Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnio ogladalem...

Zaczęty przez Leon Kennedy, 26 Marzec 2008, 15:09:07

Anonimowy Grzybiarz

Dziękuję za miłe słowa. Recenzji Batmanów Nolana nie ma. Może kiedyś się jeszcze pojawią...

Rado

Cytat: Anonimowy Grzybiarz w 24 Marzec  2014, 13:19:17
O nowej, w mojej opinii równie dobrej, co część pierwsza, odsłonie "300":
http://mnichhistorii.blogspot.com/2014/03/406-spartan-nie-ma-recenzja-300.html

Akurat odniosłem odwrotne wrażenie niż Grzybiarz. Wolę część pierwszą zdecydowanie. Zdecydowanie. Dla mnie sequel raczej niepotrzebny, robiony na siłę. Los żadnej z postaci mnie nie zaciekawił. Aktorsko miernie (Eve Green faktycznie najlepsza, jednak dla mnie wciąż za mało). Totalnie bezsensowna i kiepsko nakręcona scena seksu. Brutalność też na siłę wpleciona. Męczyły mnie te epickie monologi. Generalnie nie bawiłem się zbyt dobrze na seansie.

Na plus (momentami) muzyka, origin Xserksesa i pierwsza bitwa morska pokazująca zdolności taktyczne Temistoklesa.

LelekPL

Mi tam 300 2 ;) się podobało. Fakt, czasami bywało wtórne i męczące, zwłaszcza sama konstrukcja fabuła - bitwa morska, przemowa, bitwa morska, przemowa, itd. Jednak pierwsza część, fabularnie również nie powalała na kolana, a wykonanie techniczne sequela nadal na tym samym poziomie. Brutalność tych filmów jest jednym z elementów rozpoznawczych i według mnie wypada świetnie w tej stylistyce. Co do postaci, to Temistokles, poza tym, że był niezłym strategiem, niczym mnie nie przekonał, ale już postać Evy Green była przekonująca i wciągająca. Aktorski nikt za oscara nie zasłużył, ale czy było miernie to bym nie powiedział.

Natomiast jeśli chodzi o scenę seksu z Evą Green to ode mnie nigdy złego słowa nie usłyszycie. Nigdy! ;)

basienka

Ja ostatnio oglądałam film "Witaj w klubie" z roku 2013, aktorzy nagrodzeniu Oskarami, a film zajebiaszczy, polecam udać się do kina i ile jeszcze go grają :)

Leon Kennedy

U mnie chyba jeszcze leci ;) Ostatnio zostałem po trochu zmuszony do oglądnięcia kontynuacji 300... Film poza efektowną walką nie miał praktycznie nic ciekawego do zaoferowania dla mnie. W sumie chyba jedynka lepsza, chodź jej całej nie widziałem  :P

Wiktorian

Nasz blog poza samymi komiksami ma także na celu zajmowanie się kilkoma innymi obszarami popkultury. Takimi jak kinematografia. Oto dowód w postaci zupełnie nowego cyklu:

http://grumpygrumpier.blogspot.com/2014/06/loza-tetrykow-prezentuje-titanic.html

A w nim... recenzja bardzo smutnej historii, na którą trzeba zmarnować aż trzy godziny życia!

Wiktorian


LelekPL

Ja widziałem The Raid 2
http://www.filmweb.pl/film/Serbuan+maut+2%3A+Berandal-2014-648940

Jest to jeden z najlepszych filmów akcji... W HISTORII!!! W tej chwili aż brak mi słów po tym co widziałem, ale zapewne postaram się o jakąś recenzję.

Póki co GORĄCO POLECAM! TO TRZEBA ZOBACZYĆ

I tak w ramach wyjaśnienia, ja wcale nie byłem wielkim miłośnikiem pierwszej części - to była słaba historia z rewelacyjnymi walkami, czyli ogólnie średnio. Natomiast część druga powtarza tylko to co było dobre w pierwszym filmie i jeszcze to poprawia!

Leon Kennedy

Kij tam z historią skoro świetnie się to oglądało.  A zatem dwójeczkę łyknę z dziką radością.

LelekPL

No niby kij, ale strasznie nudny był ten film jak się nic nie działo. A film miał swoje przestoje.

Część druga nawet podczas braku akcji przyciąga uwagę bo jest intryga, w miarę skomplikowana fabuła i ciekawsze postacie. Nawet nasz główny bohater jest bardziej interesujący.

Bless

Heh, The Raid 1 widzialem to i uznalem, ze w takim razie pocisne 2 i .... warto bylo :D Faktycznie przyznam Ci Lelek racje co do tego filmu choc dla mnie mozna by tam nawet olac i cala fabule czy intryge bo i tak najlepsza w tym filmie jest choreografia walk :D Po prostu kosmos. Jako film akcji 10/10.

Natomiast od siebie dodam, ze jestem swiezo po filmie Jump Street 22 i bez kitu jak dla mnie to jest komedia roku :D Mega polecam !

http://www.filmweb.pl/film/22+Jump+Street-2014-661776

LelekPL

Nie no, oczywiście, że się zgadzam. Choreografia walki i charakterystyczne postacie to zdecydowanie największa zaleta filmu. O fabule pisałem tylko, że się poprawiła i tym razem nie była zwyczajnie nudna, tylko wciągająca. Czyli jak są przestoje między walkami nadal można oglądać z zainteresowaniem.

Co do 22 Jump Street to mi też się podobało, ale jedynka była jednak lepsza. Dwójka nadal jest dobra i podobało mi się, że nawet jeśli fabuła filmu jest w zamyśle kalką jedynki to jednak większość żartów jest oryginalna... poza paroma wyjątkami.

Kadaver


Rado

Widok jadącej na koniu małpy, strzelającej z dwóch M16 jednocześnie - bezcenny.

Bless

Jak ta planeta malp Rado ? Da rade to watch ?