Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

"Arrow"

Zaczęty przez Leon Kennedy, 04 Czerwiec 2012, 15:11:53

XIII

Nie oglądam już Arrow, ale czytałem że ten sztywniak Tommy zginął, ale założę się że go ożywią jak Deadshota.

8azyliszek

#121
@Camel
Recenzje i wrażenia z ostatnich odcinków Arrowa wrzuciłem na swojego bloga, bo tutaj temat martwy się stał. Jednym słowem - finał miażdży wszystko i jest zdecydowanie lepszy i od Iron Mana 3 i od Dark Knight Rises.

Tu masz link, ale elaboratów się nie spodziewaj. Po prostu opisywałem swoje wrażenia z tego fantastycznego serialu.

http://forum.cdaction.pl/index.php?s=2ffe081255cb01566c195343c7a8ec77&app=blog&module=display&section=blog&blogid=4063&showentry=41279

@EDIT
Kennedy znowu opóźniony. Wstyd proszę pana :P

Leon Kennedy

Kurczę ja niestety nie oglądam na bieżąco i jakoś ciężko tak wejść w rozmowę... W tym momencie jestem po 18 odcinku :-[. W sumie mieliśmy świetny występ Deadshota, najlepsze są zaś retrospekcję z wyspy, grupka się rozrasta, bardzo, ale to bardzo fajny powrót równo szurniętej Huntress i w sumie sporo racji z tym, że Malcom mógł spotkać  główkę demona :) i fajne wrażenie pogłębiania zagmatwanej sytuacji rodzinki Arrowa.

camel

Sam elaboratów nie piszę ::) Ale na tym forum jakoś Ty "trwałeś" przy tym Arrow i regularnie czytałem co piszesz:P

Kennedy--->To mam dla Ciebie przykrą wiadomość- imo po 16 następny tak dobry to 22 8) Za mało Malcolma jest, niestety śmierć potwierdzona, choć nie wykluczają retrospekcji.

Tengu

CytatZa mało Malcolma jest, niestety śmierć potwierdzona, choć nie wykluczają retrospekcji.

Czyli Malcolm zginął w finale? jakoś nie chce mi się wierzyć że twórcy pozbyliby się tak ważnej postaci jaką jest Dark Archer w wykonaniu Malcolma Merlyna... a z serialowych villainów, przyrównując np do takiego Smallville, to jest wprost genialny. Nie wyobrażam sobie że miałby się już nie pojawić inny łucznik... ale w sumie z komiksów new52 mamy jeszcze niejakiego Comodo, a i w starszych komiksach z Green Arrowem pewnie się ktoś znajdzie.

Co do finału, to swoje przemyślenia pisałem już na forum DC - był po prostu świetny. Bardzo spodobało zakończenie. Wszyscy się spodziewali raczej namolnych inspiracji przygód młodego Clarka Kenta, i Tommy pójdzie w ślady ojca tak jak to zrobił Lex Luthor. A tu proszę, okazuje się że Dark Archerem z komiksów jest tutaj Malcolm. Malcolm, Malcolm... jedna z najlepiej ukazanych postaci w serialu, a już na pewno najlepszy villain. Btw. czy tylko ja mam wrażenie że w serii GA z new52 (której nomen omen nie czytam, jakoś mnie odrzuca do większości serii nowego DC) Comodo o którym już wspominałem jest mocno wzorowany na Malcolmie z "Arrow" ?

Ucieszył mnie fakt że zrezygnowano z typowego happy endu, i pozostawiono większość wątków otwartych, do rozwinięcia w drugiej serii. Zaskoczony byłem również wtedy, kiedy zginął Tommy. Cały czas trzymano nas w niepewności, i praktycznie każda z postaci była bliska tu śmierci - Laurel, Quentin, Diggle, Thea, Moira (myślałem że po jej konferencji przyjdą po nią ludzie Merlyna). A zginął właśnie ten, którego podejrzewałem o kontynuację misji swojego ojca. Coś w stylu New Goblina ze Spider-Manów Raimiego. Filmy słabe, ale dobrze pokazały jak syn staje się zły przez błędy ojca.

Teraz tylko czekać na drugą serię, pojawienie się Suicide Squad, Nightwinga (tak!!), Questiona, nowych retrospekcji z wyspy, i A.R.G.U.S. Liczne słabe odcinki (nie tyle przez kiepsko napisaną fabułę, a bardziej scenariuszowe babole) wynagrodził mi bardzo solidny finałowy epizod. Choć do obiektywizmu mi daleko, bo jakoś zawsze miałem słabość do Green Arrowa czy też kultowego już Robin Hooda.

Zwinny

Ja wam szczerze radzę samemu obejrzeć odcinki i unikać za wszelką cenę spoilerów. Naprawdę nie warto słuchać się opinii innych, bo takich mogą być setki i tysiące zupełnie odmiennych. Dla przykładu, odcinek 16 osobiście uznaję, za jeden z gorszych, a nie tak jak któryś kolega powiedział, że to dobry poziom.
Fakt faktem, mimo od groma opinii, Arrow w ostatnich 8 odcinkach trzymał naprawdę wysoki poziom, teraz tym bardziej po finale (przerwa do września) macie okazję nadrobić zaległości.
Oglądam co tydzień, najwyżej z 2-dniowym opóźnieniem, często po kilka razy i z napisami w polskiej wersji. jak dotąd świetnie się bawiłem. Nie było chyba odcinka przy którym bym się tylko nudził i "ciągnął" oglądanie bo tak...

A co do Nightwinga nie wierzcie we wszystko co piszą. Wprawdzie kilka stron podaje taką informację, ale najprawdopodobniej jest to fake związany jeszcze z Prima Aprilisem :P

EDIT: O.o mi się wydaje czy ktoś zmienił mi avatar?

TitansGo.pl to najlepsza polska strona o Teen Titans. Zajmujemy się także Young Justice, a po zalogowaniu udostępnione zostaną liczne funkcje. Zapraszamy do rejestracji!

kelen

Cytat: Zwinny w 19 Maj  2013, 18:03:09
EDIT: O.o mi się wydaje czy ktoś zmienił mi avatar?

Przy przenoszeniu forum na nowy serwer niektóre z wgranych grafik się zepsuły. Musisz na nowo sobie go wrzucić.

Doctus

Moje przemyślenia na temat serialu - link. Przyznam że trochę zagubiłem się w tym artykule podczas pisania, aż w pewnym momencie sam nie wiedziałem które aspekty rozwijać a które nie. Efekt tego jednak możecie przeczytać po zamieszczonym na górze linkiem.

Leon Kennedy

Kurczę jeśli Merlyn faktycznie zginął, to kicha jakich mało. Mogli to chociaż jakoś efektowniej ukazać... Sam finałowy odc. świetny, aż chce się czekać na drugi sezon! Brawo!

Doctus

Nie wiadomo czy zgin??, skoro Oliver powiedzia? Tommy'emu na ?o?u ?mierci ?e go nie zabi?. Spokojnie, nie brakuje ciekawych przeciwników w DC, wi?c nie przejmuje si? brakiem Merlyna. Dosta? swój w?tek, i go zako?czy?, a robienie teraz z niego podrz?dnego ?otrzyka który by si? pojawia? do 4 odcinek (bo jako? nie wyobra?am sobie ?eby g?ówna intryga 2 serii znowu dotyczy?a Dark Archera). Twórcy zapowiadali dwóch g?ównych przeciwników, wi?c mo?e by? ciekawie. Je?eli plotka o pojawieniu si? Nightwinga jest prawd? (w ko?cu jego miasto ju? odwiedzi? Green Arrow) to naprawd? b?d? zadowolony. Jakby nie by?o, to móg?by by? debiut tej postaci na ekranie, bo mimo bli?niaczo podobnego kostiumu w Batman & Robin Dick dalej by? nazywany Robinem. Deathstroke'a w tym serialowym ?wiecie ju? mamy, tak?e ju? jest materia? na potencjalnego villaina w serialu o Nightwingu. Heh, marzenia ?ci?tej (geekowskiej) g?owy, ale nie obrazi?bym si? gdyby tak produkcja Arrow przynios?a ze sob? jaki? spin-off o innym bohaterze.

Skoro ju? poruszy?em w?tek serialu o Green Arrowie, to warto aby zamie?ci? materia? promuj?cy - do obejrzenia Arrow Season 2 Trailer. Narracja w wykonaniu Dark Archera, czyli niesamowitego Johna Barrowmana zdecydowanie poprawi?a mój odbiór filmiku. S? sceny z 2 sezonu, a w nich mo?na znale?? postacie wyj?te z kart komiksów o Green Arrowie. Polecam ogl?da? trailer do ko?ca, bo pojawia si? tam pewna znana nam bohaterka. 2 seria pono? ma pokaza? ?e miasto potrzebuje nie policji, a superbohaterów, a w 12 odcinku planowany jest wyst?p jakiej? znanej postaci z DC. Pewnie si? przelicz?, ale obstawiam Nightwinga. Jak pisa?em wy?ej, Dick jako samodzielny bohater jak nikt inny zas?uguje na swój debiut w telewizji. No i licz?c Roy'a Harpera, który kiedy? dostanie ?uk, mieliby?my ju? pod?o?e pod serial o Teen Titans. Twórcy ewidentnie rozwijaj? zaplecze innych postaci z DC Universe, tak jak to robili w Smallville. Mam tylko nadziej? ?e nie b?d? na nich oszcz?dza?, tak jak to robili w Smallville. O ile cieszy?em si? ?e pokazali tam ?wietnie Hawkmana, to z kolegi Cyborg czy Aquaman wygl?dali jak z taniego fanfilmu. My?l? jednak ?e pseudo realistyczna konwencja uchroni nas troch? od wi?kszo?ci kiczu - jest przynajmniej tu jaki? plus tego okrajania komiksowych postaci z ich komiksowo?ci.

Leon Kennedy

Czekam na drugi sezon do?? spokojnie, bo pierwszy mimo czasem ró?nych lotów trzyma? ca?kiem niez?y poziom. Znana posta? w 12 odcinku, Nightwing by?by jak marzenie, ale raczej ?ci?tej g?owy :'(

Doctus

CytatZnana posta? w 12 odcinku, Nightwing by?by jak marzenie, ale raczej ?ci?tej g?owy :'(

To samo mówi?em o wspólnym filmie z Batmanem i Supermanem. Poczekamy, zobaczymy.

8azyliszek

Ale wiecie, że obecnym podstawowym problemem serialu jest klątwa Summer Glau. Bardzo się boję by nie skasowała ona kolejnego serialu. Będę mocno trzymał kciuki za Arrowa byśmy doczekali 3 i następnych sezonów.

franek

Wg mnie lepiej jakby się zatrzymali na 3 sezonie MAX. Smallville ma 10 sezonów a ciekawie jest tylko w 1-4. Z każdą długą serią tak jest, wyjątkiem jest tylko Dr. House.


Show Must Go On!!!

Doctus

Cytat: franek w 23 Lipiec  2013, 18:39:35
Wg mnie lepiej jakby się zatrzymali na 3 sezonie MAX. Smallville ma 10 sezonów a ciekawie jest tylko w 1-4. Z każdą długą serią tak jest, wyjątkiem jest tylko Dr. House.

Niekoniecznie, wszystko zależy od bohaterów i fabuły. Poza tym to kwestia subiektywna co dla kogo jest ciekawe, Smallville moim zdaniem właśnie coraz ciekawsze stawała się z sezonu na sezon, coraz więcej komiksowych smaczków i postaci. Gdzie w sezonie 1-4 znajdziesz mi Ultramana, Justice Society of America, czy Booster Golda? fakt że pierwsze serie miały ten familijny i ciepły klimat domu Kentów i dorastającego Clarka, ale wraz z czasem serial i jego bohaterowie ewoluowali, tak samo jak ich otoczenie. W pierwszych seriach młody Superman musiał walczyć z freakami zmutowanymi przez Kryptonit lub meteoryty, natomiast im dalej tym ciekawiej - masa komiksowych postaci, w tym te bardzo znane takie jak Deadshot, Doomsday, Dark Archer, i wiele innych. Żeby być jednak sprawiedliwy, muszę jasno powiedzieć że Tajemnice Smallville często raziły w oczy kiczem i taniochą (szkoda że tyle pieniędzy wyrzucali w Wellinga który się nawet nie nadawał do założeniu stroju, a nie efekty) natomiast Arrow ma potencjał na pokazanie czegoś lepszego, choćby pod kontem wizualnym. Nie wydają pieniędzy na kiczowate efekty, tylko na kaskaderów i znawców sztuk walk, mimo że nie jestem zwolennikiem urealniania wszystkiego, to w przypadku The CW to póki co wychodzi im to na dobre.