Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

10-Lecie Batcave

Zaczęty przez Leon Kennedy, 14 Maj 2013, 10:19:11

Leon Kennedy

Witam, witam wszystkich bardzo serdecznie :). Jak dobrze wiecie ostatnio My fani Batmana z Batcave obchodzimy swoje wielkie święto, bo jak często ma się 10-lecie? No właśnie ;D. Zatem co tak cicho?? Nikt nie chce się podzielić jakimiś spostrzeżeniami/wspomnieniami?? Osobiście jestem z Batcave  już 9 rok ( jak dobrze pamiętam zarejestrowałem się jakoś w 2004 ), szmat czasu! Wiele przez ten okres się zmieniało, forum miało lepsze i gorsze dni... przez te gorsze zostałem nawet moderatorem ;), połączyliśmy się z forum DC Multiverse i przez jakiś czas działaliśmy razem, aż w końcu forum powróciło do korzeni i trwamy tak po dziś dzień. Teraz może tak ciut o moich początkach na forum, które do łatwych nie należały... BA!! Już na początku zebrałem dwa osty. z czego jeden był pomyłką :P. Nie jaki Jackson ( pamiętacie kolesia :P ) był nawet z tego dość zadowolony ( małpa jedna ;) ), ale z czasem chyba coś się wyrobiło/zmieniło u mnie na plus, zostałem nawet modem o czym już wspomniałem. Kurczę pisząc to wszystko chciałem wspomnieć o paru osobach ze "starego" forum, ale za nić nie mogę wspomnieć ich nicków, wstyd wiem... Zatem jeszcze krótko, pozdrawiam wszystkich starych i nowych forumowiczów!!

A Wy co macie do powiedzenia??

Altair

5 latek tutaj, ale zleciało... :)

franek

Ja jestem od wakacji 2010 :D Trochę przybyło i ubyło forumowiczów, pamiętam jeszcze stare BC.


Show Must Go On!!!

Nightrain


Ja w sumie jestem tu krótko - 8 miesi?cy. Chyba jeszcze z wami posiedz?, je?li wam si? nie znudz? moje ci?g?e ''wpadki'' :) Szczególnych wspomnie? zwi?zanych z wami jeszcze nie mam, mo?e tylko zauwa?y?em kto jakie ma do mnie nastawienie. 

Valar Morghulis

jakura

Hmm, to ja jestem od 2011, ale stronę śledziłem trochę dłużej.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Johnny Napalm

Cytat: franek w 15 Maj  2013, 16:34:19
Ja jestem od wakacji 2010 :D Trochę przybyło i ubyło forumowiczów, pamiętam jeszcze stare BC.
No to jak możesz pamiętać stare? Stare, to nie nazwa własna - od starych bracholi i sióstr co tu wymiatali. To forum miało przerwę w swojej działalności - i od tego momentu dzielimy je na p.n.e. (lub jak kto woli b.c.) i na naszą erę. O tej dawnej erze tylko słyszałem, bo na pewno jest tu duuużo osób, które tu siedzą dłużej ode mnie... i to naprawdę dłużej. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Pamiętam stare BC w sensie designu strony, od jakiegoś czasu jest nowszy.


Show Must Go On!!!

Altair

Ja pamiętam te czasy ostatnich świetności (szczególnie po premierze TDK) i fazę stopniowego kryzysu... Tego ostatniego nie chciałoby się powtórzyć, oj nie, ale kilku starych usserów trochę brakuje. :)

jakura

Stara "wersja" strony nie funkcjonowała wcale tak dawno, bo pamiętam, że bardzo długo ją śledziłem, a później miałem problem z przyzwyczajeniem się do nowej:P
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

LelekPL

Ja ze względu na Twój post, Leon, zerknąłem na moje pierwsze posty na tym forum, sięgające 2008 roku. Czytelnikiem byłem dużo wcześniej, ale to właśnie w okolicach Mrocznego Rycerza postanowiłem dołączyć do tej społeczności. No i cóż, o ile z większością tego co pisałem 5 lat temu się zgadzam, to to jak się wypowiadałem przyprawia mnie wręcz o ból głowy. Ilość emotikon (choć jak na tamten czas i tak uważam, że się opanowywałem), kłótni i ograniczonego myślenia jest przytłaczająca. Jeśli ktoś nie zgadzał się ze mną to nie mogłem sobie darować i musiałem niepotrzebnie ciągnąć dyskusję. Jeśli był jakiś użytkownik, który pisał brednie na forum kto musiał go zwalczać i tracić czas? Oczywiście, że ja... Gdybym mógł to kazałbym sobie z roku 2008 zrobić dokładnie to:

Gdybym pisał sam z młodym sobą to zapewne po pewnym czasie przestałbym zwracać na siebie uwagę. Na szczęście człowiek dojrzewa, nawet w tak krótkim odstępie czasu jak 5 lat może się wiele pozmieniać i dzisiaj już jestem bardziej otwarty na wszelkie nowości lub inne poglądy. Jeśli jednak kogoś obraziłem przez ten czas to chciałbym teraz bardzo przeprosić i wytłumaczyć się, że jeśli omawiamy fanowskie tematy zawsze może dojść do żywiołowej dyskusji.

Natomiast co do samego forum to jestem bardzo zadowolony, że nigdy nie daliśmy pożyć takim tematom jak polityka, czy wszelakie poglądy, które mogłyby tylko niepotrzebnie skłócać ludzi i skupiliśmy się tylko na tym do czego to forum zostało stworzone - komiksy, gry i filmy o Batmanie... i nie tylko. Dzięki temu mogłem poznać tutaj wielu ciekawych ludzi od tej właśnie strony, czyli takiej która mnie tak naprawdę bardziej interesuje. Dzieliliśmy się pasją do tej postaci i czasem wspólnie broniliśmy honoru nietoperza przed użytkownikami, którzy pojawili się tu z nie wiadomo jakich względów. Muszę też pochwalić zespół moderatorów i administratorów, pilnie pilnujących kultury, dobrego słowa i spamu. Niektórzy z was potrafią nawet zwrócić uwagę na brak interpunkcji ;) Co do pozostałych użytkowników, to z większością praktycznie nie utrzymuję innych kontaktów niż publicznie na forum, ale chciałbym pozdrowić tych, którzy byli tu od dawna i współtworzyli pozytywną atmosferę. No i oczywiście wszystkich nowych użytkowników.

Deuce

W porównaniu do niektórych użytkowników, jestem na forum dość krótko. Moja data rejestracji to 17 czerwca 2010 roku, czyli niedługo stuknie 3 lata. Jednak pasywnie jestem już dłużej. Stronę oraz forum zacząłem czytać już w wakacje 2008 roku. Właśnie wtedy, po 10 latach przerwy, powróciłem do komiksów. Z forum mam większość miłych wspomnień. Bywały też kłótnie, czy mniej zdyscyplinowani użytkownicy, ale nie brałem w tym udziału, bo przecież nie o to tu chodzi. Powodem mojej rejestracji były ciekawe wątki i informacje, które poszerzyły znacznie moją wiedzę na temat "Uniwersum" Batmana.
Mam nadzieję, że taka formuła forum przetrwa jeszcze długo oraz będą z niego korzystać tacy specjaliści, jak dotychczas  8) .
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Rafalinda

#11
Juunen Nensai Omedetou Gozaimasu.

Co prawda nie mam takiego stażu na forum jak niektórzy, bo zaledwie niecałe 2 lata, ale odkąd dołączyłem do tej dziwnej rodziny, to nie byłem świadkiem żadnych większych skandali.
Poziom kultury jak i merytoryki tego forum jest godny pochwały, dlatego zaglądam tu prawie codziennie.
Tu z miejsca wszystkim, którzy nad tym czuwają -> DZIĘKUJĘ

Dzięki temu forum poznałem już w realu kilku fajnych ludzi, z którymi dane mi było nawet wypić i pogadać nie tylko o Batmanie.

Dostałem nawet propozycję pisania recenzji serii "Batgirl" z New DC i nawet kilka popełniłem, lecz ze względu na czas jak i poziom tej serii, trochę sobie odpuściłem -> PRZEPRASZAM ciebie Q. Ja wiem, że ludzie lubią czytać i zaglądać tu by szukać nowych informacji o interesujących ich tematach. Wiem też, że te informacje nie biorą się z powietrza i ktoś je musi tu pisać. Rozumiem też to, że nikt nam nie płaci i sami musimy dbać o rozwój tego kątka. Wierzcie mi, że  wgłębi duszy bardzo chcę, ale życie układa się każdemu w różny sposób i nie zawsze jest na to czas, a nawet jak już czasem się znajdzie to i z chęciami krucho, zwłaszcza gdy zacznie się czytać to co tu ludzie wypisują :D

A wypisują na prawdę ciekawe ciekawostki zwłaszcza panowie Guyver87pl oraz Rado.
Ten drugi pan wciąż pisze i poleca fajne rzeczy na tyle interesujące, że czasem te polecone nawet nabywam. (Turning Points). Zatem nie poddawaj się chłopaku i pisz ile dasz rady. Wciąż cię czytamy, mimo że czasem takie leniwce jak Ja nie chcą cię za to pochwalić. :(
Na szczęście czasem znajdzie się jakiś samarytanin jak Johny Napalm i wesprze dobrym słowem.
A wiem, że to zawsze dodaje energii.

Ciekawie czyta się również tutaj o rzeczach nie związanych z komiksami.
Krytyczne recenzje filmowe Juby czy LelekPl, konkretnie punktują minusy i zalety danego filmu.
Fajnie rozmawia się również w wątkach poświęconym grom. I mimo, że mamy nieraz odmienne gusta, to cudne jest że wciąż potrafimy się normalnie komunikować. I tak powinno być. Szacuneczek za wszystko chłopaki i dziewczęta ;)


Duże...nie....WIELKIE....też nie.....OGROMNE gratulacje również dla naszych forumowych artystek, których rękodzieła zachwycają i inspirują. BlackBat, nighty You are ROCK!! ;)
Inni oczywiście też się starają, ale nie każdy może być gwiazdą, bo wtedy nie byłby nikt ;)

Za to wszystko wzniesiemy toast już niedługo, u mnie (jak ktoś chce oczywiście). A póki co, życzę sobie i wszystkim tu obecnym kolejnych 10-ciu lat koegzystencji :)

Kujaw

To by?o pi?kne... :D



Nie bardzo wiem co, lub czy w ogóle co? tu napisa?. Niby zarejestrowa?em si? 2 lata temu, ale mo?e od nieco ponad roku mniej lub bardziej aktywnie si? tu udzielam. Jest racj?, ?e na tym forum nie ma napinaczy ani prowokatorów, tzn bywaj?, ale ?ywot ich n?dzny i krótki. Troch? forów mam za sob?, muzycznych, gitarowych, historycznych i ka?de z nich popieprzy?em w?a?nie z powy?szych powodów. W 'ochach' i 'achach' dobry nie jestem, wi?c zachowam je sobie na zlot, bo dla mnie to b?dzie najw?a?ciwsze miejsce by porozwa?a? o tej spo?eczno?ci. Ale, ?e nie wszyscy pojawi? si? pewnie na tym spotkaniu tak wiec, równie? "oby nam si?" :D Wszystkim razem i ka?demu z osobna :)

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Johnny Napalm

Cytat: Rafalinda w 17 Maj  2013, 14:49:10
Na szczęście czasem znajdzie się jakiś samarytanin jak Johny Napalm i wesprze dobrym słowem.
A wiem, że to zawsze dodaje energii.
Że co? Samarytanin? Mam się obrazić?

Nie no, naprawdę dobry tekst Rafalinda, podsumowujący wiele ważnych spraw. Powiedziałeś wiele rzeczy o których sam bym powiedział, tylko... no właśnie, lenistwo.  :P
Również chciałem przeprosić wszystkich, których w jakiś sposób zawiodłem, czy nie dotrzymałem danego słowa - zwłaszcza Rada, któremu naobiecywałem wiele w kwestii narysowania komiksu. Mam nadzieję jednak, że prędzej czy później zrealizuje swoje zobowiązania, bo sam w końcu się deklarowałem.
Przepraszam również Q. Chodzi o te nienapisane recenzje, które również mam nadzieję kiedyś popełnić.
No, sporo tego kajania się zebrało. I nie piszę tu takich przeprosinek w obawie, że wyżej wymienieni złożą się kiedyś na zbirów spod budki z piwem, którzy z kolei z nożem przy mojej szyi będą "egzekwować" te obietnice. Po prostu gości lubię i że tak powiem szanuję. ;)
Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie... i podeśle te paski komiksowe + recki.

A co do ludzi na forum, są świetni! Naprawdę wielu fajnych ludzi tu poznałem, prawdziwe nietuzinkowe egzemplarze. :D  Bardzo miło spędza się tu czas z Wami!
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Spoko Johnny, presji nie ma. Wszystko na spokój i damy radę. Wiem, że się czasami nie chce, no i to już nie te czasy raczej, gdzie nie miało się żadnych obowiązków, a Ty i tak masz inicjatywę do robienia innych ciekawych rzeczy rysunkowych.

Raf, dzięki za miłe słowa, aż mi się serce podniosło. Mam nadzieję, że się nie rozczarowałeś TURNING POINTS. A Twoje recenzje komiksów z Batgirl świetnie się czytało i były mega długie - co lubię. Cóż, sam kupiłem nawet vol.1.

CytatKrytyczne recenzje filmowe Juby czy LelekPl, konkretnie punktują minusy i zalety danego filmu

Statystyki nie kłamią. Na BatCave właśnie dział filmowo-serialowy jest najbardziej popularny (najaktywniejszy). I to bije na głowę drugi w tym zestawieniu wątek - "Uniwersum Batmana". Może i bym chciał, żeby te wątki się zamieniły miejscami, ale też uwielbiam oglądać filmy, więc mi to aż tak nie przeszkadza. No, a jakieś recenzję/polecanki/listy nadchodzących tytułów w wykonaniu Air Jordana (na razie jakoś wolę tak się do Ciebie odnosić - przyzwyczajenie, heh) to już klasyka gatunku. Sam nie raz czy dwa, z Twoich postów, wychwyciłem jakiś film dla siebie.

Czego na przykład żałuję na forum, to tego, że nie mogę się wypowiedzieć na temat gier z serii Arkham. Prozaiczny powód - nie mam sprzętu do grania (dzięki Bogu na League of Legends wystarczy). Zbieranie kasy mi nie wychodzi, kupuję komiksy i książki, chodzę do kina, no i sami z dziewczyną utrzymujemy się na wynajętym mieszkaniu. Kredytu ani rat nie będę brał na razie. Kiedyś byłem naprawdę hardcorowym graczem i bardzo bym chciał zagrać "w Batmana" i coś od siebie powiedzieć. Może kiedyś...

Czego na przykład nie lubię na forum, to jednozdaniowych wypowiedzi i nadmiaru emotioikon. Tego pierwszego wręcz nie znoszę, co jest zresztą niezgodne z regulaminem. Od tego drugiego sam stronię. Stawiam browar za każdą emotioikonę z moich wypowiedzi, którą ktoś znajdzie.

PS. Napiszcie swoje wspomnienia oficjalnie na maila BatCave. Będzie news z tego zrobiony, tak jak w przypadku wyższych moderatorów i redaktorów.