Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

mein lieblings Villain...

Zaczęty przez Jon, 03 Kwiecień 2008, 20:18:57

Bill Cipher

1.Bane idealny anty-batman dorównuje Brucowi intelig?cj? i przerasta mi??niami (Batman na szcz??cie nadrabia gad?etami). Po?wi?ci? ca?e swoje ?ycie na znalezienie i z?amanie batmana. Nawet po knightfall kiedy nie mia? venomu by? w stanie walczy? z batmanem a? do remisu.

2.Joker prawdopodobnie najbardziej ikoniczny z?oczy?ca w komiksach, kiedykolwiek us?yszysz comic book villain w?a?nie on przychodzi na my?l. Ilo?? z?a które wyzwoli? ten psychopata jest ogromna:
-zabi? drug? ?on? Gordona
-sparali?owa? Barbare
-zabi? Jasona Todda
I to nie wszystko cytuj?c Jokera z filmów nolana "You won't kill me out of some misplaced sense of self-righteousness. And I won't kill you because you're just too much fun. I think you and I are destined to do this forever" co pokazuje ?e jako dwa totalne przeciwie?stwa s? skazani na nieustann? walk?.

3.Scarecow jeden z najbardziej dzia?aj?cych na psychik? wrogów mrocznego rycerza. Wizje które batman ma po jego Fear gasie zawsze fajnie wygl?daj?. Na wspomnienie zas?uguje jego wyst?p w tas-ie gdzie widzimy najwi?ksze strachy Barbary Gordon
Remember! Reality is an illusion, the universe is a hologram, buy gold, bye!

Rado

Odświeżę trochę topic. Niedawno Lelek napisał:

Cytat: LelekPL w 26 Maj  2013, 18:31:34
3) Two-Face - najciekawsza postać w całym bat-uniwersum według mnie. Niestety kompletnie nie przydatna, po tym jak zostaje "wielkim" gangsterem. O ile mógłbym wymienić kilka historii ze Scarecrowem, które naprawdę lubię, o tyle z Two-Facem takich nie kojarzę (może ktoś pomoże?). Co nie dotyczy jednak historii jego przemiany, która jest bardzo wciągająca i dramatyczna. Szkoda, że potem ciężko jest coś z tą postacią zrobić, ale tyle co mamy mi w zupełności wystarcza.

Ostatnio miałem przyjemność przeczytać album Batman Jekyll & Hyde i właśnie tą mini serię chciałbym polecić wszystkim, którzy szukają czegoś dobrego z Two-facem. Fajna wycieczka i grzebanie w przeszłości, a konkretnie w dzieciństwie Harveya. Rozdwojenie jaźni zaczęło się na długo przed Long Halloween...

Poza tym, komiks powinien również spodobać się tym, którzy nie koniecznie szukają czegoś konkretnie z Two-facem, lecz po prostu szukają "czegoś mrocznego" z Batmanem. Mrok objawia się nie tylko przez klimatyczne rysunki, ale głównie przez pokazanie tajemniczych morderstw dotykających ostatnio Gotham City. Dość powiedzieć, że pierwsza scena komiksu pokazuje nam miejsce zbrodni, w której to ojciec brutalnie zamordował swoją rodzinę i przez trzy dni pożywiał się ciałem swojej żony. Kiedy policja wkroczyła do mieszkania zastała go przeżuwającego kolejne wnętrzności, do tego oglądającego sitcom w tv głośnio się przy tym śmiejąc. Jekyll & Hyde to mocna rzecz. No i łatwo dostępna w naszych sklepach internetowych w przystępnej cenie.

Rado

Ruszy?a nowa rubryczka na BatCave - "Villains Corner". Ka?dy kto chcia?by napisa? kilka s?ów o swoim ulubionym adwersarzu Batmana (i chcia?by ?eby jego tekst ukaza? si? na stronie i facebooku) ma teraz tak? mo?liwo??.

W pierwszej kolejno?ci wyst?puje Bane, opisany przez Deuce'a.

http://www.batcave.com.pl/villains-corner/bane/

Funky

Świetny tekst Deuce`a (prawdziwy fachowiec w temacie Bane`a) Jedynie nie zgadzam się z opinią że bluza i spodnie źle wyglądały w "TDKR". Ja tam byłem zadowolony z tego że wyglądał jak bezdomny, w końcu to był rewolucjonista i musiał do ludu Gotham przemawiać z perspektywy kogoś kto nie lubi luksusu. Zresztą nadrabiał to scenami gdzie był w skórzanej czarnej kurtce (elegancja a la Gestapo ;) ). No i zdecydowanie inne zdanie mam na temat filmowej maski Bane`a którą uważam za zdeecydowanie lepszą od tej znanej z komiksów (którą Zguba musiał kupić w sex-shopie w dziale BDSM :P)

LelekPL

#49
Przeczyta?em na razie tylko histori? Bane'a z komiksów wed?ug Deuce'a i musz? przyzna?, ?e to by?... FAN-TAS-TY-CZNY tekst. Rewelacja. Teraz wspó?czuj? tylko kolejnej osobie, która b?dzie pisa?a o np. Jokerze albo Catwoman. Z Bane'm by?o o tyle ?atwo (cho? to z?e s?owo i nie powinno umniejsza? pracy Deuce'a ani troch?), ?e istnieje raptem 20 lat, wi?c tych historii nie jest a? tyle. Natomiast gdyby kto? chcia? robi? tekst o "klaunie" na takim samym poziomie i tak szczegó?owy wymaga?oby to duuu?o czasu.

CO do moich opinii na temat Bane'a. Nigdy nie by?em fanem. Podobnie jak napisa? Deuce w tek?cie, zawsze uwa?a?em, ?e jest to nieprzemy?lana posta? stworzona tylko pod dany event, a nie jako trójwymiarowy protagonista. Jest to ewidentnie dziecko lat 90-tych, kiedy wszystko musia?o by? "extreme" i "cool". Na ca?e szcz??cie nie dosta? deskorolki i wielkiej giwery, ale skóra i ekstremalna budowa cia?a by?y. Poza tym wed?ug mnie charakteryzowa? si? tylko umiej?tno?ciami, a nie osobowo?ci?. Zosta? stworzony jako genialny si?acz, silniejszy i sprytniejszy od Batmana. To by?a jego charakterystyka. A motywacja zosta?a daleko w tle. "Sen o nietoperzu"? Prosz? Was. By?a to Batmanowa wersja Doomsdaya. Villian stworzony tylko po to, aby raz pokona? bohatera w celu zwi?kszenia sprzeda?y komiksów, a gdy to si? wydarzy... ok, nie mamy pomys?u. Wida? to w dalszych jego losach. Uwa?am, ?e gdyby przy?wieca?a mu lepsza motywacja by?by to znacznie lepszy przeciwnik, co potem si? w?a?nie sta?o w filmach Nolana.

Co do samego tekstu to jest tu wiele informacji, suchych faktów, ma?o opinii. Opini? ka?dy swoj? ma, ka?da jest wa?na, ale kiedy chc? zaczerpn?? informacji to mam ochot? pozna? tylko podstawowe informacje i sam z nich wyci?gn?? wnioski. Deuce ?adnie to wywa?y?, bo mimo i? jest par? takich wtr?ce?, nie dominuj? one tekstu i zazwyczaj pozwalaj? mu opisa? albo zmiany wygl?du postaci, b?d? zmiany w kierunku jaki obrali sobie scenarzy?ci i edytorzy.

Natomiast jaka rzecz mnie zaskoczy?a? Nie wiedzia?em, ?e Bane jest takim ch?opcem do bicia. Prawie ka?da jego historia potem ko?czy si? wielk? pora?k?. Nadal nie by? postaci?, a jedynie "testem" dla ró?nych bohaterów i z?oczy?ców. Nasz bohater ma si? wykaza? w walce? OK, jak zwykle dajcie Bane'a, ?eby bohater skopa? mu ty?ek.

Je?li ja mia?bym co? doda? to jest to na pewno jego run w aktualnym Forever Evil: Arkham War. Gdzie znowu dzia?y si? z nim ciekawe rzeczy (ten ca?y Bat-Bane mnie nie zachwyci?, ale i w samej historii okaza? si? niewypa?em, natomiast po??czenie si? Bane'a z Trybuna?em Sów, uwa?am za bardzo dobre posuni?cie, jak równie? nadanie w ko?cu motywacji Bane'owi, podobnej do tej z TDKR), a koniec by? bardzo udany i w ko?cu okraszony sukcesem, bo Bane przejmuje miasto i zak?ada pewien bardzo charakterystyczny p?aszcz:

Rozumiem jednak, ?e tekst by? zapewne pisany przed przeczytaniem tej serii.

Tak czy siak jest to bardzo solidna i ?wietna robota, wnikliwa analiza, z lekk? nutk? krytyki. Mam nadziej? na wi?cej takich tekstów, aczkolwiek jeszcze raz wyra?am moje wspó?czucie co do osób, które b?d? chcia?y co? podobnego zrobi? o starych przeciwnikach Batmana.

Deuce

Dzi?kuje Wam, Funky i Lelek, za mi?e s?owa oraz opinie, co si? podoba?o, a co nie, z czym si? zgadzacie, a z czym nie. Kiedy pisa?em ten tekst, to przy?wieca?a mi my?l, ?e "je?li przeczyta to cho? jedna osoba, to by?o warto".
Trzeba w tym miejscu podkre?li? du?y wk?ad Rado, który czuwa? nad estetyk? tekstu przez ca?y proces jego tworzenia. Swoje wniós? te? Kelen, który "?wie?ym okiem", naniós? ostateczne poprawki.
Samo pisanie by?o dla mnie o tyle ?atwe, ?e wychowywa?em si? na tej postaci. Dojrzewa?a ona razem ze mn?. Nie musia?em si?ga? do zamierzch?ej przesz?o?ci, poniewa? poznawa?em losy Bane'a na bie??co. Tak jak mówisz Lelek, kto? kto pisa?by Jokera b?d? Hugo Strange'a, napracowa?by si? niesamowicie.

Cytat: LelekPL w 23 Marzec  2014, 13:13:29Rozumiem jednak, ?e tekst by? zapewne pisany przed przeczytaniem tej serii.

Tekst by? pisany dok?adnie w samym ?rodku eventu. Nie wspomina?em o nim, poniewa? uzna?em, ?e bez sensu jest opisywa? co? tylko w cz??ci. Oczywi?cie, kiedy tylko Forever Evil dobiegnie ko?ca, powstanie nowy rozdzia?. Niestety, DC leci ostro w kulki w tej sprawie. Zako?czenie, które mia?o ukaza? si? pod koniec marca, ju? zosta?o przesuni?te dwukrotnie na... koniec maja. Nie zdziwi?bym si?, gdyby i ten termin uleg? opó?nieniu. Co najzabawniejsze to to, ?e Forever Evil Aftermath (...) ma si? ukaza? wcze?niej. Skutki wydarzenia poznamy wcze?niej ni? ono samo si? zrealizuje. Niez?y paradoks, chyba ?e i tu co? pozmieniaj? z wydaniem.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

LelekPL

Arkham War już się skończyła, ale rzeczywiście nie wiemy jeszcze jak wydarzenia z tej serii wpłyną na status quo w Gotham, jeśli w ogóle będą brane pod uwagę. Po numerze 28 Batmana, widzimy, że w Gotham jest godzina policyjna i duży nieporządek chyba po wydarzeniach z Forever Evil, ale czy Bane ma coś z tym wspólnego? Tego nie wiemy i chyba dobrze było to zostawić póki co, tym bardziej, że planujesz dodać taki akapit po wszystkim.

Natomiast jeśli chodzi o koniec FE to chyba miało być jednak wydane na początku kwietnia początkowo? Zazwyczaj te numery pokazywały się na początkach miesiąca.

Deuce

Oczywiście, mówimy tu o Forever Evil #7, który jest ostatnim numerem serii, jak też spina wszystkie serie poboczne. Pierwotny termin ukazania się tego numeru, to 31 marca, następnie był to 16 kwietnia, a teraz jest to już 21 maja i nie wiadomo czy go nie zmienią.
Jeśli Batman vs Bane da się przeczytać po Arkham War #6 bez spoilerów, to nie ma problemu. Jednak, zapowiedź Arkham War #6 odsyła do FE #7, więc wnioskuję, że kolejność czytania to: Forever Evil: Arkham War #6 (już się ukazał) --> Forever Evil #7 (21 maja) --> Forever Evil Aftermath: Batman vs Bane (30 kwietnia).
Obecnie jestem po Arkham War #4, a #5 dostanę pewnie dopiero na początku czerwca.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

LelekPL

Nawet nie wiedziałem, że będzie coś takiego jak "Batman vs  Bane". Super! Mam nadzieję, że wydarzy się tam coś ważnego, a nie, że znowu Bane dostanie łomot. I kij z brakiem kolejności. Sięgam po to jak tylko wychodzi.

Rado

CytatNatomiast gdyby kto? chcia? robi? tekst o "klaunie" na takim samym poziomie i tak szczegó?owy wymaga?oby to duuu?o czasu.

No w?a?nie. Z takimi postaciami by?oby naprawd? ci??ko, jednak nie trzeba wcale robi? tak kompleksowej chronologii tak jak to zrobi? Deuce. Mo?na subiektywnie sobie wybra? najbardziej ciekawe momenty danej postaci i interesuj?co to opisa? - do czego oczywi?cie zach?cam. Kto? móg?by powiedzie?, ?e taki wybiórczy komiksowy bios nie b?dzie oddawa? w pe?ni charakteru z?oczy?cy, ale z drugiej strony, niektórzy antagoni?ci Batmana powstali krótko po samym Nietoperzu lub byli wielokrotnie wykorzystywani, a nie chodzi tutaj przecie? o to, ?eby wszystko po kolei wymienia?.

Jeszcze co do tekstu o Bane'ie, to tutaj jest fajny filmik wpisuj?cy si? w rozdzia? o animacjach i grach ze Zgub?. Podczas pisania tekstu ten filmik by? usuni?ty ze wzgl?du na prawa autorskie i nie da?o rady wklei? go do tre?ci. Teraz widz?, ?e si? znowu pojawi?.

http://www.youtube.com/watch?v=rGe_tzFMIZE#

PS. Mnie np. zdziwi?o, ?e posta? Bane'a praktycznie nie mia?a ?adnych interesuj?cych wyst?pów w Elseworldsach.

Bless

No musze przyznac ze tekst jest swietny, obszerny ale dokladny :). Jestem w trakcie swojego tekstu, mam nadzieje ze rowniez bede mogl liczyc na mala pomoc jakby co.

LelekPL

Cytat: Rado w 24 Marzec  2014, 21:13:42
No w?a?nie. Z takimi postaciami by?oby naprawd? ci??ko, jednak nie trzeba wcale robi? tak kompleksowej chronologii tak jak to zrobi? Deuce. Mo?na subiektywnie sobie wybra? najbardziej ciekawe momenty danej postaci i interesuj?co to opisa? - do czego oczywi?cie zach?cam. Kto? móg?by powiedzie?, ?e taki wybiórczy komiksowy bios nie b?dzie oddawa? w pe?ni charakteru z?oczy?cy, ale z drugiej strony, niektórzy antagoni?ci Batmana powstali krótko po samym Nietoperzu lub byli wielokrotnie wykorzystywani, a nie chodzi tutaj przecie? o to, ?eby wszystko po kolei wymienia?.

Czy ja wiem czy nie trzeba by by?o? Wed?ug mnie to by?oby co? jedynego w swoim rodzaju, czego nie znajdzie si? na innych stronach po?wi?conych tym postaciom. Opinie i krótkie opisy Jokera znajdziesz wsz?dzie, ale czego? takiego co Deuce zrobi? o Bane'ie ci??ko znale??. Wed?ug mnie, najlepiej by by?o, gdyby je?li kto? zabiera? si? za popularniejsze postacie to, ?eby zrobi? to porz?dnie.

Teoretycznie niby wszystko wiemy o np. takim Jokerze. Wi?kszo?? kluczowych informacji jest przecie? na wikipedii. Ale umówmy si? - lata 1940-1985 to obecnie zamierzch?a przesz?o?? i poza serialem z Adamem Westem to praktycznie czarna dziura dla obecnych czytelników. My?l?, ?e mo?na by bardzo wiele opowiedzie? i niezwykle zaciekawi? czytelnika.

Po prostu wydaje mi si?, ?e po takim tek?cie wypada?oby zrobi? co? równie informuj?cego i ciekawego. Kto to natomiast mia?by napisa?? Na mnie nie patrzcie :p

Rado

Cytat: Bless w 24 Marzec  2014, 23:13:03
Jestem w trakcie swojego tekstu, mam nadzieje ze rowniez bede mogl liczyc na pomoc jakby co.

W miarę możliwości chętnie pomogę.

Johnny Napalm

Tekst Deuce przeczytałem już dawno, ale jeszcze nie zdążyłem chyba go pochwalić. Naprawdę świetna robota. Od razu widać, że ten /anty/bohater jest dla ciebie kimś ważnym. Wnikliwy i zaangażowany tekst.
Faktycznie, wysoko zawiesiłeś poprzeczkę.
Ludzie, którzy by pisali teraz o np. Jokerze, chyba nie będą się tak swobodnie wychylać. Może jedna osoba, ze znanych mi, byłaby w stanie myśleć o napisaniu takiego elaboratu. Ciekawe czy będzie chciała? ???
Może łatwiej będzie stworzyć coś o nowszych postaciach, bez takiego bagażu doświadczeń? Myślę tu o Brzuchomówcy, Anarkym, Zsaszu, itp.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

pingoo42

Napisałbym artykuł o Pingwinie ale chyba nie podołam. Ktoś chętny?
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."