Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Beyond Return Of The Joker

Zaczęty przez Funky, 14 Czerwiec 2008, 03:53:45

Funky

Bardzo dobry film animowany, świetne sceny w Arkham, walki na bardzo dobrym poziomie. Kapitalny Mark Hamill (dla mnie jego wystep byl jeszcze lepszy niz w TAS-ie) W ko?cu zostaje wyjaśnione co sie stalo z pomocnikami Nietoperza no i co spotkalo Jokera. Wielkim plusem filmu bylo to ze nie byl przeznaczony tylko dla dzieci retrospekcje w Arkham w nieocenzurowanej wersji (która mialem przyjemnośc obejrzec :D ) są naprawde brutalne. Minusy to dlaczego "J" nie zabil Bruce`a w jaskinii no i troche naciągana wersja z powrotem klauna. Ale nie psują obrazu filmu, co prawda nie jest to tak dobre jak "Mask of Phantasm" ale bardzo porządna robota.

9/10

Mel

Musze przyznac, ze "pierwsza śmierc" Jokera bardziej mi sie podobala w ocenzurowanej wersji. Biore pod uwage dynamiczną animacje i efekciarstwo i mimo braku  minimalnej ilości krwi obecnej w nieocenzurowanej wersji przewody i woda zrewanzowaly sie plynnym nastepstwem wydarze?. Nie gardze kwestią "that's not funny" czy chorągiewką "bang" wbitą w serce...Poprostu twórcy podeszli z tym pomyslem troche pó?niej i bez polotu w dziedzinie animacji. Sam pomysl wypadl dobrze.

Mr.G

Film podobal mi sie. Jak juz zostalo wspomniane jest tam duzo dobrej akcji i bardzo dobra retrospekcja. Jednak ogromny minus za bardzo naciągane "zmartwychwstanie" Jokera, tutaj sie zawiodlem :(
W filmie chyba dwa razy zostal wspomniany Nightwing, ale nie zostal pokazany... szkoda.
Osobiście film mi sie podobal, ale jest kilka naciąganych momentów (chociazby rozwalnie tego wielkiego zbiornika na dyskotece)
Moja ocena:
6/10

MJ

Mój ulubiony film animowany z Batmanem. Sceny w Arkham poprostu zajebiaszcze, Mark Hamil odwalil kawal dobrej roboty. Jak dla mnie ten film ma tylko dwa minusy pierwszy to naciągany powrót Jokera, a drugi to to ze Joker nie zabul Bruce'a choc to da sie jakoś wytlumaczyc np. tym ze nie przewidzial tego ze Terry moze mu przeszkodzic. Bardzo lubie ten wygląd Joker'a. Podsumowując dobra akcja, wspaniale sceny walk, wszystko zostaje wytlumaczone dlaczego pomocnicy odeszli od Batmana i co sie stalo z Joker'em. Moja ocena 9/10.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Grim Knight

Nie zabil Bruce'a, poniewaz chcial, aby ten konal w meczarniach jak najdluzej, i to oczywiście z uśmiechem na ustach.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Hydro

#5
Tak, sceny w Arkham są wg. mnie najlepsze. Pierwsza scena walki troche kiczowata i "odrodzenie sie" Jokera tez, ale ogólnie bajka udana i klimatyczna. 8/10
It's a funny world we live in.

JaRo

 Film jest calkiem niezly, przede wszystkim spodobal mi sie pomysl. Historia inspirowana serialem "Batman Przyszlości" musiala wrecz dotyczyc powrotu Jokera. Jednakze na dobrym pomyśle sie sko?czylo. Film mnie troche rozczarowal. Owszem w sensowny sposób zostalo wytlumaczone odejście Batrodzinki, odczuwa sie tą nostalgie, tesknote za starymi dobrymi latami, kiedy to Batman w TASie walczyl u boku swych pomocników. lecz co mnie najbardziej rozczarowalo to sam Joker. Pozbawiony swego klasycznego garnitutu stracil na uroku, poza tym ma bardzo krótkie wlosy z ledwo widoczną zielenią na nich. W serialu mial bujną czupryne, w której sie świetnie prezentowal. Jego powrót jest dosyc naciągany, przeciez mozna bylo to wyjaśnic na tysiąc bardziej logicznych sposobów (chociazby tak, zeby nie kombinowac):

Joker zostal zahibernowany na wlasną pro?be przez Mr. Freeze'a. Po latach ktoś go 'odmrozil'. Juz logiczniej to by wyglądalo.

Bardzo podobala mi sie scena w Arkham= Batman w akcji, stary, klasyczny Joker i to co zrobil z Robinem. Mocne, naprawde scena ta robi wrazenie. Dobre tez jest zako?czenie z powrotem Harley Quinn, ale juz ostateczne starcie z Jokerem to slaby element filmu. Po pierwsze ten ostatni pojedynek powinien on stoczyc ze starym Batmanem, a nie z 'podróbką'. Po drugie- scena wie?cząca zycie Jokera- zupelnie bez polotu, zero widowiskowości, nie godne takiego króla zbrodni.
Film jest sprawnie wykonany i na powaznie ze scenami przemocy. Duze wrazenie robi zabicie przez Jokera jednego ze swoich ludzi i kwestia 'posprzątajcie śmieci ze stolu'. Jednakze miasto Gotham w przyszlości nie podoba mi sie za bardzo, przekombinowane, stracilo na swoim klimacie z TASu.
Historia miala naprawde wielki potencjal, ale twórcy nie poradzili sobie z tym do ko?ca, a wielka szkoda. Wielki plus za roześmianego Bruce'a za sprawą Jokera.

Moja ocena: 6 / 12.

Plusy:
+ bardzo dobry pomysl,
+ drastyczne sceny,
+ powazne podejście do tematu.

Minusy:
- miasto Gotham w przyszlości wyzbyte jest z klimatu,
- naciągany powrót Jokera,
- 'odnowiony' wygląd Jokera,
- ostateczne starcie z Jokerem.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

a

Calkiem porządny film chyba najlepsze pelnometrazowy i animowany po Mask of the Phantasm. Plus genialna retrospekcja w Arkham Bruce Timm spisal sie tutaj.

kelen

O tak, retrospekcja z Arkham genialna. Jeden z najlepszych wystepow Jokera w DCAU

Man-Bat

Jeden z najlepszych filmów anmowanych o Batmanie jakie widzialem. Podobalo mi sie jak Barbara Gordon wspominala ostatnią walke z Jokerem

9/10
Nie to, kim jestem w środku  ale to co robię określa mnie

Bugi

   Film jest fajny, ma duzo plusów (animacja, retrospekcje, ogólnie dobre dopelnienie BB) oraz kilka minusów, o których wspominano juz wcześniej. Mnie ciekawi podwójna śmierc Jokera. Akcje z chorągiewką wbitą w serce widzialem, ale podobno jest druga wersja, widzial to ktoś gdzieś? moze jakiś link?

kelen

Druga wersja byla w wersji ocenzurowanej. Tim wyrzuca pistolet i popycha Jokera. Ten rozbija jakis pojemnik z ciecza, ktora go oblewa i jednoczesnie wplatuje sie w jakies kable. Poslizguje sie i chce sie czegos zlapac, jednak pech chcial, ze pociagnal za dzwignie wlaczajacy mechanizm, ktory poraza go pradem i zabija.

KillingJoke87

Mój ulubiony bat-film animowany, świetny nowy image Jokera i do tego Genialny Mark Hamill...tysk tysk
so you're gonna have to play my little game if you  want to save one of them...

Hydro

CytatTim wyrzuca pistolet i popycha Jokera. Ten rozbija jakis pojemnik z ciecza, ktora go oblewa i jednoczesnie wplatuje sie w jakies kable. Poslizguje sie i chce sie czegos zlapac, jednak pech chcial, ze pociagnal za dzwignie wlaczajacy mechanizm, ktory poraza go pradem i zabija.
Całe szczęście że obejrzałem wersję nieocenzurowaną, bo ta scena z pistoletem była świetna. :)

A to zakończenie cenzurowanej jest takie a'la Schumaher. :P
It's a funny world we live in.

Leon Kennedy

Świetny film. Widziałem tylko wersję ocenzurowaną, ale i tak wbijała w fotel. To jest zdecydowanie najlepsza rzecz jaka mogła wyjść na bazie Batman of the future. Design Jokera chyba nigdy nie będzie tak dobry jak tutaj, a retrospekcje nigdy tak świetne i trzymające w mega napięciu. Każdy sznowany się fan musi zobaczyć!!

Cytatkiedy to Batman w TASie walczyl u boku swych pomocników.

W jakim TASIE?? Retrospekcje są osadzone w TNBA...

Cytatlecz co mnie najbardziej rozczarowalo to sam Joker. Pozbawiony swego klasycznego garnitutu stracil na uroku, poza tym ma bardzo krótkie wlosy z ledwo widoczną zielenią na nich.

Szkoda garnika :'(. Ale rzecz dzieje się w przyszłości, a dobrze wiemy, że wszystko się zmienia... Tą regułką postanowił podążyć Joker i uraczył nas nowym strojem i fryzurką i całkiem dobrze się w tym prezentował, a już na pewno nie stracił nic na uroku ;)

CytatJego powrót jest dosyc naciągany, przeciez mozna bylo to wyjaśnic na tysiąc bardziej logicznych sposobów (chociazby tak, zeby nie kombinowac):

Fakt, ale z drugiej strony to jest tylko produkcja animowana i można na to lekko i bez zażenowania przymknąć oko :D