Aktualności:

"The Batman" na  4K Ulta HD, BD i DVD od 27 maja.

Menu główne

Kinowe filmy na podstawie komiksów

Zaczęty przez Juby, 13 Kwiecień 2008, 15:44:08

Q

Cytat: LelekPL w 29 Grudzień  2021, 23:02:49Tym bardziej z tak krótkim oknem kinowym i darmową opcją po jedynie 45 dniach. Ogólnie fatalnie, że już to zapowiedzieli - wiem, że mają taką umowę z kinami, ale ta umowa, nie znaczy, że film MUSI po 45 dniach pojawić się w necie. Oznacza jedynie tyle, że studio ma taką opcje, a ogłaszanie jej tak wcześnie uważam za błąd.
Dokładnie. Po 45 dniach prędzej spodziewałbym się udostępniania filmu w opcji PVOD za dodatkową opłatą, a nie na platformie streamingowej w ramach abonamentu, ale najwidoczniej cały czas, mimo tegorocznych równoczesnych premier, nie udało im się przyciągnąć klientów do HBO Max.

"The Batman" ma przewagę nad innymi superbohaterskimi filmami, że jego budżet to 100 mln dolarów, a nie ponad 200 mln, więc żeby nie powstała kontynuacja film musiałby okazać się kompletną klapą pod względem finansowym i krytyki.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

#181
Cytat: Q w 29 Grudzień  2021, 23:46:16Dokładnie. Po 45 dniach prędzej spodziewałbym się udostępniania filmu w opcji PVOD za dodatkową opłatą, a nie na platformie streamingowej w ramach abonamentu, ale najwidoczniej cały czas, mimo tegorocznych równoczesnych premier, nie udało im się przyciągnąć klientów do HBO Max.
I to jest zabawne, bo ani HBO Max, ani ich filmy z 2021 na tym specjalnie nie zyskały. Podobno nowy "Seks w wielkim mieście" ściągnął więcej subskrybentów niż którykolwiek z tych ich hitów kinowych (aczkolwiek nie znam statystyk, gdzieś to tylko wyczytałem, więc mogę się mylić).
Poza tym, te okno powinno mieć 60 dni, a nie 45, a przykład Batmana bardzo dobrze pokazuje czemu z punktu psychologicznego:
Nagłówki "The Batman trafi na HBO Max w kwietniu" brzmią jakby trzeba było czekać tylko miesiąc - 30 dni, a nie 45. Prawie nic. Dobrze dla platformy może to brzmi, ale fatalnie dla kin... i w rzeczywistości dla studia, bo sporo osób sobie po prostu poczeka z takim nastawieniem. Gdyby film wychodził po koniec marca, to wtedy lepiej byłoby dla kin, bo nagle Batman na HBO Max pojawiałby się nie w kwietniu, a w maju. Teraz to brzmiałoby jak 2 miesiące, a nie miesiąc, mimo, że to nadal tylko 45 dniowe okno. Dlatego 60 dni to byłby najbardziej optymalny termin, bo zawsze gwarantowałby kinom i studiom ten dwumiesięczny odstęp i w świadomości widzów wypadałoby conajmniej ten pierwszy miesiąc sporzytkować na wizytę w kinie. Może nawet dwie lub trzy.

Cytat: Q w 29 Grudzień  2021, 23:46:16"The Batman" ma przewagę nad innymi superbohaterskimi filmami, że jego budżet to 100 mln dolarów, a nie ponad 200 mln, więc żeby nie powstała kontynuacja film musiałby okazać się kompletną klapą pod względem finansowym i krytyki.
To też prawda. Taki budżet bardzo pozytywnie wpływa na szanse na kontynuacje. Nawet z moją pesymistyczną prognozą kasową, ale z ciepłym przyjęciem, nie zdziwiłbym się gdyby WB i tak zdecydowało się na sequel. Podobnie przecież było z Shazamem (choć oczywiście WB ma stanowczo większe oczekiwania co do Batmana niż do Shazama).