Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman - przewodnik dla początkujących.

Zaczęty przez deadpool92, 24 Luty 2008, 22:52:57

kelen

Przewodnik do tomów wydanych do 2015 roku:

http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1567.0

Wiecznego Batmana można zacząć przed albo równolegle z 6 tomem, ponieważ 6 tom zbiera historie z różnych momentów, w tym z okolic 15-20 rozdziału Wiecznego Batmana.

mad17

Ale główna seria to Scotta Snydera ta najważniejsza?. Czym się różni seria Detective Comics, Mroczny Rycerz, Wieczny Batman i ta?.

kelen

Główna seria to "Batman". Generalnie obecność kilku serii danej postaci ma za zadanie (poza oczywistym powiększeniem zysku dla wydawcy przy popularnej postaci) opowiedzieć różne historie, zwykle trochę w odmiennych klimatach. W teorii, Detective Comics ma bardziej skupiać się na detektywistycznych cechach Batmana, z kolei "Batman" jest bardziej akcyjniakiem. "Batman: Mroczny Rycerz" skupia się silniej na nadnaturalnych przeciwnikach lub tych bardziej szalonych jak Scarecrowe, czy Mad Hatter.

"Wieczny Batman" to z góry zaplanowana seria na 52 zeszyty, która w Stanach wychodziła z okazji 75-lecia Batmana. Ona z kolei miała opowiedzieć ogromną, zamkniętą historię wpływającą na dalsze status quo bohaterów Gotham (dlatego "Wiecznego Batmana" trzeba przeczytać przd 7 tomem "Batmana").

mad17


szymqw2

Spójne ciężko powiedzieć ze tak. Muszę przyznać że obie przeplatają się ze sobą. Batman Eternal to wynik pracy scenarzystów i rysowników z różnych bat serii wiec to taki potwór Frankensztajna trochę. Proponuje zerknąć na run Laymana z Detetive Comics. Batman Eternal to jest zamknięta bardzo długa historia ale całkiem nie najgorsza.

mad17

A mam pytanie czy warto czytać Detective Comis i Mroczny Rycerz, jeśli tak to pomiędzy którymi tomami mam je czytać.

kelen

W grafice z tematu, który linkowałem wyżej masz schemat czytania. Generalnie jeśli ja osobiście miałbym polecić, to dorwałbym tylko tom 3-4 Detective Comics i 2 Mrocznego Rycerza. Ew jak Ci się spodobają, to do kupić resztę.

Maragast

#307
Witam

Zaczynam się wkręcać w komiksy z Batmanem (wczesn iej znałem tą postać tylko z kreskówki, filmów i gier serii Arkham) Przeczytałem 5 tomów z New52 (Tom 1-2 o sowach, Tom 3 z Jokerem i Tom 4-5 z Rokiem Zero). Bardzo mi się podoba ale mam problemy ze zrozumieniem wszystkich wątków i postaci.

Czytałem, że New52 jest restartem w DC więc spodziewałem się, że będzie to coś jak filmy Nollana, które są restartem serii filmowej o Batmanie i wszystko opowiadają od nowa (najpierw genezę Batmana, potem wprowadzanie kolejnych wrogów i ich genezę).
Tymczasem jest zupełnie inaczej. O ile jeszcze Rok Zero można potraktować jako nowy początek serii i jest tak pokazane jak Bruce Wayne staje się Batmanem to już tomy 1-3 są zupełnie inne. W tomie 3 Joker powraca i Batman wspomina ich pierwsze starcie, o którym nie mam zielonego pojęcia. Już występują sprzymierzeńcy Batmana (dwóch Robinów, jakiś Nightwind - o co tu chodzi, skąd oni są?) przeciwnicy nie mają swoich genez (poza wspomnieniami o Freezie w Mieście Sów).
Myślałem, że jak zacznę czytać New52 to będę poznawał wszystko od nowa, zobaczę jak Dent staje się Dwie Twarze, zobaczę narodziny Robina itp. Tymczasem wydaje się jakby New52 nie był żadnym restartem tylko ciągiem dalszym wcześniejszych wątków. O co więc chodzi z tym New52 i tym "dziwnym restartem"???


I kolejna sprawa: jak wygląda chronologia komiksów z Batmanem wydanych w Polsce?
Bo chciałbym poznać to uniwersów i bohaterów. Chcę zobaczyć jak Dent staje się Dwoma Twarzami, chcę zobaczyć narodziny Robina i dowiedzieć się czemu nagle stał się Nightwindem, a potem pojawił się kolejny Robin. Chcę poznać pierwsze starcie z Jokerem, do którego odwołuje się Tom 3 New 52.
Trochę poszperałem i doczytałem, że pierwszy restart serii był przy komiksie "Batman - Rok Pierwszy", a ponieważ wcześniejsze komiksy strasznie się zestarzały najlepiej jest zacząć czytać właśnie od roku pierwszego (+ wcześniejszy "Powrót Mrocznego Rycerza").
Udało mi się znaleźć część (ale tylko część) chronologii:

1. "Batman: Rok Pierwszy"/"Batman: Year One"
a) "Batman and the Monster Men"
b) "Batman and the Mad Monk"
c) "Batman: Prey"
2. "Batman: The Man Who Laughs"
3. "Batman: Długie Halloween"/"Batman: The Long Halloween"
4. "Batgirl/Robin: Year One"
5. "Batman: Mroczne zwycięstwo"/"Batman: Dark Victory"
a) "Batman: A Death in the Family"
6. "Batman: Zabójczy Żart"/"Batman: The Killing Joke"

To jakiś początek mam czy podpowiecie dalszą kolejność???
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Maragast

Witam

Zaczynam się wkręcać w komiksy z Batmanem (wczesn iej znałem tą postać tylko z kreskówki, filmów i gier serii Arkham) Przeczytałem 5 tomów z New52 (Tom 1-2 o sowach, Tom 3 z Jokerem i Tom 4-5 z Rokiem Zero). Bardzo mi się podoba ale mam problemy ze zrozumieniem wszystkich wątków i postaci.

Czytałem, że New52 jest restartem w DC więc spodziewałem się, że będzie to coś jak filmy Nollana, które są restartem serii filmowej o Batmanie i wszystko opowiadają od nowa (najpierw genezę Batmana, potem wprowadzanie kolejnych wrogów i ich genezę).
Tymczasem jest zupełnie inaczej. O ile jeszcze Rok Zero można potraktować jako nowy początek serii i jest tak pokazane jak Bruce Wayne staje się Batmanem to już tomy 1-3 są zupełnie inne. W tomie 3 Joker powraca i Batman wspomina ich pierwsze starcie, o którym nie mam zielonego pojęcia. Już występują sprzymierzeńcy Batmana (dwóch Robinów, jakiś Nightwind - o co tu chodzi, skąd oni są?) przeciwnicy nie mają swoich genez (poza wspomnieniami o Freezie w Mieście Sów).
Myślałem, że jak zacznę czytać New52 to będę poznawał wszystko od nowa, zobaczę jak Dent staje się Dwie Twarze, zobaczę narodziny Robina itp. Tymczasem wydaje się jakby New52 nie był żadnym restartem tylko ciągiem dalszym wcześniejszych wątków. O co więc chodzi z tym New52 i tym "dziwnym restartem"???


I kolejna sprawa: jak wygląda chronologia komiksów z Batmanem wydanych w Polsce?
Bo chciałbym poznać to uniwersów i bohaterów. Chcę zobaczyć jak Dent staje się Dwoma Twarzami, chcę zobaczyć narodziny Robina i dowiedzieć się czemu nagle stał się Nightwindem, a potem pojawił się kolejny Robin. Chcę poznać pierwsze starcie z Jokerem, do którego odwołuje się Tom 3 New 52.
Trochę poszperałem i doczytałem, że pierwszy restart serii był przy komiksie "Batman - Rok Pierwszy", a ponieważ wcześniejsze komiksy strasznie się zestarzały najlepiej jest zacząć czytać właśnie od roku pierwszego (+ wcześniejszy "Powrót Mrocznego Rycerza").
Udało mi się znaleźć część (ale tylko część) chronologii:

1. "Batman: Rok Pierwszy"/"Batman: Year One"
a) "Batman and the Monster Men"
b) "Batman and the Mad Monk"
c) "Batman: Prey"
2. "Batman: The Man Who Laughs"
3. "Batman: Długie Halloween"/"Batman: The Long Halloween"
4. "Batgirl/Robin: Year One"
5. "Batman: Mroczne zwycięstwo"/"Batman: Dark Victory"
a) "Batman: A Death in the Family"
6. "Batman: Zabójczy Żart"/"Batman: The Killing Joke"

To jakiś początek mam czy podpowiecie dalszą kolejność???
Z góry dzięki za odpowiedzi.

LelekPL

Cytat: Maragast w 05 Sierpień  2016, 11:25:58
Myślałem, że jak zacznę czytać New52 to będę poznawał wszystko od nowa, zobaczę jak Dent staje się Dwie Twarze, zobaczę narodziny Robina itp. Tymczasem wydaje się jakby New52 nie był żadnym restartem tylko ciągiem dalszym wcześniejszych wątków. O co więc chodzi z tym New52 i tym "dziwnym restartem"???

No niestety, nie jest to restart od zera. Był to restart numeracji komiksów, zachowując część mitologii, która była przed restartem (wszystkich robinów, genezy jego przeciwników i tak dalej). Ogólnie jest to jeden wielki bałagan dla kogoś kto rzeczywiście chce zacząć od nowa. New 52 to nie jest dobry pomysł. Poza tym New 52 już się skończyło więc możesz sobie dać z nim spokój. W tej chwili jest nowy "niereboot", który nazywa się Rebirth i komiksy znowu zaczeły się od numeru pierwszego, ale również z zachowaniem starej mitologii. Więc również nie jest to dobry moment dla Ciebie, aby zabrać się za komiksy.

Ale nie wszystko jest stracone. Jeśli przeczytasz podstawowe książki - te które wymieniłeś, wtedy będziesz gotowy aby wrócić do Rebirth i zrozumieć poszczególne GŁÓWNE postacie.

Jeśli chcesz dłuższą listę, to jeden z użytkowników forum wrzucił ten link:
http://ultimatebatmancomicswebsite.weebly.com/page-1.html

Maragast

Heh, a ja już wgryzłem się w to New52.
Na razie przeczytałem Batman Tomy 1-5 i przypadły mi do gustu (zwłaszcza tomy 1-3). Szczególnie podobają mi się rysunki - są mega.
Teraz czytam Batman Rok Pierwsze i to już nie to, rysunki są gorsze.
Na razie zamówiłem sobie prenumeratę Wielkiej Kolekcji DC i w ten sposób będę poznawał podstawowe przygody Batmana, a między czasie chcę dalej czytać New52 (teraz licytuję na allegro Ligę sprawiedliwości).

kelen

Mogę Ci rozpisać kolejnść chronologiczną polskich wydań, ale musisz mi podkreślić, czy interesują Cie komiksy, których nakład się skończył.

Maragast

Chodzi o rozpiskę New 52, czy całą rozpiskę chronologii Batmana???
Jakby co, obie przyjmę z otwartymi ramionami ;)
A to czy kończy się nakład to znaczenia nie ma, bo głównie będę przeszukiwał allegro (jak pisałem teraz licytuje trzy tomy Ligi Sprawiedliwych)

Maragast

#313
Próbuj? czyta? Komiksy z Batmanem ale strasznie trudno jest po?apa? si? we w?a?ciwej chronologii, dlatego postanowi?em za?o?y? ten temat, podkre?laj?c co mo?na kupi? w Polsce.

To zaczynamy:
Drukowane litery oznaczaj? te g?ówne/wa?niejsze tomy.


BATMAN YEAR ONE (Wydany w Polsce przez Egmont jako "Batman Rok pierwszy")
Ukazuje Pocz?tek dzia?alno?ci Batmana.

The Catwoman: Her Sister's Keeper - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Jest to rozszerzenie w?tku Catwoman z Roku Pierwszego.

Batman: Shaman (Zeszyty: Legends of the Dark Knight #1 to #5) - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Batman: Gothic (Zeszyty: Legends of the Dark Knight #6 to #10) - (Wydany w Polsce przez Egmont - "Gotyk")
Batman: Prey (Zeszyty: Legends of the Dark Knight #11 to #15, and #137 to #141) - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Zeszyty Legends of the Dark Knight s? historiami wydanymi w latach 90-tych maj?cych "rozszerzy?" przygody Batmana w pierwszym roku jego dzia?alno?ci.

BATMAN: THE MAN WHO LAUGHT (Wydany w Polsce przez Egmont - "Batman: cz?owiek, który si? ?mieje")
Pierwsze starcie Batman z Jokerem.

Batman: Venom (Zeszyty: Legends of the Dark Knight #16 to #20) - Wydane w Polsce przez TM Semic jako Wydane Specjalne 4/99 - "Batman Jad"

BATMAN: THE LONG HALLOWEEN (Wydany w Polsce - "Batman: D?ugie Halloween")
Dalsze przygody Batman, m.in. geneza powstania Dwóch Twarzy.

Batman: Haunted Knight (Wydane w Polsce przez Egmont jako "Batman: Nawiedzony rycerz")
Trzy histori? w klimatach Halloween wydane w zeszytach Legends of the Dark Kinight.

Batman: Year Two (dost?pna jest skanlacja: "Batman Rok drugi")
Wi?kszo?? ?róde? nie u?ywa tego komiksu jako kanonicznego ale spotka?em si? gdzie by? traktowany jako kanon. Z tego powodu i dost?pnej skanlacji warto go przeczyta? gdy? jest ca?kiem fajny.

Batman And the Monster Men - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Batman And the Mad Monk - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Wydane w latach 2006-2007 historie dziej?ce si? w pierwszym roku dzia?alno?ci Batmana.

BATMAN: DARK VICTORY (Wydany w Polsce - "Batman: Mroczne zwyci?stwo")
Kontynuacja "D?ugiego Halloween" i geneza Pierwszego Robina.

W tym miejscu mo?na przeczyta? zbiór opowie?ci wydany przez Mucha Comics jako:
"Legendy Mrocznego Rycerza"

Batgirl/Robin: Year One - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Batman: Batgirl - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Wydane w latach 1997-2003 historie dziej?ce si? po Dark Victory.

Batman: Night Cries - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Batman: The Cat and The Bat - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Nightwing: Year One - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim

BATMAN THE KILLING JOKE (Wydany w Polsce - "Batman zabójczy ?art")
Klasyk o kolejnym starciu Jokerem (zawiera prawdopodobn? genez? Jokera).

BATMAN THE CULT - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim.

BATMAN: A DEATH IN THE FAMILY (Wydany w Wielkiej Kolekcji DC - "?mier? w rodzinie")
Tragiczna ?mier? jednej wa?nej postaci.

Batman: Blind Justice (Collects: Detective Comics #598 to #600)
Batman prowadzi ?ledztwo w sprawie morderstw w WayneTech.

BATMAN: ARKHAM ASYLUM (Wydane przez Egmont jako "Batman: Azyl Arkham")
Mroczna i ambitna opowie?? o walce Batman z wi??niami Arkham.

BATMAN: ANARKY - Cz??? zosta?a wydane w Polsce przez TM Semic (w spojlerze spis numerów)
Wprowadzenie nowego przeciwnika - Anarkiego.
Spoiler

Na ten tom sk?adaj? si? nast?puj?ce zeszyty:
Detective Comics #608-609, Batman Chronicles #1, Batman: Shadow of the Bat #40-41, Anarky #1-4
W Polsce TM Semic wyda?o Detective Comics #608-609:
- Batman 5 (1991.04.) - Anarch W Gotham Cz. 1 i 2 - Detective Comics #608-609
[Zamknij]
BATMAN: A LONELY PLACE OF DYING - Cz??? zosta?a wydane w Polsce przez TM Semic (w spojlerze spis)
Wprowadzenie trzeciego Robina Tima Drake.
Spoiler
Na ten tom sk?adaj? si? nast?puj?ce zeszyty:
Batman #440, New Titans #60, Batman #441, New Titans #61, Batman #442.
TM Semic wyda?o zeszyty Batman 441-442:
- Batman 10 (1991.09.10) - Odrodzenie, Kamienny Zabójca - Batman #441-442.
[Zamknij]
Robin: A Hero Reborn - Wydane w Polsce przez TM Semic (w spojlerze spis numerów).
Przygody trzeciego Robina - Tima Drake.
Spoiler
Na ten tom sk?adaj? si? nast?puj?ce zeszyty:
Batman 14 (1992.01.) - Detective Comics #600; Batman #455 (Druga Po?owa - Batman 455)
Batman 15 (1992.02.) - Batman #456-457 (ca?o??)
Batman 16 (1992.03.) - Robin #1-2 (ca?o??)
Batman 17 (1992.04.) - Robin #1-2 (ca?o??)
Batman 18 (1992.05.) - Robin #5, Detective Comics #625 (Pierwsza Po?owa - Robin 5)
[Zamknij]
BATMAN: BIRTH OF THE DEMON (wydane przez Egmont jako "Batman Narodziny Demona")
Zawiera trzy opowie?ci (Trylogia Ra's al Ghul) o Ra's al Ghul i Talii al Ghul.

TERAZ MA MIEJSCE DU?Y W?TEK KNIGHTFALL

BATMAN: SWORD OF AZRAEL - (Wydawane w Polsce przez TM Semic)
Wprowadzenie do w?tku Knightfall.

BATMAN KNIGHTFALL VOL. 1 (Wydawane w Polsce przez TM Semic)
BATMAN KNIGHTFALL VOL. 2 KNIGHTQUEST (Wydawane w Polsce przez TM Semic)
BATMAN KNIGHTFALL VOL. 3 KNIGHTSEND (Wydawane w Polsce przez TM Semic)
Opowie?? o tym jak Bane "z?ama?" (upadek) Batmana i "powstaniu" Mrocznego Rycerza.

Seria KnightFall zosta?a wydana w Polsce w latach 1995-1997, w Spoilerze zeszyty sk?adaj?ce si? na ni?:
Spoiler

NAJLEPIEJ CZYTA? W TEJ KOLEJNO?CI:
- Batman 51 (1995.02.) - Zemsta Banea - Vengeance of Bane Special (wprowadzenie do Knightfall)
- Batman Wydanie specjalne 1/94 - Miecz Azraela (wprowadzenie do Knightfall)
- Batman 55 (1995.06.) - Batman 488-489 (wprowadzenie do Knightfall)
- Batman 56 (1995.07.) - Knightfall - Batman 490-491
- Batman 57 (1995.08.) - Knightfall - Batman 492, Detective Comics 659
- Batman 58 (1995.09.) - Knightfall - Batman 493; Detective Comics 660
- Batman 59 (1995.10.) - Knightfall - Batman 694, Detective Comics 661
- Batman 60 (1995.11.) - Knightfall - Batman #495, Detective Comics 662
- Batman 61 (1995.12.) - Knightfall - UBatman #496, Detective Comics 663
- Batman 62 (1996.01.) - Knightfall - Batman #497, Detective Comics 664
- Batman 63 (1996.02.) - Knightfall - Batman #498, Shadow of the Bat 16
- Batman 64 (1996.03.) - Knightfall - Shadow of the Bat 17-18
- Batman 65 (1996.04.) - Knightfall - Detective Comics 665, Batman 499
- Batman 66 (1996.05.) - Knightfall - Detective Comics 666, Batman 500
- Batman 67 (1996.06.) - Knightfall - Batman 500
- Batman 68 (1996.07.) - Knightquest the Crusade - Shadow of the Bat 19, Justice League Task Force 5
- Batman 69 (1996.08.) - Knightquest the Crusade - Shadow of the Bat 20, Justice League Task Force 6
- Batman 70 (1996.09.) - Knightquest the Crusade - Batman 503, Batman Shadow of the Bat 21
- Batman 71 (1996.10.) - Knightquest the Crusade - Batman 504, Shadow of the Bat 22
- Batman 72 (1996.11.) - Knightquest the Crusade - Catwoman 7, Shadow of the Bat 23
- Batman 73 (1996.12.) - Knightquest the Crusade - Shadow of Bat 24, Legends of the Dark Knight 59
- Batman 74 (1997.01.) - Knightquest the Crusade - Shadow of Bat 25, Legends of the Dark Knight 60
- Batman 76 (1997.03.) - Knightquest the Crusade - Batman 508, Legends of the Dark Knight 61
- Batman 77 (1997.04.) - Knightquest the Crusade - Shadow of the Bat 28, Robin 7
- Batman 79 (1997.06.) - Knightsend
- Batman 80 (1997.07.) - Knightsend
- Batman 81 (1997.08.) - Knightsend
- Batman 82 (1997.09.) - Knightsend
- Batman 83 (1997.10.) - Batman & Superman - Knightsend
- Batman 84 (1997.11.) - Batman & Superman - Knightsend
- Batman 85 (1997.12.) - Batman & Superman - Knightsend
[Zamknij]

Batman: Prodigal - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Batman opuszcza Gotham, jego rol? przejmuj?  Dick Grayson (pierwszy Robin).

BATMAN: CONTAGION - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
BATMAN: LEGACY - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Dwie powi?zane histori? prowadz?ce do nast?pnego du?ego w?tku No Man's Land.

AMERYKA?SKA LIGA SPRAWIEDLIWO?CI - RUN GRANTA MORRISONA

Mniej wi?cej a w tym miejscu mo?na przeczyta? wspólne przygody Batman i innych bohaterów DC autorstwa Morrisona, poprzedzone "Rokiem Pierwszym" (Rok Pierwszy nie nale?y do Runu Morrisona i akcja dzieje si? du?o wcze?niej ale warto j? przeczyta? w tym miejscu by pozna? genez? Ligi).
JLA: Year One (Wydane w Wielkiej Kolekcji DC - "JLA: Rok Pierwszy")
JLA: The Deluxe Edition Vol. 1 (Wydane przez Egmont - "Ameryka?ska Liga Sprawiedliwo?ci Tom 1")
JLA: The Deluxe Edition Vol. 2 (Wydane przez Egmont - "Ameryka?ska Liga Sprawiedliwo?ci Tom 2")
JLA: The Deluxe Edition Vol. 3 (Wydane przez Egmont - "Ameryka?ska Liga Sprawiedliwo?ci Tom 3")
JLA One Million  - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
JLA: The Deluxe Edition Vol. 4 (Wydany przez Egmont -"Ameryka?ska Liga Sprawiedliwo?ci Tom 4")
JLA: Earth Two (Wydane w Wielkiej Kolekcji DC - "JLA: Ziemia Dwa")

TERAZ MA MIEJSCE KOLEJNY DU?Y W?TEK NO MAN'S LAND

BATMAN: CATACLYSM - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Bezpo?rednie wprowadzenie do w?tku No Man's Land.

BATMAN: NO MAN'S LAND VOL 1 - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
BATMAN: NO MAN'S LAND VOL 2 - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
BATMAN: NO MAN'S LAND VOL 3 - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
BATMAN: NO MAN'S LAND VOL 4 - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
BATMAN: NO MAN'S LAND VOL 5 - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Wa?ne wydarzenia, które na sta?e odmieni?y sytuacj? w Gotham i ?wiecie Batmana.

Batman: Evolution - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Kolejne starcie Batmana z o Ra's al Ghulem i Tali? al Ghul.

Batman: Turning Points - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Opowiada o relacji mi?dzy Batmanem a Gordonem.

Batman: Officer Down - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Batman prowadzi ?ledztwo w sprawie postrzelenia komisarza Gordona.

Batman & Huntress: A Cry For Blood - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Przygody Batmana i innej bohaterki DC - Huntress.

AMERYKA?SKA LIGA SPRAWIEDLIWO?CI - CI?G DALSZY
W tym miejscu mo?na wróci? do dalszych przygód Batmana i Ligi sprawiedliwo?ci (szczególnie Wie?y Babel).
JLA: Tower of Babel (Wydane w Wielkiej Kolekcji DC - "JLA: Wie?a Babel")
JLA Vol. 5 - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
JLA Vol. 6 - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
JLA Vol. 7 - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
JLA: The Tenth Circle - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
JLA: Pain of the Gods - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
JLA: Syndicate Rules - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim

Batman: Bruce Wayne Murderer? - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Bruce Wayne zostaje oskar?ony o morderstwo.

Batman: Bruce Wayne Fugitive, Vol. 1 - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Batman: Bruce Wayne Fugitive, Vol. 2 - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Batman: Bruce Wayne Fugitive, Vol. 3 - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Kontynuacja historii z Batman: Bruce Wayne Murderer.

Gotham Central, Book 1: In the Line of Duty (Wydane w Polsce przez Egmont - "Gotham Central 1")
Bardzo chwalona seria o przygodach policji z Gotham.

BATMAN: HUSH (Wydane w Polsce przez Egmont jako "Batman: Hush")
Kolejna klasyka, starcie Batmana z nowym wrogiem - Hushem.

Batman: Broken City (Wydane w Polsce przez Egmont jako "Batman: Rozbite Miasto")
Batman prowadzi ?ledztwo w sprawie pewnego zabójstwa.

Arkham Asylum: Living Hell - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim

Gotham Central, Book 2: Jokers & Madmen (Wydane w Polsce przez Egmont - "Gotham Central 2")
Ci?g dalszy chwalonej serii o przygodach policji z Gotham.

SERIA SUPERMAN/BATAMAN
W tym miejscu mo?na zapozna? si? ze wspólnymi przygodami Batman i Supermana.

Superman/Batman Vol 1 - Public Enemies (Wydane przez Egmont - "Wrogowie publiczni")
Superman/Batman Vol 2 - Supergirl  (Wydane przez Egmont - "Supergirl")
Superman/Batman Vol 3 - Absolute Power  (Wydane przez Egmont - "W?adza Absolutna")
Superman/Batman Vol 4 - Vengeance  (Wydane przez Egmont - "Zemsta")
Superman/Batman Vol 5 - Enemies Among Us (Ma by? wydane przez Egmont w 2017)
Superman/Batman Vol 6 - Torment (Ma by? wydane przez Egmont w 2017)
Superman/Batman Vol 7 - The Search for Kryptonite (Ma by? wydane przez Egmont w 2017)
Superman/Batman Vol 8 - Finest Worlds (Ma by? wydane przez Egmont w 2017)
Superman/Batman Vol 9 - Night & Day
Superman/Batman Vol 10 - Big Noise
Superman/Batman Vol 11 - Worship
Superman/Batman Vol 12 - Sorcerer Kings

Batman: War Drums - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim

Gotham Central, Book 3: On The Freak Beat  - (Wydane w Polsce przez Egmont - "Gotham Central 3")
Ci?g dalszy chwalonej serii o przygodach policji z Gotham.

BATMAN: WAR GAMES ACT ONE: OUTBREAK - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
BATMAN: WAR GAMES ACT TWO: TIDES - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
BATMAN: WAR GAMES ACT THREE: ENDGAME - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Kolejna wi?ksza seria o przygodach Batmana.

Lektura uzupe?niaj?ca:
GREEN ARROW - KO?CZAN (Wydany w Polsce w Wielkiej Kolekcji DC)
Oczywi?cie nie s? to przygody Batmana ale warto przeczyta? gdy? sporo tu Batman, a sam komiks jest bardzo dobry.

IDENTITY CRISIS - (Wydane w Polsce przez Egmont jako "Kryzys To?samo?ci")
Wa?ne wydarzenia wp?ywaj?ce na ca?e uniwersum DC.

Batman: Under the Red Hood - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Powrót Red Hooda i kolejne starcie z Batmanem.

Gotham Central, Book 4: Corrigan  - (W Polsce ma by? wydany w 2017)
Ci?g dalszy chwalonej serii o przygodach policji z Gotham.

INFINITE CRISIS - Mo?na znale?? w internecie Polsk? skanlacj? 4 z 7 rozdzia?ów.
Kolejne wa?ne wydarzenia wp?ywaj?ce na ca?e uniwersum DC.

Batman: Detective - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Batman: Death and the City - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Krótkie detektywistyczne opowie?ci z Batmanem.

TERAZ MA MIEJSCE RUN GRANTA MORRISONA

BATMAN AND SON  (Wydany w Polsce jako "Batman i Syn")
Bardzo wa?na historia dla dalszej ci?g?o?ci fabularnej.
Sprawa wydanie tego tomu nie jest prosta, gdy? jego obj?to?? ró?nie jest podawana.
W najgrubszej obj?to?ci tom ten zawiera rozdzia?y:  Batman 655-658, 663-669, 672-675.
Egmon jako "Batman i Syn" wyda? okrojon? wersj? z rozdzia?ami 655-658.
Eaglemoss w Wielkiej kolekcji DC wyda?o te tom z rozdzia?ami 655-658, 664-665.
Grupa Comics Flying Cirkus wyda?a brakuj?ce rozdzia?y (oprócz 663) w katalogu: "Batman Granta Morrisona"  - 666-669, 672-675, dalsze rozdzia?y z tego katalogu to kolejny tom Batman R.I.P..

BATMAN: THE RESURRECTION OF RA'S AL GHUL (Dost?pna skanlacja grupy Comics Flying Cirkus)
Próba powrotu Ra's Al Ghula.

Batman: The Heart of Hush (Dost?pna skanlacja grupy Comics Flying Cirkus)
Powrót Husha i kolejne starcie z Batmanem.

BATMAN R.I.P. (Dost?pna skanlacja grupy Comics Flying Cirkus - rozdzia?y 676-683 z katalogu "Batman Granta Morrisona")
Wydarzenie, które odmieni?o posta? Batmana.

FINAL CRISIS - (Dost?pna skanlacja Grupy Comics Flying Cirkus)
Wielkie wydarzenie, które chyba najbardziej wp?yn??o na ?wiat DC i Batmana.

Batman Time And The Batman - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Kolejna historia autorstwa Granta Morrisona.

BATMAN - BATTLE FOR THE COWL - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Wa?ne wydarzenie, którym jest walka o sched? po Batmanie.

Batman And Robin Vol. 1 - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Batman And Robin Vol. 2 - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Przygody nowego Batmana, którym zostaje Dick Grayson i Robina, Damiana Wayna.

Równolegle maj? akcj? dwie serie poboczne, których skanlacje wydaje Comics Flying Cirkus:
"Streats of Gotham" (ca?o?? dost?pna na stronie grupy)
"Red Robin" (przet?umaczono 13 z 26 rozdza?ów)

BATMAN: THE RETURN OF BRUCE WAYNE - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Przygody Bruca Wayna po Final Crisis i jego powrót.

Batman And Robin Vol. 3 - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim

Batman Incorporated Vol. 1 - Nie znalaz?em infa o wydaniu Polskim
Batman tworzy mi?dzynarodow? siatk? do wlaki z przest?pczo?ci?.

BATMAN: THE BLACK MIRROR (Wydane w Polsce jako "Batman: Mroczne odbicie")
Ostatnie przygody Batmana przed restartem i New52.


NEW 52 (CZYLI W POLSCE NOWE DC):

W tym miejscu nast?pi? restart Batmana i wszystkie zeszyty zosta?y wydawane od nowych numerów.
Nie jest to ca?kowity restart przygód Batmana, wi?kszo?? wydarze? pozosta?a taka sama, a cz??? nie. Powsta? przez to niez?y ba?agan i obecnie nie bardzo wiadomo, które histori? nale?? do kanonu, a które nie.
New52 zostaje na bie??co wydawane w Polsce przez Egmont jako Nowe DC.

Kolejno?? przygód Batmana w New52 w kolejnym po?cie...

kelen

W drugim wydaniu są dodatki.

Batman: Gothic wyjdzie w Polsce w grudniu.