Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Guyver87pl

CytatTo nie do końca tak. Bezpośrednią kontynuacją Legacy jest Batman: Bane.

Masz pewnie rację, ale Wikipedia, DC Wiki i kilka innych stron podają "Batman: Bane" jako epilog "Legacy", ale w związku z tym, że to one-shot funkcjonuje on też, jako osobna historia. No i czytałem to wszystko dosyć dawno temu, a pamięć jak widać bywa zawodna... Dzięki za zauważenie mojego błędu. Inna sprawa, że w ten sposób prawdopodobnie zmusiłeś mnie do przeczytania tego wszystkiego jeszcze raz. Ale cóż, bycie nerdem to również obowiązki  ;D

cheL1os

Witam,
jestem tu nowy i mimo, ?e przeczyta?em troch? batmanów potrzebuj? pomocy. Mianowicie chcia?em sobie uzupe?ni? fabu?? czytaj?c komiksy od pocz?tku, ale komiksy z '39 wcale nie s? takie super. "Mo?e od 'Year One'" pomy?la?em i wszystko posz?oby jak po ma?le, gdyby nie to, ?e jest jeszcze All-Star Batman & Robin The Boy Wonder (2005), Azrael, Batgirl, Batwoman, Birds of Prey, Detective Comics, Nightwing, JLA, Robin, Red Robin, i od cholery innych batmanów. Moje pytanie brzmi: czy wystarczy, ?e wyszukam pierwsz? dat? wydania ka?dego z w.w. i b?d? czyta? po 'zwyk?ym' Batmanie wszystkie po kolei, czy jest jaka? magiczna kolejno??, któr? musz? odkry?, by sta? si? godnym przeczytania najlepszej opowie?ci wszechczasów a pytanie na forum to oszukiwanie?
Z góry dzi?ki,
przepraszam je?li ten w?tek si? ju? pojawi?, ale jest tutaj milion rzeczy a ja nie mam tyle czasu,
pozdrawiam

Ps. Je?li nikt nie b?dzie w stanie odpowiedzie? na moje pytanie a kto? przypadkiem b?dzie zna? kolejno?? Batman R.I.P. to b?d? wdzi?czny - komiks w sprzeda?y zawiera Batman 676-681, a w komiksie 677 jest napisane Batman R.I.P. checklist: Detective 846-850, Nightwing 147-150, Robin 175-176, Batman & The Outsiders 11-13 i b?d? tu m?dry... ?eby nie by?o, ?e jestem tylko pijawk?, do tygodnia postaram si? wrzuci? jakie? fajne grafiki z gry Batman: Arkham City (w formie tapet np.), a póki co my?l?, ?e niebrzydki screen z Batman: Arkham Asylum: http://www.sendspace.com/file/5q667a . Oczywi?cie je?li nikt nie chce, ?ebym wrzuca?, prosz? napisa?.

Jeszcze raz dzi?ki i pozdrawiam.
For what is batman if not an effort to master the chaos that sweeps our world? An attempt to control death itself?

kelen

Jeśli chodzi o główne historie z Batmanem to tak, najlepiej zacząć od "Year One". Takie serie jak Azrael, Batgirl czy Nightwing nie są z nim bezpośrednio związane, ale czasem są częścią crossoverów. "All-Star Batman and Robin, the Boy Wonder" jest spoza oficjalnego kanonu.

Co do kolejności, to ta strona powinna Cię zainteresować: http://www.batmantrades.com/ (zacznij od paragrafu "A New Beginning, a Darker Knight"). Ten blog też zawiera ciekawy podział: http://therealbatmanchronoproject.blogspot.com/

Co do Batman RIP: główna historia została zawarta w serii Batman (676 - 681), cała reszta to mówiąc krótko chwyt marketingowy i nie wnoszą praktycznie nic do głównej historii.

cheL1os

Dzięki ziomuś!! Wielkie dzięki, tak wielkie dzięki, żebym nawet klął, ale pewnie w regulaminie było, że nie można.
For what is batman if not an effort to master the chaos that sweeps our world? An attempt to control death itself?

Rado

Czy s? jakie? warte polecenia komiksy, by? mo?e jakie? mini serie, o szkoleniu Bruce'a za granic?, w celu zostania m?cicielem? Chodzi mi o nauki u Ducarda, Shivy, albo ogólnie u jaki? mistrzów ninja itp. Nie chodzi mi tylko o sztuki walki, ale generalnie o nauk? czegokolwiek.

codic

Nie wiem czy nie pisałem już o tym, ale jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do przygody z komiksami z Batmanem (tak, tak linczujcie mnie! ;) pomimo, że od kilkunastu lat jestem (cichym) fanem. Seriale, filmy do tej pory mi starczyły, ale sądzę że czas najwyższy zapoznać się z czymś innym. Dla zupełnego laika w świecie komiksów poprosiłbym o listę serii, z którymi muszę się zapoznać i jeszcze w jakiejś logicznej kolejności (niestety przeglądałem i Wiki i forum, ale już się gubię w tym wszystkim). Zaznaczę, że wolałbym te komiksy typu "kanonicznego" czyli żadnych siedmiu różnych wymiarów/siedmiu różnych Batmanów, walki z kosmitami itp. Poradzicie? :)
I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!

Drawski

Czytaj komiksy od restartu universum. Batman, Batman and Robin, Detective Comics, Batman and Robin, Batman: The Dark Knight. Przynajmniej te serie mówią stricte o postaci Batmana, reszta porusza przygody reszty bat-rodzinki.

Corso

Czy warto zająć się lekturą "Batman/Sędzia Dredd - Usmiech śmierci"? Poziom pisarski i oprawa graficzna dużo gorsza od Bisleyowego "Sądu nad gotham"? Pozdrawiam.
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Kujaw

Je?li "S?d nad Gotham" Ci si? podoba? to uwa?am, ?e warto, ale nale?y ten komiks traktowa? jako ciekawostk?, w sam raz na raz. Czyta si? przyjemnie. Na pewno jest sporo lepszy ni? "Ultimate Riddle". Mnie osobi?cie grafika miejscami wydawa?a si? lepsza od wyczynów Bisley'a, wi?cej splash-page'ów i to wysokiej klasy...ale to kwestia gustu. Tylko jedna rada, kup orygina? ("Batman/Judge Dredd Files: zawiera "S?d nad Gotham, "Ultimate Riddle" i t? w?a?nie histori? - 41 z? na Multiversum), bo Egmont wyda? ten komiks na druku offsetowym, który nie nadaje si? do komiksów malarskich.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Corso

Too late! Właśnie zakupiłem 2 części egmontu. :/
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Kujaw

No, masz...
To na pocieszenie powiem tylko, że "Batman/Judge Dredd Files" jest za to w standardowym formacie :P
Miłej lektury :)

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Corso

Dzięki, za parę dni będzie to przeczytam. Widziałem parę stron w necie i powiem, że graficznie jest zacnie. :D
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Rado

Cytat: Rado w 29 Grudzień  2011, 21:01:58
Czy s? jakie? warte polecenia komiksy, by? mo?e jakie? mini serie, o szkoleniu Bruce'a za granic?, w celu zostania m?cicielem? Chodzi mi o nauki u Ducarda, Shivy, albo ogólnie u jaki? mistrzów ninja itp. Nie chodzi mi tylko o sztuki walki, ale generalnie o nauk? czegokolwiek.

Pozwol? sobie ponowi? moje pytanie i mam kolejne, z jakiego komiksu pochodzi ten kadr?


Guyver87pl

To strona z "Legends of the Dark Knight #125", b?d?cego cz??ci? "No Man's Land". Je?li dobrze pami?tam, Bruce chcia? odzyska? nadszarpni?te zaufanie Gordona, ujawniaj?c mu swoj? to?samo??, jednak ten stwierdza, ?e gdyby naprawd? chcia? j? zna?, to odkry?by j? ju? ponad dekad? wcze?niej.


adamek15

Kto wie gdzie można zamówić pre order  komiksu Zabójczy żart ?