Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#1
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - Dzisiaj o 18:13:00
Oczywiście, że jojczyłem na to wszystko! Keaton i jego świetnie potraktowany powrót, Henryk robiony w konia, anulacja Batgirl dalej boli, ale nie pisze o tym co chwilę przypominając  jeszcze jakie to Warner i Gunn złe jest... Narzekanie już nic mi nie da, a że optymistyczny z reguły ze mnie gościu, to staram się wypatrywać promieni słońca na horyzoncie. Jeszcze to Warner da nam radość, albo zaorają to wszystko i udamy się domu... Oby nie. I jeszcze raz... Dalej wierzę w Gunna i jego wizję.

Ale chciałabym jeszcze dodać, że w pełni rozumiem Twoją uzasadnioną złość i frustrację do tego wszystkiego, rozumiem to.
#3
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Juby - Dzisiaj o 12:51:20
Cytat: Leon Kennedy w 20 Maj  2024, 12:39:44Z drugiej strony powinienem płakać jak Ty, bo mi Henryka wielkiego i boskiego zabrali.
@Leon, czy przypadkiem sam nie jojczyłeś na tę decyzję? Nie byłeś wkurzony gdy go wyrzucili? To samo po anulowaniu WW3? Po wyrzuceniu do kosza Batgirl? Po usunięciu Keatona/Batflecka z drugiego Aquamana? Itd., itd.? Z tym, że nie mija tydzień, a ty już piszesz z powrotem "In Gunn we trust" i dopłacasz do wszystkiego, co Zaslav i jego poprzednicy odwalają :P Najgorszy typ fana, któremu logo przed filmem przysłania wszystko i wszystko można mu wcisnąć, a ten przyjmie to z uśmiechem na twarzy i będzie czekał na więcej.

Poza tym, bardzo spłyciłeś moje podejście. O złych decyzjach Warnera w kwestii adaptacji DC zacząłem pisać już w 2014 roku przy okazji produkcji BvS, a później marketingu tegoż filmu. Moje obawy często się potwierdzały, a nawet bywało gorzej niż zakładałem, przez co po JL w październiku 2017 nie byłem na żadnym filmie DCEU w kinie i nie wydawałem na żaden ich film ani złotówki (wyjątek zrobiłem tylko w przypadku Flasha - dla Keatona). Już w 2021 roku pisałem, że mogą nawet zrecastować Cavilla jeśli nie mogą się z nim dogadać, byleby w końcu ruszyli z jakimś Supermanem na dużym ekranie, bo jego absencja w kinach jest niedorzeczna. No ale, nie spodziewałem się, że jak już do tego dojdzie to z takich powodów i w takich okolicznościach (sytuacja bezkompromisowa i skandaliczna). Umiesz z tym przejść do porządku dziennego? Good for you. Ja nie potrafię.

Jeśli ktoś marnuje kolejne szanse i nie wykorzystuje komiksowego świata z potencjałem na najwspanialszą serię filmową ever, podejmując decyzje stojące w 100% w sprzeczności z tym, czego od kinowego DCU bym oczekiwał (a tak jest odkąd Gunn objął pieczę nad DCU) to czemu miałbym mu ufać i na cokolwiek czekać?

A co do linii Elseworlds i The Batman Part Two - oczywiście moje czarnowidztwo, to póki co tylko czarnowidztwo. Jak już wspomniał Leon, pierwszy film został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, widzów i odniósł duży sukces kasowy (w USA to drugi największy hit DC w ostatnich 11 latach), więc WB musiałoby upaść na głowę, aby odpuścić sequel, który wydaje się skazany na sukces. Gdyby mieli go anulować, to już wymazaliby go z kalendarza zamiast dawać mu nową datę premiery na październik 2026. Z tym, że nowy Batman w DCU jest nieunikniony i pewnie zostanie obsadzony właśnie w podobnym czasie, więc o ile sequel nie zarobi tony zielonych banknotów, jak TDK, myślę że na nim seria się zakończy (żadne seriale po Pingwinie i inne filmy, o których się plotkowało nie wydają się być rozwijane). I w sumie Warner niczego po "Part II" nie musi, bo nigdy nigdzie nie padło info, że Reeves ma robić trylogię - jak najbardziej może to być dylogia Pattinsona.
#4
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez MJ - 20 Maj 2024, 21:05:13
Póki co to tylko filmy z serii Elsworlds właśnie są pewniakami i zarabiają sensowny hajs dla DC. Jeśli Gunn nie przebije kasowo Jokera czy The Batmana to jestem spokojny o te serie.
#5
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 20 Maj 2024, 12:39:44
CytatPoza tym, jak już napisał człowiek, któremu nawet gdyby Gunn/ Safran/ Zaslav narobili na dywan w salonie, ten 2 dni później by o tym zapomniał i tak czy siak czekałby na wszystko co tworzą z zapałem, by potem płacić za bilet na każdy ich projekt

Z drugiej strony powinienem płakać jak Ty, bo mi Henryka wielkiego i boskiego zabrali. Bo Gunn coś czasem chlapnie, a plany potrafią ulegać zmianom. Sam jestem zły, że Keaton dostał najprawdopodobniej jednorazowy powrót, ale nie będę przez to bojkotować i krzyczeć jacy to oni w cholerę źli kłamcy są! To zostawiam Tobie. A i kupę możesz sobie wsiąść i oprawić w ramkę na ścianę 😁😅😎😘  Do kina oczywiście wybieram się raczej ochoczo , ale nie czekam na ten moment na nic z wypiekami na twarzy dając całe 20zł za bilet... Może Es, bo w sumie początek kinowy nowego universum. Więc raczej bardzo trzymam za ten projekt kciuki. A tak to spokojnie. Wyluzuj jak ja 😘 I czekaj, a może w końcu będziesz ponownie zadowolony np. z Esa 😎

Osobiście w tym momencie DC trzeba wierzyć tylko w pewniaki jak nowy Es czy to co zostało już w pełni ogłoszone... Chodź wiadomo. Osobiście liczę, że segment Elsworlds na prawdę się czym fajnym zaznaczy i nie zostanie wywalony. Wątpię żeby Zachary wrócił i w sumie na ten moment jest mi to już bardziej obojętne, ale w roli Żuka bardzo chętnie bym jeszcze zobaczył tego młodego z Cobra Kai. I ciągle wierzę w Gunna i nowe DC. Ale Roberta nie ważyć mi się tykać! Ma jeszcze co do pokazania jeśli idzie o Gacka.
#6
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez MJ - 18 Maj 2024, 15:23:26
Newtime, Juby zamieścił pod tym tekstem cytat z Leona Kennedy więc raczej ta uwaga nie była do ciebie  :P . Nie bądź takim pępkiem świata haha.
#7
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Q - 18 Maj 2024, 14:46:17
Cytat: Juby w 18 Maj  2024, 12:18:01A na tamten film wydali więcej kasy i był w bardziej zaawansowanej fazie produkcji niż Batman Reevesa, który ciągle jest w fazie pisania scenariusza.
Z "The Batman II" zrobią inaczej. Nakręcą film, a następnie go skasują jak "Batgirl", żeby mieć odpis podatku.
#8
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez MJ - 18 Maj 2024, 14:05:44
Staram się pamiętać że WB w swoich głupich pomysłach jest w stanie wiecznie zaskakiwać, ale dopóki Gunn nie odniesie jakiegoś spektakularnego sukcesu z filmem z DC to o serię The Batman jestem spokojny, nawet jeśli trwa to tak nieskończenie długo.
#9
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Juby - 18 Maj 2024, 12:18:01
Cytat: MJ w 17 Maj  2024, 21:29:44ale wątpię żeby zrezygnowali z całej trylogii skoro ogłosili osobną linię ELSWORLDS.
Odkąd ją ogłosili nie powstaje w niej ŻADEN projekt. Joker 2, Caped Crusader i Pingwin powstawały wcześniej, dlatego zobaczymy je w tym roku (ale jeszcze przed startem nowego DCU). Cała reszta albo stoi w miejscu, albo wyparowała, albo została włączona do DCU (serial o Arkham). Poza tym, jak już napisał człowiek, któremu nawet gdyby Gunn/ Safran/ Zaslav narobili na dywan w salonie, ten 2 dni później by o tym zapomniał i tak czy siak czekałby na wszystko co tworzą z zapałem, by potem płacić za bilet na każdy ich projekt:
Cytat: Leon Kennedy w 16 Maj  2024, 15:39:53Miało to, miało tamto... Sporo może ulec zmianie po drodze i tak zapewne było i tu.
Gunn na razie gubi się we własnych ściemach do tego stopnia, że nie wierzę w żadne jego słowo. Nie wierzę, że powstanie linia Elseworlds tak, jak nie wierzę że Blue Beetle, czy Zachary Levi wrócą w przyszłym DCU (to były ściemy, żeby ratować wyniki finansowe ostatnich 4 filmów DCEU). Wszystkie animacje niezwiązane z nowym uniwersum WB urwało, lub sprzedało Amazonowi, Joker 2 będzie ostatnim filmem serii, a The Batman 2 (o ile powstanie) ostatnim projektem DC niewchodzącym w skład nowego DCU. Warner przecież już zrobił podobną akcję w 2008 roku - anulowali Justice League Mortal Georga Millera, bo uznali że kolejny Batman w kinach będzie kolidował z Balem u Nolana, który w kinach świecił triumfy. A na tamten film wydali więcej kasy i był w bardziej zaawansowanej fazie produkcji niż Batman Reevesa, który ciągle jest w fazie pisania scenariusza.
#10
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Q - 17 Maj 2024, 23:27:47
Tak obiecująco to nie wygląda. II raczej powstanie, ale tempro prac sugeruje, że może te opóźnienia związane są z tym, że zamiast 3 części Matt musi zamknąć całość w 2. Do tego planowany serial o Arkham Asylum ma być częścią DCU a nie uniwersum "The Batman".

Z tą osobną linią Elsworlds to obecnie ogranicza się tylko do "The Batman" i "Jokera", gdyby bardziej im zależało, to spokojnie mogliby zaplanować Batman Beyond, albo inny projekty, a tak nawet ten z Supermanem od Ta-Nehisi Coates stoi w miejscu.