Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman - przewodnik dla początkujących.

Zaczęty przez deadpool92, 24 Luty 2008, 22:52:57

thrall87

#255
to ja juz sie troche zgubilem:) popraw mmnie jesli sie myle

troszke teraz poczytałem i wychodza teraz 2 kanony dc czyli dc delux oraz nowe dc(new52)

i teraz tak

w dc deluxe sa to stare komiksy ktore zostały napisane ileś lat temu a teraz sa to poprostu te same komiksy tylko w odswiezonej wersji np. z nowymi kolorami , tłumaczeniem itp np kryzys tożsamości który został pierwotnie napisany w ktoryms tam roku nie wiem dokladnie 2004r.? a teraz został odswieżony w 2015.r
lub długie halloween

natomiast new52/nowe dc to sa na nowo opowiedzanie historie o batmanie, supermenie i innych, ktore zostały napisane na nowo? ale to by sie nie zgodzilo poniewaz w grudniu bedzie rok pierwszy ktory juz byl chyba w latach 70? albo ten zbior batman detective comic to chyba tez sa stare przygody batmana?

to jak to w koncu jest?

aha i te 52 serie to jak to bedzie dzielone? jedna seria to jest np o samym batmanie? jedna o supermenie itd? czyli np do jedenj serii o batmanie moze byc np 10 tomow z jego przygodami?

Jolly_Roger

Po prostu Nowe 52 to nowe serie, czasem zbieżne ze starymi. W Polsce wydawanych jest tylko kilka z nich.
DC Deluxe to klasyczne tytuły, wybrane przez wydawcę.

thrall87

a mogłby ktos to poukladac ?

czy wiadomo ktore serie beda u nas wydawane?


ps

swoja droga gruba przebitka cenowa jest a USA te zeszyty kosztuja 4 dolce a u nas po 75zł...

franek

U nas zeszytów nie ma, są tomy kompletujące po kilka zeszytów. W USA zeszyt (20 stron zawalonych reklamami pomiędzy stronami komiksu) kosztuje 4$ czyli ok 12-14 zł, natomiast u nas masz w tomie mniej więcej 6 takich zeszytów, bez reklam i w twardej oprawie. Zastanów się nad tym co piszesz. Zadajesz te same pytania po raz setny, albo pytania bez odpowiedzi, wystarczy pomyśleć. Pytasz o to, które serie będą wydawane. Wejdź na stronę wydawnictwa ( swiatkomiksu.pl ) i tam sobie zobacz zapowiedzi, plany i informacje. My tego nie wiemy, przynajmniej nie wszyscy. U nas Nowe DC (New52) ma serie takie jak: Wonder Woman, Batman, Mroczny Rycerz, Detective Comics, Superman, Liga Sprawiedliwości, dojdzie Superman Unchained, Shazam, Forever Evil, i chyba Justice Society of America ale nie jestem pewien. DC Deluxe to seria prezentująca mniej lub bardziej uznane historie w wydawnictwie DC, takie, które były napisane kiedyśtam i cieszą sie dobrą sławą. Stąd mamy Kryzys Tożsamości, Mroczne Odbicie, Ziemia Jeden, a dojdzie Liga Sprawiedliwych - Nowa Granica oraz Rok Pierwszy. To tyle ode mnie. Powodzenia ;)


Show Must Go On!!!

thrall87

#259
gosciu jakie setki razy??  moze ze dwa razy powtorzylem dwa pytania.... a jak odpowiedzi sa nie pelne to pytam jeszcze raz jak chocby prosilem chronologie czytania poniewaz w takiej kolejnosci zamierzam kupowac tomy a lista sie uzupelnila od ostatnie przynajmniej o kilka tytulow...

pozniej wyskakujesz z pretensjami ze zadaje pytania bez odpowiedzi, ale nie jestem wrozbita i tego nie wiem, wiec mozna to napisac ze nie wiecie i jest ok,  ale widze trudno to napisac tylko opieprzyc goscia ze sie pyta....spoko


co do wypowiedzi to za duzy skrot  tam uzylem i to moj blad bo wlasnie chodzilo mi o zeszyt i nie napisalem ze 6 zeszytow co lacznie da 24 dolary

i chodzilo mi o to ze tam kosztuje to 24 dolary co u nas daje odpowiednik 75zł ale w usa jest inna sila nabywcza pieniadza w porownaniu do nas co daje 3 do 1 (24=75) wiec chodzilo mi o to ze oni kupuja sobie te zeszyty prawie za grosze:) a u nas 75 zł za jeden tom ktory czyt sie w 2 godziny troche kosztuje a tych tomow troche sie uzbieralo....

a kwestia wydania a ceny dla kazdego jest inna zakladasz ze wszyscy musza lubiec takie ladne wydania ja u nas a moze komus to wisi i wolalby zaplacic mniej kwestia gustu, niekazdy lubi placic za opakowanie...
ja wolabym chyba po staremu w zeszytach niz czytac komiks jak ksiazke bardziej jak dla mnie jest to klimatycznie....

a no i swoja droga to kiszka jesli w polsce nie bedzie pelnego wydania tych serii dc skoro beda tylko wybrane bo napewno nie kazdy lubi tylko tych najpopularnijeszych...


Post Merge: 27 Czerwiec  2015, 10:35:36

tak w ogole to juz wiem gdzie zrobilem bląd.... na początku mysłałem, ze te wydania dc delux i nowe dc to to samo tak myslalem na poczatku:) dopóki nie naipsal mi tego kelen....

i w kryzysie tozsamosci mialem taki maly katalog zapowiedzi na ten rok i myslalem ze to jest to nowe dc i teraz tam zajrzalem i okazalo sie ze to jest katalog na dc deluxe i batman rok pierwszy jest wlasnie w nim:)

dlatego teraz wszystko mi sie uklada i juz swiem ze  deluxe to odswiezone wersje starych komiksow a nowe dc to sa nowe historie...

to teraz takie pytanie czy po przeczytaniu batmana rok zerowy z nowe dc jak bedzie sie miala historia w roku pierwszy z dc deluxe??

i czy oplaca sie dla nowych osob jak ja kupowanie tego dc deluxe? jak bede raczej skupial sie na nowym dc

franek

Ja myślę, że więcej warte są komiksy z DC Deluxe, bo są po prostu lepsze, już światowe, klasyczne. Nowe DC to Nowe DC i jak ktoś chce być na bieżąco z tym co się teraz w uniwersum odwala to niech czyta. A co do poprzedniego postu, to nigdzie nie napisałem, że lubię takie ładne wydania. Też bym chciał wrócić do zeszytówek, najbardziej lubię czytać stare Semici, ale niestety rzeczywistość wygląda tak, że u nas zeszyty się zwyczajnie nie opłacają :P


Show Must Go On!!!

thrall87

bo wiesz ja jestem świezy wiec raczej juz nie ogarne tych starych rzeczy jedyna szansa w tych odswiezeniach jak dc deluxe tylko tam bede odswiezane zapewne te najlepszy wiec to bedzie raczej chaotycznie wydawane pod wzgledem chronologii i napewno wiekszosci rzeczy pomina (patrz kryzys tozsamosci)
przeczytalem kryzys i jest swietny, mam tez batman ziemia jeden i tu mi sie nie podobal dlatego ze jest miazdzaco krotki! brakuje kontynuacji, bardziej rozbudowanych watkow jak w kryzysie, a np postac pingwina to jest kpina kilka razy sie pojawil i za chwile juz go nie bylo bo wiadomo co sie stalo

cena 60 za ziemia jeden do 90 za kryzys jest w przypadku tersci nieadekwatna powinna byc o polowe nizsza

z nowego dc mam narazie trybunal sow miasto sow smierc rodziny i rok zerowy

przeczytalem na razie ten rok zerowy tom 4 i nawet dobry ale pewnie podoba mi sie poniewaz nigdy komiksow nie czytalem za wyjatkiem kaczora donalda w latach 90:)

no i jednej mangi dragon ball i tyle

franek

Chaotyczne, niechaotyczne, nie w tym rzecz. To nie jest tak, że wszystkie historie napisane w DC przez te ponad 70 się zazębiają. Albumy z DC Deluxe to odrębne historie, możesz je czytać w dowolnej kolejności. A co do ceny to nie bardzo rozumiem. Co do znaczy że jest nieadekwatna do treści? Jak ci się nie podobało to już trudno, każdy ma inny gust, ale akurat te komiksy są w bardzo przyzwoitej cenie. Weź pod uwagę ich powiększony format, twardą oprawę, obwolutę, to wszystko kosztuje. Chociaż sam jestem przeciwny takim bezsensownym fanaberiom, to jednak u nas tak się wydaje komiksy, bo tak się opłaca. Mnie też boli ich cena, dlatego z nowych wydań nie mam praktycznie nic (poza małymi wyjątkami), ale niestety, taki mamy klimat ;)


Show Must Go On!!!

thrall87

chodzilo mi o to ze (oczywiscie moim zdaniem) cena batmana ziemia jeden jest za duza w porownaniu do kryzysu tozsamosci ten batman byl strasznie ubogi (np. nie wykorzystany potencjal zbirow szczegolnie pingwina) w porownaniu do kryzysu i tyle...

zamowilem teraz tak przy okazji batman detective komiks tom pierwszy i batman dlugie halloween pewnie to drugie bedzie ciekawsze:)

franek

Ale to, o czym teraz mówisz nie ma wpływu na cenę komiksu. Liczy się ilość stron, jakość papieru, rodzaj okładki i sposób sklecenia wszystkiego ze sobą (w sensie technicznym). Komiks może być okrzyknięty "komiksem z najbardziej niewykorzystanym potencjałem czegośtam w ciągu ostatniego półwiecza" ale jeśli będzie miał 300 stron i twadą oprawę to będzie kosztował ponad 100zł. To co ci przeszkadza w "Ziemi Jeden" niestety nie ma wpływu na cenę ;)


Show Must Go On!!!

thrall87

#265
ja to bardzo dobrze wiem.... tylko to byla taka moja mala opinia ze sie nie oplacalo i tyle...

Post Merge: 29 Czerwiec  2015, 18:54:52

tutaj znalazlem swietna stronke z tymi seriami z new 52

http://dc.wikia.com/wiki/The_New_52

ale mam pytanie dlaczego wsrod tych 52 serii nie ma szpona(talon)?

a i kim jest ten Shazam! co ma wyjsć w sierpniu? bo w tym linku też tego nie znalazłem co to za seria?


swoja droga ciekawe ile wyjdzie w polsce, ale przegladajac te wszystkie kolekcje to jak by  nawet wydawali wszystko to chyba z 50 lat by to trza bylo zbierac jak u nas 1 tom mmiesiecznie wychodzi jeszcze zadnej chyba serii nie skonczyli (no po za talonem ale on mial tylko 2 tomy)


Jolly_Roger

Stary, nie musisz wydawać 75 pln, jeśli masz konto na znanym portalu na A, to poszukaj taniej. Poza tym szukaj, czytaj i nie na Wikipedii tylko na tym forum i w ogóle w necie. W końcu się zorientujesz co i jak.

thrall87

ja wiem i kupuje w bonito za 50 zł....

a mam takie pytanie nie zwiazane z batmanem ale z tym new 52

jak to jest z ta liga sprawiedliwosci co wychodzi i shazamem?

patrzac na ten link http://dc.wikia.com/wiki/Justice_League_Vol_2

shazam jest w kolekcji zeszytow ligi sprawiedliwosci i jak sie okazuje to zeszyty sie powielaja

shazam sklada sie np z zeszytow JL nr 7/8/9/10/11 a te same numery sa w tomie JL tom 2, ktory u nas byl pod nazwa podróż zloczyncy

wie ktos moze jak to bedzie u nas rozwiazane?  bo nie wiem czy dobrze mi sie obilo o uszy ze w ameryce bylo tak ze sie zeszyty powielaly....

kelen

Shazam pochodzi z tych zeszytów dlatego, że te zeszyty posiadają dodatkowe, kilkustronicowe historie i to właśnie one są zebrane w "Shazam!". W Lidze Sprawiedliwości są zebrane tylko te główne historie powiązane z Ligą.

jadzka

Cześć wszystkim!

Tak jak kilka osób które tu trafiło chciałam ogarnąć sięw tematyce komiksów z Batmanem. Przeczytałam poprzednie kilka stron i mam parę pytań.

W jednym z postów jest napisane:
Cytat: akumaharadza w 19 Październik  2014, 21:40:10
Dzięki za wyjaśnienie! W takim razie te z poprzedniej wersji uniwersum na razie odpuszczę.

Proszę jeszcze o potwierdzenie poprawnej kolejności (chronologia wydarzeń) tak abym nic nie pomieszał  ;):
1. BATMAN, TOM 4: ROK ZEROWY – TAJEMNICZE MIASTO
2. BATMAN: DETECTIVE COMICS: OBLICZA ŚMIERCI
3. BATMAN: TRYBUNAŁ SÓW, TOM 1
4. BATMAN: MIASTO SÓW, TOM 2
5. BATMAN: DETECTIVE COMICS, TOM 2: TECHNIKI ZASTRASZANIA
6. BATMAN: ŚMIERĆ RODZINY, TOM 3
7. BATMAN: DETECTIVE COMICS, TOM 3: IMPERIUM PINGWINA

a jak się ma do powyższych BATMAN – MROCZNY RYCERZ, TOM 1: NOCNA TRWOGA, który wyjdzie w grudniu?

I to jest jak najbardziej pomocne, ponieważ dostałam na prezent urodzinowy BATMAN: TRYBUNAŁ SÓW, TOM 1, DETECTIVE COMICS: OBLICZA ŚMIERCI oraz BATMAN: DETECTIVE COMICS, TOM 2: TECHNIKI ZASTRASZANIA i teraz już wiem na czym stoje :) Tak więc wielkie dzięki !

Koljenym pomocnym postem był:
Cytat: Shadow of the Bat w 20 Październik  2014, 00:04:37
Oczywiście gdy to już przeczytasz polecam(y) także "zaczerpnięcie ze źródła". ;)

Batman: Rok pierwszy (tom, Egmont)
Batman: Człowiek który się śmieje (tom, Mucha Comics)
Batman: Długie Halloween (tom, Mucha Comics)
Batman: Mroczne zwycięstwo (tom, Mucha comics)
Batman: Nawiedzony rycerz (tom, Egmont)
Batman: Zabójczy żart (tom, Egmont/zeszyt, TM-Semic)

Rozumiem że są to tytuły które warto nadrobić jednak moje pytanie brzmi czy są ich różne wydania i czy może na coś warto zwrócić uwagę przy kupowaniu?

Dodatkowo chciałam się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z tymi pozycjami jeśli chodzi o dalszą chronologię:

2014:
BATMAN: MROCZNY RYCERZ, TOM 1: NOCNA TRWOGA
2015:
BATMAN: ZIEMIA JEDEN
KRYZYS TOŻSAMOŚCI
BATMAN: MROCZNE ODBICIE
BATMAN: AZYL ARKHAM
BATMAN, TOM 5: ROK ZEROWY – MROCZNE MIASTO
BATMAN: DETECTIVE COMICS, TOM 4: GNIEW
BATMAN: MROCZNY RYCERZ, TOM 2: SPIRALA PRZEMOCY

Rozumiem że wydania z rocznika 2011 ("JOKER") oraz 2012 ("BATMAN: POWRÓT MROCZNEGO RYCERZA" oraz "BATMAN: NAJLEPSZE OPOWIEŚCI") nie mają miejsca w NEW DC?

Dodatkowo jak się ma do wszystkiego seria:
LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI: POCZĄTEK
LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI, TOM 2: PODRÓŻ ZŁOCZYŃCY
LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI, TOM 3: TRON ATLANTYDY

Oraz:
SZPON, TOM 1: UTRAPIENIE SÓW
SZPON, TOM 2: UPADEK SÓW

Z góry dzięki za pomoc :)