Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Komiksy niezależne

Zaczęty przez franek, 22 Czerwiec 2012, 16:41:27

franek

Na pewno kiedyś chcieliście narysować własny komiks i poszpanować we wsi ;) Ja sam rysuję komiksy i pewnego dnia wpadłem na genialny pomysł (Nie, to nie jest amelinium ;D) który jest o tu http://komiksnet.blogspot.com/. Można przysyłać prace na adres tam podany, a ja na pewno je opublikuję. Mam nadzieje że strona będzie się rozwijać, długo się zastanawiałem czy się tu zareklamować, ale myślę że nikt mnie nie oskarży o wykorzystywanie forum dla reklamy :-\.

BTW mam pytanko odnośnie publikacji komiksów, bo z kolegą mamy taki swój "projekt" i chcielibyśmy go gdzies opchnąć za małą sumkę. I tu jest sprawa odnośnie druku. Mam na chacie drukarkę-ksero, chcieliśmy to po prostu wgrać na kompa, dać poprawki i wydrukować, ale największą kartkę jaką można wydrukować to A4 (oryginały też na A4), a my chcemy tak, żeby na jednej stronie A4 były jakby 2 strony, bo sam projekt ma być w A5 więc musimy wydrukować na A4 dwa razy mniejsze, złożyć w pół i zszyć. Problem jest w tym że nie bardzo wiemy jak pomniejszyć zeskanowany rysunek aby zmieściły się dwa na stronie. Za wszelkie wskazówki dzięki.


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

No fajnie, ale jak widzę to dopiero początek. Przyznaj szczerze  ;) chcesz zdobyć łatwo gotowy materiał, żeby wypełnić bloga. Później komiks okaże się komercyjnym sukcesem i już... szukaj Franka na Bahamach, albo w jakimś państwie co nie ma podpisanej umowy o ekstradycji z Polską.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Masz rację, chcę szybko zapełnić bloga :D A w kwestii pytania możesz dać jakieś wskazówki?


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

CytatProblem jest w tym że nie bardzo wiemy jak pomniejszyć zeskanowany rysunek aby zmieściły się dwa na stronie. Za wszelkie wskazówki dzięki.
Wystarczy każdy program graficzny - może być i sprzed stu lat, jak będzie z przełomu XX/XXI wieku to też dobrze. :) Ok, a jak nie masz choćby Corela - niesłusznie olewanego przez DTPowców, to może być zwykły Microsoft Picture Manager - tam w edycji zdjęcia/obrazka masz opcję zmniejszania, kadrowania, korekty, itd.

Post Merge: 22 Czerwiec  2012, 16:56:11

Pamiętaj, że każdy komiks powinien mieć tyle stron, żeby mógł dzielić się przez 4. To bardzo ważne.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Dzięki za radę. Hmmmm... 40 pozielić na 4... yyyy.... no nie mam pojęcia XD


Show Must Go On!!!

Człwowieknietopeż

Coś blog świetnie działa, a twórcy komiksu wręcz RWĄ się do pomysłu.
Sorry za sarkazm, zawsze mnie żenowało sarkastyczne poczucie humoru, ale tu nie mogłem się powstrzymać
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

franek

Blog został zamknięty z powodów osobistych.


Show Must Go On!!!

Człwowieknietopeż

Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

Johnny Napalm

Nie wiedziałem gdzie ma trafić to pytanie i ostatecznie zadaje je tutaj - czy ktoś z Was czyta/kupuje Zeszyty Komiksowe? Co sądzicie na temat tego magazynu, daje rade czy nie, no i czy warto to kupować?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Johnny Napalm

No i ponownie, odgrzebuję temat. Po raz kolejny nie wiem, gdzie to umieścić. Komiksy niezależne – może to kogoś zainteresuje. Nic nie wiem o potencjalnych nagrodach/warunkach uczestnictwa, trzeba się pytać telefonicznie/mailowo. Mimo tego, może ktoś będzie miał chęć wzięcia w tym udziału:


THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Johnny Napalm

Może to kogoś z Was zainteresuje:

Będzie okazja posłuchać ciekawego wykładu w wykonaniu nie byle kogo. Kamil Śmiałkowski jest jednym z najbardziej znanych krytyków/recenzentów komiksów w Polsce. Warto wpaść na te dwie godziny w najbliższą środę. Wstęp oczywiście w 100% bezpłatny.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...