Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

RECENZJE GOTHAM

Zaczęty przez mrPARADOKS, 01 Kwiecień 2014, 22:22:25

mrPARADOKS

Serdecznie zapraszam wszystkich fanów batmana na mój kanał :
https://www.youtube.com/user/ParadoksCamera

Z powodu , że w tym roku będziemy obchodzić 75 rocznice istnienia mrocznego rycerza oraz ,że pod koniec października prawdopodobnie ukaże się nowa gra Arkham Knight i serial Gotham .
Postanowiłem stworzyć serie o nazwie RECENZJE GOTHAM   gdzię będe omawiał rzeczy związane z batmanam takie jak :
-KOMIKSY
-GRY
-FILMY
-ANIMACJE

Na początek Wprowadzenie
https://www.youtube.com/watch?v=OnwDkdlylLE
Mam nadzieje ,że będzie wam się podobać moja inicjatywa .

Adriann

Jak napisałem na YT przyda Ci się scenariusz,nagrywanie na żywo wypada kiepsko, wstęp i zakończenie sa za długie i nużą

LelekPL

#2
Jedno s?owo - scenariusz. Bez tego wygl?da to strasznie amatorsko (oczywi?cie to jest amatorskie, ale je?li masz wi?ksze aspiracje, warto to zmieni?) Poza tym praca nad dykcj?, sprawdzanie wymowy s?ów angloj?zycznych (np. w s?owie "Knight" k jest nieme i czytamy ten wyraz tak samo jak s?owo "night", czy w "Gotham" h jest te? prawie nieme - tutaj th wymawiamy w zupe?nie inny sposób). Ogólnie wystarczy wpisa? nawet w zwyk?y t?umacz google'a te s?owa i odtworzy? sobie wymow?. A najlepiej pos?ucha? angloj?zycznych vlogów i pos?ucha? jak oni to wymawiaj?.
Jeszcze co? - monta?. Postaraj si? usun?? niepotrzebne pauzy. Znajdziesz wiele przyk?adów na youtube jak to robi?, wielu u?ytkowników robi szybkie ci?cia, zw?aszcza CI, którzy robi? spore pauzy w swoich wypowiedziach.
I na koniec, je?li chcesz si? wybi? to nie mo?e to wygl?da? amatorsko. Czyli trzeba zainwestowa? w dobry sprz?t - lepsz? kamer? i nag?o?nienie.

To s? podstawy do których móg?by? si? dostosowa?. Je?li mia?bym co? pozytywnego wymieni? to na pewno styl mówienia - zwracasz si? do kamery jakby by? odbiorc? siedz?cym na przeciwko Ciebie (z paroma wyj?tkami). I tak powinno by?, zwraca? si? do widzów jak do znajomych, oczywi?cie bez przesadnych slangów. Czyli mówi? jak do cz?owiek, a nie reporter TVN, czy ziomek z blokowiska.

mrPARADOKS

Dzięki za rady postaram się poprawić :)

mrPARADOKS

MOJA OPINIA NA TEMAT

DWUCZĘŚCIOWEJ ADAPTACJI JAK KOMIKSU : POWRÓT MROCZNEGO RYCERZA

https://www.youtube.com/watch?v=GWwd2d5RbKM

The Dream

Ogólnie fajnie to jest zrobione, ale mam wrażenie, że nie planujesz zbyt dobrze tego, co mówisz. Dobór słów bywa niekiedy... dziwny, nienaturalny. Na razie obejrzałem tylko reckę TDKR, więc nie wiem, czy robisz tak za każdym razem. Myślę, że mógłbyś lepiej zaplanować wygłaszany tekst.

Natomiast reszta spoko, masz fajną ścianę w pokoju i twarz typowego komiksowego geeka. :D Dzięki temu wypada to całkiem naturalnie.

P.S. Rzuciłem okiem na Under the Red Hood i Year One, źle odmieniasz rok, mówi się "dwa tysiące dziesiąty" a nie "dwutysięczny dziesiąty". Ale pewnie każdy Ci to mówi. :]

EDIT

Mam wrażenie, że kojarzę Twojego nicka z Filmwebu. Piszesz tam czasem opinie o filmach i pod newsami? :>
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

franek

Ja bym radził inaczej. Recka jak najbardziej udana, jednak styl mówienia... jest irytujący. Mówisz jak robot, bardziej nienaturalnie, sztywno i nudno niż sam Daniel Craig w roli Bonda. Nie koniecznie rozpisuj to, co chcesz przekazać, ale staraj się mówić naturalnie, tak jak w codziennym życiu. Chyba nie mówisz tak jak na nagraniu podczas rozmowy z dziewczyną? Zanudziłbyś ją na śmierć ;)


Show Must Go On!!!

mrPARADOKS

Dzięki za rady mam nadzieje że poprawię błędy

teraz zamierzam na moim kanale wrzucić gameplay z gry batman arkham asylum

jeśli ktoś jest ciekawy mojej rozgrywki z tej gry to serdecznie zapraszam jeśli ktoś w ogóle moje filmy ogląda to dziekuje :) 

Adriann

ojojoj:D Kolejny gameplay..nie wiem po co zaśmiecać czymś co zrobiono już 4238974982374 razy..nie lepiej dodac jakąś fajną recenzję?:D
A i kolejna sprawa..o stylu mówienia już nie będę pisał bo koledzy o tym wspomnieli ale jest coś jeszcze a mianowicie..intro..jest cholernie długie...myślę że 10 sekund by zdecydowanie wystarczyło:) Zastanów się nad tym bo myślę że wiele osób je przewijało

mrPARADOKS

Intra przeważnie mają 40 , 30 sekund trochę długie jest bo chciałem w mniejszym stopniu pokazać krótkie urywki z animacji które  recenzuję ale spoko skróce je

gameplay nagram bo i tak będe teraz przed najnowszą grą o batmanie powtarzać serię arkham jednak w moich gameplaych będę rozmawiał na ogólne tematy związanę z gackiem i jegą historią wiec w porównaniu z innymi moja relacja z rozgrywki będzie się różnić jeśli nikt nie będzie tego oglądał to trudno  .
Uwielbiam  SWIAT GROWY BATMANA i z tej miłości muszę ten gameplay zrobić sorry
     już nawet zrobiłem intro  https://www.youtube.com/watch?v=T7vhLRL-DDc

Kolejna nastepna recenzja tym razem starych filmów z batmanem  we wrześniu 


Adriann

O widzisz..znacznie lepiej, teraz obejdzie się bez przewijania;)
Btw. Pracuję nad serią recenzji różnych filmów i klasycznych gier więc za kilka dni będziesz mógł się zemścić za moje marudzenie:D

mrPARADOKS

Pierwszy mój gameplay
https://www.youtube.com/watch?v=LKPSzpQM3w4

proszę o opinie co mam w nim poprawić :)

LelekPL

Po pierwsze i bardzo ważne: Arkham Asylum /esailem/ i Arkham Knight /nait/ Sprawdzaj wymowę anglojęzycznych słów! Ciężko się tego słucha.

Poza tym nie lubię oglądania jak ktoś gra na youtubie, więc nie wiem do końca jak to ma wyglądać. MOgę tylko powiedzieć, że sporo z rzeczy o których wspominaliśmy nadal trzeba poprawić - styl mówienia, postarać się to robić bardziej na luzie, bardziej naturalnie, bez przesadnego akcentowania poszczególnych wyrazów. Na pewno wymaga to wprawy, także nie spodziewam się, że to osiągniesz z dnia na dzień.

Wielu osobom robiącym filmiki na youtubie za granicą (w Polsce na razie ten rynek wygląda strasznie amatorsko) pomaga pewne, nawet bardzo małe, doświadczenie aktorskie, aby brzmieć naturalniej na kamerze, mówiąc do publiczności czy po prostu nagrywając swój głos. Być może w tym kierunku warto byłoby coś porobić jeśli chcesz traktować swój kanał poważnie.

Poza tym, strasznie duże pauzy między wypowiedziami, a nawet w trakcie mówienia. Być może na początku, aby te pauzy nie brzmiały tak dziwnie i niezręcznie, może dobrze by było spróbować robić te filmiki z partnerem. Pomogło by to pewnie też w bardziej naturalnym stylu mówienia.

lady_ozzy

To i Ja dodam co? od siebie...

Po piewsze do?? mocno razi Mnie to, ?e opisujesz to co wszyscy widz? (pada deszcze, widzimy znak Batmana, drogowskaz do Arkham) itd itp... chyba, ?e to rodzaj audiodeskrypcji... wtedy 'powiem', ?e to Ci si? chwali.

Druga sprawa... Na pocz?tku mówisz, ?e grasz w 'Arkham Asylum' po raz kolejny... a mimo to, nienaturalnie dziwisz si? i reagujesz na otoczenie... S?abo to wygl?da.

I ostatnie... b??dy merytoryczne... Kller Croc to Waylon Jones, a nie William Jones... Pomyli?e? Quincy'ego Sharp'a z Amadeusem Arkham.

Cytat: mrPARADOKS w 03 Sierpień  2014, 22:06:01
w moich gameplaych b?d? rozmawia? na ogólne tematy zwi?zan? z gackiem i jeg? histori? wiec w porównaniu z innymi moja relacja z rozgrywki b?dzie si? ró?ni?
Mimo, ?e sam wst?p do gry jest krótki, sporo mog?e? z niego wyci?gn??. Opowiedzie? o samym Batmanie, twórcach itd. Liczy?am na to, ?e uratujesz sytuacj? opowie?ci? o Jokerze... zacz??e? o Marku Hamil'u i w sumie dalej jak nic nie wiedzieli?my, tak nie wiemy dalej.

Aczkolwiek masz potencja? i wierz?, ?e z ma?? pomoc? 'recenzentów z Batcave' powoli b?dziesz zmierza? do doskona?o?ci.



<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

mrPARADOKS