Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Z Groty Nietoperza (Podcast Batcave)

Zaczęty przez LelekPL, 18 Październik 2021, 19:18:54

Funky

Świetny odcinek i po dziesięciu latach The Dark Knight Rises to wciąż mój ulubiony Batman. Uwielbiam kontekst klasowy, walkę Bruce`a Wayne`a (nie Batmana) i zakończenie które sprawia że się bardzo wzruszam. Oczywiście ten film ma swoje wady (śmierć Mirandy i jest niechlujny pod względem batalistycznym) ale to jedyny film który tak działa na moje emocje. Moja ulubiona scena to Bruce wspinający się bez liny z Deshi Basara w tle. Wadliwe arcydzieło które kocham.

LelekPL

W końcu odsłuchałem nowy odcinek i moja pierwsza krytyka, bo niby wszystko fajnie, ale przy temacie Batgirl ciężko się słuchało, bo niestety Kelen nie pozwalał dokończyć zdania Radkowi. Wiem, że dla Kelena jako fana był to bardzo wrażliwy temat, ale bardzo źle się tego słuchało. W takiej dyskusji dobrze jest mieć notesik, napisać sobie kilka punktów, których nie chcesz zapomnieć, a przychodzą Ci do głowy  podczas gdy kolega rozmawia, i potem kontrargumentować, a nie przerywać w połowie zdania.

Juby

Ale to też najlepszy odcinek kelena pod względem gadki - nie zacina się, nie powtarza, nawija jak najęty, widać że doskonale wie co chce powiedzieć. Ode mnie kciuk w górę, choć zgoda, że Rado przez to ledwo co się odezwał.

Juby

Ani Radek, ani kelen nie chcą się tutaj pochwalić kolejnym odcinkiem, więc ja go wkleję.


Super się was słuchało, Panowie. Sam podałem w ubiegłym roku swoją topkę ulubionych odcinków TASu i dziś żałuję, że nie zmieściłem w niej On Leather Wings (choć nie wiem za który odcinek miałbym go wcisnąć do Top10, w ogóle muszę je wszystkie ocenić na fw).

Dwie sprawy:
1) Sporo czasu poświęciliście zapowiedziom na rok 2023. Wśród nich jest No Man's Land, z którym zapewne Egmont ruszy pod koniec przyszłego roku. Czy możemy się spodziewać, że @Rado przybliży nam ten event podobnie do Venom, Miecz Azraela i ostatnio Contagion + Legacy? Prawdę mówiąc nie mam pojęcia o czym opowiada Ziemia niczyja i chętnie bym posłuchał (bez zbyt wielu spoilerów) o czym to jest i czy warto na niego czekać.
2) Radku, wspominasz że prawdopodobnie nadal posiadasz kasetę z odcinkami TASu nagranymi z TVP. Czy byłbyś w stanie oddać ją do osoby przegrywającej kasety na płyty (to pewnie koszt 20-50 zł), a następnie wrzucić całość na jakiś portal hostingowy? Już ponad rok temu szukaliśmy tutaj z Giefergiem wersji z pierwszym polskim lektorem (pomóc miał @Shadow of the Bat, ale zniknął z forum), więc jesteś naszą ostatnią nadzieją. Nigdzie w sieci nie można znaleźć tej wersji, kojarzę tylko 84 odcinki z Mirosławem Uttą z Polsatu i jeden z Januszem Koziołem z kasety VHS. Daj znać, czy jest na to szansa (oczywiście bez pośpiechu).

Rado

W TASie masz tak dużo dobrych odcinków, że strasznie ciężko jest określić jakąś zawężoną listę. Co do NML to jest ten problem, że jeszcze tego nie czytałem. Mam co prawda amerykańskie trejdy, ale ponoć one są niepełne i nasze polskie wydanie będzie pełniejsze i do tego ładniej wydane. Sam nie wiem co robić.

Jak będę w domu rodzinnym, to poszukam tej kasety.

Juby

Cytat: Rado w 05 Październik  2022, 11:59:09Co do NML to jest ten problem, że jeszcze tego nie czytałem. Mam co prawda amerykańskie trejdy, ale ponoć one są niepełne i nasze polskie wydanie będzie pełniejsze i do tego ładniej wydane. Sam nie wiem co robić.
No to mnie zaskoczyłeś. Na twoim miejscu wolałbym poczekać na polskie wydania, a eng sprzedać, żeby zrobić na nie miejsce na regale.

A co z kelenem? Jeśli czytał / zna NML to może on zrobiłby materiał o tym evencie? Może nie teraz, ale kiedy będzie już szacowana data premiery w przyszłorocznym katalogu.

Cytat: Rado w 05 Październik  2022, 11:59:09Jak będę w domu rodzinnym, to poszukam tej kasety.
Dzięki. Jakby się udało i ripy wyszłyby w dobrej jakości, to dorzuciłbym ci się do tego biznesu. ;)

Rado

W listopadowym odcinku rozmawiamy oczywiście o Kevinie Conroyu. Odnosimy się krótko do listy top 10 występów aktora zrobionej przez watchmojo. Oto ta lista:


Juby

Przesłuchałem dziś wasz najnowszy odcinek. Kilka komentarzy ode mnie (jak zwykle piszę tutaj, bo nie mam konta na YT):

- Batman: Zabobonna zgraja trafiło do sprzedaży już listopadzie (zostało w ostatniej chwili przyspieszone). Albo tego nie dosłyszałem, albo nie podaliście tej informacji w swoim materiale.

- w odcinku październikowym: "Henry Cavill wraca jako Superman w DCU. To najlepsza decyzja jaka mogła paść!". W grudniu: "Henry jednak nie będzie Supermanem - w sumie dobra decyzja, bo hard reboot." Trochę niezrozumiałe jest dla mnie chwalenie obu tych decyzji, ale okej. Czekam na to, która decyzja WB/Gunna przeleje czarę goryczy u was obu ;)

- The Oath - na YT wyskoczył mi trailer tego fan-filmu, którym mocno się podjarałem, bo pamiętam jak w 2007 roku zacząłem regularnie zaglądać na BatCave i czekać na - ostatecznie nigdy nieopublikowany (?) - Batman: Prologue, którego clipy robiły mega wrażenie. Można powiedzieć, że czekałem na taki fan-film od dawna. Widziałem też krótkie materiały o jego produkcji, z których biło dużo pasji twórców i sugerowało wręcz super-fan-produkcję (rok poświęcony na pre-produkcji, rok post-produkcji). Niestety, w przeciwieństwie do was mi się nie podobało. Wróć - napisać "nie podobało" to nic nie napisać. Całość trwa 17 i pół minuty z czego 2' to czołówka, 3' to napisy końcowe (w których powtarzają się nazwiska z czołówki, co nie ma za grosz sensu), a pozostałe 12 i pół opowiada historię, którą dało się opowiedzieć w trzy. Nie oczekiwałem profesjonalnego oświetlenia, super aktorstwa, itp., ale to, co zobaczyłem to cringe w czystej postaci i odwoływanie się do filmu Burtona tam, gdzie nie było na to miejsca. Ode mnie 1/10 - nawet w kategorii fan-filmu.

- rozważałem zakup tej Catwoman z DC Black Label, ale po przesłuchaniu opisu fabuły chyba już nie mam ochoty (padło słowo na J. :P). Spada do koszyka "przeczytam jeśli ktoś mi sprezentuje".

Rado

Cytat: Juby w 08 Styczeń  2023, 16:36:16- w odcinku październikowym: "Henry Cavill wraca jako Superman w DCU. To najlepsza decyzja jaka mogła paść!". W grudniu: "Henry jednak nie będzie Supermanem - w sumie dobra decyzja, bo hard reboot." Trochę niezrozumiałe jest dla mnie chwalenie obu tych decyzji, ale okej

Być może gdzieś tam się źle wyraziłem (musiałbym jeszcze raz przesłuchać), ale generalnie dla mnie akurat zrezygnowanie z Cavilla jest błędem, ale jeśli już rezygnują z niego, to niech rezygnują ze wszystkich i nie bawimy się już w żadne kolejne Aquamany, Shazamy i nie wiadomo w co jeszcze.

Cytat: Juby w 08 Styczeń  2023, 16:36:16rozważałem zakup tej Catwoman z DC Black Label, ale po przesłuchaniu opisu fabuły chyba już nie mam ochoty (padło słowo na J. :P

A, to o to akurat się martwić nie musisz. Trzeba było kogoś obarczyć odpowiedzialnością za zamachy. On tam występuje dosłownie na trzech kadrach i w ogóle fabuła nie ma z nim nic wspólnego.

LelekPL

#39
Ja za to niezgodzę się do poprzedniego odcinka odnośnie Gotham Knights. Sama gra jest bardzo słaba z tego co widziałem, ale nie o tym - nadal uważam, że można robić open world z Batmanem. Spider-Man od Sony w kilku miejscach był lepszy od gier Arkham, zwłaszcza fabularnie (z drugiej strony Peter Parker to na ogół ciekawsza postać od Bruce'a Wayne'a i nieco łatwiej się go pisze). Ja bym chciał połączenia Arkham z Telltale - grywalność gier Rocksteady, ale możliwości fabularne i kreacji postaci jak w Telltale.

A co do Elseworldów jako filmów animowanych to ja bym chciał Batman Noel, ale najciekawszy potencjał chyba mają:
1. Gotham Noir
2. Speeding Bullets
3. Dark Knight of the Round Table
4. Holy Terror
5. In Darkest Knight
6. Year 100
7. One Million

Rado


Juby

#41
Ja jestem za tym, aby nie adaptowano więcej komiksów (większość takich animacji nie dorównuje wersjom komiksowym), ale baaardzo chciałbym obejrzeć - nawet jeśli byłaby to tylko tania animacja - kontynuację Batman & Robin Joela Schumachera na podstawie napisanego scenariusza Batman Unchained (design Gotham i kostiumów oczywiście kontynuowałby stylistykę filmów, Bruce wyglądałby jak Clooney, itd.). Superman Lives Burtona też mogliby zrealizować w formie animacji, przecież skrypt, concept-arty i masę zdjęć kostiumów mają gotowych.

Juby


Wczoraj przesłuchałem najnowszy odcinek. Dobrze się stało, że nagrywaliście go dzień przed ogłoszeniami Gunna, bo to za gruby temat, podcast trwałby +3h.

A co do zmienionego koloru stroju Azbata - serio są jakieś wątpliwości co do tego? Przecież widać, że po serii z działka śmigłowca niebieski lakier z jego zbroi schodzi i ma czerwone plamy, a potem podpalenie na moście powoduje, że cała reszta zrobiła się rdzawa. Nie widziałem tu żadnej dziury scenariuszowej, ani wymuszonej zmiany ze strony edytora.

Wayne

Liczę na jakąś recenzje pilota Gotham Knights w podcascie. Wiadomo że wyjdzie kolejna kicha dla nastolatków od The CW, ale ten jeden pierwszy odcinek Rado i Kelen mogliby się dla nas przemęczyć, bo to serial z uniwersum Batmana, i trzeba wszystko monitorować.

LelekPL

#44
Po ostatnim odcinku, mała obserwacja, z Cinema Con nie będzie przecieków w postaci zdjęć czy spoilerów bo jak Kelen sam wspomniałeś to jest zamknięta impreza dla dziennikarzy i właścicieli kin. Może jakiś dziennikarz zdecyduje się na recenzje i krótki opis fabuły, ale spoilerów bym się na waszym miejscu nie obawiał. To nie taka impreza ;)

Co do samego podcastu to na podsumowaniu Spotify byliście moim najczęściej słuchanym podcastem. I to ze zdecydowaną przewagą. Także obyście jak najdłużej to prowadzili.