Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC: Bohaterowie i Złoczyńcy

Zaczęty przez Juby, 24 Marzec 2021, 12:44:19

Leon Kennedy


Crowridd

27.09 wyjdzie tom pt. Rozpęta się piekło. Jeden z kilku eventów napisanych w latach 90., który nie został wcześniej wydany w Polsce (wcześniej Hachette wydało Godzina Zero: Kryzys w czasie, który miał miejsce rok wcześniej.

Jednym z zeszytów w tym tomie będzie one-shot z Batmanem (1995): https://dc.fandom.com/wiki/Underworld_Unleashed:_Batman_-_Devil%27s_Asylum_Vol_1_1

Leon Kennedy

Ostatnio kolekcja trochę nas rozpieszcza i serwuje dobre i ciekawe historie 😎 Oby tak dalej.

Crowridd

#138
Legion Trzech Światów.

Okazało się, że tytuł angielskiego komiksu, który jasno mówił o nawiązaniu do Ostatniego kryzysu wprowadzał ludzi w błąd. W polskiej edycji już tego nie ma.

Może kiedyś kupię na Allegro.

MJ

Hej czy wie ktoś może czy jakimś wydaniu Wielkiej kolekcji pojawi się Batman Mad Monk i Batman and Monster Man? Albo czy kiedykolwiek zostało to wydane w Polsce?
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Q

W Polsce Egmont w 2018 wydał "Batman: Świt mrocznego Księżyca", zawierający "Batman Mad Monk" i "Batman and Monster Man".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

MJ

Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

#142
W necie krąży zdjęcie z ostatniego tomu kolekcji, gdzie zamiast strony z Legionu Hachette dało stronę z jakiegoś komiksu Marvela po włosku.

Błędy się zdarzają - DC zagraniczny omnibus potrafi wydać z błędami, ale tych pomyłek Hachette jest już tyle...

W między czasie w długi weekend wróciłem do pierwszego Kryzysu. Dobrze się to czyta z tymi pobocznymi historiami od tego wydawnictwa. No i jakoś ostatnio polubiłem czytanie komiksów z tamtych lat, więc przedkryzysowy Batman z Killer Crockiem na pewno będzie kiedyś kupiony.

MJ

Też czekam na ten tom. Kupuje Killer Croca w ciemno.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Leon Kennedy

Raczej już omijam komiksy z lat 80 w tego typu kolekcjach, ale Gacka oczywiście dziś biorę 😎

Crowridd

#145
Nie dziwię się nikomu, kto omija komiksy z tamtych lat.

Kończę pierwszy tom Kryzysu z kolekcji. Oczywiście po roku od pierwszego przeczytania tego komiksu jego odbiór jest zdecydowanie lepszy, niż za pierwszym razem, jednak im bliżej finałowych zeszytów, tym mniej czerpię satysfakcji z czytania tej historii.

Poziom cringu, ilość niepotrzebnych zdań i dziur w fabule jest momentami zbyt duży.
Te rysunki Pereza wolałbym zdecydowanie w B&W.

Zobaczymy, jak mi wyjdzie ten komiks za trzecim podejściem.

Leon Kennedy

#146
Są już za ciężko strawne jak dla mnie. Oczywiście są tutaj wyjątki! Co do Gacka, to niestety z czterech punktów, które odwiedziłem mieli tylko w jednym ( pierwszy na liście ) i został sprzedany prawie mi sprzed nosa, trudno.

CytatKończę pierwszy tom Kryzysu z kolekcji. Oczywiście po roku od pierwszego przeczytania tego komiksu jego odbiór jest zdecydowanie lepszy, niż za pierwszym razem, jednak im bliżej finałowych zeszytów, tym mniej czerpię satysfakcji z czytania tej historii.

U mnie raczej na odwrót. Początek bardzo ciężki do czytania, nic mnie nie porwała jak dobrze pamiętam, ale tak gdzieś od połowy zaskoczyło i finałowe zeszyty przeczytałem ze sporą radością. Z historią zapoznałem  się tylko raz  i to kilka latek temu... Może kiedyś uda mi się drugi raz zajrzeć do tej cegły, ale średnio mi się w sumie chcę.

Crowridd

#147
Cytat: Leon Kennedy w 18 Sierpień  2023, 08:32:44U mnie raczej na odwrót. Początek bardzo ciężki do czytania, nic mnie nie porwała jak dobrze pamiętam, ale tak gdzieś od połowy zaskoczyło i finałowe zeszyty przeczytałem ze sporą radością. Z historią zapoznałem  się tylko raz  i to kilka latek temu... Może kiedyś uda mi się drugi raz zajrzeć do tej cegły, ale średnio mi się w sumie chcę.

Chodziło mi o to, że im dłużej czytam te rozwlekane wywody bohaterów, tym mniej mi się chce po to sięgać :) Historia rzeczywiście rozkręca się i jest z każdym zeszytem lepiej, ale te nijakie teksty po godzinie czytania strasznie momentami męczą.

Scena, w której Parias płacze po "zabitym" Monitorze, którego poznał kilka kadrów temu jest kuriozalna. I takie coś mnie odpycha. No ale to chyba uroki komiksów z lat 80.

Co do Gacka, to chyba ta kolekcja nie ma zbyt dużego nakładu.

Leon Kennedy

Już się boje na dwa następne, bo pewnie będzie ciężko dostać jeśli w ogóle mi się to uda.

CytatChodziło mi o to, że im dłużej czytam te rozwlekane wywody bohaterów, tym mniej mi się chce po to sięgać :)

Masa niepotrzebnego tekstu do czytania, to chyba największy problem...

Crowridd

Na Allegro są zawsze do kupienia + na stronie Hachette. Niestety ten ostatni ma Pocztę Polską jako dostawcę ;D

Ja pewnie po nowym roku ponadrabiam z kilkoma zakupami na Allegro właśnie.