Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksy

Zaczęty przez Max, 13 Lipiec 2009, 22:39:19

Max

Nie zauważyłem na tym forum takowego tematu. Tutaj każdy który ma jakies pytania odnośnie komiksów nie związanych z Batmanem.

Pozdrawiam.
Why so Happy, Members?

(A)nonim

#1
Cytat(A)nonim potraktuj nasze posty jako taki mały Offtopic
Przykro mi, ale nie. ;)
Poleciało wszystko niezwiązane z tematem. Raz że nie na temat, dwa było promowanie piractwa, trzy jestem leniwy.
Jak chcecie zadać jakieś pytania na temat komiksów z gackiem to zapraszam tutaj: http://www.forum.batcave.098.pl/index.php?topic=4.120

Ok znowu pociąłem, a sprawa DC#27 jest tutaj: http://www.forum.batcave.098.pl/index.php?topic=449.0

Ktoś ma jakieś pytania związane z tym tematem?
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Mógłby ktoś tak w skrócie przedstwić mi origin Logana? Ogólnie rozchodzi mi sie o to ile w filmie było prawdy, a ile wybujałej fantazji twórców...

(A)nonim

#3
W skrócie się nie da. ;)
Z tego co wiem to film jest tylko bardzo luźno oparty na paru wątkach z historii Logana, sam początek filmu jest wzięty z Wolverine: Origin (chyba nadal dostępne w Polsce), tyle że Victor zastępuje i postać Rose i Psa i jest powiedziane wprost że Victor i James (Wolverine) są braćmi (w komiksie jest to "tylko" mocno zasugerowane że James i Pies mieli wspólnego ojca, jest też baardzo słabo zasugerowane że Pies jest tak naprawdę Victorem Creedem).
Faktyczne pierwsze spotkanie z Szablozębnym ma miejsce w 1910, który nie wiadomo dlaczego zdaje się go nienawidzić. Wolverine poznaje też wtedy Silver Fox i mieszka z nią, aż do momentu podobnego jak w filmie, kiedy Sabretooth ją zabija (w rzeczywistości nie zginęła, nie była jednak związana z żadnymi manipulacjami Logana w odróżnieniu od filmu).
Kolejny wątek z komiksu to Team X, drużyna mutantów działająca pod szyldem CIA w latach 60 i na początku 70, której skład jest podobny do tego filmowego: Sabretooth, Deadpool, Silver Fox, John Wraith, Maverick i Mastodon. Wolverine ma zmienioną pamięć dzięki czemu nie pamięta starych wydarzeń z Creedem i Silver Fox, nie jest nawet świadomy bycia mutantem. Naukowcy wszczepiają innym agentom czynnik Logana który zapobiega starzeniu się. Fox zdradza ich na Kubie, sama prawdopodobnie odzyskując pamięć (też miała ją zmienioną). Logan później też odzyskuje pamięć i m.in przez to niedługo potem Team X się rozpada.
Niedługo potem Logan jest porwany przez Weapon X, gdzie naukowcy na swoją zgubę wszczepiają mu adamantium. W wyniku eksperymentu Wolverine wpada w szał, uwalnia się zabijając większość tam się znajdujących i ucieka do lasu żyjąc w półdzikim stanie, nie pamiętając wiele ze swojej przeszłości. Stryker nie jest związany z przeszłością Logana.
Co do innych zmienionych faktów to z tych które pamiętam:
Logan dostaje swoją ksywę w inny sposób.
Silver Fox w komiksie nie ma mocy wpływania na ludzi nie jest też siostrą Emmy Frost.
Ogólnie szerzej wszystko masz tutaj:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fictional_history_of_Wolverine
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Dziękuję za szybką odpowiedź :).

Krzysztof116

Zna ktoś jakiś komiks z Origin Deadpoola i Ronina??

(A)nonim

Co do Deadpoola to idąc za stroną Marvela:
Deadpool #-1 (1997); Marvel Comics 1998 Annual Starring Deadpool and Death (1998); Deadpool #33 (1999). Trzeba zaznaczyć jednak że jego znane originy są tak niepewne jak cała ta postać. ;D
A co do Ronin to domyślam się że chodzi o marvelowską Echo. Jej kariera pod tym kryptonimem zaczyna się w 11 numerze "New Avengers".
Jeżeli chodzi o millerowskiego Ronina to masz po prostu "Ronin". ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

B2Ka

Czym różni się to wydanie od tego. Nie rozumiem czemu cena jednego wynosi 47,50$, a innych zaś 90 funtów.

naz_

Z tego co wyczytałem, to tylko ceną :Asd :D
"-To, co mogę uczynić ze sobą, zależy tylko ode mnie. Nie mogę być pewny tego, co zależy od wroga." - sun tzu

Mathes

Jak się skończyła ta cała heca,
z faktem iż to Parker jest klonem a Reily oryginałem? (Spider-Man)

(A)nonim

Okazało się że to była manipulacja Osborna i jednak Peter był prawdziwy. Potwierdziło się to kiedy Reilly zginął (ratując Petera) i jego ciało się rozłożyło tak jak u innych klonów.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Mathes

Z tą jego śmiercią co wiem, tylko byłem ciekawy jak Marvel wyszedł z tej sytuacji. Tak swoją drogą to całkiem ciekawy pomysł, wątek z klonowaniem otworzył Marvelowi wiele drzwi, zwłaszcza że niedługo będą wydawane nowe komiksy z klonami. Dzięki za odpowiedź (A)nonim.

naz_

Ja osobiście bardzo, BARDZO nie lubie wątków z klonowaniami i równoległymi światami i wszystkim tym co wprowadza bezsensowny chaos tylko po to, żeby ktos na tym zarabiał kasę.

zresztą z tego co kojarzę, cała "Saga Klonów" była jednym z najbardziej kontrowersyjnych posunięć w historii Marvela.
"-To, co mogę uczynić ze sobą, zależy tylko ode mnie. Nie mogę być pewny tego, co zależy od wroga." - sun tzu

Mathes

A mnie coś nurtuje kolejne pytanie, również z uniwersum Spider-Mana. Otóż, dzięki Mephisto pamięć o tożsamości Spidera, którą ujawnił podczas Cyvil War, została wymazana, również u Normana Osborna. Więc czy Gwen Stacy nie powinna żyć? Skoro Norman nie zna tożsamości Spider-Mana. Wiem o romansie Normana i Gwen, i ciąży, lecz Norman użył jej tylko jako karty przetargowej ze Spider-Manem. Nie wiem czy to niedociągnięcie, czy celowy zabieg. Zwłaszcza że z z rzeczywistości zostało wymazane małżeństwo Petera i Mary Jane. Naprawdę nie rozumiem taktyki Marvela.

(A)nonim

A jest pewne że Norman nie zna tożsamości Petera? Bo szczerze, ja też się w tym gubię.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.