Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Crowridd

W mojej sytuacji to dobra informacja, bo nie wyrabiam już powoli z zakupem nowości od DC.

W różnych sklepach na Allegro koszyk z Batmanem wynosi u mnie już kilkaset złotych... Starocie i nowości - często trudno coś na dany okres czytania wybrać.

Serie Batman i Detective Comics wydawane po Rebirth w Polsce mam jeszcze w folii, bo nie mam kiedy tego przeczytać, a w 2022 tych tytułów wychodzi sporo i to po konkretnych niestety cenach.

Rado

Nie zaszkodziłoby też, gdyby oprócz prawidłowego logo był też normalnie tytuł Knightquest.

Crowridd


Juby

#708
Tak działa strona Egmont.pl - wrzucane są na raz wszystkie zapowiedzi na kolejny miesiąc, a dopiero po chwili administratorzy dodają szczegóły do każdego z wstawionych tytułów. Poczekałbyś chwilkę, a okładka i opis już się pojawiły. Poniżej wszystkie zapowiedzi komiksów z Batmanem na listopad.



Trzeci tom Black & White aż o 30 zł droższy, mimo że o blisko 150 stron szczuplejszy od poprzednich tomów (tego się nie spodziewałem i chyba na nim zakończę kupowanie albumów z tego cyklu). Najwięksi superbohaterowie na świecie z DC Limited także w bardzo wysokiej cenie (zrozumiałbym ją przy wymiarach Noirów, ale okazuje się być o 4,4 cm niższy) i w gorszej okładce od tej zapowiadanej w katalogu (szkoda, ale zobaczymy jak będzie się prezentować na żywo). Będę czekał na jakąś dobrą promocję rzędu -35%, bo nawet przy takim rabacie tylko te dwa tytuły będą mnie kosztować blisko 400 złotych! Chyba zaczynam doceniać decyzję o przeniesieniu premiery trzeciego tomu Earth One na przyszły rok. :P

Cytat: Rado w 06 Wrzesień  2022, 16:02:14Nie zaszkodziłoby też, gdyby oprócz prawidłowego logo był też normalnie tytuł Knightquest.
Zerknij na okładki pięcioksięgu - Egmont po prostu wydaje całość pod szyldem KNIGHTFALL, a tytuły poszczególnych serii umieszcza poniżej, po polsku (poprzedni tom to Upadek Mrocznego Rycerza, ten Krucjata Mrocznego Rycerza). Moim zdaniem prezentuje się to bardzo dobrze, nie ma już czego poprawiać. Ciekawi mnie tylko czy utrzymają tempo i czwarty tom ukaże się jeszcze w styczniu.


Juby

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont z 33 edycji MFKiG w Łodzi na rok 2023:










Jak widać bardzo dużo Batmana i bohaterów z Gotham, a rednacz potwierdził, że zmieniają strategię na więcej klasycznych historii i one-shotów, a mniej obecnych on-goingów. Dobra decyzja. Już teraz widzę nawet 10 tytułów, którymi jestem zainteresowany.

Crowridd

Sporo tego ;D

W końcu wrócił Nightwing.

Fajnie, że sporo klasyki, bo żadnego komiksu z tych zapowiedzi nie mam.

Odpuszczę na pewno Zagładę, bo przy takiej ilości nowości z czegoś trzeba będzie zrezygnować, a jak większość mam już ten komiks.

Swamp Thing w ogóle się nie spodziewałem. Świetna sprawa, bo strasznie mało tego u nas.

Dobrze, że wydadzą przynajmniej jeden Detective Comics. Szkoda, że w planach nie ma żadnego Batmana z ongoingu. Ale i tak jest świetnie.

Rado

Nightwing mnie cieszy, bo dużo dobrego mówi się o tym komiksie. Fajna sprawa z Deluxem Wieży Babel jeśli ktoś jeszcze nie ma tego komiksu. Dla mnie najlepsza historia JLA, w której występuje Batman. One Dark Knight Jocka akurat skończyłem kilka dni temu - raczej na pewno będzie materiał na kanale. Podobnie z tym Jokerem Tyniona, chociaż tego jeszcze nie zacząłem czytać.

Crowridd

Jednak to nie wszystkie zdjęcia z zapowiedziami Batmana.

Na FB ktoś wrzucił dodatkowe, na którym jest zapowiedziany kolejny numer Batmana (on going).

Juby

O wielkości Nightwinga kelen mówił już tyle razy (i pospały się te Eisnery), że chyba też go kupię, ale liczę na format ongoingów i miękką okładkę.

Cytat: Crowridd1 w 24 Wrzesień  2022, 16:54:52Odpuszczę na pewno Zagładę, bo przy takiej ilości nowości z czegoś trzeba będzie zrezygnować, a jak większość mam już ten komiks.
Zagładę Gotham? Ja akurat nie mam wydania z 2004 roku, ani tego z WKKDC, więc zakupu Deluxa nie wykluczam (choć ze względu na mniej zajmowania miejsca na półce wolałbym, aby ktoś teraz - pod wpływem dzisiejszej zapowiedzi Deluxa - wystawił swój stary egzemplarz na miękko na olx / allegro w przystępnej cenie).

Cytat: Crowridd1 w 24 Wrzesień  2022, 16:54:52Dobrze, że wydadzą przynajmniej jeden Detective Comics. Szkoda, że w planach nie ma żadnego Batmana z ongoingu. Ale i tak jest świetnie.
To w większości zapowiedzi na pierwszą połowę roku, a nowy tom Batmana ma się pojawić w grudniu 2022, więc następny może być w lipcu, stąd jego brak w zapowiedziach. Poza tym, chyba był, tylko szybko mignął i stąd brak fotki.

Cytat: Rado w 24 Wrzesień  2022, 18:20:11Fajna sprawa z Deluxem Wieży Babel jeśli ktoś jeszcze nie ma tego komiksu. Dla mnie najlepsza historia JLA, w której występuje Batman.
No właśnie miałem olać ten tytuł, bo posiadam już wydanie z WKKDC z custom-obwolutą (aby tom kolekcji pasował do serii JLA wydanej przez Egmont), ale z tego co czytam to wydanie Deluxe zawiera również zeszyty pominięte w runie Morrisona i jest pełniejszą jego kontynuacją. Zobaczymy jaka będzie cena, najwyżej kupię jak będzie jakaś super promka, a wtedy wydanie z WKKDC sprzedam, lub oddam młodszemu bratu.

Jeśli Knightfall utrzyma w moich oczach poziom do końca piątego tomu, to biorę wszystko, co planują wydać z Batmanem z klasyki 90s + trzeci tom Ziemi Jeden + jestem zainteresowany trzeba DC Black Label (ale do nich zawsze podchodzę bardzo ostrożnie, poczekam na opinie i naprawdę niską cenę). Wszystko z Jokerem z automatu skreślam.

Poza Batmanem jest dla mnie jeszcze jedna bomba od Marvela. Spider-Man Starczynskiego i Romity Jr. - był jedyną zeszytówką ze Spidey'm na jaką się załapałem w czasach TM-Semic. Głupio oddałem swój egzemplarz, bo później wydawało go DK Komiks, z którego miałem kilka numerów, ale też nie zebrałem kompletu. Potem jego wyrywki wydało również Hachette w swojej kolekcji. Egmont w końcu weźmie się za to, jak należy. Pierwszy tom biorę na pewno (a wydanie z WKKM, który miałem od młodszego brata oddaję do pierwszego właściciela).




Crowridd

#714
CytatZagładę Gotham? Ja akurat nie mam wydania z 2004 roku, ani tego z WKKDC, więc zakupu Deluxa nie wykluczam (choć ze względu na mniej zajmowania miejsca na półce wolałbym, aby ktoś teraz - pod wpływem dzisiejszej zapowiedzi Deluxa - wystawił swój stary egzemplarz na miękko na olx / allegro w przystępnej cenie).

Mam wydanie z WKKDC. Na Allegro te wydania chodzą po 30-40 PLN (tak co najmniej od dwóch lat).

Edit: Przejrzałem swoje wydanie i raczej będę chciał mieć to w Deluxe.

Juby

Policzyłem i jest tam co najmniej 21 (może nawet 24, bo nie wiemy jak wydadzą tę klasykę post-Knightfall) tomów z Batmanem, lub innymi bohaterami Gotham. A jeszcze sporo na drugą połowę roku trzymają w tajemnicy. To naprawdę tłuste lata dla komiksowych fanów Mrocznego Rycerza. :)

Crowridd

I chude dla naszych portfeli. Ceny z tego roku nie będą raczej utrzymane.

Zapowiedzi na 2023 bardzo na plus :)


red fox

Mógłby ktoś opisać te komiksy o Batmanie?
Jest tego dosyć dużo a ja kojarzę tylko to, co będzie po Knightfall.
Fajnie, ze będzie Nightwing ale szkoda, że nie będzie Robina lub jakiegoś Batman i Robin, ponoć serie o Damienie są bardzo dobre.

Juby

#718
Kontynuacje Knightfall Rado opisał tutaj:
Nie wiadomo na razie czy Egmont wyda je oddzielnie, czy w jednym grubym tomie (liczyłby z 770 stron). Potem ruszają z No Man's Land - w 2023 pewnie zdąży się ukazać tylko pierwszy tom, może dwa (o ile utrzymają tempo wydawania co trzy miesiące), reszta w 2024. Łącznie powinni się zmieścić w pięciu o grubości kolejno: 544, 464, 512, 544 i 552 strony (tyle liczą miękko okładkowe wydania zza Atlantyku).

W DC Deluxe wyjdzie trzeci tom Ziemi Jeden (nie potrzebujesz opisu jeśli czytałeś dwa poprzednie), JLA: Wieża Babel to chyba też wiadomo (było już u nas wydane w 2016 w WKKDC), Zagłada Gotham to elseworld również wydany w Polsce już dwukrotnie (opis jest na BatCave w komiksach z 2004 roku).

Batman tom 5, Detective Comics tom 1 i Justice League tom 1 - to oczywiście kontynuacje aktualnych ongoingów. Nightwing i The Joker - też bieżące serie z USA, ale nie wiadomo jeszcze w jakim formacie będą u nas wydane. Opowiadają oczywiście o tytułowych postaciach.

Injustice i DCeased to kontynuacje serii, które są u nas wydawane od 2021/2020 roku. Flashpoint Beyond to dalsze losy Batmana-Thomasa Wayne'a znanego z Flashpointu (nowość), Batman/Catwoman to kontynuacja regularnej serii Batman Toma Kinga (czyli po DC Rebirth - Mieście Bane'a) wydana w formacie Black Label. Pozostałe trzy tytuły spod tego szyldu - tu nie pomogę, sam muszę je wygooglować.

red fox

- Ziemia Jeden - mam oba tomy, trzeci miał być w listopadzie ale wyleciał z zapowiedzi, wiadomo, czy będzie jeszcze w grudniu czy dopiero w 2023?

- Zagładę Gotham mam z kolekcji.

- Injustice mam już trzy tomy.

Razem z Batmanem z plany wydawniczego na listopad wyleciał też szósty tom Epic Collection Spider Mana, ciekawe co z nim dalej?