Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Beware The Batman

Zaczęty przez Q, 04 Październik 2011, 16:50:01

Deuce

Odcinek 4

Z tego odcinka najbardziej zapami?ta?em, jak to Katana wysz?a na hipokrytk?. Najpierw oburzy?a si? na Bruce'a i zarzuci?a mu, ?e "klasy nie da si? kupi?", a potem sama jak si? zachowywa?a ? Mo?na to okre?li? mianem gbur lub buc. Nie mówi?, ?e od razu ten profesorek musia? si? jej podoba?, ale mog?a chocia? grzecznie na to odpowiada?, a nie milcze? albo udawa? wiecznie niezadowolon? i obra?on?.
Przeciwnik do?? ciekawy i dowiadujemy si?, jak? rol? pe?ni w serialu Shiva.


Odcinek 5

Mamy tu znów ma?o znanych przeciwników. Whale'a kojarz? z Gotham Underground i w serialu dobrze go odwzorowali, szczególnie z?by. Dumptiego nie znam zupe?nie. Domy?lam si?, ?e jest to nawi?zanie do tego znanego Jaja, które siedzia?o na murze, spad?o i rozbi?o sobie skorup? (?). Podoba? mi si?, jako ten szalony. Muzyka, która towarzyszy?a Batmanowi po przybyciu do kryjówki Humptiego, te? bardzo klimatyczna i pasuj?ca do aktualnych wydarze?.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

LelekPL

Ja jestem ciekaw natomiast co o tym serialu sądzą osoby, którym bardzo podobał się pilot, czyli Kelen i BlackBat. Nic się nie odezwaliście od tamtego czasu odnośnie poziomu serialu. Czy nadal go oglądacie i co o nim sądzicie? Coś na temat naszych już nieco surowszych uwag?

kelen

Ogl?dam nadal z wielkim zainteresowaniem. Jeszcze nie obczai?em wersji 720 albo 1080, wi?c o CGI finalnie wci?? wstrzymuje wypowiada?. Ten serial ma bardzo dobry potencja? fabularny i chyba na razie mia? tylko jeden s?abszy odcinek (ten o Anarkym). Historia o Humptym Dumptym mnie bardzo pozytywnie zaskoczy?a (co prawda spodziewa?em si? mniej wi?cej takiego sposobu dzia?a przest?pczego, ale robienie wszystkiego z ukrycia i te porwania - very good). Muzyka jest fajna, voice actorzy s? dobrze dobrani. Nic tylko czeka? co szykuj? z Anarkym i Ra's Al Ghulem. Mam nadziej?, ?e skoro pojawi? si? w?ród concept artów Joker, to zobaczymy go te? w serialu. Je?li tak, to licz? na ?wietny odcinek.

Z wad to mam ma?e zastrze?enia do scenariusza, czy raczej dialogów. Czasem s? troch? out of character w przypadku Gordona.

BlackBat

Równie? ogl?dam, nie wypowiadam si? ca?y czas bo straszny ze mnie le? i nie czuj? jakie? ogromnej potrzeby roztrz?sania si? nad ka?dym odcinkiem. Podobnie jak kelen czekam na wersje HD.

Serial mi si? bardzo podoba, odcinki moim zdaniem trzymaj? poziom. Anarky jako villain nie urwa? mi ty?ka, ale ca?a akcja by?a nawet niez?a. Póki co najbardziej podoba?a mi si? Magpie i odcinek z Humptym (ko?cówka by?a mocna).Fajna jest tak?e posta? Katany, lubi? silne babki które potrafi? skopa? ty?ek. Co prawda jej model w akcji nie prezentuje si? moim zdaniem ju? tak widowiskowo (twórcy dali jej troch? za d?ugie nogi ale to pewnie kwestia stylistyki) ale co tam, dobra jest i mi si? podoba.
Animacja mocy  Soultaker Sworda by?a ?wietna, tak jak mówi?am wcze?niej "efekty specjalne" s? na tak.
Co mog? rzec o ca?o?ci? Czekam a? si? rozkr?ci, mam wra?enie, ?e b?dzie jaki? wa?ny plot z mieczem Tatsu wi?c zapowiada si? ciekawie. Ogólnie ogl?da mi si? przyjemnie i jestem ciekawa co b?dzie dalej.

@Deuce
Nie wkurzy?by? si?, jakby si? do ciebie przyklei? taki fanboy? ;)Z reszt? takie zachowanie wobec doktorka jest moim zdaniem bardzo in character. Ona po prostu "doesn't give a shit", jest wojownikiem, ochroniarzem- zrobi?a to co jej kaza? Wayne i my?la?a, ?e na tym si? sko?czy. Nie lubi swojego pracodawcy, wi?c nie dziwi? si? ?e chodzi jakby kij po?kn??a. Fakt szkoda psora, bo biedne ch?opie tak j? lubi?o a dziewczyna niemi?a :)
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Deuce

Jeśli Katana rzeczywiście miałaby klasę, to powiedziałaby mu raz, stanowczo, ale grzecznie, że nie ma u niej szans. Gdyby to nie pomogło, to mogłaby go zignorować, aż ten by się znudził. Inaczej nigdy by się nie uwolniła od takiego natręta. Kiedy ją przytulał, to mogła nawet użyć siły fizycznej, bo profesorkowi, w żadnym wypadku, nie wolno było jej tak obłapiać.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

8azyliszek

"Batman and Gordon going to the White Castle" :P

Piąty odcinek miał nawet niezłą fabułę ale mi wszystko popsuło sporo idiotyzmów.
- Nie podobało mi się, że Humpty Dumty działał niemal jak Toyman
- Scena gdy ściągnięto pierwszą figurkę z ofiarą do podziemi. Dlaczego nie było nigdzie oddziału saperów tylko ciągle był Gordon i te dwa "krawężniki" z pierwszej sceny. Koszty, kosztami, ale to było potwornie głupie.
- Batman obserwuje dom Gordona od frontu, a tymczasem diaboliczny Humpty wchodzi tylnymi drzwiami. To dopiero była komedia i idiotyzm.
- No i scena bitwy. Kule latają nisko, Humpty Dumty ma też czyste pole ostrzału, a Batman jakby tego nie widział. Prawie bez żadnego stresu wyciąga zakładników i nikomu nic się nie staje. A potem WBIEGA po kręconych schodach, zamiast się podciągnąć na swojej lince.
I właśnie takie durnoty niszczą klimat. O plastikowych broniach i CGI nie wspominając.

Bo świetnie pokazali relacje Gordon-Batman. Tak właśnie między nimi było na początku. Modelowe rozwalenie zbirów tego gangstera, czy pierwsze spotkanie Batman-Barbara Gordon. To mi się podobało. Tak samo motyw gdy Katana szuka "kluczy" a Alfred się z nią bawi i wyciąga spluwę gdy go zaszła od tyłu. Więcej takich scen, a mniej idiotyzmów. No i kolejny raz, że przestępca niby ginie, ale naprawdę nie, mogliby już sobie darować.

Nietoperz

Za nami szósty odcinek "Beware The Batman".
+ Nawi?zanie do pierwszego odcinka poprzez posta?
Spoiler
Simona Stagga.
[Zamknij]
+ Nowa w tym serialu, cho? ju? znana z innych animacji, posta?:
Spoiler
Metamorpho.
[Zamknij]
+ Klimatyczna scena mi?dzy Batmanem a
Spoiler
Staggiem
[Zamknij]
i jego ochron?.
+ Poniek?d plus: Batman
Spoiler
ponosi pora?k? - mimo stara?, nie udaje mu si? odwróci? transformacji Rexa Masona.
[Zamknij]
To czyni go bardziej ludzkim.
+ Ci?ta riposta Batmana z batpendrive'em w tle.
+ Przewidywane zako?czenie typu "I'll be back", za to ?adnie zrobione.
+! Powrót postaci z drugiego odcinka i
Spoiler
zaskakuj?cy sms.
[Zamknij]
Czy?by
Spoiler
wtyczka League of Assasins? Black Maska?
[Zamknij]
Olbrzymi plus za klimatyczno??.

Moja opinia: nadal serial jest ciekawy, obiecuj?cy. Pozytywne jest tworzenie po??cze? mi?dzy odcinkami (w tym odcinku nawi?zano w mniejszy lub wi?kszy sposób do min. 3 poprzednich) i budowanie uniwersum Beware The Batman. :) Dobrze, ?e serial wprowadza nowe w animacji lub mniej znane postaci, cho? niektóre mo?na by poprawi? (Anarky - niech by go Batman znalaz? dopiero w drugim/trzecim odcinku pokazuj?cym t? posta?, a nie za pierwszym razem) lub lepiej wprowadzi? (Mister Toad! Co tu robi gadaj?ca ropucha?!). Fajnie, ?e jest serial. Chcia?bym, by WB przy jego okazji wypu?ci?o w ko?cu na rynek europejski wszystkie sezony poprzednich animacji z Batmanem (TAS/TNBA, Beyond, The Batman, TB&TB), a nie rzuca przystawki lub nic...

Deuce

W odcinku szóstym mamy nową postać: Metamorpho. Ciekawe teraz, jak będzie ona rozwijana. Nadal będzie wkurzonym na los i wszystkich, czy powoli zacznie akceptować swoją sytuację i zechce wykorzystać swoje moce dla dobrych celów ? Innymi słowy, czy będzie sprzymierzeńcem Batmana, czy jego wrogiem ? Zobaczymy z czasem.
Przy odcinku z Magpie pisałem, że myślałem, iż to ta doktorka jest jej cywilną tożsamością. Wtedy się pomyliłem, ale z czasem wyszło na to, że jednak podświadomie ją wyczułem. Co dla niej mają ? Znów trzeba czekać.
No i na koniec: Alfred wreszcie zdrowy.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman


XIII

Idiotyczny pomysł aby Katana tyle razy ratowała Batmana.

kelen

Obejrzałem 6 odcinek w Full HD i muszę powiedzieć, że animacja w 1080p wygląda rewelacyjnie.

LelekPL

Odcinek 6 by? wyra?nie najlepszy, nawet momentami poprawiono tak krytykowane przeze mnie t?o... ale tylko momentami. Historia w ko?cu mia?a jakie? emocjonalne zaanga?owanie w bohaterów. Szkoda, ?e to wci?? nie jest Bruce Wayne, bo od pocz?tku nadal nie ma w nim nic co by mog?o wci?gn?? odbiorc?. By?a chyba jedna scena w drugim najlepszym odcinku tego serialu z Magpie, kiedy spojrza? w test Rorschacha, ale to by by?o wszystko na 6 odcinków.

Póki co ma?ymi kroczkami staraj? si? naprawia? swoje b??dy, rozwija? si?, ale idzie to do?? ?lamazarnie. O ile chcia?em pochwali? ostatni odcinek za pewne emocje i g??bi? postaci, to tak?e nie mog? nie zauwa?y?, ?e jest to praktycznie ta sama historia co Clayface'a. M??czyzna staje si? potworem i wyrzutkiem. Stare i ma?o oryginalne, no ale przynajmniej troch? zaanga?owania widzów w to co si? dzieje uda?o im si? wprowadzi?, wi?c lepsze to ni? nic.

@kelen, animacja jest rzeczywi?cie bardzo p?ynna i dobrze, dynamicznie poruszaj? si? postacie. Jednak nadal jest pusta, a wybór stylizacji jest wed?ug mnie nietrafiony. Co? bardziej realistycznego by?oby chyba lepszym wyborem.

Rado

Od trzeciego odcinka si? nie wypowiada?em, dzi? jestem ju? po o?miu i musz? niestety powiedzie?, ?e moje zainteresowanie serialem s?abnie z tygodnia na tydzie?. Pierwsze dwa odcinki zrobi?y na mnie du?e wra?enie - szczególnie pierwszy - ta pocz?tkowa scena, w której Batman wiedzia? jak przeciwnik jest uzbrojony, nastawienie barku, Alfred zaskakuj?cy Bruce'a niespodziewanym atakiem z rana i do tego licz?cym jeszcze mu ciosy potrzebne na obezw?adnienie - to by?o co?. W drugim odcinku Bruce te? popisywa? si? wiedz? psychologiczn?. Odgad? po mimice i zachowaniu, ?e dla Katany Alfred jest mentorem, by?o fajne ?ledztwo i scena z Gordonem. Odcinki numer 3 do 7 by?y kiepskie moim zdaniem. Zrezygnowano z pokazywania Batmana jako mego inteligentnego cz?owieka wyprzedzaj?cego wszystkich o dwa kroki. Bruce nie popisuje si? wiedz?, za to teraz jest mnóstwo akcji i jeszcze raz akcji. Po?cigi, wybuchy, bomby, strzelaniny, walki na miecze, skakanie po ?yrandolach - mnie to m?czy. Nie tego szukam. Mnóstwo akcji jest w tym serialu, dla mnie a? za du?o.

Ósmy odcinek mnie zaskoczy? na plus. Scena na dachu z Gordonem by?a tym czego oczekuje. Wi?cej takich scen poprosz?. Zabawna by?a te? Barbara. No, ale potem znów by?y wybuchy, ognie i ta cysterna. Niemniej jednak ten odcinek mi si? podoba? bardziej ni? pi?? poprzednich razem wzi?tych. Mam nadziej?, ?e b?dzie wi?cej pokazywania Goddamn Batmana, a mniej akcyjniaka kung fu.

Deuce

Odcinek 8

Z rzeczy wartych odnotowania:

Spoiler
Po raz pierwszy pojawia się Bat-signal. Katana już jest Robinem. Fajny motyw, kiedy Batman uratował posadę Gordona, biorąc na siebie winę za samowolkę Jima.
Nie podobał mi się motyw porwania Barbary. Chodzi mi o jej zachowanie. Ona powinna przysłowiowo "walić po gaciach" ze strachu. Dogadywała jednak swoim oprawcom, świetnie się przy tym bawiąc.
[Zamknij]

Generalnie ten odcinek nie był zły, utrzymywał średnią całego serialu.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Leon Kennedy

Jak na razie jestem po 3 odcinkach. Pierwszy był całkiem udany i narobił mi ochoty na kolejny, który jak na razie uważam za najlepszy, co w dużej mierze zasługa fajnie ukazanej Sroczki. Ten z Anarky jak na razie najbardziej mnie zawiódł. Anarky z wyglądu jest mocno taki se i nie podobało mi się spore wzorowanie postacią Jokera. Najlepsza w tym odcinku jest  Katana i jej mały test. Za to w pełni podoba mi się Alfred. Mocna postać. Bruce ma sporo pożytku dzięki niemu.