Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Forever - na wszystkie konsole

Zaczęty przez MR.JACK, 30 Czerwiec 2010, 08:26:57

MR.JACK

Temat służy wersjom tej gry na wszystkie konsolę jednak ja będę osobiście faworyzował wersje na SNESa, która osobiście posiadam w swoich zbiorach ;)


Gra w zasadzie nie ma fabuły, idziemy przed siebie, skaczemy po platformach, znajdujemy "sekretne" pokoje i obijamy przeciwników gradem ciosów żywcem wyciągniętych z mega hitu tego producenta (Acclaim) Mortal Kombat. Co ma wspólnego Mroczny Rycerz z uniwersum MK, zapytacie? Jak się okazuje w tym przypadku ma. Przede wszystkim animacje ruchów, ciosy oraz pozę. Batman został przeniesiony do gry w ten sam sposób co postacie w MK. Czyli przełomowy wówczas, wyszło? Po upływie lat... Dalej zadowalająco, Gacek na 16 bitowej konsoli wygląda jak ten grany przez Vala Kilmera. Z charakterystycznych ruchów naszego bohatera mamy wciąganie się, bujanie na batarangu, szybowanie na pelerynie oraz zasłanianie peleryną. Lokacje w grze są mroczne i ciemne, to dobrze bo daję to więcej mroku niż w samym "dziele" Schumachera. Mamy tryb kooperacji grę można przejść z drugą osobą, jak w kultowej Contrze na NESa. Można również na samym początku wybrać Robina i nim przejść grę oraz pobić przeciwników w trybie trening. Na tym niestety zalety się kończą. Ponieważ lokacje oraz przeciwnicy są powtarzalni. To pierwsze, jest jeszcze znośne jednak kolejny przeciwnik ze zmienioną tylko nazwą np. na Shogun i dodaną aureolą... Już nie. Nie ma misji batpojazdem i chwytliwej muzyki, która jednak jak na warunki SNESa wypada po prostu dobrze, tylko.

Słowo na koniec, gra dla bat-fanów prezentuje umiarkowany poziom, można pograć, posiadać w swoich zbiorach i od czasu do czasu zacząć grę od początku. Tak, od początku. Niestety twórcy NIE zaopatrzyli gry w opcje save (jak w wielu grach na SNESa) oraz password, więc zmuszeni jesteśmy znowu zaczynać od początku.

 


kelen

Jedna z najgorszych jaka powstała. Nie grałem w wersję arcade, ale ta mierna kopia Mortal Kombat to jedna z tych gier, które pogrążyły Batmana na rynku gier wideo.

Anarky

Cytat: MR.JACK w 30 Czerwiec  2010, 08:26:57żywcem wyciągniętych z mega hitu tego producenta (Acclaim) Mortal Kombat.
Acclaim nie produkował MK, MK produkowało i produkuje Midway

CytatCo ma wspólnego Mroczny Rycerz z uniwersum MK, zapytacie?
Mortal Kombat vs. DC Universe
Ja wam pokażę!

Booster

CytatAcclaim nie produkował MK, MK produkowało i produkuje Midway

Acclam wydawał gry z MK.

MR.JACK

Już nie chciałem komentować tych uwag... Bowiem wydaje mi się oczywiste że jeśli silnik graficzny mamy zapożyczony, to i studio nie może ulec zmianie.

Anarky@ -> Grałeś w ogóle w jakąkolwiek wersje tej gry? 

Anarky

Cytat: Booster w 30 Czerwiec  2010, 22:42:40
Acclam

Acclaim, poza tym gry MK muszą być na licencji Midway

Cytat: MR.JACK w 30 Czerwiec  2010, 23:20:30
Anarky@ -> Grałeś w ogóle w jakąkolwiek wersje tej gry?

MK czy Batman Forever ? jeśli pytasz o to pierwsze to jak najbardziej
Ja wam pokażę!

franek

 batman forever arcade game jest na PC mam plytke


Show Must Go On!!!