Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nasze oceny wydań DVD/Blu-Ray z Batmanem

Zaczęty przez XIII, 28 Sierpień 2008, 20:43:41

XIII

Jak w temacie
-Batman Begins 9/10 duzo dodatków wrzystkie przetlumaczone
-Batman Returns 8+/10 wiekszośc dodatków przetlumaczona
-Batman vs Dracula 7/10 dodatki ciekawe lecz zbyt krótkie
-Batman Gotham Knight 5/10 w dodatkach tylko nieprzetlumaczony  komentarz 

kelen

Oceny wydan, ale ktorych? Oryginalnych, polskich?
Jedyne batprodukcje, jakie mam na dvd, to Batman, Batman Begins i Batman vs Drakula.
1. Batman (1 wydanie) - 3/10 - ok, film jest, dodatki? Prawie znikome. Troche do czytania i nic wiecej. No, fajna okladka.
2. Batman Begins 10/10 - sporo dodatkow na drugiej plycie, bardzo ladne wydania specjalne (komiks lub soundtrack). Wszystko tez ladnie przetlumaczone na polski
3. Batman vs Drakula - 7/10 - fajne menu, troche dodatkow - nie duzo, ale zawsze cos. bardzo ciekawy film pokazujacy sesje z nagrywaniem glosow. Szkoda, ze to takie krotkie.
Tyle ode mnie

Gieferg

Mam na DVD trzy filmy (Batman, BR,BB) są to wydania dwuplytowe z których zdecydowanie najlepiej prezentuje sie pierwszy Batman Burtona - ma jakieś 3 godziny dodatków omawiających nie tylko proces powstawania filmu, ale i calą historie Batmana.

Batman Returns wypada nieco slabiej, ale i tak bardzo dobrze, dodatków jest ok 2 godziny i mozna sie z nich dowiedziec o samym filmie praktycznie wszystkiego.

Batman Begins w porównaniu do dwóch poprzednich nie prezentuje sie az tak rewelacyjnie, ale równiez jest dobrze, choc tutaj mozna miec pewien niedosyt, natomiast jest bardzociekawe menu na plycie z dodatkami.

Wszystkie trzy mają wszystkie dodatki oprócz komentarzy i trailerów przetlumaczone na jezyk polski (z tym, ze begins niestety komentarza  w ogóle nie ma).

teraz czekam na TDK, Schumacherów nie kupuje.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Mam tak:

Batman (wydanie jedno plytowe) - 2/10 (Kupilem myśląc, ze bedzie coś fajnego, a byla promocja za 19,90 zl. I co sie okazalo, beznadziejne menu, kompletny brak dodatków "troche do czytania i nic wiecej" jak to wspomnial kelen, a sam film wyglądal gorzej niz gdy oglądalem go na TVNie i ma kiepskie napisy. Jedyne co moge pochwalic to to, ze film na plycie jest i ma fajną okladke.)  :P

Powrót Batmana (wydanie jedno plytowe) - 3/10 (tez byla promocja 19,90 i znowu powtórka z pierwszego Batmana. Fajna okladka, w ko?cu wytloczyli plyte, zmienili menu na lepsze, ale gdzie są jakiekolwiek dodatki? Film jest, ale tez z napisami no... niedokladnymi.)  :P

Batman (filmowa antologia) - 8/10 (No to postanowilem kupic sobie Antologie i nareszcie jestem zadowolony. Filmy mają dobre menu, choc moglo byc ruchome. Plyty są świetnie wytloczone i nareszcie oprócz filmu "przy którym nawiasem mówiąc poprawili jakośc obrazu i d?wieku" mamy ponad dwie godziny dodatków specjalnych. Przy pierwszym Batmanie jest chyba najwiecej dodatków "ponad 3 godziny" i wszystkie są świetne, ale troche zamotali z postaciami bohaterów i zloczy?ców, no i zabraklo mi troche materialów na których byśmy widzieli jak krecono dane ujecia. Przy BR mamy mniej dokumentów, ale niektóre są znacznie fajniejsze od tych z pierwszego filmu, no i mamy świetny zwiastun. BF ma juz wiecej na drugiej plycie od BR, glównie dzieki niewykorzystanym scenom, ale ogląda sie podobnie. No i na koniec B&R zrobiony podobnie do BR zawiera to samo, duzy plus dla wszystkich za fajne okladki)  :D
W sumie wszystko mi sie podoba, a takie są moje oceny ogólem:

Batman 1 - 9/10
Batman 2 - 8/10
Batman 3 - 8/10
Batman 4 - 7/10
(calośc oslabia sam film)

"Batman i Mr. Freeze: SubZero", "Batman i Supermen", "Batman Nowy Bohater: Powrót Jokera" i "Batman kontra Dracula" mam na VHS wiec nie mam czego oceniac jeśli chodzi o dodatki, a oceny filmów mam w wątku o tym.  :)

Batman TAS (pierwszy sezon) - (Nie ma prawie dodatków, ale jest kreskówka, którą warto raz na jakiś czas obejrzec)  ;)

Batman Początek (dwuplytowa edycja DVD) - 9/10 (dodatków jest duzo i są ciekawe, ale gorsze od tych z pierwszego filmu Tima Burtona. Za to braki nadrabia sam film i ma on świetne i "nareszcie" ruchome menu. Film ma świetną, naprawde świetną okladke, ale z przykrością musze stwierdzic, ze gorszą od pierwszego Batmana w wersji jednoplytowej. Niestety nie mam oryginalnej wersji, bo kosztowala 69,90 zl. Mój dobry znajomy zalatwil mi okladke do filmu, a ja wypozyczylem sam film i na kompie sobie go przegralem. Tak wiec mam pirata, z niewytloczonymi plytami. Ale spokojnie skoro teraz jest promocja i film mozna dostac nawet za 19,90, a ja akurat mam kase, to na pewno kupie oryginal... moze z komiksem, albo z soundtrackiem)  ;D  ;)

Mroczny Rycerz (dwuplytowa edycja DVD) - oczywiście kupie i mam nadzieje, ze pobije wszystkie.  ;)

codic

Cytat: BAT MAN w 30 Sierpień  2008, 09:50:05
film mozna dostac nawet za 19,90, a ja akurat mam kase, to na pewno kupie oryginal... moze z komiksem, albo z soundtrackiem)  ;D  ;)

kurcze, a gdzie wersja z komiksem lub OST jest za 19,99 ? wszedzie gdzie jest cena nie spada ponizej 50 zl. owszem za 19.99 dostaniesz, ale tylko 2DVD.
I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!

kelen

Trzeba miec szczescie. Ja kupilem 2 plytowe wydanie z komiksem za 39 zl w Empiku :)

Juby

Cytat: BAT MAN w 30 Sierpień  2008, 09:50:05
Batman Początek (dwuplytowa edycja DVD) - 9/10 (dodatków jest duzo i są ciekawe, ale gorsze od tych z pierwszego filmu Tima Burtona. Za to braki nadrabia sam film i ma on świetne i "nareszcie" ruchome menu. Film ma świetną, naprawde świetną okladke, ale z przykrością musze stwierdzic, ze gorszą od pierwszego Batmana w wersji jednoplytowej. Niestety nie mam oryginalnej wersji, bo kosztowala 69,90 zl. Mój dobry znajomy zalatwil mi okladke do filmu, a ja wypozyczylem sam film i na kompie sobie go przegralem. Tak wiec mam pirata, z niewytloczonymi plytami. Ale spokojnie skoro teraz jest promocja i film mozna dostac nawet za 19,90, a ja akurat mam kase, to na pewno kupie oryginal... moze z komiksem, albo z soundtrackiem)  ;D  ;)

No i na imieniny zrobilem sobie prezent. Kupilem "Batman Początek" 2DVD za 29,99 zl. A na gwiazdke dokupie sequel. ;)

Silent Dark

Hmmmm... skoro juz to i ja ocenie.

BATMAN - 1/10
BATMAN RETURNS - 7/10
BATMAN FOREVER - 4/10
BATMAN & ROBIN - 3/10
BATMAN BEGINS - 10/10

Huntersky

Napisz jeszcze jakie to wydania, bo na pewno nie te, które wchodzą w sklad Antologii.
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Gieferg

CytatNo i na imieniny zrobilem sobie prezent. Kupilem "Batman Początek" 2DVD za 29,99 zl.
Przepłaciłeś.
Od dawna moża go dostać za 19 :P    
CytatMroczny Rycerz (dwuplytowa edycja DVD) - oczywiście kupie i mam nadzieje, ze pobije wszystkie.
Baaaardzo wątpliwe.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Cytat: Gieferg w 06 Październik  2008, 17:21:36
Przepłaciłeś. Od dawna moża go dostać za 19 :P

Nigdzie taniej nie znalazłem u siebie w mieście, a z neta nie chce mi się zamawiać. Zresztą byłem przy kasie, a to tylko 10 zł różnicy. ;)

Cytat: Gieferg w 06 Październik  2008, 17:21:36
Baaaardzo wątpliwe.

Teraz też mam wątpliwości, ale zauważ kiedy napisałem tego posta, którego cytujesz.

Huntersky

Tutaj sobie możemy pogadać o wydaniach DVD reszty gacowych filmów.

Wie ktoś, czy Empik też będzie miał (a może ma) na stanie reedycje klasyków? A najlepiej całej Antologii w jednym pudełku :)
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

kelen

Nie mam pojecia, ale skubanstwo jak sie na allegro pojawia to schodzi drogo. Osobiscie gdzies widzialem tylko Forevera 2DVD za bodaj 40 zl.

Filer

W Media Marktach są. Oczywiście nie wszystkie ;).

Huntersky

Fuck. Do Media Markt mam 20 przystanków. :-/
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford