zamkni?ta ukochana Ksi?cia Zbrodni (a jeszcze lepiej gdyby siedzia?a w Arkham, ale na wspomnienie tej nazwy w serialu nie mamy co liczy?).

Leon Kennedy

Mimo wszystko fajnie było usłyszeć i pewnym sensie zobaczyć Harley :) i niech "Arrow" czerpie ile chce z Gacka, bo jak na razie twórcy świetnie wywiązują się z powierzonego im zadania. A o "Suicide Squad" powiem tyle, chcę ich więcej!

raven1233

Ostatni odcinek...... Mózg rozj#@$y. Nic nie napiszę. Po prostu obejrzyjcie...

Adriann

Do miana najlepszego odcinka całego serialu brakowało mi tylko jednego..
Spoiler
pojedynku:)
[Zamknij]

Rado

Taka ciekawostka. Legendarny scenarzysta (a pó?niej edytor) Batmana Dennis O'neil w wywiadzie z Kevinem Smithem (podcast Fatman on Batman) powiedzia?, ?e bardzo lubi serial. Podoba mu si? koncepcja i to co zrobili z postaci?, a przede wszystkim retrospekcje z wyspy.

Jednak nawet sam Denny O'neil nie przekona nieprzekonanych oraz nie utrzyma ogl?dalno?ci. Ja ze swojej strony mog? powiedzie?, ?e powoli odpadam z Arrowa. M?cz? mnie scenki, w których Laurel wpada co chwila w tarapaty. Jej dom ju? chyba wszyscy przest?pcy w mie?cie odwiedzili. Ogólnie scenariusz przesta? mnie interesowa?. Jest niby Deathstroke, ale nie wywo?uje to u mnie specjalnej podniety. Je?li co? si? drastycznie nie zmieni, to wkrótce przestan? ogl?da? serial. Takie smaczki jak Harley Quinn s? ?wietne, ale na d?u?sz? met? to mi nie wystarcza.

Bless

20 odcinek - mózg na ścianie a szczęka na podłodze ...... wgniótł w fotel i mnie zmiazgał !

Adriann

Może sam odcinek był średni ale....końcówka wynagrodziła wszystko.;D
To poziom Krwawych godów z Gry o Tron;d

Darkoff

S02E21

Ravager nie wygląda tak idiotycznie jak na zdjęciach sprzed miesiąca, epickie zakończenie odcinka, Laurel przeszła metamorfozę - lubię tą postać...po tym odcinku. Lepiej żeby tego nie spieprzyli. Widać również do czego zmierzają twórcy poprzez rozjaśnienie włosów Katie Cassidy. Dla mnie odcinek jak najbardziej na plus. Myślę że to poziom poprzedniego odcinka, tylko bez takiego twistu.

4/5

Darkoff

S02E22-S02E23



Zgrabny finał. Lekko gorszy od tego pierwszego sezonu, ale i tak drugi sezon wciąż lepszy od pierwszego. Wspaniała przygoda, czekam na następny sezon. Zdenerwowałem się jedynie śmiercią Summer.

4/5

Leon Kennedy

Odcinki 19-22 są rewelacyjne! Co chwile zwroty akcji, świetne sceny akcji, Laurel i w ogóle bomba! Jak widzę został mi już tylko jeden epizod...